09107636326 --- 021-88851080

وقت سفارت پرتغال

اگر کشور پرتغال را جهت سفر توریستی یا تجاری خود انتخاب کرده‌اید، در اولین اقدام برای تهیه ویزا ضروری است که از سفارت این کشور وقت سفارت پرتقال را به‌منظور مصاحبه و تحویل مدارک بگیرید، تعیین وقت سفارت پرتغال نیز به مانند سفارت سایر کشورها قوانین خاص خود را دارد، به همین دلیل در اینجا سعی داریم که نحوه تعیین وقت سفارت پرتغال را به متقاضیان سفر به این کشور آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

رزرو هتل مقدمه وقت سفارت پرتغال

همان طور که میدانید از مهم‌ترین نکات گرفتن وقت سفارت و درخواست ویزا تکمیل مدارک است. قوانین گرفتن وقت، در کشورهای مختلف متفاوت است ولی نکته‌ مشترکی که در بین همه کشورها برای گرفتن وقت وجود دارد رزرو هتل معتبر است. اگر در زمان درخواست وقت سفارت، از طرف بستگان خود دعوت نامه نداشته باشید باید حتماً پرینت رزرو هتل یا واچر هتل خود را در زمان مراجعه به سفارت همراه خود داشته باشید. به این صورت می توانید به مسئول مصاحبه خود این مسئله را که پیش بینی های لازم را برای اقامت خود در کشور پرتغال انجام داده اید را ثابت کنید.لازم به ذکر است آژانس سفری دیگر امکان رزرو هتل در کشور پرتغال را برای شما فراهم کرده است.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

توجه به معتبر و رسمی بودن رزرو هتل برای وقت سفارت پرتغال

حتماً به این مسئله توجه داشته باشید که از واچر رسمی و با اعتبار برای ارائه رزرو هتل به مسئول سفارت پرتغال استفاده کنید. معتبر بودن رزرو هتل با استعلام سفارت مشخص خواهد شد و اگر متوجه شوند که رزرو هتل شما غیر رسمی بوده است درخواست ویزای شما را رد خواهند کرد و برای درخواست مجدد باید دوباره از اول وقت سفارت گرفته شود که این امر زمان‌بر است.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

اخذ ویزای پرتغال قبل از تعیین وقت

همان‌طور که مطلع هستید، ویزا در واقع مدرکی است که به شهروندان یک کشور، اجازه ورود به کشورهای دیگر را می دهد، برخی از کشورها بین خود قراردادهایی را بسته اند و طبق این قراردادها ویزاها را در سفر بین خود برداشته اند و در واقع برای سفر به این کشورها نیاز به اخذ ویزا نیست، اما برای سفر به پرتغال از طریق ایران اخذ ویزا ضروری است.

کشور پرتغال به همراه ۲۶ کشور دیگر اروپایی، عضو پیمان شینگن است، به همین دلیل متقاضیان سفر به پرتغال باید اقدام به تهیه ویزای شینگن بکنند، متقاضیان جهت اخذ ویزا برای سفر به کشور پرتغال در ابتدا و پیش از هر چیزی باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزا را تهیه کنند و سپس وقت سفارت پرتغال بگیرند و در زمان تعیین شده وقت سفارت پرتغال به سفارت این کشور مراجعه کنند.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

انواع ویزای پرتغال

دولت پرتغال با توجه به درخواست و نیاز متقاضیان ویزا، ویزاهای متنوعی را صادر می کند که هریک از این ویزاها ویژگی های خاص خود را دارند. این ویزاها که انواع مختلفی را دارند، شامل ویزاهای شینگن نیز می شود و در واقع همان ویزای شینگن است، از ویزاهای صادره دولت پرتغال می توانیم به ویزای ترانزیت پرتغال، ویزای عبوری پرتغال، ویزای توریستی پرتغال و ویزای ملی پرتغال اشاره کنیم که برای هر کدام از آن ها باید از سفارت پرتغال، وقت گرفته شود.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

