با خوشمزه ترین غذا های بلژیک آشنا شوید

با خوشمزه ترین غذا های بلژیک آشنا شوید

غذا های بلژیک، دارای طعم های متفاوت و خوشمزه ای هستند. غذاهای بلژیکی را در سفر به این کشور حتما باید امتحان کنید و از طعم آن لذت ببرید.

غذا های بلژیک: کشور بلژیک، یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که علاوه بر شرایط بسیار عالی زندگی و دارا بودن جاذبه‌های گردشگری جذاب، دارای غذاهای بسیار خوشمزه و متفاوت است که این غذاها توانسته است نظر بسیاری از مردم را در سراسر دنیا نیز به خود جلب کند. غذا‌های بلژیکی، بسیار سریع آماده می‌شوند و از سوی دیگر، بسیار لذیذ و خوشمزه هستند. این مزه‌ها به گونه‌ای هستند که طعم بیاد ماندنی غذا‌های بلژیک، هیچگاه از خاطرتان پاک نخواهد شد.

با خوشمزه ترین غذا های بلژیک آشنا شوید | یوروپ تورز

کاربناد فلمیند، از سنتی‌ ترین غذا های بلژیک

کاربناد فلمیند، بدون شک یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین غذا‌های بلژیک است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. این غذای محبوب و دوست داشتنی، علاوه بر بلژیک، در کشورهای دیگر نیز طرفدارانی دارد. پایه اصلی این غذا، گوشت گاو است که طعم آن را لذیذتر نموده است. این غذا از گوشت پخته شده گاو به همراه، نمک، فلفل و دیگر ادویه‌ها تهیه شده و به همراه آن، سبزیجات، نان و نوعی نوشیدنی غلیظ سرو می‌شود. برخی از افراد محلی بلژیک، در تهیه این غذا، از قارچ،هویج و گوشت پهلوی گوسفند و گاهی نیز شکلات استفاده می‌کنند که طعم آن را متفاوت‌تر می‌نماید.

کاربناد فلمیند، از سنتی‌ ترین غذا های بلژیک | یوروپ تورز

البته پیش از تهیه این غذا، باید گوشت گاو را مدتی در آب نمک بخوابانید و سپس با صبر و حوصله این غذای خوشمزه را بپزید. می‌توانید در کنار این غذای لذیذ، سیب زمینی آب پز و سرخ شده، سبزیجات، سوپ یا سالاد نیز میل نمایید.

سول میونیق، از قدیمی‌ ترین غذا های بلژیک

مردم بلژیک به خوردن غذاهای دریایی علاقه بسیاری دارند و به همین دلیل، غذاهای دریایی در صدر لیست بهترین غذا‌های بلژیک‌ قرار دارند. این غذا را شخصی بنام میونیق (mignonette) وارد بلژیک کرد و به همین دلیل این غذا با این نام معروف شد. این غذا از تکه‌های مزه‌دار شده ماهی با آرد، فلفل، پودر سیر، نمک و …، درست می‌شود و حسابی آن را در روغن سرخ می‌کنند. البته برای مزه‌دار کردن سول میونیق، بر روی آن سسی که از جعفری،کره، آبلیمو و … درست شده است، ریخته می‌شود که طعم آن را بسیار متفاوت‌تر کرده است. این ماهی خوش طعم و عطر را می‌توانید همراه با سیب زمینی آب پز یا سرخ شده میل کنید.

سول میونیق، از قدیمی‌ ترین غذا های بلژیک | یوروپ تورز

اندیو و هم گارتین، از غذا های خانگی بلژیکی

اندیو و هم گارتین یکی از غذا‌های بلژیکی است که بهتر است آن را جزء غذاهای خانگی و خوشمزه بلژیکی نامید. این خوراکی خوشمزه معمولا در خانه تهیه می‌شود و در بیشتر رستوران‌ها نمی‌توانید این غذا را سفارش دهید. این غذای خوش طعم از کاسنی فرنگی درست می‌شود که همراه با پنیر و گوشت ترکیب می‌شود و در کنار آن نیز پوره سیب زمینی سرو می‌شود.

این ترکیب لذیذ و خوشمزه، معمولا به عنوان پیش غذا، سالاد و یا قسمتی از غذای اصلی خورده می‌شود. اندیو و هم گارتین یکی از خوشمزه‌ترین کاسنی‌های بلژیکی است که نمونه آن را نمی‌توانید در هیچ کجای دنیا پیدا کنید. این غذا به حدی معروف و محبوب است که در دیگر کشورهای دنیا نیز پخته می‌شود.

