چگونه روادید سوئد را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید سوئد را دریافت نمائیم؟

روادید سوئد، سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده. با دریافت روادید سوئد می‌توانید به چهارمین کشور بزرگ اروپا سفر کنید.

سوئد یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده. با دریافت روادید سوئد می‌توانید به چهارمین کشور بزرگ اروپا سفر کنید. سوئد یک کشور عالی و مدرن با طبیعتی زیبا و بکر است. و همینطور شهرهای زیبایی نیز دارد. پایتخت این کشور شهر استکهلم می‌باشد، همچنین با دریافت روادید سوئد می توانید به آسانی به کشورهای اروپایی عضو شینگن نیز سفر کنید.

چگونه روادید سوئد را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

اخذ روادید سوئد

وقتی قصد سفر به کشور سوئد را دارید باید در ابتدا جهت اخذ روادید سوئد اقدام کنید، کشور سوئد عضو تحت اتحادیه‌ی‌ شینگن می‌باشد و به همین خاطر اگر قصد سفر به سوئد را دارید باید درخواست ویزای شینگن کنید.

کشورهای عضو شینگن 26 کشور اروپایی هستند که عبارتند از: انگلیس، اتریش، بلژیک،  چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس. با دریافت ویزای شینگن سوئد می‌توان در این کشورها بدون گرفتن ویزا تردد کرد.

انواع روادید شینگن از نظر زمانی به سه دسته تقسیم می‌شود:

 • روادید کوتاه مدت
 • روادید بلند مدت
 • روادید ترانزیت

اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی به کشور سوئد سفر کنید (حداکثر تا ۹۰ روز) می‌توانید روادید کوتاه مدت شینگن را دریافت کنید. با این ویزای شینگن می‌توان علاوه بر سوئد  به کشورهای دیگر عضو شینگن سفر کرد.
اگر طول سفر و اقامت در کشور سوئد بیشتر از 91 روز طول بکشد (در یک بازدید یا بیشتر در طول دوره ۱۸۰ روزه)، باید  برای ویزای بلند مدت اقدام کرد. با این نوع روادید سوئد باز هم می‌توان به کشورهای عضو شینگن سفر کرد، البته اعتبار این نوع ویزا یکساله است.

با ویزای ترانزیت می‌توان برای مدت خیلی کوتاهی در سوئد بود و آن هم فقط محدود به فرودگاه است، برای زمان‌هایی که قصد سفر به یک کشور دیگر عضو شینگن را و کشور سوئد به عنوان یک ایستگاه برای توقف کوتاه مدت انتخاب شده   این ویزا فقط برای اتباع کشورهای غیر شینگن مورد استفاده قرار می‌گیرد و الزامی  است.

انواع روادید سوئد و روش‌ های اخذ ویزای مرتبط

روادید توریستی سوئد

افراد غیر اروپایی که قصد سفر به شینگن را دارند باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت توریستی اقدام کنند و این همان ویزای کوتاه مدت است که می‌توان به مدت 90 روز در کشور مقصد و اتحادیه شینگن تردد کرد.

اگر به قصد سفر و تفریحی دیدن جاذبه‌های طبیعی و توریستی به سوئد می‌روید، مناطق زیبای سوئد ازقبیل مجمع الجزایر استهکلم، تماشای شفق قطبی در زمستان، همچنین هتل‌های یخی که در زمستان برپا می‌شود و طبیعت زیبای قطب شمال و پارک آبیسکو، جوگاردن، و … نام برد. باید ویزای تفریحی سوئد را تهیه کنید.

اگر هم به قصد دیدار دوستان و خانواده به سوئد سفر می‌کنید، باز هم می‌توان روادید توریستی سوئد دریافت کرد، یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان برای روادید سوئد اقدام کرد، دریافت دعوتنامه توسط اقوام و یا دوستان است.

