09107636326 --- 021-87700067

غذاهای اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشورهای توریستی است که سالانه توریست های زیادی به آن سفر می کنند. آشنایی با غذاهای اسپانیایی می تواند یکی از مهم ترین مواردی باشد که شما قبل از سفر به این کشور باید بدانید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره غذاهای اسپانیایی صحبت کنیم و اطلاعات جالبی را درباره این موضوع در اختیار شما قرار دهیم.

آشنایی با غذاهای اسپانیا

بنابراین در صورتی که شما هم جز افرادی هستید که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید به شما توصیه می کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

پئیا یکی از غذاهای مشهور شهر والنسیا

شهر والنسیا یکی از شهرهای زیبای کشور اسپانیا است. این شهر بیشتر به واسطه غذاهای محلی که در اختیار توریست ها قرار می دهد مشهور است. شما در این شهر می توانید رستوران های بسیار زیادی را مشاهده کنید که هر یک از آنها انواع غذاهای اسپانیایی را سرو می کنند. یکی از غذاهای معروف شهر والنسیا پئیا است که جز محبوب ترین غذاهای اسپانیایی به شمار می آید. این غذا معمولا به دو شکل پخته می شود که هر یک از این دو روش می توانند یک غذای بسیار خوش طعم و خاص را در اختیار شما قرار دهند.

روش اول برای پخت این غذا با استفاده از خرگوش و مرغ است که یکی از خوشمزه ترین غذاهای اسپانیایی را در اختیار شما قرار می دهد. روش دوم برای پخت این غذا نیز با استفاده از غذاهای دریایی است که در صورت علاقه شما می توانید این غذا را با غذاهای دریایی میل کنید که می تواند یکی از بهترین تجربه های شما باشد. یکی از نکات بسیار جالبی که باید درباره این غذا بدانید این است که برنج این غذا معمولا با استفاده از زعفران رنگ می گیرد که باعث می شود تا طعم فوق العاده ای داشته باشد.

غذاهای اسپانیا

پاتاتاس براواس از معروف ترین غذاهای اسپانیایی

یکی از بهترین و معروف ترین غذاهای اسپانیایی که در آن از سیب زمینی های بسیار تند استفاده شده است، امروزه مردم محلی کشور اسپانیا این سیب زمینی ها را با نام سیب زمینی شجاع می شناسند که به دلیل تندی این سیب زمینی ها این نام گذاری انجام شده است. سیب زمینی های مکعبی شکلی که در این غذا استفاده می شوند معمولا سیب زمینی های سرخ شده هستند. از مهم ترین عواملی که باعث خوشمزه تر شدن این سیب زمینی ها می شود سسی است که بر روی این سیب زمینی ها ریخته می شود. معمولا در رستوران های مختلف شما می توانید سس های متفاوتی را بر روی این سیب زمینی ها مشاهده کنید. پاتاتاس براواس مانند ساندویچ های ایرانی است چرا که بسیاری از مردم محلی کشور اسپانیا ادعا دارند که این غذا از غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که هر چه محل پخت آن کثیف تر باشد خوشمزه تر است و این دقیقا احساسی است که ایرانیان نسبت به ساندویچ های به اصطلاح کثیف دارند.

غذاهای اسپانیا

سوپ خوشمزه گازپاچو

این سوپ از جمله غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که در آن از گوجه فرنگی استفاده شده است. این سوپ از جمله غذاهای سرد اسپانیای است که معمولا در بسیاری از رستوران ها به عنوان پیش غذا سرو می شود. شاید اولین موضوعی که درباره سوپ گازپاچو برای هر شخصی عجیب باشد مسئله سرد بودن این سوپ است که در عین سرد بودن طعم بی نظیری دارد و همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از توریست هایی که به کشور اسپانیا سفر می کنند حتما این غذا را میل کنند. علاوه بر این مردم محلی کشور اسپانیا نیز علاقه بسیار زیادی به این سوپ دارند. این غذا یکی از غذاهای اسپانیایی است که در فصل های گرم طرفداران آن چند برابر می شوند و شما با یک گردش کوچک مشاهده خواهید کرد که در سراسر نقاط شهرهای مختلف کشور اسپانیا مردم در حال صرف این سوپ به عنوان یک پیش غذا و یا میان وعده هستند. در این سوپ از مقدار زیادی گوجه فرنگی، کمی فلفل، سیر، نان و مقدار زیادی روغن زیتون استفاده شده است که آن را تبدیل به یک میان وعده بسیار خوشمزه کرده است.

