چگونه روادید فرانسه را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید فرانسه را دریافت نمائیم؟

کشور فرانسه یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین کشورهای اروپایی می باشد. برای ورود به این کشور بایستی روادید فرانسه را دریافت و اخذ نمایید. برای دریافت روادید فرانسه ابتدا بایستی وقت سفارت فرانسه گرفته و تمامی مدارک لازم را تهیه و آماده کنید و روزی که به صورت حضوری در سفارت خانه حاضر شدید، مدارک را به مسئولین سفارت خانه تحویل دهید.

کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای معروف و پرآوازه در جهان می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبا و بی نظیر پاریس بوده و واحد پول آن یورو و زبان رسمی این کشور زبان فرانسوی می باشد. کشور فرانسه در 500 سال گذشته یکی از مهم ترین و بزرگ ترین قدرت های اقتصادی و فرهنگی بوده است. دین مردم کشور فرانسه مسیحی می باشد و جمعیتی حدود 67 میلیون نفر دارد و از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود. کشور فرانسه به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی بی شمار از جمله قطب های مهم گردشگری در جهان به شمار می آید و هر ساله گردشگران و توریست های بسیاری با رزرو تور فرانسه و تور اروپا این کشور را مقصد سفرهای تفریحی و گردشگری خود قرار می دهند.

هم چنین افراد بسیاری این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. با توجه به این که سطح علم و فرهنگ در این کشور از مراتب بالایی برخوردار است، بی شک فرانسه مکان بسیار مناسبی برای تحصیل می باشد. هم چنین با اینکه هزینه ی زندگی در فرانسه تا حدودی گران می باشد، با این وجود افراد بسیاری به دلیل امنیت و آرامش حاکم در این کشور به فرانسه مهاجرت می کنند. برای ورود به این کشور بایستی روادید فرانسه را دریافت نمایید. در بخش های بعدی به طور مختصر و مفید به این موضوع خواهیم پرداخت.

کشور فرانسه
کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

کشور فرانسه هر 4 فصل را در خود مشاهده می کند و می توان گفت دارای آب و هوای معتدلی می باشد. اما در تمامی نقاط کشور آب و هوای یکسانی وجود ندارد و به دلیل موقعیت جغرافیایی این کشور، شرایط آب و هوا در فرانسه همواره در حال تغییر است. خشک ترین ماه سال در این کشور ماه مه می باشد و خشک ترین منطقه در فرانسه سواحل مدیترانه در جنوب این کشور است؛ که میزان بارندگی در این مناطق در فصل های پاییز و بهار بسیار سنگین می باشد.

قسمت های غربی این کشور که اقلیم اقیانوسی دارد، دارای بارندگی بسیار بالایی است و زمستان هایی معتدل و تابستان های گرم در این منطقه حاکم می باشد. بهترین زمان مسافرت به کشور فرانسه ماه های آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا نوامبر است که در این فصول آب و هوای کشور بسیار مناسب بوده و گردشگران و مسافران تور فرانسه و تور اروپا می توانند به راحتی و با خیالی تخت به سفر خود بپردازند و نگران شرایط آب و هوایی نباشند.

آب و هوای کشور فرانسه
آب و هوای کشور فرانسه

اخذ روادید فرانسه

برای مسافرت به کشور فرانسه بایستی روادید فرانسه ی خود را دریافت نمایید و با توجه به این که دلیل سفر شما به این کشور چه چیزی می باشد، نوع روادید شما متغیر خواهد بود. کشور فرانسه جزء اتحادیه ی اروپا می باشد و دارای ویزای شنگن است. ویزای شنگن در 4 نوع مختلف صادر می شود. ویزای ترانزیت، ویزای توریستی، ویزای عبور و ویزای بلند مدت یا همان ویزای تجاری از انواع آن است. افراد برای ورود به کشور فرانسه باید روادید شنگن خود را از سفارت فرانسه اخذ و دریافت نموده و بدون دغدغه و هیچ گونه فکر و خیالی سفر خود را شروع کنند. در صورتی که نتوانند این روادید را اخذ نمایند، به هیچ وجه حق و اجازه ی ورود به کشور فرانسه را نخواهند داشت.

اخذ روادید فرانسه
اخذ روادید فرانسه

انواع روادید فرانسه

از انواع مختلف روادید فرانسه می توان به ویزای تجاری، ویزای هنری، ویزای نمایشگاهی، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای دکتری اشاره نمود. افراد با توجه به دلیل سفر خود یکی از این ویزاهای مربوطه را اخذ می کنند. تمامی این ویزاها دارای مدت اعتبار متفاوتی هستند که ویزای تجاری در بین تمامی ویزاها، دارای مدت اعتبار بیشتری می باشد و ویزای توریستی دارای کم ترین مدت زمان اعتبار است. در صورت اتمام اعتبار روادید فرانسه بایستی از کشور خارج شوید و به کشور خود بازگشته و ویزای مربوطه ی خود را تمدید نمایید. در این صورت می توانید دوباره به فرانسه سفر کنید. اگر اعتبار ویزای شما تمام شود و هنوز در کشور فرانسه اقامت داشته باشید، در صورت مواجهه و برخورد با مسئولین به شدت با شما برخورد خواهند کرد.

