09107636326 --- 021-87700067

سفر به اسلواکی

سفر به اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای بسیار زیبا و گردشگری در قاره اروپا است، این کشور سالانه مسافران بسیار زیادی را به وسیله تور اسلواکی و تور اروپا در خود می‌پذیرد. برای سفر به اسلواکی باید نکات بسیار زیادی را درباره این کشور بدانید و آمادگی کامل برای سفر به اسلواکی داشته باشید. از نکاتی که باید حتماً در هنگام سفر به اسلواکی بدانید اطلاعاتی درباره جاذبه‌های گردشگری این کشور و همین‌طور نحوه گرفتن ویزا و اطلاعاتی درباره تاریخچه و جغرافیا و آب و هوای این کشور می‌باشد.

تاریخچه اسلواکی

برای رفتن به تور اسلواکی بهتر است در ابتدا با تاریخچه این کشور آشنا شویم و بعد از آن به صحبت درباره سفر به این کشور بپردازیم. نخستین حکومتی که در موقعیت فعلی کشور اسلواکی شروع به کار کرد امپراطوری سامو بود، کشور اسلواکی تا سال ۱۹۱۸ بخشی از کشور اتریش– مجارستان بود. از سال ۱۹۱۸ تا سال ۱۹۳۹ نیز بخشی از کشور چکسلواکی بود که این کشور در هنگام جنگ جهانی اول تأسیس شده بود.

از سال ۱۹۳۹ کشور اسلواکی به‌صورت رسمی از کشور چکسلواکی جدا شد ولی با این حال باز هم یکی از مستعمره‌های آلمان نازی بود. در سال ۱۹۴۵ این کشور از مستعمرگی آلمان نازی بیرون آمد و باز هم بخشی از کشور چکسلواکی شد و در نهایت در سال ۱۹۹۳ کشور چکسلواکی به دو کشور جمهوری چک و اسلواکی تقسیم شد تا در نهایت اسلواکی به عنوان یک کشور مستقل شروع به کار کند.

تاریخچه اسلواکی

تاریخچه اسلواکی

جغرافیای اسلواکی

مساحت کشور اسلواکی مساحتی بالغ بر ۴۹۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد، بیشتر مساحت این کشور را کوهستان هایی تشکیل داده اند که جزئی از رشته کوه های بسکید و کارپات هستند. بلندترین نقطه کشور اسلواکی را قلعه گرلاخ تشکیل داده است که ارتفاعش به ۲۶۵۵ متر بالاتر از سطح دریا می رسد. از مهم ترین رودهای کشور اسلواکی می توان به رودهای دانوب، واه و هرون اشاره کرد. از شهرهای مهم کشور اسلواکی می توان به کوشیتسه، براتیسلاوا و نیترا اشاره کرد. بیشتر مردمان این کشور را مجارها تشکیل داده اند و زبان رسمی این کشور نیز زبان اسلواکیایی می باشد.

جغرافیای اسلواکی

جغرافیای اسلواکی

آب و هوای اسلواکی

برای سفر به اسلواکی با تور اروپا بهتر است در ابتدا با آب و هوای این کشور آشنایی پیدا کنیم تا با سفر به اسلواکی آب و هوای این کشور ما را غافلگیر نکند. همان طور که گفته شد اسلواکی کشوری است که توسط کوهستان‌ها پوشیده شده است، این سخن شاید این فکر را در ذهن شما ایجاد کند که این کشور کشوری بسیار سردسیر است درحالی‌که چنین نیست و آب و هوای اسلواکی آب و هوایی فوق‌العاده معتدل می‌باشد. میانگین دما در گرم‌ترین ماه سال در کشور اسلواکی به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و میانگین دما در سردترین ماه سال منفی سه درجه است. بارش باران یکی از بیشترین اتفاقی است که شما در طول سال در این کشور مشاهده می‌کنید، بنابراین برای سفر به اسلواکی حتماً باید با تجهیزات کامل در این سفر حاضر شوید.

آب و هوای اسلواکی

آب و هوای اسلواکی

جاذبه های طبیعی گردشگری اسلواکی

یکی از زیباترین مناطق طبیعی اسلواکی که در سفر به اسلواکی حتماً باید از آن دیدن کنید منطقه لپیتوف می‌باشد. بسیاری از مردم کشور اسلواکی این منطقه را نگین کشور خود می‌دانند، شما می‌توانید در این منطقه انواع ورزش‌های زمستانی را انجام دهید. در سفر به اسلواکی حتماً باید از غارهای کارست اسلواکی دیدن کنید، در این منطقه ۲۵۰۰ غار وجود دارد که می‌توانید از تک تک آن‌ها دیدن کنید و از زیبایی‌های آن‌ها نهایت استفاده را ببرید. شهر پیه شتانی از دیگر جاذبه‌های گردشگری اسلواکی است که می‌توانید در سفر به اسلواکی از آن دیدن کنید؛ در این شهر چشمه‌های آب گرم بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید یک روز کامل را در این منطقه به استراحت بپردازید.

