چگونه روادید لتونی را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید لتونی را دریافت نمائیم؟

روادید لتونی، کشور لتونی یکی از زیباترین و پرجاذبه‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود. تمامی مسافرانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند در ابتدا …

راهنمای کامل اخذ روادید لتونی

کشور لتونی یکی از زیباترین و پرجاذبه‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌رود. تمامی مسافرانی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند در ابتدا بایستی روادید لتونی خود را تهیه و اخذ نمایند. هزینه ی‌روادید لتونی با توجه به متفاوت بودن شرایط متغیر می‌باشد.

چگونه روادید لتونی را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

کشور لتونی

لتونی کشوری در بین قاره آسیا و قاره اروپا می‌باشد و در مجاورت دریای بالتیک قرار دارد. به همین دلیل فرهنگ هر دو این قاره را در خود جای داده است. شهر ریگا پایتخت کشور لتونی و جزء زیباترین و بی‌نظیرترین شهرهای این کشور بوده و دارای آثار تاریخی و تفریحی بی‌شماری می‌باشد.

شهر ریگا هر ساله هزاران گردشگر و توریست رابا تور لاتویا و تور اروپا به سوی خود جذب می‌کند و مسافران بی‌شماری روانه ی‌این شهر رویایی می‌شوند. این شهر در سال 2014 پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده بود؛ و به همین دلیل است که از اهمیت و موقعیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

زبان این کشور کوچک فرانسوی می‌باشد؛ که البته مردمان آن به لهجه‌های متفاوت و زبان‌های گوناگون نیز صحبت می‌کنند. لتونی نقش بسیار حساس و مهمی را در اقتصاد منطقه ایفا می‌کند. این کشور با داشتن بنادر مختلف با اکثر کشورهای دنیا از طریق دریا تجارت می‌کند.  

در جنگ جهانی دوم خسارت‌های بسیار زیادی به لتونی وارد شده است که در حال حاضر نیز می‌توان آثار باقی مانده از این نابودی‌ها و خسارت‌ها را مشاهده کرد. که امروزه از این آثار به جی مانده در صنعت گردشگری استفاده می‌کنند. این کشور دارای موزه‌های جنگ می‌باشد که گردشگران زیادی هر سالانه از این مکان‌ها دیدن می‌کنند. از کشورهای همسایه و نزدیک به لتونی می‌توان به کشور لیتوانی که از جمله کشورهای معروف این قاره می‌باشد، اشاره نمود.

آب و هوای کشور لتونی

کشور لتونی دارای آب و هوای بسیار مناسب و معتدلی می‌باشد و هر چهار فصل را می‌توان در این کشور مشاهده کرد. هم چنین شما می‌توانید در هر فصلی که می‌خواهید به این کشور سفر کرده و زیبایی‌های بی‌نظیر لتونی را از نزدیک مشاهده نمایید. تغییرات آب و هوا در این کشور به صورت آنچنانی اتفاق نمی‌افتد و شما به هیچ وجه گرمای شدید و سرمای طاقت فرسا را در این کشور مشاهده نخواهید کرد. به همین دلیل از سفر خود بی‌شک لذت خواهید برد و خاطرات به یاد ماندنی در این کشور خواهید داشت.

رویداد کشور لتونی

تمامی گردشگران و مسافران تور لاتویا و تور اروپا و افرادی که قصد سفر به کشور لتونی را دارند بایستی روادید لتونی خود را دریافت نمایند. شرط اصلی ورود به کشور لتونی هم مانند دیگر کشورهای اروپای داشتن رویداد این کشور می‌باشد. شما می‌توانید چند ماه قبل از سفر خود به این کشور درخواست رویداد لتونی داده و رویداد خود را دریافت نمایید. البته رویداد لتونی با توجه به هدف سفر شما متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل دارید بایدویزای تحصیلی خود را از سفارت لتونی اخذ کنید. در بخش بعدی به انواع روادید لتونی اشاره خواهیم کرد.