ویزای توریستی سوئد با دعوتنامه به این صورت است که در ابتدا فرد دعوت‌کننده باید در پر شود و فرد دعوت شده هم بایددر یکی از سفارتخانه‌های کشور سوئد فرمی را کامل کرده و به این صورت می‌تواند درخواست ویزا داد و با این دعوتنامه فرآیند دریافت ویزای سوئد سریعتر و آسانتر خواهد بود.

روادید تحصیلی سوئد

 کشور سوئد یکی از کشورهایی است که مقصد بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل می‌باشد.  سیستم آموزشی این کشور جزو برترین سیستم‌های آموزشی در دنیا می‌باشد و  تعداد دانشجویان بین‌المللی که درخواست  تحصیل در دانشگاه‌های سوئد را می‌دهند در حال افزایش است، که برای دانشجویان درخواست روادید دانشجویی می‌دهند.

روادید تحصیلی سوئد | یوروپ تورز

روادید کاری سوئد

سوئد جزو بهترین کشورها برای کار کردن است ومسئولین آن تلاش می‌کنند تا برابری جنسیتی در بازار کار برای زنان نسبت به مردان بیشتر شود،برای کاردر کشور سوئد اجازه کار و داشتن روادید سوئد الزامی است و باید از قبل کارفرمایی فرد را برای کارپذیرفته باشد تا بتوان برای روادید کار سوئد  اقدام کرد وگرنه بدون داشتن  دعوت نامه شغلی در این کشور ویزای کاری سوئد صادر نمی‌شود.

از مزایای کار در سوئد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به حق و حقوق افراد از جانب اتحادیه‌های کارگری و مسئولین

قانون مبارزه با تبعیض که در سوئد اجرا می‌شود، که افراد مختلفی با نژادها و مذاهب متفاوت با آسودگی در کنار هم و با حمایت دولت سوئد زندگی می‌کنند.

دریافت اجازه کار در سوئد اعضای خانواده فرد هم می‌تواند او را همراهی کند و بعد از مدتی اعضای خانواده هم اقامت سوئد را دریافت کنند.

نو آوری در سوئد ارزش زیادی‌دار و مقصد خوبی برای افراد خلاق است که ایده‌های جدیدی دارند.

سیستم رفاهی مثل هزینه‌های بهداشتی و مراقبتی و بیمه برای همه افراد وجود دارد.

روادید ازدواج سوئد

طبق قانون این کشور اگر فردی با یک شهروند سوئدی ازدواج کند می‌تواند اقامت و تابعیت  کشور سوئد را بدست آورد. روادید سوئد که ازین طریق اخذ می‌شود ویزای سامبو یا همان ویزای ازدواج می‌گویند.

بعد از ارائه مدارک مربوط به ازدواج  شامل اسناد و مدارک قانونی، فیلم‌ها و عکس‌های ازدواج و غیره می‌شود و با مصاحبه حضوری و با ارائه مدارک  مصاحبه انجام می‌شود تا واقعی بودن ازدواج مشخص شود، بعد از پذیرفته شدن به شخص روادید سوئد را برای اقامت در سوئد به مدت 2 سال صادر می‌کنند  که با آن می‌تواند کار کند و حق ادامه تحصیل نیز دارد و بعد از اتمام این ویزا درخواست اقامت دائم می‌شود.

ویزای شهروندی سوئد

بعد از یک دوره طولانی زندگی در سوئد می‌توان برای اقامت دائم درخواست روادید سوئد را داد، هر چند در این مورد قوانین بسیار سختگیرانه‌ای وجود دارد اما اگر واقعا قصد اقامت در اروپا را دارید ارزشش  را دارد که تلاش کنید، با روادید سوئد از نوع شهروندی یک شهروند اتحادیه اروپا محسوب خواهید شد با پاسپورت سوئدی می‌توانید در کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن سفر کنید و یا ادامه تحصیل دهید و کار کنید و همچنین برای سفر به کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و استرالیا و… مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می‌توانید برای آنها روادید دریافت کنید.

در کنار آن همچون یک فردی که از ابتدا در سوئد متولد شده شامل تمام مزایای شهروندان سوئدی می‌شوید مثل داشتن بیمه و خرید خانه و مسکن و خدمات درمانی و ….

