چگونه روادید برمن آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید برمن آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید برمن، برای سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن نیاز به دریافت روادید می‌باشد. برمن یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی آلمان است که همه ساله شاهد …

برای سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن نیاز به دریافت روادید می‌باشد. برمن یکی از شهرهای بزرگ و صنعتی آلمان است که همه ساله شاهد هزاران توریست به خود می‌باشد. برای سفر به این شهر زیبا که عضو شینگن است نیز، باید روادید برمن دریافت شود. برای دریافت روادید برمن باید با سفارت خانه ی‌آلمان در ایران تماس گرفته و تقاضای روادید نمایید. در روز مشخص شده همراه مدارک مربوط برای دریافت روادید در سفارت خانه حضور یافته و در صورت کامل بودن آن‌ها شما می‌توانید ظرف مدت دو هفته روادید خود را تحویل بگیرید.

چگونه روادید برمن آلمان را دریافت نمائیم؟ | یوروپ تورز

روادید برمن

شهر برمن یکی از ایالت‌های آلمان می‌باشد که از دو شهر برمن و برمرهافمن تشکیل شده است.برمن در شمال آلمان واقع شده و دومین شهر بزرگ این منطقه می‌باشد. تجارت این شهر بیش‌تر قهوه بوده و باعث رونق اقتصاد این شهر شده است. برمن جز مناطق عضو پیمان شینگن می‌باشد بنابراین برای سفر به این شهر زیبا و بازدید از مکان‌های دیدنی آن باید روادید شینگن برمن را دریافت نمایید. برای دریافت روادید کافی است مدارک مورد نیاز را آماده کرده و چند هفته قبل از سفر خود آن را به سفارت خانه ی‌آلمان تحویل دهید.

بعد از انجام مصاحبه و اطلاع از هدف شما از سفر به شهر برمن می‌توانید روادید خود را دریافت کنید. همه ساله افراد بسیاری با هدف‌های مختلف وارد این شهر می‌شوند. برخی به دنبال کسب و کار در این شهر هستند و برخی دیگر برای تحصیل عازم این شهر می‌شوند. هدف‌های مختلف افراد برای سفر خود سبب شده که روادید برمن انواع مختلفی داشته باشد. در ادامه به انواع روادید و مدارک لازم برای دریافت آن می‌پردازیم.

انواع روادید برمن

روادید برمن برای کسانی اعطا می‌شود که شهروند کشورهای عضو پیمان شینگن نمی‌باشند و با عنوان اتباع خارجی می‌خواهند به کشورهای عضو این پیمان سفر و یا مهاجرت کنند. مدت زمان اقامت در برمن و هم چنین تعداد دفعات مجاز ورود و خروج به این شهر و کشور آلمان از مواردی است که نوع روادید را تعیین می‌کند. در حالت کلی روادید 4 نوع دارد که بسته به شرایط متقاضی و درخواست او صادر می‌شود.

نوع اول به روادیدی گفته می‌شود که دارنده ی‌آن تنها قادر است در فرودگاه برمن برای تغییر خط هوایی خود اقامت کند و حق خروج از فرودگاه و ورود به شهر را ندارد. روادید نوع دوم به دارنده ی‌آن این امکان را می‌دهد که از داخل شهر عبور کرده و به مکانی که عضو پیمان شینگن نیست برود. اما نوع سوم که استقبال بیشتری دارد و به روادید توریستی نیز مشهور است، برای کسانی که قصد سفر و اقامت کمتر از 90 روز را دارند صادر می‌شود. فرد دارنده ی‌روادید نوع سوم و یا توریستی نمی‌تواند بیش‌تر از 90 روز در شهرهای عضو پیمان شینگن اقامت داشته باشد.

نوع چهارم که به ویزا و یا روادید تجاری نیز معروف است برای کسانی که تمایل دارند زمان بیشتری را در شهر برمن اقامت داشته باشند صادر می‌شود. تمام کسانی که برای انجام کار و راه اندازی تجارت عازم این شهر هستند می‌توانند با درخواست این نوع روادید سفر خود را به این شهر آغاز کنند.

مدارک لازم برای روادید برمن

در قدم اول باید فرم درخواست روادید و اطلاعات اولیه را از طریق آژانس سفری دیگر تهیه کنید و آن را همراه مدارک به کارگزار سفارت خانه در روز مصاحبه تحویل دهید. آیانس مسافرتی بعد از ارسال درخواست بعد از گذشت یک یا دو هفته، با شما تماس می‌گیرد و روز مصاحبه را به شما اعلام می‌کند. شما باید در روز مصاحبه سر موقع با مدارک رارائه شده در این قسمت در سفارت خانه‌ی آلمان حاضر شوید.

