--- 021-87700067

وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا ضروری است برخی از مدارک ویژه و مختص را در اولین مرحله به کنسولگری ایتالیا تحویل دهید. داشتن دعوت‌نامه پروسه‌ی دریافت وقت سفارت و البته صدور ویزا را تسریع خواهد بخش ولی بهره‌ مندی از آن شرط کافی و لازم برای دریافت ویزا نیست.

مدارکی که برای این منظور به کنسولگری ارائه می‌دهید باید صحت کامل و قابل قبولی داشته باشند و وجود هرگونه نقض و البته ارائه‌ی مدارک جعلی نه‌ تنها شانس شما را از دریافت ویزای ایتالیا از بین خواهد بود بلکه ممکن است برای همیشه امکان صدور این ویزا برای شما سلب شود.

آشنایی با وقت سفارت ایتالیا

چه اطلاعاتی در مورد اخذ وقت سفارت ایتالیا دارید؟

برای دریافت این وقت چه مراحلی را باید دنبال کنید؟

دانستن چه نکاتی در اخذ وقت یاد شده می‌تواند تاثیر مهمی در روند دریافت ویزای شما داشته باشد؟

برای یافتن پاسخ سوالات یادشده با ما همراه باشید. در این مقاله سعی داریم با ارائه‌ی مطالب مفید در مورد نحوه‌ی وقت سفارت اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهیم. قابل‌ توجه است همه‌ی مراحلی که به صدور ویزا مربوط می شود باید با دقت لازم انجام شود زیرا وجود هرگونه نقض و یا سهل انگاری ممکن است روند صدور ویزای شما را به تاخیر بیندازد. همکاران مجرب ما در یوروپ تورز با چندین سال سابقه در این زمینه در خدمت شما عزیزان هستند.

تردید نکنید در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره های موجود بر روی صفحه ی اصلی وب سایت با ما در تماس باشید.

وبسایت یوروپ تورز با داشتن تجربه ی لازم سعی دارد از به وجود آمدن هرگونه مشکل که به ریجکت شدن درخواست صدور ویزا منجر می شود جلوگیری کند. اگر زمان کافی برای آشنایی با همه ی اصول و پروتکل لازم برای صدور ویزا را ندارید و یا خواستار آن هستید که در روند صدور ویزا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید یا اگر برای اولین بار قصد دریافت ویزا برای سفر به یکی از کشورهای خارجی را دارید، می توانید با یوروپ تورز در ارتباط باشید و از خدمات ارزشمند این وبسایت بهره مند برده تا در ایده آل ترین مدت زمان اقدامات صدور ویزای خود را نهایی سازید.

دریافت وقت سفارت برای چه منظوری ایست؟

 دریافت وقت سفارت چیست؟ توجه داشته باشید برای دریافت و صدور ویزای ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا امری الزامی است به همین دلیل در اولین قدم باید مراحل مربوط را به درستی طی کنید. برای تعیین وقت سفارت از شما درخواست می شود که مدارکی را به کنسولگری ایتالیا ارائه دهید. صحت مدارک ارسال شده نقش بسیار مهمی در ادامه روند صدور ویزای شما خواهد داشت. دریافت وقت سفارت را می توان شبیه دریافت وقت برای حضور در یک مطب دانست.

اگر اقدامات دریافت وقت سفارت ایتالیا را انجام دهید به راحتی می توانید مراحل بعدی را طی کنید. در ادامه سعی داریم به نحوه ی دریافت وقت سفارت اشاره کرده و باید و نباید های ویژه ای در این راستا در اختیار شما قرار دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا نیاز به مشاوره برای دریافت وقت سفارت می توانید از طریق شماره های موجود با همکاران ما در یوروپ تورز در ارتباط باشید.

ما با شما به اندازه ی یک تماس تلفنی فاصله داریم. همین اکنون با ما در ارتباط باشید تا همه ی مراحل را به صورت صحیح دنبال کنید و از به وجود آمدن مشکلاتی چون ریجکت شدن وقت سفارت و البته به تاخیر افتادن صدور ویزا جلوگیری کنید.