آماده کردن مدارک جهت تحویل

برای اخذ ویزای کشور پرتغال ضروری است که در ابتدا مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا آماده شود تا در زمان وقت سفارت پرتغال ارائه گردد، نکته ای که در این جا باید دقت شود این است که مدارک نوع سفرها ممکن است با هم فرق داشته باشد، برای مثال مدارک سفر برای دیدار دوستان و آشنایان متفاوت از مدارک سفر برای یک کار تجاری خواهد بود، به‌منظور سفر برای دیدار دوستان و آشنایان، ارائه دعوت نامه از طرف دعوت کننده الزامی است، یا در یک سفر تجاری ممکن است مدارکی از جمله مشخص کردن علت سفر تجاری و نوع آن الزامی باشد، حتی مدارک سفر تحصیلی نیز با دو سفر قبل تفاوت هایی را جهت اخذ ویزا دارد، به همین دلیل قبل از تعیین وقت سفارت پرتغال و حضور در سفارت این کشور، مدارک را به صورت کامل جهت تحویل آماده کنید.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

تعیین وقت سفارت پرتغال

بعد از آماده کردن مدارک اخذ ویزا، باید وقت سفارت پرتغال را برای مراجعه حضوری تعیین کنید، اگر قبلاً به کشور دیگری سفر کرده‌اید، این را بدانید که تعیین وقت سفارت پرتغال ممکن است، متفاوت از آن کشور باشد و در واقع می توانیم بگوییم که هریک از سفارتخانه ها می توانند قوانین متفاوتی را داشته باشند، از جمله این قوانین به‌منظور تعیین وقت سفارت می توانیم به مراجعه حضوری فرد متقاضی، تماس تلفن، ارسال ایمیل و مراجعه به وب سایت و…اشاره کنیم. متقاضیان باید به این موضوع، توجه داشته باشند که سفارت در رابطه با تعیین وقت سفارت و صدور ویزا اختیار کامل دارد. با آگاهی از قوانین سفارت کشور پرتغال به راحتی و در کم‌ترین زمان ممکن، می توانید جهت اخذ ویزای پرتغال اقدام کنید و وقت سفارت از جمله وقت کنسولگری پرتغال را بگیرید.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

تعيين وقت سفارت پرتغال

طبق قوانین سفارت پرتغال، تعيين وقت سفارت پرتغال به‌منظور تسلیم ویزا و مصاحبه، به روش تماس تلفنی با کارگزاران و شرکت های توریستی در این رابطه است که از طریق تماس تلفنی با ما انجام می‌گیرد. افراد متقاضی ویزا باید قبل از تعیین وقت سفارت پرتغال، جهت تعیین وقت سفارت پرتغال تماس گرفته و سپس به سفارت مراجعه کنند و با تکمیل فرم اطلاعات فردی جهت تعیین وقت سفارت پرتغال اقدام کنند. دقت داشته باشید که فرمها جهت تعیین وقت سفارت پرتغال را به صورت کامل و دقیق پرکنید که شخص متقاضی در برابر آن مسئول است.

همچنین می توانید از بین وقت های آزاد سفارت جهت تعیین وقت سفارت پرتغال یک وقت را هم انتخاب نمایید. توصیه‌ای که در اینجا لازم است این‌ است که از رزرو چند وقت برای تعیین وقت سفارت پرتغال به صورت هم‌زمان جداً اجتناب کنید زیرا این کار موجب می شود که هم درخواست های فعلی شما جهت تعیین وقت سفارت پرتغال و هم درخواست های آتی شما جهت تعیین وقت سفارت پرتغال ریجکت شوند. زمانی که سفارت، تعیین وقت سفارت پرتغال را انجام داد درواقع روز رزرو شده را تائید کرد، به شما اطلاع خواهد داد تا در زمان تعیین شده وقت سفارت پرتغال برای انجام مصاحبه، انگشت نگاری و پرداخت هزینه صدور و ارائه مدارک جهت ویزای پرتغال به سفارت مراجعه کنید.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

مدارک لازم جهت دریافت وقت سفارت پرتغال

جهت تعیین وقت سفارت پرتغال  ارائه  یکسری از مدارک الزامی است که در اینجا به آن ها اشاره می کنیم تا در تعیین وقت سفارت پرتغال به مشکل برنخورید این مدارک عبارت‌اند از:

 • عکس یا کپی صفحه اول پاسپورت
 • عکس ۴*۳ تمام رخ
 • شماره تلفن در دسترس، جهت هماهنگی و پیگیری‌های بدی جهت تعیین وقت سفارت پرتغال ضروری است.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