جاذبه های طبیعی گردشگری اسلواکی

جاذبه های طبیعی گردشگری اسلواکی

جاذبه های تاریخی، هنری و فرهنگی گردشگری اسلواکی

بی‌شک فرهنگی‌ترین شهر در قاره اروپا شهر کوشیسته می‌باشد، این شهر تلفیقی از فرهنگ قدیم و جدید در کشور اسلواکی است و شما می‌توانید در این شهر حتی برخی از معماری‌های قرون‌وسطی را نیز مشاهده کنید، با سفر به اسلواکی می‌توانید از این شهر فوق‌العاده زیبا دیدن کنید. شهر لوچا یکی دیگر از مناطقی است که می‌توانید در سفر به اسلواکی از آن دیدن کنید، اگر علاقه زیادی به معماری‌های دوره رنسانس دارید می‌توانید این شهر را به‌عنوان مقصد تفریحی خود برگزینید. با سفر به اسلواکی می‌توانید از شهر ژیلینا نیز دیدن کنید، در این شهر تعداد بسیار زیادی کلیسا در نقش‌های متنوع وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

جاذبه های تاریخی، هنری و فرهنگی گردشگری اسلواکی

جاذبه های تاریخی، هنری و فرهنگی گردشگری اسلواکی

ویزای اسلواکی

همان‌طور که می‌دانید برای سفر به اسلواکی باید ویزای این کشور را تهیه کنید، برای تهیه ویزای اسلواکی می‌توانید به نزدیک‌ترین سفارت اسلواکی در کشور خود یا کشورهای همسایه مراجعه کنید. برای دریافت ویزای اسلواکی باید چندین مرحله را بگذرانید، در مرحله اول باید وقت سفارت اسلواکی را برای خود بگیرید و بعد از آن با تهیه کردن مدارکی در قسمت بعدی توضیح داده می‌شود با آمادگی کامل در سفارت اسلواکی حضور پیدا کنید. در سفارت اسلواکی باید ابتدا فرم درخواست دریافت ویزای اسلواکی را پر کنید و بعد از پرداخت هزینه ویزای اسلواکی مدارک خود را تحویل سفارت این کشور دهید. معمولاً در کمتر از چند هفته نتیجه درخواست شما به دست شما می‌رسد و می‌توانید برای سفر به اسلواکی اقدام کنید.

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

همان طور که گفته شد برای سفر به اسلواکی نیاز به ویزای اسلواکی دارید. برای تهیه ویزای اسلواکی نیاز به مدارک زیر دارید:

در ابتدا باید یک کپی از شناسنامه و کارت ملی خود را تهیه کنید و به همراه اصل این مدارک که به مهر و امضای دادگستری رسیده‌اند تحویل سفارت در وقت سفارت اسلواکی دهید. در مرحله بعدی باید ۷ قطعه عکس ۶ در ۴ با پس‌زمینه سفید که صورت شما به‌صورت واضح در آن افتاده است را نیز آماده کنید، تمامی پاسپورت‌های قبلی به همراه پاسپورت فعلی که حداقل به مدت ۳ ماه اعتبار داشته باشد، مدرک بانکی معتبر که ضمانتی برای تمکن مالی شما برای سفر به کشور اسلواکی می‌باشد که این مدرک نیز باید به مهر و امضای وزارت خارجه و دادگستری در آمده باشد و در پایان درصورتی‌که قصد دارید به‌صورت خانوادگی به این کشور سفر کنید، باید مدرک ازدواج خود را نیز در دست داشته باشید. بهترین کار اقدام از طریق آژانس ها می باشد تا با اطمینن و بدون نقص مدارک شما را تهیه و در اختیار سفارت قرار دهند و نسبت به اخذ ویزای شما اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

نکاتی مهم که در سفر به اسلواکی باید آن ها را رعایت کنید

برای سفر به اسلواکی باید دو نکته مهم را به یاد داشته باشید:

  1. با سفر به اسلواکی ممکن است در این کشور مشکلاتی برای شما پیش بیاید، در صورت وجود هرگونه مشکلی ابتدا با مسئول تور خود صحبت کنید و مشکل خود را با او در میان بگذارید.
  2. همواره در طول سفر پاسپورت، ویزا و مدارک شناسایی خود را به همراه داشته باشید تا مشکلات کمتری برای شما به وجود بیاید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط اسلواکی، وقت سفارت اسلواکی، ویزای اسلواکی، تور اسلواکی و تور اروپا میباشد ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

مطالب مرتبط