وقت سفارت ایتالیا

بهترین زمان برای دریافت وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا بهترین زمان حداقل چند ماه قبل از روز سفر می باشد معمولا مدت زمان بین سه تا چهار ماه می تواند گزینه ی معقولی در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است اگر در زمان مشخص اقدامات دریافت وقت سفارت را انجام ندهید در مراحل بعدی اگر مشکل خاصی به وجود آید زمانی برای جبران آن نخواهید داشت.

از سوی دیگر در برخی از موارد ممکن است زمان صدور ویزا و نهایی شدن همه ی اقدامات نیازمند چندین ماه باشد به همین دلیل اگر قرار است در یک زمان خاص در این کشور حضور داشته باشید سعی کنید اقدامات صدور ویزا را نهایی کنید. داشتن زمان کافی همواره به نفع شما خواهد بود زیرا هم می توانید اقدامات سفر را به خوبی فراهم کنید و هم در صورت به وجود آمدن مشکل می توانید به راحتی مدیریت های لازم را انجام دهید.

وقت سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در اولین مرحله از شما درخواست می شود که برخی از مدارک خود را به ما ارائه دهید. در ادامه به مهمترین نوع مدارک درخواستی اشاره کرده ایم. ناگفته نماند مدارک درخواستی برای صدور هر یک از انواع ویزاهای موجود متفاوت می باشد. مدارک یاد شده را باید در زمان مشخص به طور کامل و صحیح به کارگزاری کنسولگری ارائه دهید.

توجه کنید همه ی ارزیابی های انجام شده از طریق مدارک ارسال شده و بررسی کامل آنها صورت خواهد گرفت به همین در ارسال مدارک مربوطه توجه کافی داشته باشید. هر گونه وجود نقص در مدارک ارسالی می تواند به طور کامل صدور ویزای شما را به تاخیر بیندازد و یا حتی ممکن است برای همیشه از دریافت ویزای ایتالیا محروم شوید.

مدارک کلی مورد نیاز برای تعیین وقت سفارت و ویزا:

 • کارت ملی و شناسنامه
 • کپی مدارک از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • ۲ قطعه عکس جدید در سایز مورد نیاز گذرنامه
 • هر گونه ویزایی که قبلا اخذ شده است
 • نامه تمکن مالی
 • گردش ۶ ماه آخر حساب متقاضی
 • گواهی اشتغال به کار
 • فیش حقوقی
 • پروانه کسب و کار یا شرکت برای افراد دارای شغل آزاد
 • گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • بیمه مسافرتی
 • سند مالکیت در صورت وجود
 • رزرو هتل و بلیط هواپیما
 • دعوتنامه با در نظر گرفتن نوع ویزای درخواستی 

همانطور که در بخش قبلی مطرح کرده ایم با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن است مدارک مختلف دیگری نیز از شما درخواست شود .

وقت سفارت ایتالیا

هزینه وقت سفارت ایتالیا

هزینه ی دریافت وقت سفارت ایتالیا هزینه اندکی و کارمزد این شرکت و هزینه ای که در مراحل مختلف صدور ویزا از شما درخواست می شود همان هزینه ی صدور نهایی ویزا است که به صورت نقدی از متقاضی در روز مصاحبه گرفته می شود.

این هزینه معمولا به نرخ ارز کشور ایتالیا است و با توجه به نوع ویزای درخواستی و البته سن فرد متقاضی می تواند متغیر باشد برای کسب اطلاعات در مورد هزینه های درخواستی می توانید به وب سایت ما مراجعه کنید البته اطلاعات کامل توسط مسئولان کنسولگری نیز در اختیار شما قرار داده خواهد شد. هزینه های درخواستی معمولا نسبت به سال های گذشته می تواند متغیر باشد به همین دلیل برای به دست آوردن اطلاعات به روز سعی کنید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کشور ایتالیا برای ویزای توریستی

ایتالیا با داشتن جاذبه های دیدنی و البته تفریحی همواره مورد توجه گردشگران سراسر دنیا بوده است. تحویل مدارک درخواستی برای تعیین وقت سفارت ایتالیا برای دریافت ویزای توریستی از جمله اولین اقداماتی است که باید صورت گیرد.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کشور ایتالیا برای ویزای کار

داشتن دعوت نامه مراحل دریافت وقت سفارت ایتالیا و البته صدور ویزای کار را همواره برای مخاطبان بهبود بخشیده است. در بسیاری از مواقع نیز بدون داشتن این نوع دعوت نامه صدور ویزا برای متقاضی ممکن نخواهد بود. فرصت های شغلی بسیاری در ایتالیا سبب شده است که افراد همواره علاقه مند به فعالیت و اشتغال در این کشور باشند.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کشور ایتالیا برای ویزای تحصیل

در کشور ایتالیا فرصت های تحصیلی بسیار خوبی برای دانشجویان به ویژه در رشته های خاص موجود است. شاید باور نکنید که هزینه ی تحصیل در برخی از رشته ها به ویژه پزشکی در ایتالیا در مقایسه با هزینه ی لازم برای تحصیل در ایران بسیار مناسب تر است به همین دلیل در سال های اخیر دانشجویان ایرانی بسیاری سعی دارند تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند برای تحصیل در ایتالیا دریافت ویزای تحصیلی امری الزامی است و در این راستا نیز باید مدارک ویژه ای برای دریافت وقت سفارت ایتالیا به کنسولگری ارائه دهید.

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کشور ایتالیا برای ویزای سرمایه گذاری

در سال های اخیر شاهد دریافت و صدور بسیار زیادی از ویزاهای سرمایه گذاری برای تاجران ایرانی هستیم زیرا با بهبود برخی از روابط اقتصادی بین ایران و ایتالیا کسب و کارها سعی دارند برای رونق بخشیدن به فعالیت های خود با تاجران این کشور مشارکت های ویژه داشته باشند. برای صدور ویزای سرمایه گذاری نیز اولین قدم دریافت وقت سفارت است. مدارک ویژه و خاصی برای این نوع ویزا از شما درخواست خواهد شد که برای به دست آوردن اطلاعات کامل می توانید به وب سایت اصلی کنسولگری ایتالیا مراجعه کنید.

وقت سفارت ایتالیا

باید و نبایدها در مورد وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا ضروری است یک سری نکات کلی را بدانید. در این بخش به بررسی برخی از مهمترین بایدها و نبایدهای دریافت وقت سفارت اشاره خواهیم کرد.

 • اگر برای اولین بار است که قصد سفر به یک کشور خارجی دارید و البته با مراحل دریافت ویزا آشنا نیستید بهتر است در همان اولین اقدام همه ی مراحل را با هماهنگی یکی از موسساتی که در این زمینه فعالیت دارد آغاز کنید زیرا در این صورت امکان به وجود آمدن هرگونه مشکل به طور جدی از بین خواهد رفت و صدور ویزا با تاخیر مواجه نخواهد شد.
 • مدارکی که قرار است به کارگزاری سفارت ارائه شود باید به طور دقیق و کامل باشد؛ زیرا وجود نقض در مدارک یاد شده سبب می شود که همه ی مراحلی را که پیموده اید دوباره تکرار کنید.
 • مدارک جعلی بدون تردید قابل شناسایی است به همین دلیل از ارائه ی مدارک جعلی به طور جدی خودداری کنید. در نظر داشته باشید که بررسی های کامل در این زمینه توسط افسران سفارتخانه انجام می شود به همین دلیل اگر مدرکی تقلبی در بین مدارک ارائه شده موجود باشد به آسانی شناسایی می شود. به وجود آمدن این نوع از مشکلات نه تنها سبب می شود که از دریافت ویزای کشور ایتالیا محروم شوید بلکه ممکن است به طور کامل حق دریافت ویزای هر کشور دیگری نیز از شما سلب شوید.
 • برای افرادی که زیر گروه سنی ۱۶ سال هستند انجام همه ی اقدامات باید به همراه سرپرست و ولی قانونی صورت گیرد در غیر این صورت همه ی تلاش ها بی نتیجه خواهد ماند.
 • عکسی که در بین مدارک درخواستی باید به کنسولگری ارائه دهید لازم است دارای زمینه ی سفید بوده و حجاب کامل داشته باشد. توجه به این امر ضروری است که عکس باید در سال جاری تهیه شده باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است مورد تایید افسران کنسولگری در روز مصاحبه قرار نگیرد.
وقت سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا به صورت حضوری

