موزه کریس رونالدو | بهترین بازیکن فوتبال

موزه کریس رونالدو | بهترین بازیکن فوتبال

موزه کریس رونالدو پرتغال، به جرات می‌توان گفت که کمتر کسی است که نام کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین و گران‌ترین بازیکن فوتبال در سراسر جهان را نشنیده باشد.

به جرات می‌توان گفت که کمتر کسی است که نام کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین و گران‌ترین بازیکن فوتبال در سراسر جهان را نشنیده باشد. حتی اگر اهل ورزش و فوتبال نباشید، مطمئنا بارها کلیپ‌هایی از گل‌های استثنائی او را مشاهده کرده‌اید.

ممکن است شما هم درباره موزه این شخصیت محبوب ورزشی در کشور پرتغال چیزهای به گوش‌تان خورده باشد، با ما در ادامه همراه باشید تا شما را بیشتر با این موزه آشنا کنیم.

موزه کریس رونالدو | بهترین بازیکن فوتبال | یوروپ تورز

هدف و ایده موزه کریس رونالدو

این ستاره فوتبال یک موزه شخصی را در 15 دسامبر سال 2013 در شهر فونچال جزیره مادیرا واقع در کشور پرتغال بنا کرده است که CR7 نام دارد. عدد 7 در نام موزه کریس رونالدو (museu cr7) به عدد 7 که شماره این بازیکن در تیم‌های رئال مادرید و منچستر یونایتد است، اشاره دارد.

هدف از احداث و راه‌اندازی این موزه این بود که وی تمامی افتخارات و جوایزی که در دوران حرفه‌ای خود به دست آورده است را به صورت یکجا نگهداری کرده و در اختیار علاقه‌مندان و طرفداران خود قرار دهد.

این موزه شامل جوایز باشگاهی، کفش طلایی، توپ طلای اروپا، نامه‌های طرفداران، واقعیت مجازی و لحظات حساس و مهم بازی‌های او است.

بعد از پله، کریستیانو رونالدو تنها بازیکن و یا بهتر است بگوییم جوان‌ترین بازیکنی است که یک موزه اختصاصی برای خود احداث کرده است.

رونالدو در ابتدا در نظر داشت تا ساختمان 5 طبقه‌ای که در تپه‌های فونچال خریده بود را به یک رستوران تبدیل کند اما برادرش که در همین شهر زندگی می‌کند به او پیشنهاد داد تا از این مکان برای جمع آوری جوایز خود استفاده نماید و آن را در اختیار طرفدارانش قرار دهد. به این ترتیب بود که کریستیانو رونالدو با پیشنهاد برادرش موافقت کرد. هم اکنون نیز بردار او مدیریت این موزه را بر عهده دارد.

موزه کریس رونالدو (CR7) کجاست؟

این موزه در شهر فونچال جزیره مادیرا در پرتغال و در خیابان Rua Princesa Dona Amelia در کنار هتلی به نام Pestana CR7 در زمین L مانند به مساحت 400 متر مربع واقع شده است.

نمای ساختمان این موزه مشکی و قرمز است و هم چنین می‌توان در محوطه بیرونی آن نیز مجسمه رونالدو از جنس برنز را مشاهده کرد که در زیر آن، یک جمله به زبان پرتغالی و انگلیسی نوشته شده است: “بهترین بازیکن جهان”.

موزه کریس رونالدو به قدری اهمیت دارد که رئیس جمهور کشور پرتغال به کریستیانو رونالدو یک مدال اعطا کرده است و از او به عنوان نماد پرتغال در سراسر دنیا یاد نموده است.

موزه کریس رونالدو (CR7) کجاست؟ | یوروپ تورز

فضای داخلی موزه

وقتی قدم در این موزه می‌گذارید، بیش از هر چیزی با یک مجموعه‌ای از عکس‌های کریستیانو رونالدو از کودکی تا به امروز مواجه می‌شوید که از کف زمین تا سقف را پوشانده‌اند.

در میان این عکس‌ها، می‌توانید عکس شبی را مشاهده کنید که زندگی رونالدو را دگرگون کرد و آینده روشنی جلوی پای او گذاشت. این عکس متعلق به سال 2003 است که تیم کریس رونالدو 3 بر هیچ منچستر یونایتد را برد، وی هم چنین درخشش بی‌نظیری در این بازی از خود نشان داد. فردای آن روز الکس فرگوسن با رونالدو ملاقات کرده و قرارداد بست.