آدرس سفارت پرتغال

پس از این‌که مدارک را آماده کردید و در نهایت تعيين وقت سفارت پرتغال انجام شد و از زمان ملاقات و مصاحبه مطلع شدید، مي توانيد در روز و ساعت اعلام شده از سوی سفارت جهت حضور در وقت سفارت پرتغال به آدرس ذیل مراجعه کنید:

تهران، دروس، خيابان هدايت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶

دقت داشته باشید که در همان روز و ساعت تعیین شده در سفارت پرتغال حضور داشته باشید چرا که عدم حضور شما به معنی انصراف شما می باشد و مراجعه در روزهای دیگر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

ساعت کاری سفارت پرتغال

جهت پیگیری مواردی که به شما از طرف سفارت پرتغال اطلاع داده نشده است و یا برای تحویل مدارک خود می توانید در ساعت های اعلام شده در روز کاری مراجعه کنید.

ساعت‌های کاری سفارت: روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر

ساعت دریافت و تحویل مدارک برای تائید و ترجمه: پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۱۲: ۳۰

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

خدمات برخی از سایت ها برای تعیین وقت سفارت پرتغال

برای آن دسته از متقاضیانی که اطلاعات کافی و وقت کافی در مورد تعیین وقت سفارت از جمله سفارت پرتغال را ندارند امکاناتی فراهم شده است، آنها می توانند این کار را بر عهده برخی از سایت ها که در این زمینه فعال هستند، بگذارند، این سایت ها وقت های خارج از نوبت را نمی توانند بگیرند، در واقع گرفتن وقت خارج از نوبت امکان‌پذیر نیست و فقط وقت‌ها را در سیر زمان عادی خودشان می‌گیرند و هیچ‌گونه رابطه‌ای هم با سفارتخانه ها ندارند.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

مدارکی که در زمان تعیین وقت سفارت باید ارائه شود

قبل از مراجعه به سفارت پرتغال در زمان تعیین وقت سفارت پرتغال مدارک ذیل را آماده کنید، همچنان که اشاره شد تسلیم مدارک در زمان وقت سفارت پرتغال الزامی است این مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید تجاری – توریستی است که به صورت دقیق از سایت سفارت پرتقال استخراج‌شده است:

۱- تکمیل فرم درخواست روادید به‌طور کامل الزامی است.

۲- یک قطعه عکس جدید رنگی ۴*۳ که تمام رخ و با زمینه سفید باشد در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود.

۳-گذرنامه معتبر و امضاشده توسط صاحب گذرنامه و فتوکپی توجه شود که اعتبار گذرنامه باید بیشتر از سه ماه از تاریخ پایان روادید باشد که در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل ارائه شود.

۴- الف) فتوکپی از کلیه روادیدهای دریافت شده قبلی از سایر کشورها در طول سه سال گذشته، که چه در پاسپورت جدید و چه قدیم باشد در زمان وقت سفارت پرتغال باید تحویل داده شود.

ب) کلیه روادیدهای دریافت شده از کشورهای عضو شینگن در زمان وقت سفارت پرتغال ارائه شود.

۵- ترجمه رسمی کلیه صفحات شناسنامه در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود.

ج) همراه داشتن پاسپورت‌های قبلی که تاریخ اعتبار آن‌ها تمام‌شده و یا به هر دلیل تعویض شده است، در زمان وقت سفارت پرتغال الزامی است.

۶-معرفی نامه از محل کار که به زبان انگلیسی و یا ترجمه رسمی به زبان انگلیسی باشد و در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود.

الف) اصل و فتوکپی روزنامه رسمی با درج آگهی ثبت شرکت (ترجمه شده رسمی به زبان انگلیسی).

ب ) کپی از هر گونه تغییرات شرکت ( ترجمه شده رسمی به زبان انگلیسی).

پ ) اصل کارت بازرگانی صادر شده توسط وزارت بازرگانی و فتوکپی از آن.

ت ) چنانچه هزینه های طول اقامت در خارج توسط شرکت شما پرداخت شود باید در نامه قید گردد.

ث) اثبات بر فعال بودن شرکت.

ج) برگه رسمی حقوق دریافتی (اولین و آخرین ماه‌های دریافت حقوق مورد نیاز هست) و همچنین برگه پرداختی به سازمان

تأمین اجتماعی (لیست بیمه).

