چگونه روادید روسیه را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید روسیه را دریافت نمائیم؟

برای دریافت روادید روسیه باید از قبل با شرایط این کشور و قوانین آن آشنا شوید. روسیه کشور پرطرفداری است که هر ساله گردشگران زیادی را با استفاده از رزرو تور روسیه و یا تور اروپا به سبب موقعیت جغرافیایی خوب و شرایط اقتصادی مناسبی که دارد به خود جذب می کند. اگر شما هم قصد دریافت روادید روسیه و سفر به این کشور را دارید این مطلب را دنبال کنید تا با شرایط اخذ روادید روسیه آشنا شوید.

درباره روسیه

شاید یکی از قابل اهمیت ترین نکات درباره کشور روسیه این باشد که این کشور یکی از پهناورترین کشورهای جهان است. روسیه سرزمین تزارها بوده کشوری که در آن هنر و فرهنگ به شکل عجیبی با زندگی مردم عجین شده است. روسیه یکی از پیچیده ترین و منحصر به فرد ترین کشورهای جهان است احتمالا به همین دلیل است که چرچیل نام ” معمایی پیچیده در رمز و رازی مبهم” را بر آن نهاده است. این کشور جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی دارد از بناهای باستانی گرفته تا امپراطوری باشکوه و خاک های یخ زده سیبری که هر کدام توجه زیادی را به خود جلب می کنند. اگر قصد سفر به کشوری بسیار متناقض را دارید سفر به روسیه با رزرو تور روسیه و یا تور اروپا بهترین پیشنهاد برای شما خواهد بود. با ما همراه باشید تا شما را با اطلاعاتی مهم درباره روادید روسیه و سفر به آن آشنا کنیم.

درباره روسیه
درباره روسیه

اخذ روادید روسیه

اگر قصد سفر به روسیه را داشته باشید مهم ترین گام برای شما دریافت روادید روسیه است. سالانه افراد مختلفی به دلایل متعدد تفریحی، تحصیلی، کار و یا تجارت به روسیه سفر می کنند که همه این اشخاص در ابتدا باید روادید روسیه را تهیه کنند. به همین علت ما در این مطلب قصد داریم راهنمای جامع و کاملی درباره روادید روسیه در اختیارتان قرار دهیم. در ابتدا برای دریافت روادید روسیه باید نسبت به جمع آوری مدارک مورد نظر اقدام کنید سپس وقت سفارت رزرو کرده و همراه با مدارک ذکر شده در سفارت حضور پیدا کنید. دقت کنید که در زمان مراجعه به سفارت مدارک شما باید کامل و بدون نقص باشند در غیر این صورت بررسی مدارک شما به تاخیر افتاده و ممکن است تعیین وقت ملاقات بعدی با مشکل مواجه شود.

اخذ روادید روسیه
اخذ روادید روسیه

انواع روادید روسیه

روسیه یکی از کشورهای پرطرفداری است که برای مسافران خارجی که قصد سفر به این کشور را دارند ویزاهای مختلفی در نظر گرفته است. انواع روادید روسیه شامل توریستی، کار، تحصیلی، خصوصی، تجاری و ترانزیت هستند. در ابتدا برای دریافت روادید روسیه باید هدفتان را از سفر به این کشور مشخص کنید سپس برای دریافت روادید اقدام کنید. در این مطلب شما را با انواع روادید روسیه آشنا می کنیم.

ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه یک نمونه از روادید روسیه است این روادید پانزده روزه است و برای تفریح و گردشگری صادر می شود. در ابتدا برای دریافت این نوع روادید باید بلیط هواپیما و مدرکی که نشان دهنده رزرو هتل در این کشور باشد را ارائه دهید. ویزای گردشگری یکی از ویزاهای پرطرفدار روسیه است که نسبت به سایر ویزاها راحت تر تهیه می شود. البته شما می توانید ویزای یک ماهه روسیه را هم دریافت کنید. برای این ویزا نیز باید ابتدا در یکی از شهرهای روسیه اقدام به رزرو هتل کرده که مدت زمان آن باید دو سوم مدت سفر شما باشد. برای این ویزا نیز باید رزرو بلیط رفت و برگشت ارائه دهید.

ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه

ویزای خصوصی روسیه

یک نمونه دیگر از روادید روسیه روادید خصوصی است. این نوع روادید روسیه برای کسانی است که خانواده و یا بستگانشان در این کشور اقامت دارند. در این صورت برای شما دعوت نامه ای از طرف یکی از اعضای خانواده و یا دوستان ارسال می شود که به سبب آن می توانید روادید خصوصی روسیه را دریافت کنید. مدت اعتبار این نوع روادید روسیه حداکثر سه ماه است  و به صورت های مختلف یکبار ورود و یا دو بار ورود صادر می شود.

ویزای خصوصی روسیه
ویزای خصوصی روسیه

ویزای تجاری روسیه

یکی دیگر از روادیدهای روسیه دریافت روادید تجاری این کشور است. فرد می تواند برای اهداف مختلف تجاری، سرمایه گذاری و یا بازرگانی اقدام به اخذ این نوع ویزا کند. مهم ترین اقدام در این نوع ویزا ارائه مدارکی دال بر تمکن مالی برای سرمایه گذاری در این کشور است. کسانی که تاجر هستند می توانند به واسطه کارت بازرگانی خود روادید روسیه را دریافت کنند.

