مراکز دیدنی برلین

مراکز دیدنی برلین

اطلاعات مراکز دیدنی برلین

با شنیدن نام برلین، دیوار معروف برلین، جنگ جهانی، هولوکاست، آلمان شرقی، اولین کلماتی هستند که به ذهن می رسند. اما باید بدانید که برلین در همین چند مورد خلاصه نمی شود. شهر برلین به عنوان پایتخت فرهنگی سیاسی، پرجاذبه ترین و معروف ترین شهر آلمان شهری است که شما می توانید، در تور آلمان، به عنوان یک توریست صبح زود نقشه و دوربین خود را بردارید و پر انرژی با اتوبوس‌های گردشگری بدون ‌سقف از تمام آثار دیدنی و موزه‌ها و مراکز دیدنی برلین دیدن کنید. به ‌محض رسیدن به میدان پتسدامر با دیوار برلین مواجه می شوید، دیوارهای بلند، پر از یادبود و نوشته.

چند قدم جلوتر، جای خالی دیوارها روی آسفالت خیابان، تاریخ را جلوی چشم تماشاکننده می ‌آورند. البته شما تاریخ را در جاهای دیگر شهر نیز می ‌توانید بازخوانی کنید. این مراکز دیدنی برلین شامل: قبرستان نمادین و سنگی که نشان دهنده یادبود قربانیان هولوکاست است، موزه‌ی یهود، کلیسای تخریب ‌شده‌ در جنگ که برای یادبود دست ‌نخورده و تعمیر نشده باقی مانده و ‌جزیره‌ی موزه‌‌ها که پنج موزه در کنار هم قزار گرفته است در کنار  رودخانه مرکز شهر، روبروی کلیسای جامع شهر می باشند.

امروزه، موزه‌های کوچک و بزرگ برلین جزیی از هویت این شهر شده اند. شما می توانید برای بازدید از موزه‌های این شهر یک بلیت روزانه تهیه کنید تا بیشتر موزه ها را با پرداخت هزینه کمتری ببینید. در ضمن توجه داشته باشید که جز چند موزه که هر روز باز هستند، بیشتر موزه ها دوشنبه‌ها تعطیل‌ هستند. ورودی موزه‌ها و باغ‌وحش و آکواریوم خیلی هم ارزان نیست و البته بسته به نوع موزه، متفاوت و از حدود ۱۰ یورو تا بیش از ۲۰ یورو متغیر است.

اگر اهل سفر هستید و یکی از علاقه مندان به سفرهای تاریخی و دوستدار دیدن موزه شهر های دنیا هستید سفر به برلین و دیدار از مراکز دیدنی برلین و گشت و گذار در شهر برلین، یکی از بزرگترین موزه شهر های دنیا را به شما توصیه می کنیم. این شهر زیبا و دیدنی پر از پارک ها، فستیوال های موسیقی و فیلم، رستوران ها، مجسمه ها و معماری های عجیب و دیدنی می باشد. برای آشنایی بیشتر با دیدنی های زیبای این شهر تاریخی با ما در ادامه همراه باشید. در ادامه به طور مختصر دیدنی های شهر برلین را معرفی خواهیم کرد.

دروازه براندنبورگ

یکی از مراکز دیدنی برلین دروازه براندنبورگ (Brandenburger Tor) است که بنای تاریخی به سبک معماری نئوکلاسیک و مربوط به قرن ۱۸ میلادی می‌باشد. این دروازه در تقاطع دو خیابان ابرت و اونتر دن لیندن، در قسمت غربی شهر واقع شده ‌است. این دروازه تنها دروازه باقی مانده از 18 دروازه شهر برلین است. دروازه براندنبورگ از زمان سقوط دیوار برلین به نمادی از اتحاد آلمان تبدیل شده است و در حال حاضر یکی از زیباترین مراکز دیدنی برلین و یکی از معروف ترین نمادهای اروپا بحساب می آید. در شمال این دروازه، ساختمان پارلمان آلمان به چشم می خورد.

مجسمه ‌ی گودریگا، ارابه چهار اسبه موجود در دروازه که در حال هدایت ارابه ‌ای است که چهار اسب آن را می‌کشند، متعلق به ویکتوریا الهه پیروزی رومیان باستان می باشد. دروازه براندبورگ در انتهای کوچه اونتا دین لیدن، در دیوار شهر برلین، در کنار میدان پاریزر به عنوان یک نگهبان واقع شده است که یکی از زیباترین و دیدنی‌ترین میدان‌های شهر به شمار می رود.