غذاهای اسپانیا

پیمینتوس د پادرون از جذاب ترین غذاهای اسپانیایی

بدون شک یکی از ساده ترین و جذاب ترین غذاهای اسپانیایی که شما در سفر به کشور اسپانیا می توانید آن را میل کنید پیمینتوس د پادرون است که یک غذای فوق العاده ساده به شمار می آید. در واقع این شامل یک بشقاب پر از فلفل است که با استفاده از نمک سرخ شده اند. فلفل هایی که در این غذا به کار گرفته می شوند معمولا فلفل های شیرین و یا معمولی هستند که این موضوع باعث می شود تا افرادی که علاقه زیادی به غذاهای تند ندارند نیز بتوانند این غذای فوق العاده خوش طعم را میل کنند. البته یک نکته بسیار جذاب درباره این غذا وجود دارد و آن این است که ممکن است در میان فلفل هایی که در غذای شما استفاده شده اند یک فلفل تند نیز وجود داشته باشد. این موضوع هیجان خوردن این غذا را برای شما بسیار افزایش می دهد. در حال حاضر این غذا جز یکی از پرطرفدارترین غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که معمولا توریست هایی که به کشور اسپانیا سفر می کنند حتما آن را امتحان می کنند.

غذاهای اسپانیا

تورتیلا اسپانولا یک املت خوشمزه اسپانیایی

یکی از غذاهای خوش طعم دیگری که می توانید در سفر به کشور اسپانیا آن را امتحان کنید تورتیلا اسپانولا است که یک املت اسپانیایی به شمار می آید. در این املت از میزان زیادی سیب زمینی استفاده شده است که باعث خوشمزه تر شدن این املت می شود. اگر به رستوران های کشور اسپانیا مراجعه کنید به راحتی می توانید این غذا را سفارش داده و میل کنید. توجه داشته باشید که معمولا در کنار این املت نان هایی که بر روی آنها لایه ای از گوجه قرار دارد برای شما سرو می شود که باعث خوشمزه تر شدن تورتیلا اسپانولا می شود. در صورتی که شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید به کشور اسپانیا سفر کنید به شما توصیه می کنیم این غذا را حتما امتحان کنید و تجربه میل کردن آن در وعده صبحانه را از دست ندهید.

غذاهای اسپانیا

کرما کاتالانا یک دسر فوق العاده اسپانیایی

اگر شما هم علاقه مند به آشنایی با غذاهای اسپانیایی هستید به شما توصیه می کنیم حتما در سفر به این کشور کرما کاتالانا را امتحان کنید. این دسر فوق العاده خوشمزه یکی از محبوب ترین دسرهای کشور اسپانیا به شمار می آید که در میان مردم محلی این کشور از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و توریست هایی که به کشور اسپانیا سفر می کنند نیز معمولا حداقل یک بار آن را امتحان می کنند. این دسر بی نظیر یکی از غذاهای محلی منطقه کاتالان در کشور اسپانیا به شمار می آید و شما در هر رستورانی در این منطقه می توانید آن را سفارش دهید. یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث خوشمزه تر شدن این دسر می شود استفاده از سس استارد بر روی آن است که یک لایه شکر کاراملی نیز بر روی آن کشیده می شود و یک طعم فوق العاده را به وجود می آورد.

غذاهای اسپانیا

بوکادیو یک ساندویچ بسیار خوشمزه اسپانیایی

اگر به دنبال یک غذای ساده و در عین حال خوشمزه در کشور اسپانیا هستید به شما توصیه می کنیم به هیچ وجه بوکادیو را از دست ندهید. این ساندویچ یکی از غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که در هر منطقه ای از این کشور می توانید آن را میل کنید. این ساندویچ خوش مزه به شکلی بسیار خاص تهیه می شود و دارای طعم های مختلفی است که هر یک از آنها می توانند یک تجربه بی نظیر را برای شما به وجود بیاورند. بوکادیو ماهی سرخ شده یکی از محبوب ترین انواع این ساندویچ به شمار می آید که افرادی که علاقه مند به غذاهای دریایی هستند می توانند این ساندویچ را سفارش داده و میل کنند. در صورتی که قصد دارید طعم های دیگری را امتحان کنید  و یا این که علاقه زیادی به طعم ماهی ندارید می توانید بوکادیو گوشت وبوکادیو ژامبون و پنیر را نیز امتحان کنید که این دو ساندویچ نیز از محبوب ترین انواع بوکادیو به شمار می آیند.

غذاهای اسپانیا

چوروس از خوشمزه ترین غذاهای اسپانیایی

یک میان وعده بی نظیر که شما می توانید آن را در اکثر شهرهای کشور اسپانیا میل کنید. این میان وعده بی نظیر از جمله محبوب ترین غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که دارای طرفداران زیادی در میان توریست ها و مردم محلی این کشور می باشد. این غذا در واقع شامل یک خمیر سرخ کرده است که به شکل سوسیس بریده شده است و بر روی آن نیز پودر شکر ریخته شده است که باعث می شود تا این میان وعده بسیار خوشمزه شود. امروزه شما می توانید در تمامی خیابان های کشور اسپانیا این میان وعده خوشمزه را خریداری کرده و میل کنید. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند بر روی خوش مزه تر شدن این میان وعده تاثیر گذار باشد میل کردن آن همراه با شکلات مایع است که این میان وعده را بسیار خوش مزه تر می کند و تجربه بی نظیری را برای شما به وجود می آورد.

غذاهای اسپانیا

کروکتاس یکی دیگر از غذاهای اسپانیایی

سس بشامل از جمله سس های بسیار محبوب به شمار می آید که در تعداد زیادی از غذاهای اسپانیایی استفاده می شود. کروکتاس یکی از غذاهای اسپانیایی است که در واقع شامل تیوپ هایی از این سس به شمار می آید. تیوپ هایی که با این سس تهیه شده اند با استفاده از آرد سوخاری و روغن سرخ می شوند و به شکل سوخاری در می آیند. این غذا یک غذای بسیار خوش طعم است که مردم محلی کشور اسپانیا علاقه بسیار زیادی به آن دارند و معمولا به توریست هایی که به این کشور سفر می کنند نیز آن را توصیه می کنند. این غذای خوش طعم دارای انواع مختلفی است که هر یک از آنها می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. یکی از محبوب ترین انواع این غذا کروکتاسی است که با استفاده از ماهی کاد شور تهیه شده است و طعم بی نظیری دارد.

غذاهای اسپانیا

با چوریزو یکی از غذاهای اسپانیایی خاص آشنا شوید

گوشت نمک سود معمولا یکی از غذاهای محبوب در هر کشوری به شمار می آید، این موضوع در کشور اسپانیا نیز صدق می کند و چوریزو که در واقع یک تکه گوشت نمک سود است که ادویه های متنوعی در تهیه آن استفاده شده است از غذاهای اسپانیایی بسیار مشهور و محبوب است. شما می توانید این غذا را هم به صورت حاضری و بسته بندی شده و هم به صورت محلی و از طریق رستوران ها تهیه کنید. یک نکته بسیار جالب که باید درباره این غذا بدانید این است که ادویه هایی که در این گوشت نمک سود شده به کار گرفته می شوند ادویه های مختلفی هستند و طعم های مختلفی را به این غذا می بخشند که شما می توانید هر کدام از طعم های مختلف آن را برای خود تهیه کرده و میل کنید. نکته دیگری که شاید درباره این غذای اسپانیایی برای شما جالب باشد این است که معمولا در رستوران های کشور اسپانیا این قطعه گوشت نمک سود شده جز دسرها و یا پیش غذاهای رستوران ها به شمار می آید و غذای اصلی نیست.

پن دی کالاتراوا

برای علاقه مندان به غذاهای اسپانیایی بدون شک آشنایی با دسرهای اسپانیایی نیز می تواند بسیار مفید باشد. شما در سفر به کشور اسپانیا ممکن است علاقه مند باشید که شیرینی های این کشور را نیز امتحان کنید. پن دی کالاتراوا یکی از شیرینی های بسیار محبوب کشور اسپانیا به شمار می آید که امتحان کردن آن تجربه ای بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورد. این خوراکی یک خوراکی شیرین است که در آن از شیر و تخم مرغ و همینطور شکر استفاده شده است. بعد از آن که این شیرینی به پخت کامل رسید بر روی آن مقداری کارامل ریخته می شود که باعث می شود تا طعم فوق العاده خوش مزه ای را پیدا کند.

غذاهای اسپانیا

گراتن مرغ دودی غذایی مورد علاقه برای ایرانیان

یکی از بهترین غذاهای اسپانیایی که می تواند گزینه بسیار خوبی برای ایرانیان باشد گراتن مرغ دودی است که شباهت بسیار زیادی با ذائقه ایرانیان دارد و به همین دلیل نیز معمولا توریست های ایرانی که به کشور اسپانیا سفر می کنند حتما این غذا را امتحان می کنند. گراتن مرغ دودی یکی از غذاهای اسپانیایی به شمار می آید که شما می توانید آن را در سراسر نقاط مختلف این کشور میل کنید. مردم محلی این کشور علاقه بسیار زیادی به این غذا دارند و معمولا آن را در وعده های غذایی هفتگی خود قرار می دهند.

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط