دانستنی های سفرنامه نروژ | راهنما – تصاویر – هزینه

دانستنی های سفرنامه نروژ | راهنما – تصاویر – هزینه

اگر به من بگویند می توانی تا آخر عمرت فقط از ۵ کشور دیگر دیدن کنی، یکی از انتخاب های من قطعاً سفر به نروژ و نوشتن سفرنامه نروژ است. کشوری با مساحت یک چهارم ایران که از قطب شمال تا دریاهای نروژ و دریای شمال کشیده شده است. با خواندن سفرنامه نروژ، این کشور ترکیب عجیبی از مناظر طبیعی بکر و حیرت انگیز و شهرهای مدرن و جذابی همچون اسلو و برگن به نظر می رسد. اگر عاشق ماجراجویی در کوهستان و کمپینگ در جنگل هستید و اگر ذره ای اشتیاق به دیدن سقف هایی که رویشان علف روییده در جنوب این کشور دارید. سفر به نروژ را در لیست ۵ کشوری که باید ببینید قرار دهید.

کدام فصل برای سفر به نروژ مناسب تر است؟

ببینید از سفر به نروژ چه می خواهید؟ قایق سواری در آبدره های اسلو؟ کمپ در پارک های جنگلی؟ ورزش های زمستانی؟ فصل های کم مسافر که همه چیز ارزان تر است؟ متأسفانه همه این ها را با هم نمی توانید تجربه کنید.

با مطالعه سفرنامه نروژ پی خواهید برد که نروژ کشور بسیار گرانی است. بهترین فصل ها برای سفر به نروژ با بودجه محدود به قصد گشت و گذار در اسلو (پایتخت نروژ)، اواخر بهار تا اواسط تابستان است. گردشگران بسیاری با رزرو تور نروژ و تور اروپا از ماه می تا آگوست مسافران کمتری گذرشان به این کشور می افتد. برای همین هم هتل ها و هاستل ها کمی ارزان تر از همیشه اند. اسلو آب و هوای معتدلی دارد و میانگین دمای هوا در فصل تابستان ۱۵/۶ درجه سانتی گراد است. اما این نصیحت را از ما بپذیرید؛ هیچ گاه بدون لباس گرم به شبه جزیره اسکاندیناوی سفر نکنید. آدم در این کشور نمی داند در هر ساعت چه آب و هوایی در انتظار اوست.

اگر در سفر به نروژ خیلی مشتاق دیدن نیمه شب های روشن اسلو هستید، برنامه سفرتان را به ماه ژوئن یا جولای بیندازید. در زمستان هم روزهای اسلو تماماً در تاریکی به سر می برند و دمای هوا به زیر ۲۰- هم می رسد. ارزان ترین ماه های فصل سرد برای سفر به نروژ دسامبر، ژانویه و فوریه است.

کدام فصل برای سفر به نروژ مناسب تر است؟
کدام فصل برای سفر به نروژ مناسب تر است؟

ویزای سفر به نروژ را از کجا بگیرم؟

نروژ جزء کشورهای اتحادیه اروپا نبوده اما عضو پیمان شینگن هست. یعنی برای سفر به نروژ حتماً لازم نیست از خود سفارت نروژ ویزای نروژ بگیرید یا نیازی به رزرو وقت سفارت نروژ ندارید. از هر کدام از ۲۵ کشور دیگر، ویزای شینگن بگیرید، می توانید به نروژ هم بروید. سفارت نروژ یکی از سختگیرترین کشورها برای دادن ویزا به شهروندان ایرانی است. ولی اگر بتوانید یک دعوتنامه از دوست یا آشنا برای سفر به نروژ بگیرید ممکن است خود سفارت نروژ هم کارتان را راه بیندازد. در صورتی که هیچ جوره نمی توانید دعوتنامه جور کنید یا فکر می کنید احتمال اینکه سفارت نروژ در وقت سفارت نروژ رزرو شده به شما ویزا ندهد بسیار زیاد است؛ از طریق کشورهایی که سالانه به مسافران زیادی ویزا می دهند و خیلی هم سخت گیر نیستند اقدام کنید. سفارت های اتریش، هلند، آلمان و فرانسه از این دست کشورها هستند.

بعد از اینکه ویزای نروژ گرفتید و خیالتان راحت شد می توانید برای خرید بلیط و رزرو هتل اقدام کنید و برای تک تک لحظه های سفر به نروژ و نوشتن سفرنامه نروژ نقشه بکشید. اما حواستان را جمع کنید که ویزای توریستی شینگن (که اصطلاحاً به آن ویزای نوع C هم گفته می شود) فقط به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد. یعنی هیچکس به جز شهروندان اروپایی حق ماندن و گشت و گذار بیش از ۹۰ روز را با ویزای توریستی شینگن ندارد.

ویزای سفر به نروژ را از کجا بگیرم؟
ویزای سفر به نروژ را از کجا بگیرم؟

بلیط هواپیما و ایرلاین مناسب برای سفر به نروژ

نروژ تعداد زیادی فرودگاه بین المللی در شمال تا جنوب کشور دارد که با توجه به هدف سفرتان می توانید یکی از شهرهای بزرگ و فرودگاه های اطرافش را انتخاب کنید.

فاصله تهران تا اسلو کمی بیشتر از ۳۹۰۰ کیلومتر است. طول پرواز هم وابسته به نوع ایرلاین، مسیر پرواز و توقف بین پرواز و آب و هوا از ۶ ساعت تا ۱۱ ساعت متغیر است. از ایرلاین های معروفی که این پرواز را از تهران به اسلو انجام می دهند، باید به قطر ایرویز، امارات، ایرفرانس، KLM و ترکیش ایرلاینز اشاره کنیم. بلیط پرواز سفر به نروژتان را از هر کدام از این شرکت ها که بخرید یک توقف در فرودگاه اصلی این خطوط هواپیمایی خواهید داشت. یکی از مناسب ترین ایرلاین ها برای سفر به نروژ از نظر هزینه معقول و مدیریت بهتر زمان، ایرلاین ترکیه است.

زمانی که ویزای نروژ را گرفتید فوراً برای تهیه بلیط اقدام کنید و سعی کنید بلیط هواپیما را یکی دو ماه زودتر از موعد پرواز رزرو کنید. چون بلیط خریدن دم سفر به نروژ، علاوه بر دردسرهایش، هزینه بسیاری را هم روی دستتان خواهد گذاشت. بسیاری از گردشگران در سفرنامه نروژ خود به این مورد اشاره کرده اند.

بلیط هواپیما و ایرلاین مناسب برای سفر به نروژ
بلیط هواپیما و ایرلاین مناسب برای سفر به نروژ

هنگام سفر به نروژ کجا اقامت کنیم؟

در سفرنامه نروز آمده است که نروژ کشور مدرنی است به همین سبب مسافران زیادی با استفاده از تور نروژ و تور اروپا به این کشور زیبا سفر می کنند. گفته می شود بالای ۹۰ درصد مردم نروژ از اینترنت استفاده می کنند. و تقریباً اکثر جمعیت زیر ۴۵ سال آن به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین خیالتان راحت باشد اگر زبانتان روان باشد با یک سرچ ساده می توانید هر جایی که هستید یک اتاق در یک هتل یا یک تخت در هاستل پیدا کنید. به هر حال ما چند شیوه اقامت را به شما توصیه می کنیم. هر طور که راحتید عمل کنید.

چادر برپا کنید!

 جالب است بدانید کمپ زدن در نروژ تقریباً رایگان است و شما هر جایی که خواستید می توانید چادر بزنید و اقامت کنید. اصلاً یکی از روش های لذت بردن از طبیعت همین چادر زدن در جنگل ها و روستاها و کنار دریاچه ها است که گردشگران در سفرنامه نروژ خود ذکر کرده اند. اگر قصد گشت و گذار و اقامت در اسلو را دارید چند اردوگاه خارج از شهر هست که هزینه چادر زدن در آن ها زیاد نیست. با داشتن Europe Camping Key برای استفاده از این کمپ ها در سراسر اروپا می توانید تخفیف خوبی بگیرید.

چادر برپا کنید!
چادر برپا کنید!

پیش از سفر به نروژ از کوچسرفینگ غافل نشوید.

 اگر روابط اجتماعیتان قوی است و دلتان می خواهد هر جا که می روید دوست خارجی پیدا کنید، از سایت کوچسرفینگ غافل نشوید و فوراً یک میزبان نروژی برای سفر به نروژ انتخاب کنید.

یک تخت یا اتاق در هاستل کرایه کنید!

در سفرنامه نروژ می توانید آگاه شوید که قیمت هتل ها و هاستل ها با توجه به فصل ها تغییر می کنند. اما اگر فصل خلوتی برای سفر به نروژ انتخاب کرده اید به ازای هر شب خوابیدن در خوابگاه های هاستل در پایتخت نروژ باید ۲۰۰ تا ۴۰۰ کرون بپردازید. هزینه اتاق های خصوصی ۵۰۰ تا ۸۰۰ کرون است. هاستل ها معمولاً مجهز به وای فای و صبحانه رایگان و لاندری هستند. اطلاعات و جزییات مربوط به هاستل ها را از سایت های اقامتگاه های نروژ در بیاورید. فصل تابستان زمان شلوغی برای سفر به نروژ است قبل از رفتن حتماً محل اقامتتان را رزرو کنید. خلاصه بی گدار به آب نزنید!

یک تخت یا اتاق در هاستل کرایه کنید!
یک تخت یا اتاق در هاستل کرایه کنید!

اقامت در هتل

اگر خیلی آدم سخت گیری هستید و دلتان می خواهد در طول سفر به نروژ در شیک ترین و لوکس ترین هتل های نروژ اقامت کنید، می توانید هتل های زنجیره ای را انتخاب کنید. هزینه اقامت در این هتل ها بالای ۱۳۰۰ کرون به ازای هر شب اقامت است. هتل های ارزان هم در اسلو وجود دارند که هزینه اقامت در هتل های دو تخته از ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ کرون و برای یک تخته ها ۷۰۰ کرون است.بسیاری از مسافران در سفرنامه نروژ که در طئل سفر خود نوشته اندبه قیمت هتل ها و اتاق ها اشاره کرده اند.

اگر با بودجه کم قصد سفر به نروژ را کرده اید و می خواهید حسابی از دیدنی های این کشور لذت ببرید و تجربه ای متفاوت از سفر به یکی از گران ترین کشورهای اروپایی را داشته باشید، پیشنهاد می کنیم بیخیال هتل و حتی هاستل شوید. کمی سختی بکشید و در خانه های نروژی ها اقامت کنید در عوض سفری ماجراجویانه و حیرت انگیز و داستانی خواندنی برای سفرنامه نروژ خود داشته باشید.

 اقامت در هتل
اقامت در هتل

قدم زدن در پایتخت نروژ

اسلو شهری که هر سال در آن جایزه صلح نوبل به دست برنده آن اهدا می شود و شهری پر از موزه های مختلف است. سفرنامه نروز و اسلو به شما روی دیگری از این کشور مدرن و پیشرفته اروپایی را نشان خواهد داد. تنوع مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری، قایق سواری در آبدره ها و بازدید از آثار تاریخی و هنری اسلو، شما را از سفر به اسلو راضی خواهند کرد. دیدنی های اسلو گران هستند اما با گرفتن کارت گردشگری اسلو برای خودتان تخفیف ویژه بازدید بگیرید. با استفاده از این کارت می توانید به رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. بسیاری از مسافران تور نروژ و تور اروپا ازین کارت استفاده می کنند.

