چگونه روادید آلمان را دریافت نمائیم؟

چگونه روادید آلمان را دریافت نمائیم؟

روادید آلمان، یکی از کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارد کشور آلمان می‌باشد که امروزه افراد زیادی تمایل دارند به آن سفر کنند. برای سفر به این کشور مسافرین …

یکی از کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارد کشور آلمان می‌باشد که امروزه افراد زیادی تمایل دارند به آن سفر کنند. برای سفر به این کشور مسافرین باید روادید آلمان را طبق قانون و برنامه انجام دهند. روادید آلمان چند مرحله دارد که برای اخد آن باید درخواست تعیین وقت سفارت آلمان را داشت. مسافرین و گردشگران تور آلمان و تور اروپا که می‌خواهند به این کشور زیبا و منحصر بفرد بروند بهتر است با روند روادید آلمان آشنا شوند تا در زمان دریافت آن دچار هیچ گونه مشکلی نشوند. ما در اینجا سعی می‌کنیم روند دریافت روادید آلمان را بیان کنیم.

روادید آلمان | یوروپ تورز

درباره کشور آلمان

همانطور که می‌دانید آلمان یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد. پایتخت آلمان شهر برلین است. این کشور با کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس و هلند همسایه است. کشور آلمان دارای جمعیتی بیش از 82 میلیون نفر می‌باشد که به عنوان یکی از کشورهای پر جمعیت در دنیا شناخته می‌شود. این کشور از سال 1958 یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. کشور آلمان کشوری سرسبز و زیبا است که با دو دریای شمال و بالتیک هم مرز می‌باشد.

مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می‌کنند و مذهب رسمی آنها پروتستان و کاتولیک رومی است. پول رایج کشور آلمان یورو می‌باشد. آلمان مانند بقیه کشورهای اروپایی یکی از مقاصد گردشگری و توریستی برای مسافران تور آلمان و تور اروپا است که افراد زیادی به آن سفر می‌کنند و برای اقامت آن را برمی گزینند. این افراد برای سفر خود به این کشور باید روادید آلمان را به طور کامل انجام دهند تا در سفر خود دچار هیچ مشکلی نشوند.

آب و هوای آلمان و بهترین زمان سفر به این کشور

کشور آلمان دارای آب و هوایی نسبتا پایداری در سرتاسر سال است. البته باید گفت که در این کشور در فصل تابستان با آب و هوای گرم و در فصل زمستان با آب و هوای سرد رو به رو خواهید شد. در این کشور بارش باران دمای هوا را متعادل نگه می‌دارد و در بیشتر مواقع، در فصل تابستان شاهد بارش باران بیشتری هستیم و در بیشتر زمان‌ها این بارش‌ها غیر قابل پیش‌بینی هستند. کم‌ترین دما در فصل زمستان به زیر صفر تا منفی ده می‌رسد و در بیشترین دما در فصل تابستان به 35 درجه می‌رسد.

بهترین زمان برای سفر به این کشور بین ماه‌های می‌تا سپتامبر می‌باشد. در این ماه گردشگران زیادی به این کشور می‌روند و به بازدید می‌پردازند. البته ناگفته نماند که فصل‌های پاییز و بهار از جمله فصل‌هایی هستند که به طور طبیعی زیبا هستند و می‌توان از تک تک لحظات حضور خود لذت برد. شما نیز اگر می‌خواهید به این کشور بروید بهتر است هر چه زودتر روادید آلمان را انجام دهید تا سفری امن و ایده آل داشته باشید.

اخذ روادید آلمان

کشور آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن می‌باشد. مسافرینی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند باید روادید شینگن را انجام دهند. روادید شینگن مربوط به دادن مجوز سفر به کشورهای عضو این پیمان است. روادید شینگن مدت اقامت 90 روزه را به فرد می‌دهد و فرد می‌تواند در طی این مدت در این کشورها بماند. ناگفته نماند که کشور آلمان تمامی روادید ویزای خود را در سفارت خود انجام می‌دهد. این سفارت تنها روادیدی را انجام می‌دهد که هدف اصلی آنها فقط مربوط به سفر به کشور آلمان باشد. به همین منظور مسافرین باید برای انجام روادید خود به سفارت آلمان مراجعه کنند تا کار ویزای آلمان آنها انجام شود.

