راهنمای وقت سفارت ایتالیا | انواع + هزینه + شرایط

راهنمای وقت سفارت ایتالیا | انواع + هزینه + شرایط

وقت سفارت ایتالیا، گرفتن وقت سفارت ایتالیا به منزله ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور و مصاحبه حضوری می‌باشد. گرفتن وقت سفارت ایتالیا در صورت نداشتن …

گرفتن وقت سفارت ایتالیا به منزله ارائه مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور و مصاحبه حضوری می‌باشد. گرفتن وقت‌سفارت ایتالیا در صورت نداشتن اطلاعات کافی از نحوه انجام آن می‌تواند باعث مشکلات و حتی رد شدن درخواست اخذ ویزای این کشور برای شما شود. زمانی که شما قصد اخذ ویزای یک کشور را دارید باید با داشتن اطلاعات کامل از تمامی مراحل آن به این راه قدم بگذارید. گرفتن وقت‌سفارت ایتالیا برای این منظور مراحلی دارد که در این مقاله سعی کرده‌ایم تا مراحل گرفتن وقت مصاحبه سفارت ایتالیا را به شما آموزش دهیم.

راهنمای وقت سفارت ایتالیا | یوروپ تورز

گرفتن وقت سفارت ایتالیا

کشور ایتالیا به منزله دارا بودن شرایط ایده آل تحصیلی، کاری و همچنین اماکن گردشگری و توریستی متقاضیان بسیاری را از کشور ما ایران برای مهاجرت و زندگی دارد. مسلم است که برای سفر به این کشور چه به صورت کوتاه مدت چه بلند مدت نیاز به اخذ ویزا و مجوز ورود به این کشور خواهید داشت. در پروسه اخذ ویزا ایتالیا یکی از سخت‌ترین و دشوارترین مراحل، مصاحبه حضوری و گرفتن وقت سفارت این کشور است.

گرفتن نوبت برای وقت‌سفارت ایتالیا به منظور ارائه مدارک مهاجرتی و مصاحبه با افسر کنسولگری ایتالیا می‌باشد. این مصاحبه یک ارزیابی برای پذیرفته شدن درخواست ویزای متقاضی می‌باشد.

دو روش مختلف برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای گرفتن نوبت از سفارت ایتالیا به منزله ارائه مدارک لازم و مصاحبه حضوری به منظور اخذ ویزای این کشور، شما می‌توانید از دو طریق کنسولگری و کارگزاری مورد تایید سفارت، یعنی CKGS اقدام کنید. اقدام برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری CKGS برای متقاضیان ایرانی که قصد اخذ ویزای ایتالیا را دارند راحت‌تر خواهد بود.

چگونه وقت سفارت ایتالیا را از کنسولگری این کشور بگیریم؟

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری شما می‌بایست در روش نوینی که سفارت این کشور در نظر گرفته است شرکت کنید! به این صورت که در ساعت‌هایی معین، پرتال مربوط به گرفتن وقت‌سفارت ایتالیا برای ثبت نام متقاضیان باز خواهد شد. شما در این ساعات تنها ۳۰ ثانیه فرصت دارید که وقت‌سفارت ایتالیا را برای خود رزرو کنید؛ در صورتی که در گرفتن وقت‌سفارت ایتالیا موفق نشوید می‌بایست برای روزهای بعدی صبر کنید.

در این روش امکان اینکه به راحتی نوبت سفارت ایتالیا را برای خود رزرو کنید دشوار خواهد بود! چرا که با تقاضاهای بسیاری که در ایران برای گرفتن وقت‌سفارت ایتالیا وجود دارد، تمامی نوبت‌ها به سرعت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

چگونه وقت سفارت ایتالیا را از کارگزار CKGS دریافت کنیم؟

سفارت ایتالیا کارگزاری CKGS را به عنوان نماینده معتبر خود برای اخذ خدمات ویزایی این کشور معرفی کرده است. شما می‌توانید برای درخواست ویزای ایتالیا و همچنین اخذ وقت‌سفارت ایتالیا از طریق این کارگزاری اقدام کنید. برای این منظور ابتدا در وب سایت کارگزاری یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. پس از دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزا شما می‌توانید از میان دو انتخاب درخواست وقت سفارت ایتالیا به صورت معمولی و ویژه نوبت خود را رزرو کنید.

