سالن تئاتر کمدی فرانسز در پاریس | معرفی – تصاویر – تاریخچه

سالن تئاتر کمدی فرانسز در پاریس | معرفی – تصاویر – تاریخچه

سالن تئاتر کمدی فرانسز از جمله سالن های محبوب است که در آن انواع تئاتر با کمک نویسندگان مشهور اجرا می شود. سالن تئاتر کمدی فرانسز دارای برنامه های جذاب است

سالن تئاتر کمدی فرانسز یکی از جاذبه های مشهور در پاریس است. این جاذبه همواره توانسته است گردشگران زیادی را به خود جذب کند. در این سالن همواره نمایش های مختلفی صورت می گیرد. برای ورود به این سالن نیاز به تهیه بلیط دارید.  این سالن ظرفیت 1100 نفر را دارد. از آثار نویسندگانی چون ویکتور هوگو، راسین و مولیر نمایش هایی تهیه می شود. در این سالن اغلب اوقات تئاتر های مهیج و خاطره انگیزی به صورت پیوسته اجرا می شود.

سالن تئاتر کمدی فرانسز

سالن تئاتر کمدی فرانسز یکی از مشهور ترین و قدیمی ترین سالن های تئاتر پاریس است که کارگردان ها و بازیگران دائمی خود را دارد. سالن تئاتر کمدی فرانسز جزء سالن های تئاتر دولتی است. این سالن میزبان نمایش های مختلف در موضوعات متفاوت است. در سالن تئاتر کمدی فرانسز نویسندگان مشهور از دیگر کشور های دعوت می شوند تا از بر اساس داستان های آنان تئاتر هایی اجرا بشود.سالن تئاتر کمدی فرانسز هر از گاهی از نویسندگان قدیمی نمایش هایی را به صورت تئاتر اجرا می کنند تا بتوانند فرهنگ قدیم و آداب و عقاید نویسندگان قدیمی و اسطوره ها را حفظ نماید. 

سالن کمدی فرانسز در قلب پاریس قرار گرفته است و گردشگران زیادی برای بازدید از آن بلیط رزرو کرده و به آنجا می روند. اغلب نمایش هایی که در این سالن اجرا می شود شامل نوشته های نویسندگان بزرگ فرانسه است. در این تئاتر سنت های واقع گرایانه و سنت های مختلف مردم به شیوه ای طنز آمیز به نمایش گذاشته می شود تا افراد نسبت به مسائل پیرامون آگاه بشوند. همچنین در سالن های دیگر این سالن نمایش کنسرت های موسیقی و رقص های گروهی اجرا می شود. این خانه تئاتر طرفداران بسیاری دارد و همه ساله گردشگران زیادی را به خود فرا می خواند. 

شایان ذکر است چنانچه تئاتر مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید می توانید در این تئاتر برای یک بار با یک بلیط مشاهده کنید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به صورت طولانی مدت به تئاتر می روند می توانید به صورت فصلی بلیط خود را رزرو نمایید به این صورت که مثلا به مدت یک ماه با پرداخت هزینه مناسب از تمامی خدمات این سالن بهره مند شوید.

تاریخچه سالن تئاتر کمدی فرانسز

سالن تئاتر کمدی فرانسز در 8 آگوست 1680 با حکم لویی چهاردهم با ادغام دو گروه تئاتر پاریسی به وجود آمد. پس از در گذشت نمایش نامه نویس بزرگ مولیر صنعت تئاتر گسترش یافت. افراد زیادی برای بازدید به این سالن آمدند و بازیگران مشهوری در این سالن مشغول فعالیت شدند. این سالن تئاتر در نزدیکی باغ لوگزامبورگ قرار دارد. می توان گفت در پاریس تنها سالن تئاتری است که با بودجه دولت اداره می شود. در اصطاح عامیانه به آن خانه مولی می گویند. این تئاتر در گذشته از جمله تئاتر هایی بود که تحت تاثیر قرون وسطی عمل می کرد و نمایش های مذهبی اجرا می نمود. اما به همت نویسندگان مشهوری چون مولیر و راستین و کرنل که در قرن هفدهم فعالیت می کردند توانست به خوبی پیشرفت کند و دگرگون بشود. پس از آن نویسندگان بزرگی چون ویکتور هوگو، ژان ژیرود، ساتر، کامو، ژان کوکتو به سالن تئاتر پیوستند و از آنها نمایش نامه های مختلفی به نمایش رسید.