کاخ و پارک اشلوس شارلوتنبورگ

یکی از مراکز دیدنی برلین کاخ شلوس شارلوتنبورگ است که در اواخر قرن 17 میلادی و اوایل قرن 18 میلادی در منطقه شارلوتنبرگ برلین قدیمی ترین و بزرگ ترین ملک پروسی برلین به عنوان کاخ شلوس شارلوتنبورگ ساخته شد که برای چندین دهه مهم ترین اقامتگاه خانواده سلتنطی آلمان بود. این کاخ بزرگ و زیبا به خوبی ترمیم شده  که یکی از تجملی ترین و پر تزئین ترین کاخ های دنیا به شمار می رود که چند بخش از این کاخ برای دیدار عموم مردم باز می باشد.

در شهر برلین مجموعا 9 کاخ قدیمی وجود دارد که این کاخ معروف ترین آن ها می باشد. آژانس سفری دیگر به شما پیشنهاد می کند که حتما از این کاخ زیبا دیدن کنید. این کاخ با معماری باروک که به معماری ناموزون معروف است، یکی از اندک آثار جا مانده از دوره طلایی سلطنت هو هنتسولرن و یکی از بهترین مراکز دیدنی برلین می باشد. این کاخ به دستور الکتور فردریش سوم به عنوان یک کاخ تابستانی برای همسر وی به نام سوفی شارلوت ساخته شد.

بناهای این کاخ دارای ورودی های جداگانه هستند که مهم ترین و قدیمی ترین بخش این کاخ آلتس شلوس “کاخ کهن” است. این کاخ شامل گنبد عظیم مرکزی، نارنجستان نفیس، اتاق خواب فردریک اول با مبلمان و تابلوهای بی نظیر، اتاق غذاخوری حکومتی، گالری طلایی 42 متری با گچ کاری های طلاکاری، کلکسیون های چینی جات آلمان، ایوان چای خوری‌ با کلکسیونی فاخر از ظروف چینی برلین، نمایشگاهی از جواهرات سلطنتی می باشد.

در میانه قرن 18 میلادی و دوران فریدریش کبیر  به اشلوس شارلوتنبورگ قسمت جدیدی به نام نویر فلوگل افزودند که زیباترین اتاق‌های کاخ، تالار سپید، گالری گلدن و اتاق کنسرت در این بخش واقع شده اند. در این کاخ موزه های دیگری نیز به چشم می خورد و دیگر آثار باستانی اروپایی و آسیایی پیش از تاریخ و تاریخ آغازین در موزه فورفور اوندفروگشیشته، هنرهای زیبای کلاسیک مدرن نقاشی، طراحی و مجسمه‌سازی در موزه برگ‌گرون، آثار هنرمندان معروف نوگرای برلین در موزه بروهان و خیابان دیدنی کورفورشتندام قابل مشاهده است.

کلیسای مارین کیرشه

علیرغم اینکه زمان دقیق ساخت کلیسای قدیمی مارین کیرشه مشخص نیست، برخی از تاریخدانان بر این نظر هستند که این بنا در سال 1272 میلادی ساخته شده است. این کلیسای بسیار زیبا در نزدیکی میدان الکساندر واقع شده و یکی از مراکز دیدنی برلین است. از آثار هنری این کلیسا می توان به منبر مرمرین آندرس شلوتر و گچ بری رقص مرگ اشاره کرد. پیکره های زنانه موجود در محوطه نشان دهنده رودهای البه، راین، اودر و وایکسل هستند. همچنین در بیرون از کلیسا فواره خدای نپون اثر رینولد بگاسرا به چشم می خورد.

یادبود هولوکاست

هولوکاست به معنای کشتار دسته جمعی است. هیتلر به این دلیل که خراب شدن وضعیت اقتصاد آلمان را وجود یهودیان می دانست، دست به نسل کشی آن ها زد. یک معمار امریکایی یادواره ای از یهودیان کشته شده را ساخت که شامل بیش از دو هزار قطعه بتنی است که به صورت پراکنده در زمین بزرگی به شکل گورستان درآمده است. در نزدیکی این بنای یادبود که امروزه یکی از مراکز دیدنی برلین است پناهگاه هیتلر، سنگر ضد بمب که هیتلر آخرین روزهای پیش از سقوط برلین را در آن گذراند و همراه با اوا براون در آن خودکشی کرد، به چشم می خورد.

جزیره موزه‌

جزیره موزه، یک جزیره با پنج موزه در قلب برلین. موزه ملی برلین (Museumsinsel) یک کار هنری با شکوه، یک مجموعه عالی برجسته از پنج موزه معروف جهان و از مهمترین مراکز دیدنی برلین می باشد. در سال 1999 جزیره موزه به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. بازدید برای بازدید کنندگان زیر 18 سال رایگان می باشد. پنج موزه در جزیره موزه عبارتند از:

موزه پرگامون (Pergamon Museum)

موزه      (Bode-Museum)

موزه نیوز (موزه جدید)

Alte Nationalgalerie (گالری ملی قدیمی)

موزه آلتس (موزه قدیمی)

اولین موزه در جزیره، موزه آلتز (موزه قدیمی) بود. در سال 1830 افتتاح شد و به منظور دسترسی عمومی به مجموعه های هنری و اشیاء و مصنوعات تاریخی طراحی شده بود و در اواخر دهه 1870 به عنوان جزیره موزه شناخته شده بود، که در نهایت در سال 1930 تکمیل شد.