تنها تفاوتی که مابین وقت سفارت رزرو شده به صورت معمولی و ویژه وجود دارد این است که در وقت سفارت ویژه ایتالیا، پذیرایی مختصری از شما انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که اگر برای گرفتن نوع دوم وقت‌سفارت ایتالیا یعنی نوبت ویژه اقدام کنید، بایست مبلغ ۲۱ یورو بیشتر از نوع معمولی این نوبت پرداخت کنید.

دریافت وقت سفارت ایتالیا چه زمان طول می‌کشد؟

اگر شما به عنوان یک متقاضی خواهان تعیین وقت سفارت ایتالیا از نوع معمولی آن باشید، می‌بایست بین ۳۰ تا ۴۵ روز کاری از دریافت وقت صبر کنید. اما اگر از نوبت وقت‌سفارت ایتالیا فوری استفاده کنید در حدود ۳ تا ۷ روز کاری بعد به شما اجازه مصاحبه با افسر کنسولگری داده خواهد شد.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا

برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا شما نیاز به مدارک زیر خواهید داشت. به همراه داشتن

  • فرم درخواست ویزای ایتالیا
  • پاسپورت متقاضی وقت‌سفارت ایتالیا

مبلغ پرداختی سفارت ایتالیا ( این مبلغ که به عنوان هزینه‌های وقت مصاحبه سفارت ایتالیا پرداخت خواهد شد، ۱۲۵ یورو می‌باشد. توجه کنید حتما این مبلغ را به صورت اسکناس به همراه ببرید زیار افسر کنسولگری از گرفتن مبلغ به صورت سکه یورویی خودداری می‌کند. )

انواع وقت سفارت ایتالیا

انواع وقت سفارت ایتالیا بسته به نوع درخواست شما می‌تواند متفاوت باشد. می‌توان انواع وقت سفارت ایتالیا را بر حسب نوع ویزایی که شما درخواست دارید دسته بندی کرد. ویزای کوتاه مدت نوع C، ویزای دانشجویی، ویزای کاری و … تنها چند مدل از انواع ویزا‌هایی هستند که بایست برای آن وقت مصاحبه سفارت ایتالیا رزرو شود. دسته بندی کلی انواع وقت‌سفارت ایتالیا به سه دسته وقت سفارت فوری، عادی و ارزان، و آنلاین و حضوری تقسیم می‌شود.

انواع وقت سفارت ایتالیا | یوروپ تورز

گرفتن وقت سفارت ایتالیا فوری

امکان دریافت وقت سفارت فوری کشور ایتالیا وجود ندارد.

وقت سفارت ایتالیا عادی و ارزان

در این مدل از نوبت دهی نوبت شما ممکن است برای یک ماه آینده و یا دیر‌تر نیز باشد. این نوبت دهی نیز برای زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که برنامه خاصی در نظر شما نباشد و تایم کافی برای منتظر ماندن داشته باشید. اگر سفر شما توریستی و یا دیدار اقوام و دوستان باشد، می‌ توانید از این وقت استفاده کنید. البته زمانی هم که مدارک شما آماده ارائه به سفارت نیست استفاده از این وقت پیشنهاد می‌ شود.

وقت سفارت ایتالیا به صورت آنلاین و حضوری

به دو راه شما می‌توانید وقت سفارت ایتالیا را اخذ کنید. مراجعه به سفارت ایتالیا به صورت حضوری برای تعیین وقت وجود ندارد و شما می‌بایست به صورت آنلاین اقدام کنید. برای اخذ ویزای ایتالیا تنها می‌ توانید از طریق آنلاین اقدام کنید. به این ترتیب بدون مراجعه به سفارت وقت را اخذ می‌کنید و در تاریخ مشخص شده به سفارت مراجعه کنید.

هزینه گرفتن وقت سفارت ایتالیا چقدر است؟

درباره هزینه وقت سفارت ایتالیا دو عامل تاثیرگذار وجود دارد؛ اول موضوع نوع ویزایی است که شما برای آن درخواست تعیین وقت مصاحبه سفارت ایتالیا را داده‌اید و مورد دوم میزان سن شماست.