ویزای تجاری روسیه
ویزای تجاری روسیه

ویزای کار روسیه

شما می توانید برای کار در کشور روسیه اقدام به دریافت روادید کار این کشور کنید. کسانی که بتوانند متناسب با تخصص خود در این کشور کار پیدا کنند و یا قصد کارآموزی را داشته باشند می توانند روادید کار روسیه را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار این روادید سه ماه است و فقط به صورت یک بار ورود صادر می شود البته مدت زمان اعتبار این ویزا قابل افزایش است.

ویزای کار روسیه
ویزای کار روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

یکی دیگر از روادیدهای بسیار پرکاربرد روسیه روادید تحصیلی این کشور است. دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های روسیه پذیرش شوند سپس با استفاده از نامه پذیرش برای دریافت روادید روسیه اقدام کنند. نکته ای که در مورد پذیرش در دانشگاه های روسیه باید مد نظر قرار دهید این است که قبل از پذیرش درباره شرایط و قوانین دانشگاه های مختلف تحقیق کنید و به رتبه بندی دانشگاه ها نیز توجه کنید تا بعد از پذیرش با مشکلی مواجه نشوید.

ویزای تحصیلی روسیه
ویزای تحصیلی روسیه

ویزای ترانزیت روسیه

یکی دیگر از روادید های روسیه روادید ترانزیت است. روادید ترانزیت یا عبوری به دو صورت یک بار ورود و دو بار ورود صادر می شود. برای دریافت روادید ترانزیت باید مدارک مربوط به ویزای کشوری که قصد ورود به آن را دارید نیز دریافت کرده و به سفارت تحویل دهید. برای این نوع ویزا نیز مدارکی دال بر رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما را تهیه کرده و به همراه سایر مدارک در روز مراجعه به سفارت روسیه به همراه داشته باشید. اعتبار ویزای ترانزیت روسیه از 10 روز شروع می شود.

مدت زمان لازم برای اخذ روادید روسیه

همانطور که دیدید روسیه دارای روادیدهای مختلفی است که برای دریافت هرکدام مدت زمان مختلفی نیاز است. در واقع شما پس از ارائه مدارک مورد نظر به سفارت روسیه باید منتظر خبر از سوی آنها بمانید. به طور میانگین مدت زمان لازم برای دریافت روادید روسیه متناسب با نوع آن به شرح زیر است:

برای دریافت روادید پانزده روزه عادی: 6 روز کاری

برای دریافت روادید پانزده روزه فوری بر اساس بلیط: 3 روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت یک ماه (عادی) : ۲۵ روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت یک ماه (فوری):۱۰ روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت سه ماه (عادی):۲۵ روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت سه ماه (فوری):۱۰ روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت سه ماه دبل (عادی):۲۵ روز کاری

برای دریافت روادید تجاری به مدت سه ماه دبل (فوری):۱۰ روز کاری

برای دریافت روادید یک ساله :۲۵ روز کاری

مدارک لازم برای روادید روسیه

برای دریافت روادید روسیه در ابتدا پس از رزرو وقت سفارت باید مدارک مربوطه را جمع آوری کرده و در روز مراجعه به سفارت تحویل دهید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

ارائه پاسپورت که حداقل 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد، ارائه دو قطعه عکس سه در چهار با زمینه سفید، بلیط رفت و برگشت، ارائه مدارکی دال بر رزرو هتل در روسیه، تکمیل فرم تعهد برای بازگشت به کشور مبدا، بیمه مسافرتی و تکمیل فرم مربوط به مشخصات فردی.

مدارک لازم برای روادید روسیه
مدارک لازم برای روادید روسیه

هزینه روادید روسیه

یکی از مهم ترین نکات در دریافت روادید روسیه میزان هزینه لازم برای دریافت آن است. مقدار هزینه بسته به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید متغیر است. همانطور که می دانید مدت اقامت این ویزاها متفاوت است بنابراین بسته به روزهای اقامت هزینه ویزا نیز تغییر می کند. برای آگاهی از آخرین قیمت های ویزا می توانید به سایت سفارت روسیه مراجعه کنید.

نکات مهم در اخذ روادید روسیه

یکی از نکاتی که در رابطه با دریافت ویزای روسیه باید به آن توجه کنید این است که دریافت این ویزا به منزله مجوز رسمی شما برای ورود به این کشور نیست. در مرزبانی ممکن است ماموران سوالاتی از شما بپرسند که در صورت جواب های مشکوک و یا غیر صادقانه از ورود شما به کشور جلوگیری می کنند. به عنوان مثال اگر شما ویزای روسیه گردشگریرا دریافت کردید نباید هدف خود را کار و یا بازدید از خانواده بیان کنید. هر ویزا باید متناسب با هدف خود به کار برده شود در غیر این صورت شما به کشور خود بازگردانده می شوید. به عنوان مثال کسی که ویزای تحصیلی روسیه را دریافت کرده حق کار در این کشور ندارد در غیر این صورت نه تنها به کشور خودتان باز گردانده می شوید بلکه ممکن است اجازه ورود مجدد به این کشور را هم نداشته باشید.

نکته دوم اینکه فرم های مربوط به دریافت ویزا را حتما به زبان انگلیسی ترجمه کرده سپس به سفارت تحویل دهید.

همانطور که دیدید برای دریافت ویزای روسیه باید متناسب با هدفی که دارید مدارک و اقدامات لازم را انجام دهید سپس برای دریافت ویزا اقدام کنید. استفاده از کارشناسانی مجرب و کارآزموده در این زمینه باعث می شود روند دریافت ویزا با سرعت بیشتر پیش رود.

نکات مهم در اخذ روادید روسیه
نکات مهم در اخذ روادید روسیه

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط روسیه ، ویزای روسیه ، تور روسیه و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!