راهنمای وقت سفارت نروژ | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت نروژ | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت نروژ، متقاضیان ایرانی برای سفر به نروژ نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند. برای اخذ ویزا شما باید در قدم اول وقت سفارت نروژ را رزرو کنید و …

متقاضیان ایرانی برای سفر به نروژ نیاز به اخذ ویزای این کشور دارند. برای اخذ ویزا شما باید در قدم اول وقت سفارت نروژ را رزرو کنید و سپس در روز مشخص شده برای تحویل مدارک و مصاحبه به محل سفارت مراجعه کنید. این مهم را به خاطر داشته باشید که وقت سفارت نروژ بر اساس نوع ویزا و تعداد روزهای سکونت در این کشور متفاوت خواهد بود.

برای آشنایی با تمام این مراحل و وقت سفارت مورد نظر بنا بر هدف از سفری که دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای وقت سفارت نروژ | یوروپ تورز

کلیاتی درباره وقت سفارت نروژ

همیشه پیش از سفر به نروژ و دیگر کشورهای حوزه شنگن این مهم را به یاد داشته باشید که هدف از سفر شما و البته تعداد روزهایی که قصد دارید در کشور مورد نظر بمانید، تعیین کننده نوع وقتی است که باید پیش از مراجعه به سفارت رزرو کنید.

ویزای نروژ به دو نوع C و D تقسیم می شود و بر همین اساس شما می توانید با اهدافی چون توریستی، تجاری و بیزینسی، دیدار خانواده و دوستان، ورزشی و فرهنگی، تحصیلی و مهاجرتی به نروژ سفر کنید.

ویزای تایپ C عموما شامل اقامت های کوتاه مدت زیر 90 روز است و تایپ D برای اقامت های 180 روزه و یا به عبارتی بلند مدت است.

همچنین شما می توانید برای ویزای مورد نظر به صورت شپ سینگل (یک بار ورود) و یا مولتی (چند بار ورود) درخواست دهید.

بر اساس همین نوع ویزا یا باید به سفارت نروژ مراجعه کنید یا وی اف اس نروژ مسئول دریافت پرونده شما است. به همین دلیل حتما بر اساس دعوتنامه و مدارک نوع ویزای خود را مشخص کنید تا بتوانید وقت سفارت مرتبط با آن را رزرو کنید.

سفارت مسئول صدور ویزای نروژ

نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که با سیستم مشروطه سلطنتی اداره می شود. خانواده سلطنتی نروژ به عنوان یکی از خانواده های سلطنتی قدیمی اروپا شناخته می شوند و امروزه نقشی در اجرای حکومت نداشته و تنها سمبل ملی نروژ هستند.

پارلمان نروژ نقش اصلی در اداره کشور را دارد و یکی از اصلی ترین وزارتخانه های آن، وزارت امور خارجه است. وزارت امور خارجه قوانین صدور ویزا را صادر کرده و با موافقت شخص وزیر، سفیر را معرفی کرده و اعزام می کند. سفیر و تمامی آفیسرهای سفارت بر اساس قوانین داخلی نروژ، قوانین بین المللی و قوانین اتحادیه اروپا مسئول رسیدگی به پرونده و صدور ویزا هستند.

وقت سفارت نروژ از طریق شرکت وی اف اس

اگر قصد اخذ ویزای شنگن نروژ را دارید، برای ویزای کوتاه مدت، کمتر از 90 روز یا همان تایپ C باید از طریق شرکت وی اف اس مدارک خود را تحویل نمایید. در نتیجه شما با هر هدفی که به نروژ سفر می کنید، اگر اقامت شما کمتر از 90 روز است، نیازی به حضور در سفارت ندارید.

این مهم را به خاطر داشته باشید که شرکت کارگزاری تنها مسئول جمع آوری مدارک شما است و به عنوان یک واسطه این مدارک را به سفارت تحویل می دهد. در نتیجه این شرکت هیچ نقشی در صدور ویزا یا رد درخواست متقاضیان ندارد. وقت نروژ به صورت آنلاین است از طریق سامانه خدمات ویزا میتوانید آن را دریافت و نیازی به مراجعه حضوری ندارد، پس از مراجعه بی مورد به شرکت و البته بدون وقت قبلی جدا بپرهیزید.

