کلیسای سنت پیتر ریگا در لاتویا | آشنایی – سبک معماری – تصاویر

کلیسای سنت پیتر ریگا در لاتویا | آشنایی – سبک معماری – تصاویر

کلیسای سنت پیتر ریگا، یکی از جاذبه های لتونی است، قدمت سکونت در لتونی به هزاره سوم قبل از میلاد بر می‌گردد و از کشورهای منطقه بالکان به شمار می‌رود.

کلیسای سنت پیتر ریگا یکی از جاذبه های لتونی

کلیسای سنت پیتر ریگا یکی از جاذبه‌های کشور لتونی است، قدمت سکونت در لتونی به هزاره سوم قبل از میلاد بر می‌گردد و از کشورهای منطقه بالکان به شمار می‌رود. کشور لتونی در ابتدای سقوط شوروی و در سال 1990 به استقلال رسید؛ شهر ریگا پایتختت این کشور بوده و همسایگان لتونی، کشورهای بلاروس، لیتوانی، روسیه و استونی هستند.

کلیسای سنت پیتر ریگا در لاتویا | آشنایی - سبک معماری - تصاویر | یوروپ تورز

به دلیل تاریخ پر فراز و نشیب لتونی و تاثیرپذیری فرهنگ مردم لتونی از کشورهای سوئد، لهستان، روسیه و آلمان این کشور دارای فرهنگ‌های متفاوتی است. از لحاظ منابع طبیعی در لتونی جنگل‌های انبوه و سواحل طولانی وجود دارد و با دریای بالتیک مرز مشترک داشته که سواحل زیبای آن از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این کشور به شمار می‌روند.

دیدنی‌ های شهر ریگا

در معماری‌های شهرهای لتونی ترکیبی از معماری سنتی و جدید استفاده شده و به دلیل وجود سازه‌های چوبی در برخی مناطق حس و حال زمان‌های قدیم در بخش‌هایی از شهر ریگا احساس می‌شود. وجود موزه‌های متعدد در این کشور روایت‌گر بخشی از تاریخ لتونی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به پارک ملی گاجا، موزه جنگ لتونی، قصر روندال، موزه اشغال لتونی، کلیسای بزرگ سنت پیتر، بنای یادبود آزادی، باغ ورمانس و باغ وحش ریگا اشاره کرد.

آشنایی با کلیسای سنت پیتر ریگا

شهر ریگا یک شهر تاریخی و قدیمی، دنج و شگفت انگیز است که بیشتر ساختمان‌های آن بازسازی شده‌اند و به شهر چهره‌ای منظم و زیبا داده‌اند. در داخل این شهر قدیمی بناهای تاریخی زیادی مثل کلیسای سنت پیتر وجود دارد و به دلیل کوچک بودن شهر ریگا می‌توان پیاده و بدون استفاده از وسایل نقلیه از تمام مکان‌های گردشگری آن دیدن کرد. محبوبترین اماکن دیدنی این شهر خانه سیاهان جایی که بازرگانان و صاحبان کشتی در آن ساکن بودند، می‌باشد. بنای اصلی این مکان تاریخی در قرن 14 میلادی ساخته شد ولی در جنگ جهانی دوم تخریب گردید و بنا فعلی در سال 1995 بازسازی شده است.

آشنایی با کلیسای سنت پیتر ریگا | یوروپ تورز

در این خانه بلندترین کلیسای شهر ریگا یعنی کلیسای سنت پیتر ریگا لاتویا(St Peters Church Riga Latvia) قرار دارد که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی بر می‌گردد. کلیسای سنت پیتر ریگا لاتویا یک کلیسای لوتریانیسم واقع در شهر ریگا کشور لتونی است که در سال 1419 میلادی ساخت آن به اتمام رسید. این کلیسا برجی به ارتفاع 136 متر دارد که آن را به یک مکان تاریخی و دیدنی تبدیل کرده است. کلیسای جامع سنت پیتر مهم‌ترین کلیسای شهر ریگا محسوب می‌شود که از ترکیب یک قلعه و یک ساختمان معمولی تشکیل شده است.

کلیسای سنت پیتر ریگا کشور لاتویا دارای یک موزه هنری و یک برج است و نمای کاشی‌های قرمز سقف آن در این شهر قدیمی خودنمایی می‌کنند. برج کلیسای جامع ریگا به عنوان یک سکوی عالی از شهر یک پانورامای 360 درجه را به نمایش می‌گذارد.

برای دیدن از کلیسای سنت پیتر ریگا چگونه به این شهر سفر کنیم؟

ریگا یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور لتونی است، این شهر در منطقه لاتویا قرار دارد و یک شهر ناشناخته و کاملا شگفت انگیز در مسیر کشور قزاقستان است. بهترین راه برای رفتن به شهر ریگا طی یک سفر طولانی است که از کشورهای بالتیک شامل لیتوانی، لتونی و استونی، کالینینگراد و قسمت کمی از روسیه می‌توان بازدید کرد. قیمت پروازهای داخل اتحادیه اروپا ارزان بوده و می‌توان از تمام شهرهای مهم اروپا به طور مستقیم به تمام این کشورها به جز کالینینگراد سفر کرد. با ورود به شهر ریگا با استفاده از اتوبوس یا قطار می‌توان از مکان‌های دیدنی بازدید نمود.

برای دیدن از کلیسای سنت پیتر ریگا چگونه به این شهر سفر کنیم؟ | یوروپ تورز

جمع بندی

کلیسای سنت پیتر ریگا یکی از اماکن تاریخی شهر ریگا در کشور لتونی است که یکی از بهترین نمونه‌های معماری گوتیک قرن 13 به شمار می‌رود. با قرار‌گیری در مرتفع‌ترین نقطه این کلیسا می‌توان چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر ریگا را تماشا کرد. کلیسای سنت پیتر ریگا لاتویا از قدیمی ‌ترین و ارزشمندترین بناهای مربوط به دوران قرون وسطا در کشورهای منطقه بالتیک محسوب می‌شود که امروز مورد توجه گردشگران سراسر جهان قرار گرفته است.


سوالات متداول کلیسای سنت پیتر ریگا

در کلیسای سنت پیتر ریگا از چه سبک معماری استفاده شده است؟

کلیسای سنت پیتر ریگا یکی از اماکن تاریخی شهر ریگا در کشور لتونی است که یکی از بهترین نمونه‌های معماری گوتیک قرن 13 به شمار می‌رود.

یکی از جذابیت های کلیسای سنت پیتر ریگا چیست؟

با قرار‌گیری در مرتفع‌ترین نقطه این کلیسا می‌توان چشم‌انداز بی‌نظیری از شهر ریگا را تماشا کرد.

کلیسای سنت پیتر ریگا لاتویا مربوط به چه دورانی است؟

کلیسای سنت پیتر ریگا لاتویا از قدیمی ‌ترین و ارزشمندترین بناهای مربوط به دوران قرون وسطا در کشورهای منطقه بالتیک محسوب می‌شود که امروز مورد توجه گردشگران سراسر جهان قرار گرفته است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!