در یک قسمت دیگر از موزه کریس رونالدو، فروشگاهی وجود دارد که علاوه بر تیشرت‌های شماره 7 این بازیکن، وسایل دیگری از جمله تزیینات آهنربایی، جاکلیدی، جاسیگاری، لیوان و غیره به علاقه‌مندان کریس رونالدو ارائه می‌شود.

شما همچنین در این موزه تیشرت‌های رونالدو که در بازی‌های فوتبال خود به تن داشته است را نیز مشاهده می‌کنید.

اگر بخواهیم درباره جوایز داخل موزه کریس رونالدو صحبت کنیم، ابتدا باید به جایزه بهترین بازیکن در تیم محلی Andorinha اشاره کنیم که وی در 8 سالگی از آن خود نمود.

شما در میان قفسه‌های سفید رنگ این موزه می‌توانید 140 جایزه این بازیکن محبوب و جوان را مشاهده کنید که اگر بخواهیم به مهمترین آن‌ها اشاره کنیم، باید توپ طلا سال 2008 و 2013 را نام ببریم.

عکس‌ها و تصاویر بی‌شمار از رونالدو در داخل و خارج از زمین فوتبال در طی 20 سال گذشته، صفحه نمایشگر بزرگی که می‌تواند فوتبال با این بازیکن را برای شما شبیه‌سازی کند و همچنین مجسمه‌هایی از رونالدو، بخش‌های قابل توجه این موزه را شکل داده‌اند.

اگر بخواهیم در یک جمله خلاصه کنیم، باید بگوییم که اگر طرفدار پروپاقرص کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن جهان هستید، این موزه محل مناسبی برای شما است. هم چنین می‌توانید عکس‌های خوب و به یادماندنی بگیرید.

در آخرین بخش قبل از این که از موزه کریس رونالدو خارج شوید، می‌توانید تصاویر و نامه‌هایی که توسط طرفداران برای او ارسال شده‌اند را ببینید، حتی از میان آن‌ها نامه کودکانی به چشم می‌خورد که نقاشی او را کشیده‌اند و در اکثر این نقاشی‌ها می‌توان این جمله را مشاهده کرد که رونالدو بهترین بازیکن دنیا است، نه لیونل مسی.

اگر شما هم قصد سفر به پرتغال را داشتید،، پیشنهاد میکنیم بازدید از این موزه را از دست ندهید.

فضای داخلی موزه | یوروپ تورز

دسته بندی جوایز در موزه کریس رونالدو به نام CR7

● 4 کفش طلا: برنده چهار بار برنده جایزه “بهترین گلزن اروپا”
● توپ طلای اروپا: پنج بار برنده “بهترین بازیکن دنیا” و هم چنین “بهترین بازیکن پرتغالی”
● جوایز باشگاهی: از جمله 4 جایزه لیگ قهرمانان اروپا
● نامه‌های طرفداران
● لحظات حساس بازی: حساس‌ترین لحظات بازی رونالدو و هم چنین گل‌های او
● واقعیت مجازی: می‌توانید به صورت مجازی با کریستیانو رونالدو عکس بگیرید


سوالات متداول موزه کریس رونالدو پرتغال

موزه کریس رونالدو در کجای پرتغال ساخته شده است ؟

این ستاره فوتبال یک موزه شخصی را در 15 دسامبر سال 2013 در شهر فونچال جزیره مادیرا واقع در کشور پرتغال بنا کرده است که CR7 نام دارد.

هدف از راه اندازی موزه کریس رونالدو چه بود؟

هدف از احداث و راه‌اندازی این موزه این بود که وی تمامی افتخارات و جوایزی که در دوران حرفه‌ای خود به دست آورده است را به صورت یکجا نگهداری کرده و در اختیار علاقه‌مندان و طرفداران خود قرار دهد.

چرا این موزه حائز اهمیت است ؟

موزه کریس رونالدو به قدری اهمیت دارد که رئیس جمهور پرتغال به کریستیانو رونالدو یک مدال اعطا کرده است و از او به عنوان نماد پرتغال در سراسر دنیا یاد نموده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!