هزینه تهیه کارت گردشگری اسلو

۲۴ ساعت = ۳۳۵ کرون

۴۸ ساعت = ۴۹۰ کرون

۷۲ ساعت = ۶۲۰ کرون

هزینه تهیه کارت گردشگری اسلو

مکان های دیدنی در سفر به نروژ

دانستن اینکه ۸۰ درصد شهر اسلو را پارک های حفاظت شده و دریاچه و جنگل و آبدره ها تشکیل می دهند، خیلی شگفت آور است. تصورش را بکنید هر زمان که از زندگی ماشینی در شهر خسته شدید با چند قدم پیاده روی یا مدتی دوچرخه سواری می توانید خودتان را به دامان طبیعت و مناظر بکر برسانید.

سفرنامه نروژ می گویید بیایید قدم زدن در اسلو را از مرکز شهر شروع کنیم. بسیاری ازخیابان های اسلو مسیرهای پیاده روی هستند. برای رفتن به کاخ سلطنتی می توانید از خیابان اصلی شهر و اسکله عبور کنید. در این خیابان ساعت ها می شود از گشت و لذت برد. تعداد زیادی موزه، تئاتر و کافه و رستوران در این خیابان است. دانشگاه و کلیسای جامع اسلو نیز در همین خیابان عریض و طویل واقع شده اند.

بعد از دیدن این خیابان و مکان های دیدنی اطرافش می توانید به گشتن اطراف اسلو بپردازید.

قلعه‌ی آکرشوس (Akershus)در خلیج اسلو

مگر می شود در سفر به نروژ به اسلو رفت و این قلعه ۸۰۰ ساله را ندید؟ قلعه آکرشوس برج های زیبایی دارد که سر زدن به آن ها خالی از لطف نیست. در این قلعه یک موزه تاریخی هم هست که آثار به جای مانده از ۵ سال اشغال ناحق این کشور توسط ارتش آلمان به نمایش درآمده است. نازی ها در جنگ جهانی دوم با وجود اعلام بی طرفی از طرف نروژ باز هم این کشور را تصرف کردند.

کشتی وایکینگ ها

اگر همیشه دلتان می خواسته یک کشتی واقعی وایکینگ ها را از نزدیک ببینید به این موزه سر بزنید. علاوه بر دیدن کشتی می توانید اطلاعات خوبی راجع به وایکینگ ها به دست بیاورید. مسافران زیادی در سفرنامه نروژ خود از این آثار و موزه ها نام برده اند.

پارک خزندگان اسلو

اگر خیلی پر دل و جرأتید و حیات وحش را با همه متعلقاتش دوست دارید، پارک خزندگان اسلو را از دست ندهید. در این پارک عجیب و غریب انواع و اقسام مار، کروکودیل و مارمولک نگهداری می شود.

پارک خزندگان اسلو
پارک خزندگان اسلو

غذاهای محلی را در سفر به نروژ امتحان کنید!

در سفرنامه نروژ آمده است که غذا خوردن هم مثل سایر کارهای دیگر در نروژ گران است. فست فود از ۸۰ کرون شروع می شود. در رستوران های محلی بابت یک وعده غذا باید ۲۸۰ کرون بپردازید! اگر فکر می کنید با آشپزی کردن برای خودتان می توانید کمی از این هزینه ها کم کنید بهتان توصیه می کنیم  سمت فیله مرغ، سبزیجات تازه و محصولات وارداتی نروید. با همه این ها مگر می شود این همه راه برای سفر به نروژ بروید و غذاهای خاص این کشور را امتحان نکنید؟ حتماً مقداری از بودجه سفرتان را به غذا خوردن و تجربه این لذت بزرگ زندگی در این کشور پر زرق و برق، اختصاص دهید.