انواع روادید لتونی

با توجه به این که کشور لتونی دارای ویزاهای مختلفی می‌باشد، هر ساله افراد بی‌شماری در جهت اخذ انواع مختلف روادید لتونی اقدام می‌کنند. از این ویزاها می‌توان به ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای پزشکی اشاره نمود. شما بایستی با توجه به دلیل و هدف سفر خود به این کشور یکی از این ویزاهای نام برده شده را دریافت کنید.

تعداد افرادی که در لتونی از بیکاری رنج می‌برند بسیار محدود می‌باشد و این امر باعث شده است افراد بسیاری لتونی را در اولویت انتخاب‌های خود برای خوداشتغالی و سرمایه گذاری در آنجا قرار دهند. هم چنین دانشجویان بی‌شماری نیز به دلیل هزینه ی‌پایین زندگی در این کشور، لتونی را مقصد ادامه تحصیل خود قرار می‌دهند.

انواع روادید لتونی | یوروپ تورز

اخذ روادید لتونی

برای اخذ روادید لتونی بایستی یک سری مراحل را طی نمایید. از اولین مراحل مربوطه می‌توان به تهیه و آماده کردن مدارک لازم اشاره نمود. داشتن دعوتنامه نیز در اخذ روادید شما مفید می‌باشد زیرا در این صورت احتمال دارد به راحتی ویزای خود را دریافت کنید. برخی از افراد تصور می‌کنند با ارائه ی‌دعوتنامه صدرصد روادید لتونی آن‌ها صادر می‌شود. اما دعوتنامه فقط احتمال صدور ویزای شما را افزایش می‌دهد اما به معنای اخذ صدرصدی آن نمی‌باشد.

به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم حتماً دعوتنامه‌ای را از طریق دوست یا آشنا در کشور لتونی تهیه نمایید و در میان مدارک خود به مسئولین سفارت خانه تحویل دهید. سعی داشته باشید هیچ گونه کم و کسری در میان مدارک شما وجود نداشته باشد که این امر باعث می‌شود صدور روادید لتونی شما به تأخیر بیفتد.

بهترین زمان اخذ روادید لتونی

با توجه به این موضوع که متقاضیان اخذ روادید لتونی بسیار زیاد می‌باشند، به همین دلیل بهترین زمان اخذ روادید لتونی چند هفته و حتی چند ماه قبل از زمان شروع سفرتان می‌باشد. هم چنین در رسیدن وقت سفارت لتونی به شما بایستی صبور باشید. همان طور که اشاره کردیم متقاضیان بسیار زیاد می‌باشند و هر ساله بر تعداد این متقاضیان و افرادی که می‌خواهند روادید لتونی خود را اخذ نمایند افزوده می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم همان روزی که روادید لتونی را دریافت کردید، در جهت پرواز به این کشور اقدام نمایید. زیرا تمامی ویزاها دارای مدت اعتبار خاصی می‌باشند و در صورت اتمام اعتبار روادید دیگر نمی‌توانید به کشور مدنظرتان پرواز کنید و بایستی ویزای خود را تمدید کنید تا بتوانید به آن کشور وارد شوید. ویزای توریستی جزء ویزاهایی می‌باشد که کم‌ترین اعتبار را داراست.