برای دریافت وقت سفارت ایتالیا می توانید به صورت حضوری با مراجعه به شرکت ما فرم یاد شده را پر کرده و همچنین ار روند مراحل دیگر مطلع شوید. البته برای آسودگی بیشتر مخاطبان امروزه راهکارهای دیگری نیز برای دریافت وقت سفارت ایتالیا در اختیار افراد قرار داده شده است که در ادامه به یکی از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

وقت سفارت ایتالیا

دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا به صورت آنلاین

دریافت وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین از جمله محبوب ترین نوع دریافت وقت سفارت است زیرا بسیاری از متقاضیان به دلیل مسافت طولانی و یا مراجعه از سایر شهرها همواره برای دریافت وقت سفارت ایتالیا دچار مشکلات خاصی بوده اند به همین دلیل بهره مندی از گزینه ی آنلاین می تواند از اتلاف زمان جلوگیری کند.

برای دریافت وقت سفارت به صورت آنلاین از شما درخواست می شود که همه ی مدارک لازم و مربوطه را در سامانه خدمات ویزا ثبت کنید. در نظر داشته باشید در ارسال مدارک یاد شده عجله نکنید و سعی کنید بررسی های لازم را انجام دهید تا از صحت آنها مطمئن باشید.

سفارت خانه ایتالیا

در ادامه آدرس سفارتخانه ی ایتالیا را مطرح کرده ایم که برای شرکت در جلسه ی مصاحبه باید در این مکان حضور داشته باشید.

آدرس: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۸/۷۹

کارگزاری سفارت ایتالیا (سی کی جی اس)

تهران، خیابان ولنجک

ساعات کاری دفتر تایید مدارک

روزهای دوشنبه تا پنج ‌شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ ظهر

وقت سفارت ایتالیا

ساعات کاری سفارت ایتالیا:

یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸: ۰۰ تا ۲۰: ۱۱ صبح می باشد.

مراجعه فقط با دریافت وقت قبلی از طریق تماس تلفنی امکان پذیر است.

زمان تحویل گذرنامه: یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۳: ۳۰ تا ۱۴: ۰۰

وقت سفارت ایتالیا

مراحل دریافت وقت سفارت کشور ایتالیا

مراحل کلی برای دریافت وقت سفارت انجام می شود:

دانلود و تکمیل فرم درخواست

تکمیل مدارک مورد نیاز

آماده کردن مدارک به صورت ترجمه شده به یکی از زبان های انگلیسی، یا در صورت درخواست ایتالیایی

مراجعه شخصی به کارگزاری سفارت برای تکمیل مراحل یاد شده

وقت سفارت ایتالیا

تاثیر دعوت نامه در اخذ وقت سفارت کشور ایتالیا

داشتن دعوت نامه برای دریافت وقت سفارت ایتالیا و البته صدور ویزا تاثیر بسیار مهمی دارد. اگر چه وجود دعوت نامه مدرک کافی و لازم برای صدور ویزا نخواهد بود ولی به همراه داشتن این نوع دعوت نامه ها در صدور هرگونه ویزا می تواند روند اخذ ویزا را تسریع ببخشد به همین دلیل توجه کنید که اگر امکان دریافت این نوع از دعوت نامه ها را دارید در همان اولین مرحله سعی کنید به همراه مدارک خواسته شده به کنسولگری ایتالیا ارائه دهید. ناگفته نماند نوع دعوت نامه ای که قرار است به کنسولگری تحویل داده شود باید به طور کامل با نوع ویزای درخواستی مطابقت داشته باشد؛ به عنوان مثال دعوت نامه ی تحصیلی برای صدور ویزای کاری ناکارآمد خواهد بود.