اندیو و هم گارتین، از غذا های خانگی بلژیکی | یوروپ تورز

فیله آمریکایی، از خوش طعم‌ ترین غذا های بلژیکی

این غذای خوشمزه و عالی با آنکه نامی آمریکایی دارد، اما یکی از خوشمزه‌ترین غذا‌های بلژیکی است که می‌توانید آن را پیدا کنید. فیله آمریکایی در واقع همان گوشت قرمه شده گاو است که با ادویه طعم‌دار شده و پخته شده است. این غذا معمولا سرد سرو می‌شود و بسیار لذیذ و خوشمزه است.

آشپزهای بلژیکی بسیار حرفه‌ای این غذا را طعم‌دار می‌کنند. برای طعم‌دار کردن این خوراک خوشمزه معمولا از پیاز،  سس فلفل‌دار، تخم مرغ،جعفری، خردل، نمک، فلفل و کچاپ استفاده می‌شود که طعم گوشت را بسیار شگفت انگیز می‌نمایند. این غذای خوشمزه معمولا همراه با نان سرو می‌شود و گاهی نیز به همراه آن، ترشی نیز سرو می‌شود.

فیله آمریکایی، از خوش طعم‌ ترین غذا های بلژیکی | یوروپ تورز

صدف رودخانه‌ ای همراه با سیب زمینی سرخ شده

بلژیکی‌ها به خوردن صدف دریایی معروفند و به همین دلیل در این کشور می‌توانید خوشمزه‌ترین خوراک‌های صدف را پیدا کنید. صدف دریایی همراه با سیب زمینی در ماه‌های سپتامبر تا فوریه، در بلژیک بسیار خورده می‌شود. این غذای بسیار عالی معمولا به همراه جعفری، خامه، کره، موسیر و دیگر سبزیجات سرو می‌شود و از یک نوشیدنی خوشمزه نیز به همراه آن استفاده می‌شود.

استومپ، از معروف‌ ترین غذا های بلژیکی

 اگر در بلژیک به دنبال یک غذای خوشمزه و ساده هستید، استومپ یکی از غذا‌های بلژیکی است که قطعا از آن خوشتان خواهد آمد. این غذای خوشمزه از ترکیب پوره سیب زمینی و  سبزیجاتی همچون اسفناج، هویج،شلغم، پیاز، کلم پیچ و کاسنی فرنگی درست می‌شود. البته به این ترکیب، خامه یا شیر نیز اضافه می‌شود که آن را بسیار لطیف‌تر و خوش طعم‌تر می‌نماید. البته استومپ در بلژیک به همراه گوشت گاو، گوسفند یا سوسیس سرو می‌شود که خستگی‌های یک روز کاری را از تن به در می‌کند.

استومپ، از معروف‌ ترین غذا های بلژیکی | یوروپ تورز

مار ماهی با سس سبز، از مشهورترین غذا های بلژیک

مارماهی بدون شک یکی از متفاوت‌ترین و مشهورترین غذا‌های بلژیکی است که نمونه‌اش را در هیچ کجای دنیا نمی‌توانید پیدا کنید. این غذای خوش طعم از پختن مارماهی در سبزیجات مختلف درست می‌شود که بسیار خوشمزه و عالی است.

مارماهی‌های تازه از رودخانه شلت بلژیک صید می‌شود و طعم غذا را بسیار عالی‌تر می‌نماید. سس این غذا خیلی اهمیت دارد و به همین دلیل باید در پختن آن خیلی دقت شود. سس این غذای لذیذ از سبزیجاتی همچون نعناع، ریحان، آویشن، جعفری فرنگی، سورل و شاهی آبی درست می‌شود. در نهایت پس از پخته شدن سس این غذا، مارماهی‌ها به آن اضافه می‌شوند تا غذا کاملا پخته شده و طعم‌دار شود. این غذا در این کشور همراه با نان یا سیب زمینی سرو می‌شود.

مار ماهی با سس سبز، از مشهورترین غذا های بلژیک | یوروپ تورز

واترزوی، از خوشمزه‌ ترین سوپ‌ های بلژیکی

اگر به دنبال یک سوپ خوشمزه در بلژیک هستید، واترزوی یکی از انتخاب‌های بسیار عالی است که از خوردن آن لذت خواهید برد. این غذای لذیذ در بلژیک طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل در بیشتر رستوران‌ها می‌توانید این غذا را پیدا کنید. در گذشته برای تهیه این سوپ خوشمزه، از ماهی‌هایی همچون اردک ماهی، کپور، مارماهی و … استفاده می‌شد.