چند دلیل برای رد شدن درخواست روادید لتونی

در مواردی مشاهده شده است که برخی از افراد به خاطر دلایل محکم و متفاوتی نتوانستند روادید لتونی خود را تهیه و دریافت کنند و در نتیجه نتوانستد به این کشور سفر داشته باشند. از عوامل مؤثر در رد شدن درخواست ویزای لتونی به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث رد شدن درخواست روادید لتونی می‌شود، داشتن سابقه ی‌جنایت یا فعالیت‌های سیاسی شخص می‌باشد. اگر فرد هر گونه جرمی در سال‌های گذشته مرتکب شده و در زندان به سر برده باشد، اخذ ویزای او معمولاً رد می‌شود. هم چنین اگر شما در گذشته در فعالیت‌های تروریستی یا دیگر فعالیت‌هایی که جرم محسوب می‌شود شرکت داشته باشد نیز اخذ ویزای شما منتفی خواهد شد. هم چنین در صورت مشاهده ی‌مدرکی جعلی در میان مدارک شما، صدور ویزا به هیچ وجه صورت نگرفته و فرد خاطی متحمل جریمه ی‌سنگینی خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ روادید لتونی

مدارک لازم برای اخذ ویزای لتونی با توجه به نوع ویزا متغیر است؛ اما باتوجه به این که برخی از مدارک مهم در تمامی ویزاها ضروری می‌باشد، موارد زیر را می‌توان به صورت مشترک برای تمامی ویزاها نام برد:

  • پاسپورت حداقل به مدت اعتبار شش ماه
  • ده دوره اخیر گردش حساب بانکی
  • بیمه مسافرتی
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
  • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
  • بلیط هواپیما و رزرو هتل و دعوتنامه
  • هزینه روادید لتونی با توجه به سنین مختلف متغیر می‌باشد و با توجه به شرایط و موقعیت حاکم بر شرایط اقتصادی جامعه این هزینه در حال تغییر می‌باشد.

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید لتونی

در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم که برای اخذ و دریافت روادید لتونی، افراد بایستی در وهله اول وقت سفارت لتونی بگیرند و برای انجام این کار بایستی به سایت سفارت مراجعه و فرم مربوطه که برای متقاضیان تعبیه شده است را پرنمایند. هم چنین هزینه مربوطه را در آن هنگام بایستی پرداخت کنند.

در نظر داشته باشید که این هزینه برای رسیدگی به کارهای مربوط به شما برای صدور روادید لتونی می‌باشد و در صورتی که روادید لتونی شما صادر نشد، دیگر آن مبلغ پرداختی به شما پس داده نمی‌شود. در زمانی که اطلاعات خود را پر می‌کنید حواستان باشد که تمامی مشخصات شخصی خود را دقیق وارد نمایید زیرا وجود کوچک‌ترین اشتباهی برایتان دردسر ساز خواهد بود.

نکات مهم و دانستی در اخذ روادید لتونی

در اخذ روادید لتونی بسیار حواس جمع باشید و برای اخذ آن به سایت‌های معتبر مراجعه نمایید و اطلاعات کافی برای انجام مراحل آن را به دست آورید. ما در این مقاله سعی کردیم تا حدودی اطلاعات دقیق و کلی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برخی از سایت‌ها وعده ی‌گرفتن ویزای شما را در کم‌ترین زمان ممکن می‌دهند که افراد نباید به این گونه سایت‌ها اعتماد کنند و باید به سایت سفارت خانه لتونی مراجعه و اقدام به گرفتن وقت سفارت لتونی کنند و سپس تمامی مراحل را خودشان به صورت قانونی طی نمایند.

نکات مهم و دانستی در اخذ روادید لتونی | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید لتونی

روادید لتونی چیست؟

تمامی گردشگران و مسافران تور لاتویا و تور اروپا و افرادی که قصد سفر به کشور لتونی را دارند بایستی روادید لتونی خود را دریافت نمایند. شرط اصلی ورود به کشور لتونی هم مانند دیگر کشورهای اروپای داشتن رویداد این کشور می‌باشد.

انواع روادید لتونی چیست؟

از این ویزاها می‌توان به ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای پزشکی اشاره نمود.

یکی از موارد مهم که باعث رد شدن روادید لتونی میشود چیست؟

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث رد شدن درخواست روادید لتونی می‌شود، داشتن سابقه ی‌جنایت یا فعالیت‌های سیاسی شخص می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!