در روز مصاحبه از شما اثر انگشت گرفته می‌شود و بعد از پاسخ دادن به چند سوال در رابطه با هدف و مدت سفر مصاحبه پایان می‌یابد. معمولا حدود دو هفته زمان می‌برد تا شما بتوانید روادید خود را دریافت نمایید. مدارک مورد نیاز برای روادید برمن به قرار زیر می‌باشد:

مدارک لازم برای روادید برمن | یوروپ تورز
 • شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه
 • سه قطعه عکس رنگی با حجاب کامل
 • اسناد ملکی و مدارک شغلی
 • بلیط رفت و برگشت هوایی به برمن
 • برگه ی‌رزرو هتل شهر برمن
 • بیمه مسافرتی دارای اعتبار در شهر برمن
 • دعوت نامه
 • پذیرش دانشگاه برمن برای صدور ویزای آلمان
 • ارائه ی‌دعوت نامه ی‌کارفرما برای صدور ویزای کاری

نکات مهم درباره‌ی روادید برمن

برای دریافت روادید باید تمام مسافران به صورت فردی و یا جمعی بیمه مسافرتی داشته باشند. بیمه ی‌مسافرتی باید در مدت زمان اقامت در برمن حاوی اعتبار باشد. به عنوان مثال اگر قصد دارید به مدت 90 روز در این شهر اقامت داشته باشید، نداشتن اعتبار بیمه مسافرتی شما برای این مدت زمان باعث عدم پذیرش درخواست روادید شما خواهد شد.

همخوانی بلیط رفت و برگشت و زمان اقامت شما از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. عدم همخوانی پروازها در صورت نا معتبر بودن رزرو بلیط هوایی باعث بروز مشکلاتی در پذیرش مدارک ارائه شده شما می‌شود. هم چنین برای رزرو بلیط‌ها حتما از سایت‌های معتبر اقدام نمایید.

برای زنان خانه‌دار ارائه ی‌مدارک مربوط به حساب بانکی همسر و یا ولی الزامی است و در صورتی که این مدارک در پرونده ی‌شما وجود نداشته باشد، در خواست شما رد می‌شود. کپی تمام مدارک خواسته شده باید در صفحه A4 باشد. ارائه ی‌مدارکی که مخدوش و خوانا نیست شما را با رد درخواست روادید برمن مواجه می‌کند. در صورتی که با دریافت گذرنامه ی‌خود برچسب ویزا بر روی آن زده نشده بود، درخواست روادید شما رد شده و شما می‌توانید با دریافت نامه علت آن را بدانید و در درخواست بعدی آن مورد را رفع نمایید.

روادید دانشجویی برمن

دانشگاه برمن یکی از دانشگاه‌های سطح عالی در شمال آلمان می‌باشد. اگر شما نیز جز کسانی هستید که قصد ادامه ی‌تحصیل در این دانشگاه را دارید باید نسبت به دریافت روادید دانشجویی اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز برای دریافت این روادید مانند دریافت روادید برمن است با این تفاوت که شما باید علاوه بر مدارک مالی باید مدارک تحصیلی را نیز به سفارت خانه ارائه دهید.

برای ارائه ی‌مدارک شما باید از قبل نسبت به پذیرش دانشگاه برمن اقدام نمایید. بعد از ارسال درخواست مبنی بر تمایل شما برای تحصیل در این دانشگاه، دانشگاه ریز نمرات، نمره و مدرک آزمون‌های زبان و… را از شما درخواست می‌کند. در صورتی که نمره ی‌شما به حد نصاب رسید دانشگاه از شما دعوت می‌کند تا برای ادامه ی‌تحصیل به برمن سفر کنید. در صورتی که شما از طرف دانشگاه قبول نشوید نمی‌توانید روادید دانشجویی دریافت نمایید.

روادید دانشجویی برمن | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید برمن

روادید برمن برای چه کسانی صادر میشود؟

روادید برمن برای کسانی اعطا می‌شود که شهروند کشورهای عضو پیمان شینگن نمی‌باشند و با عنوان اتباع خارجی می‌خواهند به کشورهای عضو این پیمان سفر و یا مهاجرت کنند.

اولین قدم برای درخواست روادید برمن چیست؟

در قدم اول باید فرم درخواست روادید و اطلاعات اولیه را از طریق آژانس سفری دیگر تهیه کنید و آن را همراه مدارک به کارگزار سفارت خانه در روز مصاحبه تحویل دهید.

مدارک لازم برای دریافت روادید برمن چیست؟

 • شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه
 • سه قطعه عکس رنگی با حجاب کامل
 • اسناد ملکی و مدارک شغلی
 • بلیط رفت و برگشت هوایی به برمن
 • برگه ی‌رزرو هتل در شهر برمن
 • بیمه مسافرتی دارای اعتبار در شهر برمن
 • دعوت نامه
 • پذیرش دانشگاه برمن برای صدور ویزای آلمان
 • ارائه ی‌دعوت نامه ی‌کارفرما برای صدور ویزای کاری

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!