اما امروزه برای تهیه این غذا از گوشت مرغ به همراه سبزیجاتی همچون سیب زمینی، تره فرنگی، هویج و … استفاده می‌شود که غذایی سالم و مقوی را برای شما فراهم می‌کند. گاهی در ترکیب این غذا از خامه، تخم مرغ و کره نیز استفاده می‌شود که طعم آن را متفاوت‌تر می‌نماید. در بلژیک این سوپ خوشمزه همراه با نان سرخ شده خورده می‌شود.

واترزوی، از خوشمزه‌ ترین سوپ‌ های بلژیکی | یوروپ تورز

کوفته قلقلی بلژیکی

کوفته قلقلی یکی از غذا‌های بلژیکی است که با ذائقه بسیاری از افراد از جمله ایرانی‌ها بسیار سازگار است و محبوبیت خاصی در میان غذاهای بلژیکی دارد. برای تهیه این غذای عالی، معمولا از گوشت گاو به همراه ادویه‌های دیگر استفاده می‌شود. البته در جاهای مختلف بلژیک، کوفته قلقلی با ترکیبات متفاوتی پخته می‌شود. مثلا در برخی از شهرهای این کشور، کوفته را در سس گوجه فرنگی سرخ می‌کنند و در برخی از شهرها نیز از نوعی شربت مانند گلاب و سیب استفاده می‌شود که کوفته در آن پخته می‌شود.

کوفته قلقلی بلژیکی | یوروپ تورز

سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی

شاید شنیدن نام سیب زمینی سرخ شده در لیست غذاهای بلژیک، کمی برای شما عجیب به نظر برسد. اما باید بدانید که سیب زمینی‌های بلژیک، یکی از متفاوت‌ترین سیب زمینی‌های سرخ شده در دنیا است که حتما باید آن را امتحان کنید. سیب زمینی‌های سرخ شده بلژیکی، شهره جهانی دارند و بسیار متفاوت هستند. سیب زمینی‌های سرخ شده در بلژیک را به صورت خلالی در روغن دو بار سرخ می‌کنند و آن را در قیف‌های کاغذی ریخته و بر روی آن سس می‌ریزند. این سیب زمینی‌ها، در بلژیک بسیار پر طرفدار هستند و همه سنین این غذای خوشمزه را دوست دارند.

البته سسی که در بلژیک بر روی سیب زمینی ریخته می‌شود، سس مایونز است که بسیار خوشمزه و متفاوت است. سیب زمینی سرخ شده یکی از محبوب‌ترین غذاهای فست فودی است که می‌توانید آن را در انواع فست فودها و مغازه‌های کنار خیابان پیدا کنید. البته این غذا را در برخی از فست فودها و مغازه‌ها با سس کچاپ و یا سس‌های محلی سرو می‌شود.

سیب زمینی سرخ کرده بلژیکی | یوروپ تورز

میترایت، از خوشمزه‌ ترین غذا های خیابانی بلژیک

اگر به دنبال یک غذای معروف و خوشمزه خیابانی در بلژیک هستید، این غذای خوشمزه را از دست ندهید. میترایت یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین غذاهای بلژیکی است که در بوفه‌های خیابان‌های بلژیک می‌توانید آن را پیدا کنید. این غذا در بروکسل بسیار شناخته شده و پر طرفدار است و از همان شهر نیز به وجود آمده است. پایه و اساس این غذا، به صورت سرخ شده و ترد است که برای افرادی که به خوردن غذاهای سرخ کردنی عادت دارند، می‌تواند انتخابی هیجان انگیز باشد.

برای تهیه این غذا، سیب زمینی سرخ شده را به همراه گوشت سرخ شده در درون نان باگت می‌ریزند و بر روی آن سسی بسیار خوشمزه و غلیظ ریخته می‌شود. این غذا در شهر بروکسل، همراه با سس مایونز خورده می‌شود، اما در برخی دیگر از شهرهای بروکسل، با سس گوجه و هویج نیز سرو می‌شود. بنابراین در سفر به بلژیک، خوردن این غذای شگفت انگیز  و بسیار عالی را از دست ندهید.

میترایت، از خوشمزه‌ ترین غذا های خیابانی بلژیک | یوروپ تورز

کاریکول، از غذا های متفاوت بلژیکی

کاریکول یکی از غذاهای بلژیکی بسیار متفاوت است که طعمی کاملا متفاوت دارد. این غذا را البته باید در دسته غذاهای خیابانی بلژیکی قرار داد که طرفداران خاصی دارد. کاریکول از حلزون پخته شده و سبزیجات درست می‌شود که برای طرفداران غذاهای دریایی، خوردن این غذا به شدت پیشنهاد می‌شود. این غذای خوشمزه را در غرفه‌های خیابانی و در نمایشگاه‌ها می‌توانید پیدا کنید و طعم آن را امتحان کنید. بافت غضروفی این غذا، طعمی بسیار عجیب و غریب به آن داده است که همین مسئله سبب محبوبیت آن در میان بلژیکی‌ها شده است.