Tørrfisk

 Tørrfisk از ماهی درست می شود و یکی از غذاهای محبوب نروژی ها از قرن ۱۲ میلادی است. باید هم ماهی در این کشور جز غذاهای اصلی باشد وگرنه ۲۵هزار کیلومتر خط ساحلی به چه دردی می خورد؟

Kjøttboller

کوفته قلقلی نروژی را نخورده از این کشور نروید. این غذا را با زنجبیل و جوزهندی درست می کنند و همراه با پوره سیب زمینی و خامه نوش جان می کنند.

Finnbiff

نروژی ها گوشت گوزن را خیلی دوست دارند و از گوزن در خوراک های مختلفشان استفاده می کنند. finnbiff  یکی از این غذاها سات که با قارچ، بیکن، پنیر بز، آویشن و انواع سبزیجات سرو می شود. خوشمزه است و امتحانش ضرر ندارد. با امتحان کردن این غذا ها می توانید تجربه خود را در سفرنامه نروژ ثبت کنید تا گردشگران دیگر نیز از تجربیات شما استفاده کنند.

Finnbiff
Finnbiff

جزایر لوفتن را از دست ندهید!

لوفتن مجمع الجزایری است در شمال این کشور که در سفر به نروژ نباید از دست بدهید. در این جزایر می توانید ماهی گیری کنید و نیمه شب ها به تماشای شفق قطبی بنشینید. تمام این جزایر با پل و تونل بهم متصل اند. اسکی، موج سواری و کوهنوری، غواصی و رفتینگ در لوفتن از جاذبه های گردشگری نروژ است. این جای دیدنی در سفرنامه نروژ آمده است. این جزایر در شمال نروژ واقع شده اند و با هواپیما حدود ۲ ساعت و ده دقیقه از اسلو فاصله دارند.

جزایر لوفتن را از دست ندهید!
جزایر لوفتن را از دست ندهید!
جزایر لوفتن را از دست ندهید!
جزایر لوفتن را از دست ندهید!

شهر تروندهایم

از اسلو پایتخت جذاب نروژ بیرون بزنید و به تروندهایم بروید. اینجا سومین شهر بزرگ نروژ است. واقع شده بر روی یک شبه جزیره در غرب کشور نروژ. هوای این ناحیه متعادل است و برای اسکی کردن مناسب است. برای رفتن به تروندهایم می توانید بلیط اتوبوس یا هواپیما بخرید یا یک ماشین کرایه کنید. فاصله اسلو تا تروندهایم ۴۹۰ کیلومتری شمال نروژ است. در سفرنامه نروژ آمده اگر در سفر به نروژ به دنبال اثری از تاریخ قرون وسطی و کلیساهای قدیمی می گردید این شهر مخصوص شما است. بسیاری از گردشگران تور نروژ و تور اروپا در سفر خود بدنبال تاریخجه کشورها و شهرهای تاریخی هستند.

شهر تروندهایم
شهر تروندهایم

گیرینجر / گرینگر (Geiranger) 

گیرینگر به محلی با خانه های روستایی مشهور است. اگر علاقه ای به دیدن معماری سنتی نروژ دارید در طول سفر به نروژ به غرب سری بزند از این محیط سرزنده و با نشاط دیدن کنید.

گیرینجر / گرینگر (Geiranger)
گیرینجر / گرینگر (Geiranger)

فردریکستاد (Fredrikstad)

شهرکی در ۹۰ کیلومتری جنوب اسلو که به سبک و سایق هلندی ها ساخته شده است. یک قلعه و تعداد زیادی کافه در کوچه پس کوچه های این شهر منتظر کشف شما هستند. در سفر به نروژ به این شهرک سری بزنید.

فردریکستاد (Fredrikstad)
فردریکستاد (Fredrikstad)

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط نروژ، وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ و تور نروژ و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!