روادید سوئد

روادید سوئد

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده. با دریافت روادید سوئد می توانید به چهارمین کشور بزرگ اروپا سفر کنید. سوئد یک کشور عالی و مدرن با طبیعتی زیبا و بکر است. و همینطور شهرهای زیبایی نیز دارد. پایتخت این کشور شهر استکهلم می باشد، همچنین با دریافت روادید سوئد می توانید به آسانی به کشورهای اروپایی عضو شینگن نیز سفر کنید.

اخذ روادید سوئد

وقتی قصد سفر به کشور سوئد را دارید باید در ابتدا جهت اخذ روادید سوئد اقدام کنید ،  کشور سوئد عضو تحت اتحادیه ی شینگن می باشد و به همین خاطر اگر قصد سفر به سوئد را دارید باید درخواست  ویزای شینگن کنید.

کشورهای عضو شینگن 26 کشور اروپایی هستند که عبارتند از: انگلیس، اتریش، بلژیک،  چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی ، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس. با دریافت ویزای شینگن سوئد می توان در این کشورها بدون گرفتن ویزا تردد کرد.

روادید سوئد
روادید سوئد

انواع روادید شینگن از نظر زمانی به سه دسته تقسیم می شود:

 1. – روادید کوتاه مدت
 2. -روادید بلند مدت
 3. – روادید ترانزیت
  اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی به کشور سوئد سفر کنید (حداکثر تا ۹۰ روز) می توانید روادید کوتاه مدت شینگن را دریافت کنید. با این ویزای شینگن می توان علاوه بر سوئد  به کشورهای دیگر عضو شینگن سفر کرد.
  اگر طول سفر و اقامت در کشور سوئد بیشتر از 91 روز طول بکشد (در یک بازدید یا بیشتر در طول دوره ۱۸۰ روزه)، باید  برای ویزای بلند مدت اقدام کرد . با این نوع روادید سوئد باز هم می توان به کشورهای عضو شینگن سفر کرد ،البته اعتبار این نوع ویزا یکساله است.

با ویزای ترانزیت می توان برای مدت خیلی کوتاهی در سوئد بود و آن هم فقط محدود به فرودگاه است، برای زمان هایی که قصد سفر به یک کشور دیگر عضو شینگن را و کشور سوئد به عنوان یک ایستگاه برای توقف کوتاه مدت انتخاب شده   این ویزا فقط برای اتباع کشورهای غیر شینگن مورد استفاده قرار می گیرد و الزامی  است.

انواع روادید شینگن
انواع روادید شینگن

انواع روادید سوئد و روشهای اخذ ویزای مرتبط

 1. روادید توریستی سوئد
 2. روادید تحصیلی سوئد
 3. روادید کاری سوئد
 4. روادید ازدواج سوئد
 5. روادید شهروندی سوئد

1-ویزای توریستی سوئد

افراد غیر اروپایی که قصد سفر به شینگن را دارند باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت توریستی اقدام کنند و این همان ویزای کوتاه مدت است که می توان به مدت 90 روز در کشور مقصد و اتحادیه شینگن تردد کرد.

اگر به قصد سفر و تفریحی دیدن جاذبه های طبیعی و توریستی به سوئد می روید، مناطق زیبای سوئد ازقبیل مجمع الجزایر استهکلم، تماشای شفق قطبی در زمستان ، همچنین هتل های یخی که در زمستان برپا می شود و طبیعت زیبای قطب شمال و پارک آبیسکو، جوگاردن، و … نام برد. باید ویزای تفریحی سوئد را تهیه کنید.

اگر هم به قصد دیدار دوستان و خانواده به سوئد سفر می کنید ، باز هم می توان روادید توریستی سوئد دریافت کرد ، یکی دیگر از روشهایی که می توان برای روادید سوئد اقدام کرد ، دریافت دعوتنامه توسط اقوام و یا دوستان است.

ویزای توریستی سوئد با دعوتنامه به این صورت است که در ابتدا فرد دعوت کننده باید در پر شود و فرد دعوت شده هم بایددر یکی از سفارتخانه های کشور سوئد فرمی را کامل کرده و به این صورت می تواند درخواست ویزا داد و با این دعوتنامه فرآیند دریافت ویزای سوئد سریعتر و آسانتر خواهد بود.

ویزای توریستی سوئد
ویزای توریستی سوئد

2-روادید تحصیلی سوئد

 کشور سوئد یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل می باشد.  سیستم آموزشی این کشور جزو برترین سیستم های آموزشی در دنیا می باشد و  تعداد دانشجویان بین المللی که درخواست  تحصیل در دانشگاه های سوئد را می دهند در حال افزایش است ، که برای دانشجویان درخواست روادید دانشجویی می دهند.

روادید تحصیلی سوئد
روادید تحصیلی سوئد

3-روادید کاری سوئد

سوئد جزو بهترین کشورها برای کار کردن است ومسئولین آن تلاش می کنند تا برابری جنسیتی در بازار کار برای زنان نسبت به مردان بیشتر شود،برای کاردر کشور سوئد اجازه کار و داشتن روادید سوئد الزامی است و باید از قبل کارفرمایی فرد را برای کارپذیرفته باشد تا بتوان برای روادید کار سوئد  اقدام کرد وگرنه بدون داشتن  دعوت نامه شغلی در این کشور ویزای کاری سوئد صادر نمی شود .

از مزایای کار در سوئد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به حق و حقوق افراد از جانب اتحادیه های کارگری و مسئولین

قانون مبارزه با تبعیض که در سوئد اجرا می شود ،که افراد مختلفی با نژادها و مذاهب متفاوت با آسودگی در کنار هم و با حمایت دولت سوئد زندگی می کنند.

دریافت اجازه کار در سوئد اعضای خانواده فرد هم میتواند او را همراهی کند و بعد از مدتی اعضای خانواده هم اقامت سوئد را دریافت کنند.

نو آوری در سوئد ارزش زیادی دار و مقصد خوبی برای افراد خلاق است که ایده های جدیدی دارند.

سیستم رفاهی مثل هزینه های بهداشتی و مراقبتی و بیمه برای همه افراد وجود دارد.

روادید کاری سوئد
روادید کاری سوئد

4-روادید ازدواج سوئد

طبق قانون این کشور اگر فردی با یک شهروند سوئدی ازدواج کند می تواند اقامت و تابعیت  کشور سوئد را بدست آورد. روادید سوئد که ازین طریق اخذ می شود ویزای سامبو یا همان ویزای ازدواج می گویند.

بعد از ارائه مدارک مربوط به ازدواج  شامل اسناد و مدارک قانونی ، فیلم ها و عکس های ازدواج و غیره می شود و با مصاحبه حضوری و با ارائه مدارک  مصاحبه انجام می شود تا واقعی بودن ازدواج مشخص شود ، بعد از پذیرفته شدن به شخص روادید سوئد را برای اقامت در سوئد به مدت 2 سال صادر می کنند  که با آن می تواند کار کند و حق ادامه تحصیل نیز دارد و بعد از اتمام این ویزا درخواست اقامت دائم می شود .

روادید ازدواج سوئد
روادید ازدواج سوئد

5- ویزای شهروندی سوئد

بعد از یک دوره طولانی زندگی در سوئد می توان برای اقامت دائم درخواست روادید سوئد را داد ، هر چند در این مورد قوانین بسیار سختگیرانه ای وجود دارد اما اگر واقعا قصد اقامت در اروپا را دارید ارزشش  را دارد که تلاش کنید ، با روادید سوئد از نوع شهروندی یک شهروند اتحادیه اروپا محسوب خواهید شد با پاسپورت سوئدی می توانید در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن سفر کنید و یا ادامه تحصیل دهید و کار کنید و همچنین برای سفر به کشورهایی همچون آمریکا ، کانادا و استرالیا و… مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می توانید برای آنها روادید دریافت کنید. در کنار آن همچون یک فردی که از ابتدا در سوئد متولد شده شامل تمام مزایای شهروندان سوئدی می شوید مثل داشتن بیمه و خرید خانه و مسکن و خدمات درمانی و ….

اقامت سوئد

قوانین دیگری هم برای دریافت روادید شهروندی سوئد وجود دارد :برای افرادی که صاحب کسب و کار و تجارت شخصی و یا شرکتی هستند و یا میخواهند با یک پلن بیزینسی شرکتی را در سوئدبه ثبت برسانند و همچنین به زبان انگلیسی و سوئدی تسلط دارند می توانند برای خودشان و خانواده شان درخواست روادید سوئد را  بدهند. اگر شرایطی که برای این کار از طرف اداره مهاجرت سوئد مشخص شده داشته باشند در ابتدا به شخص متقاضی ویزای سوئد جهت اقامت  دو ساله داده می شود تا بتواند شرکتش را ثبت کند و کارش را شروع کند در صورت موفقیت پروژه بعد از دو سال به خود شخص و خانواده او اقامت سوئد و ویزای شهروندی سوئد  اعطا می شود.

اقامت سوئد

مدارک لازم جهت اخذ روادید سوئد

پیش از آماده سازی مدارک خود برای اخذ روادید سوئد بسیار بجاست که نسبت به رزرو وقت سفارت سوئد اقدام کنید و این کار بهتر است که از طریق آزانس های معتبر انجام شود.

 1. شناسنامه و کارت ملی
 2. پاسپورت با مدت اعتبار یکسال
 3. بیمه نامه مسافرتی
 4. فرم مشخصات افراد خانواده
 5. گواهی اشتغال به کار
 6. گواهی اشتغال به تحصیل
 7. پرینت گردش حساب شخصی در مدت سه ماهه
 8. مدارک اثبات مالکیت
 9. دعوتنامه دیگر مدارک افراد دعوت کننده
 10. دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 11. مدارک دیگری همچون: پروانه کسب، در صورت بازنشسته بودن حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…
 12. برای افراد زیر 18 سال که درخواست روادید سوئد را دارند باید رضایتنامه والدین هم ارائه شود.
مدارک لازم جهت اخذ روادید سوئد
مدارک لازم جهت اخذ روادید سوئد

موقع ثبت نام در سایت برای درخواست ویزای سوئد باید به چند نکته توجه داشته باشید که زمان ثبت اطلاعات همه اطلاعات لازم را به طور کامل بیان کنید ، چون بعد از ثبت در سایت امکان ارسال اطلاعات دیگری وجود ندارد و باید از سه ماه قبل از سفر به سوئد درخواست روادید سوئد را داده باشید.

برای دریافت روادید سوئد بهتر است از طریق آژانس ها اقدام کرد. افراد متقاضی روادید سوئد باید از طریق آزانس ها اقدام به رزرو وقت سفارت سوئد کنند ، تمام مکاتبات از طریق ایمیل انجام می شود ، در زمان وقت اعلام شده با در دست داشتن مدارک لازم و انجام مصاحبه جهت دریافت روادید سوئدباید در سفارت حضور داشته باشند ، بعد از مدت کوتاهی نتیجه نهایی اعلام می شود و در صورت رد شدن می توان درخواست تجدید نظر برای دریافت ویزای سوئد را داد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

 آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط سوئد، وقت سفارت سوئد، ویزای سوئد، تور سوئد و تور اروپا میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!