یک جزیره، پنج موزه تنها با یک بلیط.

میدان پتسدامر

میدان پتسدامر در قلب شهر برلین یکی از جذاب ترین مراکز دیدنی برلین واقع شده است. اگر فیلم “Wings of Desire” محصول سال 1987 را دیده باشید، امروز با وجود آسمان خراش ها، شلوغی جمعیت، مراکز خرید، سینما و کافه ها، تصور این که این میدان همان مکان در فیلم است ممکن است سخت باشد. میدان پتسدامر با مغازه های متعدد خود، به یک مکان محبوب برای خرید تبدیل شده است. شما می توانید سریع ترین آسانسور اروپا را در برج Kollhof، که در آن می توانید از یک منظره فوق العاده از خط افق برلین لذت ببرید را مشاهده کنید. مرکز کشف لگولند با حدود چهار میلیون آجر لگو، سرگرم کننده برای همه خانواده هاست.

ژندارمن‌ مارکت

ژندارمن‌ مارکت زیبا ترین میدان عمومی برلین و از شاهکارهای مراکز دیدنی برلین است. زمانی سربازان هم در این شهر و این مکان بودند، اما امروز ساکنان برلین و گردشگران در سراسر میدان حرکت می کنند. گفته شده است که ژندارمن‌ مارکت زیباترین میدان عمومی در برلین و شاید زیبا ترین در شمال آلپ محسوب می شود. مجموعه خانه کنسرت و دو ساختمان کلیسا با برج های زیبا تزئین شده که همه این ها باهم هارمونی فوق العاده ای دارند. در تابستان، ارکسترها زیباترین ملودی های کلاسیک را در فضای باز اجرا می کنند و در زمستان میدان به یک بازار کریسمس تبدیل خواهد شد.

خیابان اونتردن لیندن

اونتردن لیندن بلوار با شکوه برلین است. از کلیسای برلین تا دروازه براندنبورگ و بسیاری دیگر از مراکز دیدنی برلین از طریق بلوار با شکوه اونتردن لیندن شما را به قلب برلین خواهد برد. اونتردن لیندن یکی از مهمترین مسیرها در مرکز برلین است و نقطه شروع برای شناخت شهر برلین است. بلوار با شکوه در میته، قلب برلین است و شما را از دروازه براندنبورگ به سمت Schlossbrücke و خانه برلینر می برد. با قدم زدن در این مسیر 1.5 کیلومتری شما ساختمان های مهم متعددی مانند دانشگاه هومبولت و Staatsoper و اماکنی مانند Neue Wache و Zeughaus را می توانید مشاهده کنید. این بلوار همچنین دارای رستوران ها، کافه ها و مغازه های متعددی می باشد.ی

رایشتاگ

رایشتاگ (Reichstag)، پارلمان و آینه تاریخ آلمان و یکی از مهمترین ساختمان های تاریخی شهر و مراکز دیدنی برلین می باشد. گنبد راشتاگ از ساعت 8:00 صبح تا 12 نیمه شب باز است و پذیرش از بازدیدکنندگان تا ساعت 10:00 شب انجام می شود. راشتاگ نماد بین المللی دموکراسی و خانه فعلی پارلمان آلمان است. هر سال هزاران نفر از گردشگران از راشتاگ دیدن می کنند.

بنای راشتاگ، توسط خود پادشاه در سال ۱۸۸۴ ساخته شد که ۱۰ سال به طول انجامید. بعد از آتش‌سوزی در سال ۱۹۳۳، این بنا تخریب شد، در سال ۱۹۷۰ بیشتر قسمت‌های آن بازسازی شد. راشتاگ در اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی به طور کامل بازسازی شد. گنبد شیشه ای این بنا از برجسته ترین ویژگی این ساختمان نسبت به دگر مراکز دیدنی برلین به شمار می آید، به خصوص رستوران واقع در این گنبد چشم انداز بسیار زیبایی از شهر در شب دارد.

از دیگر  اماکن دیدنی شهر برلین در تور آلمان می توان به؛ موزه سازهای قدیمی، موزه فیلم برلین، یادبود دیوار برلین و پاسگاه بازرسی چارلی، میدان Gendarmenmarkt، پارلمان بازسازی شده و … اشاره کرد.

.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!