انواع روادید فرانسه
انواع روادید فرانسه

اخذ روادید فرانسه

اخذ روادید فرانسه در سال های اخیر طرفدار و خواهان بسیار زیادی را کسب کرده و هرساله نیز بر تعداد افرادی که می خواهند روادید فرانسه خود را دریافت و اخذ کنند افزوده می شود. هر کس بر اساس دلیل مختلف و خاص خود به این کشور سفر می کند ولی بیشتر افراد به دنبال اخذ روادید توریستی فرانسه هستند. همان طور که اشاره کردیم کشور فرانسه دارای جاذبه ها و اماکن تاریخی بی شمار و بی نظیری می باشد و توریست های بی شماری برای بازدید از این اماکن به فرانسه سفر می کنند.

اخذ روادید فرانسه
اخذ روادید فرانسه

مدارک لازم برای اخذ روادید فرانسه

بر اساس نوع روادید فرانسه، مدارک لازم برای اخذ آن نیز متغیر می باشد. اما از یک سری مدارک که وجود آن در تمامی انواع روادیدها الزامی می باشد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، دو قطعه عکس 6 در 4 رنگی با پشت زمینه سفید، پاسپورت حداقل با 6 ماه اعتبار، بیمه مسافرتی، دعوتنامه، رزرو بلیط هواپیما و محل اقامتگاه و 10 دوره حساب مالی، از مدارکی می باشند که در اخذ ویزای فرانسه لازم است. تمامی مدارک ذکر شده به همراه سایر مدارک اضافی با توجه به نوع روادید شما را بایستی تهیه و آماده کرد و در زمان مشخص شده به سفارت خانه فرانسه تحویل داد.

مدارک لازم برای اخذ روادید فرانسه
مدارک لازم برای اخذ روادید فرانسه

هزینه اخذ روادید فرانسه

هزینه ی اخذ روادید فرانسه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه همواره متغیر می باشد. برای این که هزینه ی دقیق برای اخذ روادید فرانسه را بدانید، بایستی به وب سایت سفارت خانه فرانسه مراجعه نمایید. هم چنین این هزینه را بایستی هنگام گرفتن وقت سفارت فرانسه خانه پرداخت نمایید تا در جهت رسیدگی به کارهای شما برای صدور ویزای فرانسه  اقدام کنند. این هزینه صرف رسیدگی به اوامر مربوطه به ویزای شما می شود و به همین دلیل حتی در صورتی که ویزای شما صادر نشود به هیچ وجه این مبلغ به شما برگردانده نمی شود.

هزینه اخذ روادید فرانسه
هزینه اخذ روادید فرانسه

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید فرانسه

برای دریافت روادید فرانسه بایستی وقت سفارت فرانسه خانه بگیرید و برای این امر باید به وب سایت سفارت مراجعه کرده و فرمی که برای متقاضیان قرار داده شده است را پر نمایید. در هنگام پر کردن فرم مربوطه بسیار دقت کرده و اطلاعات شخصی خود را به درستی وارد کنید هم چنین هزینه مربوطه را با دقت و حواس جمع پرداخت نمایید. بعد از انجام تمامی این مراحل، کدی برای شما ارسال می شود که شما بایستی آن کد را تا روزی که در سفارت خانه حاضر می شوید به همراه داشته باشید.

هم چنین در رسیدن وقت سفارت بایستی صبور باشید زیرا با توجه به این موضوع که تعداد متقاضیان هر روز زیاد می شود، به همین دلیل رسیدن وقت سفارت به شما تا حدودی زمان گیر خواهد بود. به شما توصیه می کنیم حدود یک ماه قبل از زمانی که می خواهید به این کشور سفر داشته باشید، اقدام به گرفتن وقت سفارت نمایید تا بتوانید در زمان مناسبی ویزای خود را دریافت و سفرتان را شروع کنید.

گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید فرانسه
گرفتن وقت سفارت برای اخذ روادید فرانسه

دلایل رد شدن درخواست روادید فرانسه

در مواقعی ممکن است درخواست شما برای روادید فرانسه را رد کنند که این موضوع به خاطر دلایل مختلفی می تواند باشد که در زیر به مواردی از این دلایل اشاره شده است:

در صورتی که در گذشته جرمی سنگین از جمله قتل مرتکب شده یا اگر در فعالیت‌های سیاسی و تروریستی دخالت داشته باشید درخواست روادید فرانسه شما رد می‌شود. برخی افراد در میان مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه به خاطر تکمیل نبودن مدارک، سعی بر این دارند که مدارک جعلی قرار دهند که در صورت مشاهده ی چنین امری علاوه بر این که تقاضای شما برای دریافت ویزای فرانسه رد خواهد شد، به صورت جدی با شما برخورد خواهند کرد و حتی امکان بازداشت و حبس نیز وجود دارد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم به هیچ وجه مدارک جعلی به سفارت خانه ارائه ندهید و به صورت قانونی تمامی مراحل مربوطه را طی نمایید.

دلایل رد شدن درخواست روادید فرانسه
دلایل رد شدن درخواست روادید فرانسه

نکات مهم و دانستنی در اخذ روادید فرانسه

برخی از سایت های مربوطه با دادن وعده و قول هایی از جمله اخذ سریع ویزای فرانسه شما سعی بر این دارند که پول افراد را بگیرند. به همین دلیل گول این افراد کلاهبردار و سودجو را نخورید و خودتان به وب سایت سفارت خانه مراجعه کرده و به صورت قانونی در جهت اخذ روادید فرانسه ی خود اقدام کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط پاریس، تور پاریس ، بلیط فرانسه، وقت سفارت فرانسه، ویزای فرانسه، تور فرانسه و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!