مراحل ضروری رزرو وقت سفارت نروژ

گرفت وقت از طریق ما و با پرداخت هزینه اندکی امکانپذیر بوده و همچنین حتما در ساعت تعیین شده و همراه با تمامی مدارک به این مرکز مراجعه کنید. در صورت دیر رسیدن وقت سفارت نروژ خود را از دست می دهید و باید مجدد وقت بگیرید که شاید برنامه سفر شما را برهم بزند. همچنین، تمامی مدارک را همراه داشته باشید و مطابق با درخواست مسئول به او تحویل داده و رسید بگیرید.

وقت سفارت نروژ برای اهداف تجاری و بیزینسی

اگر با هدف تجاری یا بیزینسی به نروژ سفر می کنید، سفر شما باید شامل عقد قرارداد با همتای نروژی، بازدید شرکت و یا کارخانه، شروع مکاتبات برای ثبت شرکت و موارد مشابه باشد. ویزای نروژ با هدف بیزینس اگر برای کمتر از 90 روز باشد، باز هم مدارک را باید به شرکت کارگزاری تحویل دهید.

در این صورت حتما و حتما دعوتنامه تجاری را ضمیمه پرونده کنید. این مهم را در نظر داشته باشید که سفارت اصول به پرونده های تجاری بدون دعوتنامه رسمی رسیدگی نخواهد کرد. در هنگام رزرو وقت سفارت نروژ با هدف تجاری انتخاب کتگوری بیزینس را در درخواست وقت مورد نظر فراموش نکنید. 

وقت سفارت نروژ برای دیدار دوستان و اقوام

سفر به نروژ برای دیدار دوستان و یا الحاق به خانواده نیاز به دعوتنامه دارد. دعوت کننده شما باید حتما کارت اقامت و یا پاسپورت نروژی داشته باشد تا بتواند شما را به کشور دعوت کند. بهتر است علاوه بر دعوتنامه حتما مدارک شناسایی و پاسپورت دعوت کننده را نیز ضمیمه پرونده کنید. همچنین مدارک مالی و پرداخت مالیات دعوت کننده در صورتی که بخواهد شما را ساپورت مالی کند، نیاز است. این مورد پرونده شما را تقویت کرده و تا حد زیادی صدور ویزای مورد نظر شما را تضمین می کند. 

وقت سفارت نروژ برای ویزای توریستی نروژ

نروژ به عنوان یکی از کشورهای اسکاندیناوی به دلیل شفق های قطبی بسیار معروف است. در نتیجه شما با هدف از سفر توریستی می توانید از طریق کارگزاری نروژ برای وقت سفارت نروژ اقدام کرده و درخواست ویزای توریستی کنید.

هزینه ویزای توریستی مبلغ 60 یورو است و در صورت رد درخواست این مبلغ پس داده نمی شود. وقت سفارت برای ویزای توریستی بر اساس ترافیک حضور گردشگران مشخص می شود. گاهی اوقات این وقت برای 2 روز آینده رزرو می شود و گاهی رزرو وقت شما بیشتر طول می کشد. پس حتما بهتر است زمان مناسب را در نظر گرفته و بعد برای اخذ وقت اقدام کنید. تا یک ماه پیش از تاریخ سفر باید مدارک خود را آماده کرده و وقت را رزرو کنید، زیرا بررسی پرونده شما 14 روز کاری زمان نیاز دارد.

وقت سفارت نروژ برای ویزای تایپ D

در صورتی که متقاضیان ایرانی بخواهند در بازه زمانی 180 روزه در نروژ بمانند، باید علاوه بر شرکت کارگزاری به صورت مستقیم از سفارت نروژ وقتی مناسب را جهت مصاحبه و تحویل مدارک رزرو کنند. ویزای بلند مدت معمولا به صورت مولتی و برای اهداف تحصیلی، دیدار خانواده و دوستان و بیزینس صادر شده به اقامت موقت نیز معروف است. برای این نوع ویزا شما باید پرونده کامل تری داشته و حتما دعوتنامه معتبری ارائه دهید. وقت سفارت نروژ برای اقامت های طولانی مدت نیاز به پیگیری بیشتر و قابل دسترسی است.

وقت سفارت نروژ برای سفر بیزینسی

سفارت نروژ به صورت مستقیم برای تاجران و بیزنس هایی که نروژ را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب کنند، ویزا صادر می کند. طبق اعلام رسمی سفارت نروژ سطح بالای تحصیلات، میزان بالای تولیدات و نوآوری های اقتصادی نروژ، دانش فنی و دسترسی به تکنولوژی های روز همگی دلایلی فوق العاده برای سرمایه گذاری در نروژ است.