به طور کلی هزینه تعیین وقت سفارت ایتالیا برای ویزای توریستی برای افراد زیر شش سال رایگان می‌باشد؛ افراد بین شش تا ۱۲ سال مبلغی در حدود ۴۵ یورو و افراد بالغ مبلغی حدود ۱۰۱ یورو پرداخت خواهند کرد. این هزینه برای ویزای توریستی و درخواست وقت عادی مصاحبه برای این ویزا می‌باشد. اگر بخواهید برای ویزای توریستی درخواست وقت مصاحبه ویژه بدهید، بایست ۱۲۵ یورو به سفارت این کشور پرداخت کنید.

نحوه گرفتن وقت سفارت ایتالیا از CKGS و مراحل آن

همانطور که گفتیم تعیین وقت سفارت ایتالیا از طریق کنسولگری CKGS امکان‌پذیر است. برای این منظور پس از ثبت نام در وب سایت کارگزاری بر روی منوی تعیین وقت ملاقات کلیک کرده و در گزینه اول آن مشخص کنید که تنها هستید و یا به همراه خانواده خود قصد سفر خواهید داشت. قبل از اینکه سیستم کارگزاری درخواست تعیین وقت مصاحبه سفارت ایتالیا را برای شما ثبت کند، از شما می‌خواهد تا اطلاعات زیر را تکمیل کنید.

نکته: با هر شماره موبایل و ایمیل در هر ۶۰ روز امکان یکبار درخواست وقت مصاحبه سفارت ایتالیا برای شما موجود می‌باشد.

نکته: اشتباه وارد کردن هر یک از موارد فوق باعث می‌شود تا شما نتوانید مجوز ورود به دفتر کارگزاری ایتالیا را دریافت کنید.

زمان مشخصی برای اخذ نوبت سفارت ایتالیا وجود دارد؟

خیر؛ برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا هیچ زمان مشخصی وجود ندارد! نه کنسولگری این کشور و نه کارگزاری CKGS هیچ زمان مشخصی را برای بازشدن وقت‌های مصاحبه این سفارت تعیین نکرده‌اند. همچنین وقت‌هایی که برای این منظور باز می‌شوند نیز زمان و ساعت مشخصی در تمام روزها ندارند اما اغلب در ساعت نه و نیم صبح می‌باشند.

نشانی کارگزاری و سفارت ایتالیا

  • سفارت ایتالیا در تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا در بن بست شرقی و پلاک 15 واقع شده است. 
  • کارگزاری CKGS در تهران، منطقه ۱، ولنجک، خیابان سیزدهم، مجتمع گالریا واقع شده است.
نشانی کارگزاری و سفارت ایتالیا | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره تعیین وقت سفارت و کنسولگری ایتالیا

در ادامه به برخی از سوالات متداول درباره وقت سفارت ایتالیا پرداخته ایم تا اطلاعات جامع تری را در اختیار داشته باشید.

گرفتن وقت سفارت ایتالیا چه هزینه هایی دارد؟

اگر خودتان دانش کافی برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا را داشته باشید نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. اما اگر تخصص و زمان کافی را ندارید می توانید با برون سپاری به دفاتر مسافرتی معتبر با پرداخت هزینه کارمزد وقت خود را رزرو کنید.

وقت سفارت ایتالیا تضمینی چیست؟ 

وقت سفارت ایتالیا تضمینی، به این معنا است که به مسافر این اطمینان را می‌دهند که در تاریخ و یا بازه زمانی مشخص شده به سفارت مراجعه کنند.

وقت سفارت فوری ایتالیا عموما در چه زمانی به متقاضی داده خواهد شد؟

بازه های زمانی وقت سفارت فوری ایتالیا معمولا بین ۳ تا ۷ روز کاری است. به این ترتیب تقاضا پس از ۳ تا ۷ روز کاری این امکان را خواهد داشت تا به کنسولگری برای مصاحبه مراجعه کند.

در نحوه وقت سفارت ایتالیا آیا ساعت باز شدن وقت سفارت مشخص شده است؟

ساعت باز شدن تعیین وقت مصاحبه سفارت از پیش تعیین شده نیست و توسط سایت سفارت اعلام می شود. این اعلام برنامه خاصی ندارد! معمولا سفارت هر بار به اندازه یک ماه وقت سفارت در جدول زمانی خود باز میکند که باید در این زمان وقت رزرو شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

dd 15 آذر 1397 پاسخ

100 بار نوشتی بدین دست خبره
باشه ما میدیم دست شما کار رو انجام بدید

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

با سلام و احترام
دوست عزیز
این نظر لطف شماست
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