چ) نامه بانکی با اظهار مانده موجودی حساب و همچنین ریز صورت حساب بانکی در سه ماه اخیر. (تمکن مالی + لیست گردش سه ماهه)

۷- دعوت‌نامه‌های امضا شده باید با جزییات، نام درخواست دهنده، علت مسافرت، مدت اقامت و آیا اینکه در طول اقامت شرکت دعوت کننده هزینه های مربوطه را به عهده خواهد گرفت یا خیر، قید گردد. همچنین کپی از کارت اقامت و یا پاسپورت پرتغالی و همچنین پرینت حساب بانکی دعوت کننده نیز وجود باشد.

۸- در صورتی که شما نماینده شرکت دعوت‌کننده هستید: اصل قرارداد نمایندگی و کپی از آن را در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل بدهید.

۹- اثبات همکاری‌های گذشته با شرکت دعوت کننده یا سایر همکاری‌های بین‌المللی مانند: بارنامه، اثبات پرداختی‌ها

( پیش‌فاکتور (پروفرما اینویس) به عنوان اثبات قابل قبول نمی‌باشد) و یا هر نوع قراردادهای امضا شده فی مابین در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود.

۱۰- در صورت همراه بودن فرزندان با یکی از والدین اجازه رسمی پدر و مادر ترجمه شده و ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری باشد.

۱۱-رزرو هتل و تاییدیه آن در زمان وقت سفارت پرتغال تحویل داده شود.

۱۲-بیمه پزشکی مسافرت معتبر جهت کشورهای عضو شنگن و فتوکپی آن. (حداقل پوشش بیمه مذکور می‌بایست مبلغ ۳۰،۰۰۰ یورو یا ۵۰،۰۰۰ دلار امریکا باشد. پوشش بیمه جهت بازگشت به وطن در موارد نیاز پزشکی و شامل پوشش جهت کمک‌های فوریت پزشکی و معالجه فوری در بیمارستان باشد).

۱۳- رزرو بلیط برای سفر به پرتغال و برگشت به ایران.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

هزینه اخذ ویزا در وقت سفارت پرتغال

هزینه صدور ویزا برای سنین مختلف، متفاوت است، برای افراد بالای ۱۲ سال ۶۰ یورو هست و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال در حدود ۳۵ یورو است. البته در شرایطی ویژه‌ای مانند کودکان زیر ۶ سال یا کسانی که برای اهداف تحقیقاتی سفر می‌کنند و یا از اعضای اتحادیه اروپا مذکور، دریافت نمی‌شود.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

شرایط و نکته‌ها

به این نکات و شرایط در هنگام اقدام اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت پرتغال و هنگام حضور در زمان تعیین شده وقت سفارت پرتغال توجه کنید:

 • متقاضیان روادید باید هر کدام به‌صورت مستقل با تکمیل فرم درخواست روادید همراه با کلیه مدارک درخواست شده، اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال جهت ارائه مدارک نمایند.
 • منظور از ترجمه رسمی، ترجمه توسط مترجم رسمی است.
 • کلیه مدارک باید ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری باشند.
 • همراه داشتن یک سری کپی از کلیه مدارک ترجمه شده و دعوت‌نامه و بدون منگنه و پانچ الزامی است.
 • هزینه درخواست روادید مطابق جدول هزینه های روادید قابل برگشت نبوده و به‌صورت یورو در زمان مصاحبه در وقت سفارت پرتغال دریافت می‌شود.
 • سفارت پرتغال حق درخواست هرگونه مدارک و یا اطلاعات اضافی علاوه بر مدارک درخواستی ذکر شده در لیست بالا را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • پس از گذشت ۱۵ روز از تاریخ تحویل مدارک به سفارت و وقت سفارت پرتغال متقاضیان می‌توانند به سایت سفارت مراجعه و از نتیجه درخواست خود مطلع شوند.
 • در زمان تکمیل فرم درخواست تعیین وقت سفارت پرتغال به صورت آنلاین نام کاربری و رمز عبور به ایمیل متقاضیان ارسال می‌شود.
 • کودکان زیر ۱۲ سال، مقام‌های دولتی و رسمی و نیز اعضای هیئت‌های تجاری از انجام انگشت‌نگاری معاف هستند.

وقت سفارت پرتغال

وقت سفارت پرتغال

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط پرتغال ، وقت سفارت پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط