آشنایی با سوغاتی آمستردام هلند

اگر برنامه سفر به هلند دارید، بدون شک به خرید سوغاتی آمستردام فکر می کنید و شاید هنوز نمی دانید چه یادگاری هایی باید برای خودتان بخرید. هلند معروف به کشور گل ها، یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که مردم آن به زبان هلندی صحبت می کنند و با سیستم مشروطه سلطنتی اداره می شود. هلند به دلیل تاریخ کهنی که در اروپا دارد، طیف وسیعی از سوغاتی ها و یادگاری ها را به شما پیشنهاد می دهد.

این یادگاری ها از پیاز گل لاله تا عکس های خانواده سلطنتی و یا خوراکی های جورواجور را شامل می شود. برای اینکه بیشتر در مورد سوغاتی ها و یادگاری های هلند و آمستردام بدانید، در ادامه با ما همراه شوید.

سوغاتی آمستردام

نگاهی به تنوع سوغاتی آمستردام

در ابتدای مسیر می خواهیم حسابی برای خرید سوغاتی از هلند و آمستردام آماده شویم. شما می توانید طیف وسیعی از انتخاب ها را در میان خوراکی، گل و گیاه، ظرف های سفالی، عکس ها و یادگاری هایی از خانواده سلطنتی هلند به عنوان یادگاری داشته باشید. در این میان می توانید برای خودتان یادگاری های متنوعی بگیرید و برای دوستانتان نیز برخی سوغاتی های کوچک را که نشان و نمادی از شهر زیبای آمستردام است را خریداری کنید. خوب است بدانید که هلند به کشور گل ها معروف است ولی با آسیاب ها و کفش های چوبی هم حسابی معروف است.

سوغاتی آمستردام

خرید سوغاتی آمستردام از بازارچه های مخصوص

البته با توجه به نوسان قیمت ارز و اختلافی که بین یورو و ریال وجود دارد، بهتر است به جای خرید سوغاتی از مجتمع های تجاری مدرن و بزرگ، سری به بازارچه های مخصوص خرید سوغاتی بزنید. هلند یکی از کشورهای مورد علاقه توریست ها و گردشگران در سراسر دنیاست و شما به راحتی در فصل پر سفر می توانید بازارچه هایی که سوغاتی و یادگاری هایی را با قیمت مناسبی را می فروشند، پیدا کنید.

پس برای خرید اکسسوری و یادگاری های کوچک عجله نکنید و بعد از خواندن این متن بهترین سوغاتی هایی را که می توانید با قیمت مناسب بخرید، تهیه کنید. همچنین اگر شما در زمان جشن های ملی و ایونت های مخصوص تاریخ هلند و بزرگداشت های خانواده سلطنتی به آمستردام سفر می کنید، می توانید از تخفیف های جشن استفاده کنید و با قیمتی فوق العاده تعداد زیادی از یادگاری های هلند را بخرید.

سوغاتی آمستردام

کفش های چوبی معروف ترین سوغات آمستردام

یکی از معروف ترین سوغاتی آمستردام کفش های چوبی است که امروزه انواعی از آن را می توانید از فروشگاه های سوغاتی و بازارچه های آمستردام خریداری کنید. این کفش های چوبی به شکل انواع آویزهای کمد، یخچال، اکسسوری برای اتاق و موارد مشابه در سطح آمستردام دیده می شود. معمولا این کفش ها با نواری باریکی به شکل و رنگ پرچم هلند به یکدیگر بسته شده و به عنوان یکی از معروف ترین سوغات هلند و آمستردام شناخته می شوند. اما قصه این کفش های چوبی چیست؟

در قرون گذشته کشاورزان و کارگران مزارع برای محافظت از پاهایشان در ساعات طولانی کار در زمین های کشاورزی و مزارع، از این کفش های چوبی استفاده می کردند. در حال حاضر که این کفش های چوبی دیگر کاربرد ندارند و تنها به عنوان سوغاتی استفاده می شوند، شما می توانید اشکال متفاوتی از آن را پیدا کنید که تزئینات متفاوتی هم دارند. بسیاری از آنها منقش به تزئینات و سمبل های هلند هستند و یا به رنگ پرچم نقاشی شده اند. شما می توانید این کفش های پوبی را عنوان سوغات آمستردام از سراسر شهر و بازارچه های خرید سوغاتی به راحتی پیدا کنید.

سوغاتی آمستردام

پیاز گل لاله، نمادی از آمستردام

همانطور هم که پیشتر گفتیم هلند به کشور گل ها معروف است و شما می توانید زیباترین گل های لاله را در شهر آمستردام پیدا کنید. پس شاید عجیب نباشد اگر گل لاله و پیاز این گیاه را به عنوان سوغاتی هلند معرفی کنیم. در نتیجه اگر اهل گل و گیاه هستید، بهتر است حتما در سفر آمستردام از خریدن پیاز گل های لاله غافل نباشید. همانطوری که می دانید فصل رویش لاله ها بهار و تابستان است و در نیمه اول سال تمام آمستردام با انواع گل های لاله تزیین شده و مناظری با چشم انداز فوق العاده دارد.

شما علاوه بر خرید انواع دسته گل های لاله، گلدان های زیبا برای مدت اقامتتان در آمستردام، می توانید از فروشگاه های مخصوص، پیازهای گل لاله را خریداری کنید و با خود به کشورتان بازگردانید. البته لطفا در هنگام خرید، خاک مخصوص گل و روش کاشت و پرورش آن را بپرسید و بعد گلدان زیبای خودتان را داشته باشید. به این ترتیب شما می توانید سوغاتی آمستردام را در خانه خودتان کاشته و پرورش دهید.

سوغاتی آمستردام

ظروف سفالی هلندی

ظروف سفالی که در سراسر  آمستردام پیدا می شود نیز به عنوان بخش دیگری از خرید سوغاتی از آمستردام پیشنهاد می شود. البته بیشتر این ظرف های سفالی در قرون گذشته به شهر دلفت تعلق داشت ولی در حال حاضر نه تنها در سراسر بازارچه های پایتخت دیده می شود، بلکه به عنوان سوغاتی آمستردام نیز شناخته می شود.

این ظرف های سفالی معمولا به شکل کفش های چوبی با پرچم هلند و آسیاب های بادی هم دیده می شود، ولی اصلی ترین آنها شامل انواع بشقاب کاسه، گلدان و مجسمه های متنوع است که با قیمت هایی بسیار مناسب به عنوان سوغاتی آمستردام به فروش می رسد. خوب است بدانید که قدمت استفاده از ظرف های سفالی در دلفت و دیگر شهرهای هلند از جمله پایتخت به قرن شانزدهم میلادی باز می گردد و ردی ماندگار در تاریخ کشور دارد.

شما این ظرف های سفالی را می توانید به عنوان یادگاری برای دوستان و یا سوغاتی آمستردام برای نزدیکانتان از فروشگاه های سراسر شهر خریداری کنید.

سوغاتی آمستردام

آسیاب بادی نمادی از سوغاتی آمستردام

حتما تا به حال دقت کرده اید که با سرچ کردن نام پایتخت یعنی شهر آمستردام، علاوه بر کفش های چوبی و گل های لاله، آسیاب های بادی نیز برای شما در صفحه گوگل نیز نمایش داده می شود. خوب است بدانید که بعد از گل های لاله، این آسیاب بادی است که به عنوان میراث هلند در اروپا و البته نماد آمستردام شناخته می شود. همین موجب شده تا آسیاب های بادی کوچکی که از سفال و یا چوب ساخته شده اند به عنوان سوغاتی آمستردام در فروشگاه ها به فروش برسند. این آسیاب های بادی معمولا با پرچم هلند تزیین شده و به صورت جاکلیدی، مگنت یخچال، تندیس های کوچک رومیزی و موارد مشابه تهیه شده و به گردشگران عرضه می شود.

سوغاتی آمستردام

پنیرهای هلندی

شاید یکی از عجیب ترین سوغات های شهر آمستردام، پنیرهای معروفش باشد. اگر از جمله گردشگران خوش خوراک هستید، بهتر است علاوه بر همه مواردی که تا به حال گفته شده، پنیرهای هلندی را هم به عنوان سوغاتی آمستردام بخرید. جالب است بدانید که در آمستردام شعاری معروف وجود دارد که می گوید: پنیر در هلند یک سبک زندگی است! حالا اگر با این جمله و تعریف های ما برای خرید پنیر قانع شدید، خوب است بدانید که می توانید بین دو مدل اِدام و گودا خرید کنید. پنیر گودا که شاید نام آن را تا به حال بسیار شنیده باشید، پنیری خوش طعم و مقوی است که استفاده روزانه دارد و در هلند نیز در میزان بالایی تولید می شود.

همچنین دومین انتخاب شما پنیر اِدام است که می توانید برای مصرف شخصی خریداری کنید. البته در این خرید خوشمزه به خاطر داشته باشید که پنیر وزن زیادی دارد و پیش از سفارش تعداد حتما به وزن بار مجازی که در پرواز باید همراهتان باشد، توجه کنید. شما می توانید انواع پنیرهای هلندی را به عنوان سوغاتی آمستردام از فروشگاه های لبنی سراسر شهر خریداری کنید.

سوغاتی آمستردام

ویفر کوکی های هلندی

بعد از پنیر نوبت به ویفر کوکی می رسد. ویفر کوکی به عنوان سوغاتی آمستردام یکی از خوش طعم ترین شیرینی هایی است که می توانید در سفر هلند میل کنید و با خود به ایران بیاورید. ویفر کوکی از دو لایه کرمی با طعم کارامل پخته شده که در تمامی کافه های آمستردام پیدا می شود. اما اگر می خواهید این ویفر ها یا وافل ها را با استایل هلندی و قهوه ای خوش طعم میل کنید، باید به کافه های اطراف کانال آمستردام بروید. به این ترتیب نه تنها شانس این را دارید که کوکی های سنتی و خوش طعم میل کنید، بلکه می توانید به عنوان سوغاتی آمستردام نیز چندین جعبه از آنها خریداری کنید. 

سوغاتی از فروشگاه فوتبال آژاکس

تیم فوتبال آژاکس آمستردام، معروف ترین تیم فوتبال شهر است که باشگاه و زمین اصلی آن در جنوب آمستردام واقع شده است. شما در سفر هلند و گشت و گذار در آمستردام می توانید به موزه آژاکس سری بزنید و تمامی افتخارات تیم را ببینید. ولی از این مورد مهمتر فروشگاه آژاکس است که علاقمندان فوتبال می توانند سوغاتی های زیادی از آنجا خریداری کنند. در این فروشگاه شما می توانید از انواع بج ها، مگنت ها، عکس و پوستر، ماگ ها و لباس تیم را به عنوان سوغاتی آمستردام خریداری کنید که در کنار زمین اصلی تیم و بازدید موزه می تواند بسیار جذاب و دلنشین باشد.

پایان گشت و گذار برای خرید سوغاتی

به پایان گشت و گذاری مجازی برای خرید سوغاتی آمستردام رسیدیم. امیدواریم در این زمینه به خوبی شما را راهنمایی کرده باشیم تا به راحتی بتوانید سوغاتی های خود را در سفر هلند خریداری کنید. همانطور که پیشتر هم گفتیم در خرید سوغاتی آمستردام برای کاهش هزینه ها حتما از فروشگاه های مخصوص سوغاتی را بخرید.

با توجه به اینکه هلند به عنوان کشوری توریستی شناخته می شود، فروشگاه ها و بازارچه های مخصوص خرید سوغاتی به وفور در آمستردام و دیگر شهرها پیدا می شود. در نتیجه به جای خرید از مراکز مجلل و مدرن که می تواند منجر به هزینه های زیادی شود، بهتر است از فروشگاه های سوغاتی خرید کنید.

همچنین برای خرید گل حتما نحوه کاشت را به خوبی بپرسید و در خرید پنیر و کوکی حتما به وزن آن توجه کنید، تا در فرودگاه با معضل اضافه بار مواجه نشوید. این مهم برای انواع پنیر هلندی بسیار توصیه می شود، زیرا این پنیرها معمولا وزن بسیار زیادی دارند.

در خرید ظروف سفالی دقت کنید، زیرا تعداد بالای آنها هم می تواند وزن زیادی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که سمبل های هلند از جمله کفش های چوبی، آسیاب بادی و یا دیگر سوغاتی ها را در ابعاد کوچک تر و کم وزن تری همچون جاکلیدی و مگنت خریداری کنید. در انتها امیدواریم از سفر هلند و گشت و گذار در آمستردام زیبا بی نهایت لذت ببرید و بتوانید حسابی خرید کنید.

سوغاتی آمستردام

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!