همچنین این کشور یکی از تولید کننده های نفت و گاز در سطح اسکاندیناوی است، پس اگر به هر کدام از دلایلی که ذکر شد شما قصد سفر و سرمایه گذاری در کشور نروژ را داشته باشید باید این بیزینس را در نروژ ثبت کرده و برای امور اداری مربوط به این کشور سفر کنید.

شما باید هرگونه اطلاعات بیشتر برای ویزای بیزینس را از طریق سایت سفارت و سایت وزارت امور خارجه نروژ دنبال کنید. برای رزرو وقت سفارت نروژ به منظور سفری بیزینسی، نیز میتوانید از طریق ما اقدام نمایید.

وقت سفارت نروژ برای سفر بیزینسی | یوروپ تورز

وقت سفارت نروژ و سفر های کاری

وقت سفارت نروژ مستقیم از خود سفارت برای اهداف کاری نیز صادر می شود. به این منظور شما می توانید برای پیدا کردن کار تحت عنوان جاب سیکر به نروژ سفر کنید و یا بعد از پیدا کردن کار یا همان جاب آفر برای  رزرو وقت سفارت نروژ اقدام کنید. لازم است بدانید که هزینه سفارت جهت بررسی پرونده برای ویزاهایی که هدف آن کاری است، مبلغ 5400 کرون نروژ است. این مهم در حال حاضر بر اساس نیازهای بازار کار مشخص می شود و بهتر است برای اطلاعات بیشتر وب سایت رسمی سفارت را مطالعه کرده و یا با مشاوران یوروپ تورز تماس بگیرید.

وقت سفارت نروژ برای ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی نروژ هم تحت عنوان اجازه اقامت بررسی شده و سپس صادر می شود. مزایای تحصیل در نروژ بسیار زیاد است و می توانید از طریق سایت سفارت این موارد را مطالعه کنید. اگر می خواهید برای تحصیل لیسانس و فوق لیسانس به این کشور سفر کنید، اول از همه نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی دارید و بعد از اخذ پذیرش باید برای درست کردن حساب کاربری به سایت سفارت مراجعه کنید تا بتوانید وقت سفارت نروژ را رزرو نمایید.

بعد از مراجعه به سایت سفارت و انتخاب قسمت تحصیل در نروژ (studying in Norway) صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن حساب کاربری ایجاد کرده و سپس از طریق حساب کاربری برای رزرو وقت و پرداخت هزینه های سفارت اقدام کنید. هزینه رزرو وقت و بررسی پرونده های تحصیلی 5300 کرون نروژ است. طبق اعلام رسمی سفارت در صورتی که نیاز باشد تا پرونده تحصیلی شما در کشور دیگری حالا بنا به هر دلیلی، بررسی شود نیازی به حضور شما نیست ولی هزینه بررسی پرونده باید مجدد پرداخت شود.

وقت سفارت نروژ برای اجازه اقامت

انواع دیگر اجازه های اقامت در نروژ که بالا ذکر نشد، شامل پیوست به خانواده و ازدواج با فردی مقیم نروژ است. طبق اعلام رسمی سفارت نروژ اگر برای هر کدام از دو مورد فوق و از طریق وقت سفارت نروژ در ایران بخواهید نسبت به رزرو وقت اقدام کنید حتما باید ساکن ایران باشید و اگر هم کارت اقامت ایران دارید، این کارت حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد. همچنین شما از طریق وکالت قانونی میتواند پروسه انجام این کارهای اداری را نیز واگذار کنید.

رزرو وقت سفارت نروژ جهت پیوست به خانواده همچون موارد فوق، آنلاین و از طریق ایجاد حساب کاربری است. بهتر است تمام مدارکی را که در سایت سفارت ذکر شده همراه داشته باشید و در روز مراجعه تحویل دهید. به همین منظور هزینه وقت سفارت و بررسی پرونده که در این کتگوری قرار داشته باشد مبلغ 10500 کرون نروژ برای اولین درخواست است، در عین حال ولی بررسی پرونده های متقاضیان زیر 18 سال شامل هزینه نخواهد شد.

مبلغ 2600 کرون نروژ از متقاضیانی گرفته می شود که وقت سفارت نروژ خود را برای پیوست به همسر رزرو کنند و همسرشان ساکن قانونی نروژ باشد و مبلغ 1100 کرون نروژ نیز برای فرزندانی است که یکی از والدین آنها نروژی باشد. وقت سفارت نروژ برای والدینی هم که فرزندان آنها ساکن قانونی نروژ باشد 10500 کرون است. تمامی این مبلغ به عنوان هزینه بررسی پرونده اخذ شده و ویزای صادر شده در کتگوری الحاق به خانواده شناخته می شود.

وقت سفارت برای اتباع غیر ایرانی

تمامی اتباع غیر ایرانی که در ایران زندگی می کنند، تنها در صورتی می توانند از وی اف اس و یا از کنسول نسبت به رزرو وقت سفارت نروژ درخواست کنند که کارت اقامت ایران را داشته باشند. این کارت اقامت پیش از هرگونه اقدام اول از همه باید دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد، در غیر این صورت متقاضی نمی تواند در تهران نسبت به رزرو وقت اقدام کند. در این شرایط او یا باید به کشور خود بازگردد و یا زمان اقامت در ایران را تمدید کند.

همچنین بعد از رزرو وقت سفارت نروژ باید حتما اصل و کپی کارت اقامت معتبر ضمیمه پرونده شود و این مهم برای تمامی سفرها و ویزاهای درخواستی صدق کرده و محدود به مورد خاصی نیست. در صورت تمایل می توانید از خدمات تیم یوروپ تورز که در انتهای مقاله اشاره شده است برای تقویت پرونده و یا پروسه رزرو وقت سفارت نروژ استفاده نمایید.

وقت سفارت نروژ و سفارت

حالا که با انواع وقت سفارت نروژ آشنا شدید لازم است بدانید که روابط دیپلماتیک بین دو کشور از سال 1908 و کمی پیش از جنگ جهانی دوم آغاز شد. در همین راستا سفارت نروژ هم در سال 1959 در تهران تاسیس شد. تهران و اسلو روابط دیپلماتیک قدیمی و ریشه داری داشته و روابط دو کشور شامل روابط سیاسی، اقتصادی، علمی، آموزشی و همکاری های دوطرفه است.

همچنین بعد از سال 2016 روابط اقتصادی جدیدی بین نروژ و ایران آغاز شد و شرایط واردات و صادرات بین دو کشور دوران جدیدی را تجربه کرد. در حال حاضر نیز ایرانیان بسیاری در نروژ زندگی می کنند و متقاضیان بسیاری نیز از طریق رزرو وقت سفارت وی اف اس و یا خود سفارت خواهان سفر، تحصیل، کار و بیزینس در نروژ هستند که خود بهبود روابط را در پی دارد.

سفیر نروژ در ایران

سفیر محترم نروژ در ایران، جناب لاروس نوردم است که از سوی وزارت امور خارجه نروژ به عنوان سفیر تام الاختیار این کشور به ایران معرفی شده است. ایشان مسئولیت های دیپلماتیک، اقتصادی و کنسولی سفارت را بر عهده دارد و از طریق کارمندان و آفیسر ها سفارت را مدیریت می کند.

تمامی روزهای تعطیل سفارت نروژ که بر اساس تقویم جهانی و تقویم ایران مشخص شده به تایید سفیر می رسد و آخرین تغییر در قوانین صدور ویزا و یا نحوه رزرو وقت سفارت باید به امضای سفیر برسد. این موارد البته جدا از تمامی مسئولیت های سنگین سفیر است و تنها موارد جزئی کنسولی را شامل می شود.

بررسی پرونده های متقاضیان ایرانی

تمامی متقاضیان ایرانی که برای سفر به نروژ درخواست داده و وقت سفارت خود را رزرو می کنند، طبق اعلام رسمی سفارت تمام سوال های خود را مربوط به امور کنسولی باید از طریق کارگزاری دنبال کنند. آنها می توانند از طریق تلفن و ایمیل با این شرکت در ارتباط باشند.

پرونده ها بعد از تکمیل شدن توسط کارگزاریبه سفارت نروژ در تهران فرستاده می شود، ولی طبق اعلام رسمی سفارت رسیدگی و بررسی پرونده های متقاضیان ایرانی در سفارت نروژ در ابوظبی انجام شده و سپس به آنها اعلام می شود.

پس در صورتی که در پروسه وقت سفارت دچار مشکل شدید از طریق کارگزار سوالات خود را مطرح کنید و حتما آخرین اخبار مربوط به امور کنسولی، ویزا و وقت سفارت را از طریق وب سایت رسمی سفارت نروژ دنبال کنید و اهمیتی به شایعات ندهید. در صورت نیاز هم می توانید از خدمات یوروپ تورز برای کوتاه شدن زمان انتظار و مهم تر از آن برای رزرو وقت سفارت نروژ استفاده کنید. در اینجا می خواهیم خدمات تیم پیش روی شما را در پروسه وقت سفارت و اخذ ویزا به شما معرفی کنیم.

نکات آخر وقت سفارت نروژ

به عنوان آخرین نکته حالا که با پروسه وقت سفارت نروژ آشنا شدیم، می خواهیم به خدمات یوروپ تورز اشاره کنیم. تیم ما با بررسی پرونده شما متقاضیان عزیز ایرانی نواقص پرونده را مشخص کرده و زمانی را برای مشاوره اختصاص می دهد. به این ترتیب با کمک یکدیگر پرونده را تکمیل کرده و برای مراجعه به سفارت آماده می شویم.

تیم یوروپ تورز با اطلاعات شخصی شما چه به صورت گروهی و چه به صورت فردی وقت سفارت را با هر هدف از سفری که دارید برای شما رزرو می کند و در اختیار شما قرار خواهد داد. تیم ما بعد از رزرو وقت سفارت نروژ  و مشخص شدن وقت سفارت، شما را برای تکمیل پرونده و ارائه به سفارت یاری خواهد داد.

در نتیجه شما در عین حال که مقدمات سفر را آماده می کنید دیگر نیازی نیست که نگران روز مراجعه به سفارت باشید. تنها با اعلام بازه زمانی مورد نظر خود وقت رزرو شده و شما با پرونده به سفارت مراجعه می کنید. در صورت نیاز مشاوره های لازم به شما داده می شود تا برای سفر آماده شوید.

نروژ کشوری آرام و ثروتمند در شمال اروپا است و قوانین اتحادیه اروپا در صدور ویزا را رعایت می کند. بهتر است تا زمانی که با کمک مشاوران یوروپ تورز از تکمیل پرونده مطمئن نشدید به سفارت نروید و با خیالی راحت از درخواست مثبت ویزا راهی شوید. با این امید که از این سفر دل انگیز به نروژ زیبا لذت ببرید، از طرف یوروپ تورز سفر خوبی را برای شما آرزو داریم

نکات آخر وقت سفارت نروژ | یوروپ تورز

سوالات متداول وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ چیست؟

همیشه پیش از سفر به نروژ و دیگر کشورهای حوزه شنگن این مهم را به یاد داشته باشید که هدف از سفر شما و البته تعداد روزهایی که قصد دارید در کشور مورد نظر بمانید، تعیین کننده نوع وقتی است که باید پیش از مراجعه به سفارت رزرو کنید.

چگونه وقت سفارت نروژ برای ادامه تحصیل در آن کشور را بگیریم؟

ویزای تحصیلی نروژ هم تحت عنوان اجازه اقامت بررسی شده و سپس صادر می شود. مزایای تحصیل در نروژ بسیار زیاد است و می توانید از طریق سایت سفارت این موارد را مطالعه کنید. اگر می خواهید برای تحصیل لیسانس و فوق لیسانس به این کشور سفر کنید، اول از همه نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی دارید و بعد از اخذ پذیرش باید برای درست کردن حساب کاربری به سایت سفارت مراجعه کنید تا بتوانید وقت سفارت نروژ را رزرو نمایید.

چگونه میتوان وقت سفارت نروژ برای دیدار با خانواده و دوستان گرفت؟

سفر به نروژ برای دیدار دوستان و یا الحاق به خانواده نیاز به دعوتنامه دارد. دعوت کننده شما باید حتما کارت اقامت و یا پاسپورت نروژی داشته باشد تا بتواند شما را به کشور دعوت کند. بهتر است علاوه بر دعوتنامه حتما مدارک شناسایی و پاسپورت دعوت کننده را نیز ضمیمه پرونده کنید. همچنین مدارک مالی و پرداخت مالیات دعوت کننده در صورتی که بخواهد شما را ساپورت مالی کند، نیاز است. این مورد پرونده شما را تقویت کرده و تا حد زیادی صدور ویزای مورد نظر شما را تضمین می کند. 

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

saeed salehi 21 دی 1397 پاسخ

سلام من معلم ریاضی هستم آیا می توانم با زن و دو بچه به نروج مهاجرت کنم البته از لحاظ مالی ثروتی ندارم

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

دوست عزیزم ما در زمینه سفر به اروپا و موارد توریستی در خدمت شما هستیم
انجام امور اقامتی در زمینه فعالیت ما نمیباشد

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080