اقامت سوئد

قوانین دیگری هم برای دریافت روادید شهروندی سوئد وجود دارد :برای افرادی که صاحب کسب و کار و تجارت شخصی و یا شرکتی هستند و یا می‌خواهند با یک پلن بیزینسی شرکتی را در سوئدبه ثبت برسانند و همچنین به زبان انگلیسی و سوئدی تسلط دارند می‌توانند برای خودشان و خانواده‌شان درخواست روادید سوئد را  بدهند.

اگر شرایطی که برای این کار از طرف اداره مهاجرت سوئد مشخص شده داشته باشند در ابتدا به شخص متقاضی ویزای سوئد جهت اقامت  دو ساله داده می‌شود تا بتواند شرکتش را ثبت کند و کارش را شروع کند در صورت موفقیت پروژه بعد از دو سال به خود شخص و خانواده او اقامت سوئد و ویزای شهروندی سوئد  اعطا می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ روادید سوئد

پیش از آماده‌سازی مدارک خود برای اخذ روادید سوئد بسیار بجاست که نسبت به رزرو وقت سفارت سوئد اقدام کنید و این کار بهتر است که از طریق آزانس‌های معتبر انجام شود.

 • شناسنامه و کارت ملی
 • پاسپورت با مدت اعتبار یکسال
 • بیمه نامه مسافرتی
 • فرم مشخصات افراد خانواده
 • گواهی اشتغال به کار
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • پرینت گردش حساب شخصی در مدت سه ماهه
 • مدارک اثبات مالکیت
 • دعوتنامه دیگر مدارک افراد دعوت کننده
 • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • مدارک دیگری همچون: پروانه کسب، در صورت بازنشسته بودن حکم و کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و…
 • برای افراد زیر 18 سال که درخواست روادید سوئد را دارند باید رضایتنامه والدین هم ارائه شود.

موقع ثبت نام در سایت برای درخواست ویزای سوئد باید به چند نکته توجه داشته باشید که زمان ثبت اطلاعات همه اطلاعات لازم را به طور کامل بیان کنید، چون بعد از ثبت در سایت امکان ارسال اطلاعات دیگری وجود ندارد و باید از سه ماه قبل از سفر به سوئد درخواست روادید سوئد را داده باشید.

برای دریافت روادید سوئد بهتر است از طریق آژانس‌ها اقدام کرد. افراد متقاضی روادید سوئد باید از طریق آزانس‌ها اقدام به رزرو وقت سفارت سوئد کنند، تمام مکاتبات از طریق ایمیل انجام می‌شود، در زمان وقت اعلام شده با در دست داشتن مدارک لازم و انجام مصاحبه جهت دریافت روادید سوئدباید در سفارت حضور داشته باشند، بعد از مدت کوتاهی نتیجه نهایی اعلام می‌شود و در صورت رد شدن می‌توان درخواست تجدید نظر برای دریافت ویزای سوئد را داد.

مدارک لازم جهت اخذ روادید سوئد | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید سوئد

انواع روادید سوئد چیست؟

 • روادید توریستی سوئد
 • روادید تحصیلی سوئد
 • روادید کاری سوئد
 • روادید ازدواج سوئد
 • روادید شهروندی سوئد

روادید سوئد چیست؟

وقتی قصد سفر به کشور سوئد را دارید باید در ابتدا جهت اخذ روادید سوئد اقدام کنید، کشور سوئد عضو تحت اتحادیه‌ی‌ شینگن می‌باشد و به همین خاطر اگر قصد سفر به سوئد را دارید باید درخواست ویزای شینگن کنید.

یکی از پرطرفدار ترین روادید سوئد چیست؟

افراد غیر اروپایی که قصد سفر به شینگن را دارند باید برای دریافت ویزای شینگن کوتاه مدت توریستی اقدام کنند و این همان ویزای کوتاه مدت است که می‌توان به مدت 90 روز در کشور مقصد و اتحادیه شینگن تردد کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!