کاریکول، از غذا های متفاوت بلژیکی | یوروپ تورز

سوسیس‌ های مختلف در بلژیک

سوسیس‌ها با طعم‌های مختلف یکی از متفاوت‌ترین غذاهای بلژیکی است که بسیار خوشمزه است. سوسیس در انواع مختلف سفید، سیاه و … در بلژیک دیده می‌شود. این غذای خوشمزه که یکی از متفاوت‌ترین غذاهای خیابانی است که در همه غرفه‌های خیابانی می‌توانید آن را پیدا کنید. معمولا سوسیس سفید را در نان باگت ریخته و بر روی ان سس خردل و یا کچاب می‌ریزند که طعمی بسیار عالی پیدا می‌کند. گاهی برخی از فروشندگان، به این ساندویچ پیاز و کلم را اضافه کرده و گاهی نیز برخی از فروشندگان، سوسیس سفید و سیاه را با هم مخلوط کرده و طعمی عجیب را به وجود می‌آورند. این غذا امروزه به یکی از پر طرفدارترین غذاهای بلژیکی تبدیل شده است.

سوسیس‌ های مختلف در بلژیک | یوروپ تورز

شیرینی اسموت بولن

یکی از شیرینی‌های بسیار خوشمزه بلژیکی، اسموت بولن است که بعد از خوردن غذا‌های بلژیکی، می‌توانید به عنوان دسر از خوردن این شیرینی تازه و خوشمزه لذت ببرید. این شیرینی نوعی دونات است که در دیگر کشورها نیز درست می‌شود و البته به نام دیگری شناخته می‌شود. این شیرینی خوشمزه را می‌توانید در همه غرفه‌های خیابانی پیدا کنید و آن را به صورت داغ میل کنید. حتما باید در سفر به بلژیک، این دونات خوشمزه و عالی را امتحان کنید.

کلوچه‌ های بلژیکی

کلوچه‌های بلژیکی یکی از معروف‌ترین غذا‌های بلژیکی هستند که در سراسر دنیا شهره هستند. البته بهتر است این کلوچه‌ها را در زمره شیرینی‌های خوشمزه بلژیکی قرار داد که بسیار خوشمزه هستند. کلوچه‌های بلژیکی در دو نوع بروکسلی و لیژی تهیه می‌شود و از لحاظ ظاهری، رنگی قهوه‌ای دارند و نازک بوده و به شکل مستطیلی هستند. این کلوچه‌های خوش عطر و طعم معمولا با تکه‌های میوه، خامه، شکلات و … تزئین می‌شوند و بسیار خوشمزه و جالب هستند. در نوع لیژی این کلوچه، به جای استفاده از شکر سفید از شکر سوخته بر روی آن استفاده می‌شود.

کلوچه‌ های بلژیکی | یوروپ تورز

وافل‌ های بلژیکی

وافل‌های بلژیکی در دنیا بسیار مشهور هستند و به عنوان دسر، پس از خوردن یک غذای عالی بلژیکی می‌توان از این وافل‌های خوشمزه استفاده کرد. البته وافل امروزه در اقصی نقاط دنیا درست می‌شود. اما وافل بلژیکی، بسیار متفاوت و خوشمزه است. وافل در کشور بلژیک به دو صورت تهیه می‌شود. یک نوع آن، شیرین نیست و مستطیلی شکل است و نوع دیگر آن به همراه خامه، شکلات و … خورده می‌شود. وافل را می‌توانید در هر نقطه‌ای از بلژیک تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

وافل‌ های بلژیکی | یوروپ تورز

سوالات متداول خوشمزه ترین غذا های بلژیک

نام یکی از قدیمی ترین و سنتی ترین غذا های بلژیک چیست؟

کاربناد فلمیند، بدون شک یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین غذا های بلژیک است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.

یکی از دسر های بلژیک که در دنیا بسیار مشهور است، چه نام دارد؟

وافل‌های بلژیکی در دنیا بسیار مشهور هستند و به عنوان دسر، پس از خوردن یک غذای عالی بلژیکی می‌توان از این وافل‌های خوشمزه استفاده کرد.

نام یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه بلژیک چیست؟

یکی از شیرینی‌های بسیار خوشمزه بلژیکی، اسموت بولن است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!