تاریخچه سالن تئاتر کمدی فرانسز

چگونه به سالن تئاتر کمدی فرانسز برویم؟

برای رفتن به سالن تئاتر کمدی فرانسز می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو استفاده کنید. سالن تئاتر کمدی فرانسز یک سالن تئاتر بسیار مهم است که در آن برنامه های متنوعی اجرا می شود. برای رفتن به سالن تئاتر کمدی فرانسز می توانید ابتدا برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس بلیط های خود را رزرو کنید و در ساعت مشخص به آن جا بروید. 

چگونه به سالن تئاتر کمدی فرانسز برویم؟

موقعیت سالن تئاتر کمدی فرانسز

سالن تئاتر کمدی فرانسز در نزدیکی جاذبه های دیدنی چون باغ پالاس رویال، موزه لوور، موزه اورسی، پل پونت نئوف، مرکز خرید مونوپیکس، تئاتر پپینیر، کنسرت زنده المپیا و غیره اشاره کرد. در نزدیکی سالن تئاتر کدی فرانسز رستوران ها و کافی شاپ های مختلفی وجود دارند. پس از مشاهده یک تئاتر زیبا می توانید وارد این رستوران ها شده و برای مدتی به صرف غذا و یا نوشیدنی بپردازید. در سالن تئاتر کمدی پاریس می توانید انواع تئاتر ها را با موضوعات مختلف مشاهده کنید.

موقعیت سالن تئاتر کمدی فرانسز

هزینه ورود به سالن تئاتر کمدی پاریس

هزینه ورود به سالن تئاتر کمدی پاریس با توجه به نوع تئاتر و مدت زمان آن متفاوت است. برخی از تئاتر ها دارای تخفیفات مختلف هستند. می توانید با مراجعه به وب سایت این سالن تئاتر از برنامه های زمانی این سالن مطلع شده و در زمان مربوطه برای مشاهده به سالن مربوطه بروید. در این سالن با توجه به سن برای کودکان و نوجوانان برنامه های مختلفی ارائه می شود که هزینه آن ها با سایر برنامه ها متفاوت است. ارزان ترین بلیط برای مشاهده تئاتر 6 دلار و گران ترین بلیط برای تئاتر رفتن به 46 دلار می رسد. گاهی با تخفیف های فصلی و تخفیفات مناسبی خاص هزینه تهیه بلیط با تخفیف محاسبه می شود و می توانید 1 روز قبل از نمایش بلیط ها را جذب نمایید.

هزینه ورود به سالن تئاتر کمدی پاریس

ساختمان های سالن تئاتر کمدی 

سالن تئاتر کمدی فرانسز دارای ساختمان های متعددی است در سال 1680 چندین اتاق داشته است. در دهه 1800 این سالن تئاتر دارای 2 سالن مجزا بوده است که توسط معماران مشهوری چون ویکتور لوئیس طراخی و ساخته شده بود. که مورد آتش سوزی قرار می گیرد و در نهایت مورد بازسازی قرار می گیرد.

ساختمان های سالن تئاتر کمدی 

گروه تئاتر سالن تئاتر کمدی فرانسز

گروه تئاتر کمدی فرانسز شامل نویسندگان و کارگردان های مشهوری است که به صورت دائمی در این سالن تئاتر فعالیت می کنند. نویسندگان و بازیگران قدیمی که از قرن هفدهم تا هم اکنون در این سالن کار می کردند به عنوان اسطوره و یاد بود نامشان در سایت ثبت شده است. همچنین از هنرمندان جدید اعضای بسیاری در این سالن کار می کنند. 

برخی اعضای افتخاری سالن به این صورت انتخاب می شوند که ابتدا با انجام تست هایی استعداد یابی می شوند و سپس در یک نمایشنامه شرکت می کنند و به عنوان عضو افتخاری از آنها تقدیر می شود.

عضویت در گروه تئاتر به معمولی و غیر معمولی تقسیم می شوند. افرادی که به صورت معمولی در این گروه عضو می شوند می توانند پس از 20 سال فعالیت مستمری دریافت کنند و افرادی که به صورت شبانه روزی در این تئاتر فعالیت می کنند به صورت بازیگران با حقوق معرفی می شوند و میتوانند از خدمات خاص بهره مند شوند.

گروه تئاتر سالن تئاتر کمدی فرانسز

نکات ورود به تئاتر فرانسز در پاریس

برای ورود به سالن تئاتر فرانسز بهتر است به چند نکته توجه داشته باشید. این سالن صرفا یک سالن نمایش تئاتر معمولی نیست و روح جنب و جوش و فعالیت در آن وجود دارد. از سراسر جهان برای بازدید از نمایش ها و تئاتر های این سالن به پاریس می آیند. ظرفیت این سالن بسیار بالا است و رعایت نکات زیر به شما کمک بسیاری می کند:

1- از بردن اشیای زیاد و کیف های مسافرتی به داخل این سالن خودداری می شود. لذا بهتر است هنگام ورود به این سالن از بردن اشیای سنگین وزن و حجیم خودداری کنید.

2- ورود سگ و حیوانات خانگی به این سالن ممنوع است و با هماهنگی قبلی انجام می شود.

3- در این ساختمان فروشگاه هایی وجود دارد که می توانید از آن ها انواع لوازم التحریر و انواع کالای مد رن که در صحنه این تئاتر ها به کار برده می شود، خریداری نمایید.

نکات ورود به تئاتر فرانسز در پاریس

مکان های رایگان برای نوجوانان

سالن تئاتر فرانسز پاریس خدمات رایگان برای نوجوان زیر 28 سال ارائه می دهد که شامل حضور در سالن 1 ساعت قبل از اجرای برنامه است.  نوجوانان می توانند در صندلی های عقب بنشینند و از قبل از شروع برنامه از دیدن برنامه و نحوه های اجرا لذت ببرند. این برنامه همیشه روز های دوشنبه اجرا می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت سالن تئاتر کمدی فرانسز مراجعه نمایید.

همچنین اگر در حین رزرو بلیط با مشکل مواجه بشوید و یا نتوانید بلیط رزرو نمایید می توانید با مراجعه به دفتر فروش بلیط برای تهیه بلیط اقدام نمایید. چرا که ممکن است بلیط هایی تعویض شده باشند یا کنسل شده باشد و یا صندلی خالی موجود باشد و شما امکان حضور در سالن را داشته باشید.

مکان های رایگان برای نوجوانان

عصر شکوفایی سالن تئاتر فرانسیز

می توان گفت دوران لوئیز چهاردهم عصر شکوفایی سالن تئاتر بوده است. این سالن تئاتر از تاریخ تاسیس خود تا هم اکنون حوادث تلخ و شیرین روزگار را چشیده است. در دوران لوئیز چهاردهم تاریخ سالن تئاتر فرانسیز به گونه ای در خور تامل رقم خورد. لوئیز چهاردهم خود یک رقصنده و هنرمند بود که دستور ادغام گروه های تئاتر را صادر کرد و خود در جشن برگزاری این تئاتر شرکت نمود.  وی با حمایت از نمایش کمدی فرانسیس فرصت های جدیدی را برای سالن تئاتر باز نمود. به سبب حمایت های لوئیز چهاردهم و اعطای جایزه به فرانسیس شکوفایی و فعالیت تئاتر روح تازه ای گرفت و به گونه ای پیش رفت که توانست در موضوعات اپرا و باله، درام و کمدی به صورت روشن فکرانه محتوای یک سال آینده را برنامه ریزی نماید.

هم اکنون کمدی فرانسز یکی از مشهور ترین و بزرگترین سالن های سینمای پاریس است که همواره در عرصه هنر و ادب فعالیت دارد و از آثار نویسندگان بزرگ فرانسه چون هوگو، دوما، مولیر به خوبی تقدیر می شود و یادشان را با نشر آثار ارزشمندشان گرامی می دارند. 

هم اکنون در سالن کمدی فرانسز نویسندگان سعی می کنند از آثار هنری و ادبی سراسر جهان کمک گرفته تا یک نمایش عالی و خارق العاده از حیض ارائه بدهند. در این نمایش ها از بازیگران مشهور و محبوبی استفاده می شود. در ارائه این نمایش های تمامی نکات ریز مانند تولید صدا، نوع حرکت، چهره و نوع اجرا به دقت بررسی می شوند و سرانجام برنامه اصلی به نمایش گذاشته می شود.

با اینکه تولیدات این سالن برای عموم افراد بسیار هیجان انگیز است اما برای برخی دیگر صرفا جنبه رقابتی دارد. در پاریس تمامی نمایش ها به زبان فرانسوی خالص تولید می شوند و افراد ی که می خواهند رقابت کنند باید به زبان فرانسوی مسلط باشند. 

در این تئاتر کلاس های آموزشی و تور های آموزشی کوتاه مدت برگزار می شود . اگر شما هم جرء افرادی هستید که علاقه مند فراگیری آموزش تئاتر و نویسندگی است می توانید از طریق وب سایت سالن تئاتر پاریس با مسئولین هماهنگ کرده و اقدام به آموزش مطالب نمایید. 

در سالن تئاتر کمدی فرانسز افراد زیادی توانسته اند با کمک این تور های آموزشی و شرکت در نمایشنامه ها استعداد خود را نشان داده و در نمایش های اصلی به عنوان عضو افتخاری فعالیت نمایند.

عصر شکوفایی سالن تئاتر فرانسیز

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!