معمولا زمانی که به این کشور به منظور تحصیل سفر می کنید سعی کنید از دانشگاه مربوطه دعوت نامه ی یاد شده را دریافت کنید. وجود دعوت نامه از سوی کارفرما به منظور صدور ویزای کاری نیز امر مهمی است زیرا در این صورت مدرک متقاعد کننده ای را همراه دارید که به وسیله ی آن می توانید اثبات کنید هدف شما برای سفر به این کشور فعالیت در یک زمینه ی خاص است. امروزه دعوت نامه های مختلفی از جمله دعوت نامه ی حضور در یک نمایشگاه و غیره موجود می باشد که همواره صدور ویزا را برای بسیاری از افراد آسان ساخته است. 

ریجکت شدن وقت سفارت ایتالیا

دلایل مختلفی موجود است که سبب ریجکت شدن وقت سفارت ایتالیا و ویزای ایتالیا خواهد شد در ادامه به طور کلی به معرفی برخی از دلایل یاد شده اشاره کرده ام برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با همکاران ما در وب سایت یوروپ تورز در ارتباط باشید تا از به وجود آمدن هرگونه مشکلی در دریافت وقت سفارت ایتالیا جلوگیری کنید.

از جمله مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزا:

 • دلایل اثبات بازگشت متقاضی به کشور مبدا
 • ارائه برنامه سفر مبهم
 • فقدان و یا ناکافی بودن مدارک مالی لازم برای تأمین هزینه‌های سفر
 • ارائه ندادن مدارک اقامت و یا مدارک متناقض
 • فعالیت‌های مجرمانه در گذشته یا حال حاضر
 • پاسپورت مخدوش، آسیب‌دیده و یا نامعتبر
 • قانع نشدن آفیسر پرونده دلیل اصلی رد شدن ویزا
 • ارائه توضیحات ناکافی در خصوص هدف و نحوه اقامت
 • ارائه مدارک جعلی
وقت سفارت ایتالیا

حل مشکلات به وجود آمده در اخذ وقت سفارت ایتالیا

اگر همه ی نکات یاد شده در بخش قبلی را به طور کامل قرایت کنید می توانید از ریجکت شدن وقت سفارت ایتالیا جلوگیری کنید ولی اگر بنا به فرض توانایی مدیریت لازم را نداشته باشید در این صورت مجبور خواهید بود که همه ی مراحل یاد شده را دوباره تکرار کنید البته اگر اعتراض شما مورد قبول باشد.

وقت سفارت ایتالیا

به محض اینکه اطلاعات ارائه شده توسط شما مورد تایید نباشد ایمیلی مبنی بر ریجکت شدن وقت سفارت ایتالیا دریافت خواهید کرد. در این حالت باید به مدت چند روز منتظر مانده و سپس نامه ای را مبنی بر اعتراض بر ریجکت شدن به کنسولگری ارسال کنید.

این نامه باید در برگیرنده ی اطلاعات کامل و البته دلایلی متقاعد کننده باشد که به صورتی که ایمیل در اختیار کنسولگری ایتالیا قرار می گیرد معمولا رسیدگی به نامه ی الکترونی نیازمند مدت زمانی تقریباً ۴۵ روز است.

ناگفته نماند در این حالت سعی کنید بررسی های لازم را به طور دقیق انجام دهید زیرا هر مهر ریجکتی که بر روی مدارک ارسالی زده می شود به شدت می تواند در صدور ویزای نهایی مشکل ایجاد کند در صورتی که در این زمینه به مشاوره ی کاملی نیازمند هستید با ما همراه باشید. زیرا اگر مدارک ارائه شده برای متقاعد کردن افسران کنسولگری دقیق و کافی نباشد ممکن است دوباره وقت سفارت شما ریجکت خورده و گرفتار مشکلات بیشتر از این باشید به ویژه اینکه همه ی موارد یاد شد صدور ویزا را برای شما به تأخیر خواهد انداخت.

نظر دهید

2 نظر

dd

۱۰۰ بار نوشتی بدین دست خبره
باشه ما میدیم دست شما کار رو انجام بدید

پاسخ به این دیدگاه
6 دسامبر 2018
safaridigaradmin

با سلام و احترام
دوست عزیز
این نظر لطف شماست
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

پاسخ به این دیدگاه
12 دسامبر 2018

مطالب مرتبط