اخذ روادید آلمان | یوروپ تورز

فرم درخواست روداید آلمان

افرادی که می‌خواهند به کشور آلمان سفر کنند باید فرم درخواست روادید آلمان را دریافت کرده و به سفارت تحویل دهند. این افراد می‌توانند این فرم را به صورت اینترنتی و یا حضوری دریافت نمایند. شخص متقاضی روادید آلمان باید تمامی اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل در این فرم پر کند. البته ناگفته نماند که هر فرد متقاضی باید یک فرم دریافت کند و از آن یک کپی داشته باشد. این فرم باید در کنار سایر مدارک در روز مصاحبه تحویل داده شود.

مدارک لازم روادید آلمان

همانطور که می‌دانید در زمان سفر به کشور آلمان باید روادید ویزای آلمان را انجام دهید. یکی از مهم‌ترین موارد در زمینه انجام روادید آلمان ارائه مدارک در زمان تعیین شده به سفارت می‌باشد. این مدارک برای انجام روادید آلمان بسیار مهم می‌باشد و هر گونه کمبود ممکن است در روند انجام آن مشکل ایجاد کند.

 • پاسپورت فرد متقاضی که دارای اعتباری 6 ماهه باشد
 • کپی از صفحات اول و صفحاتی که ویزای شینگن دارد
 • شناسنامه فرد به همراه ترجمه و کپی آن
 • کارت ملی فرد به همراه ترجمه و کپی آن
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای آلمان
 • ارائه سه قطعه عکس رنگی با زمینه سفید مربوط به همان سال که تمام رخ باشد
 • ارائه مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار
 • پرینت حساب بانکی سه ماه آخر به همراه مهر بانکی
 • سند ملکی شخص به همراه ترجمه
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته بودن
 • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور آلمان
 • برگه مربوط به رزرو هتل برای مدت زمان اقامت
 • ارائه دعوت نامه
 • بیمه مسافرتی

ارائه دعوتنامه برای روادید آلمان

یکی از مواردی که روند روادید آلمان را سرعت می‌بخشد داشتن دعوتنامه می‌باشد. افرادی که دعوتنامه دارند دیگر نیازی به داشتن برگه رزرو هتل برای مدت اقامت ندارند. این دعوتنامه را از طریق دوستان و خویشاوندانی که در آلمان زندگی می‌کنند، می‌توانید دریافت کنید. فرد متقاضی می‌تواند اصل این دعوتنامه را به همراه سایر مدارک خود و اطلاعات فرد دعوت‌کننده به سفارت برای روادید آلمان ارائه دهد. تمامی این اطلاعات در روند بررسی مدارک تاثیر دارند. ارائه این دعوتنامه در روند اخذ ویزا بسیار موثر است.

مدت زمان درخواست روادید آلمان

افرادی که می‌خواهند به کشور آلمان سفر کنند باید مدت زمان خاصی را برای انجام روادید آلمان در نظر بگیرند تا در زمانی که برای سفر خود تعیین کرده‌اند بتوانند به راحتی و بدون هیچ دردسری راهی سفر شوند. مدت زمان تعیین شده برای انجام روادید آلمان سه ماه قبل از سفر است و زودتر از این موعد امکان‌پذیر نیست. در این مدت فرد ابتدا باید فرم را دریافت کند و وقت سفارت آلمان را بگیرد.

بعد در زمان تعیین شده به سفارت آلمان برای انجام مصاحبه مراجعه کند. البته بعد از اینکه فرد متقاضی مدارک خود را به سفارت ارائه می‌دهد سه هفته طول می‌کشد تا سفارت اعلام کند که درخواست را پذیرفته و یا اینکه رد کرده است. در صورت پذیرفته شدن فرد می‌تواند کار ویزای خود را ادامه دهد.

مدت زمان درخواست روادید آلمان | یوروپ تورز

تعیین وقت سفارت آلمان

همانطور که گفته شد فرد متقاضی برای انجام مصاحبه باید وقت سفارت آلمان را دریافت کند تا روادید آلمان را انجام دهد. این افراد باید به این نکته توجه کنند که کشور آلمان از جمله کشورهایی است که افراد زیادی می‌خواهند به آن سفر کنند و تعداد درخواست‌ها بالا است. این افراد ممکن است زمانی که درخواست تعیین وقت می‌کنند، چند هفته بعد و حتی گاهی اوقات چند ماه بعد به آنها نوبت داده شود. پس بهتر است این افراد با یک برنامه‌ریزی حساب شده اقدام به درخواست روادید آلمان و تعیین وقت کنند.

بهتر است بدانید که فرد در روز مصاحبه باید در ساعت تعیین شده حضور یابد و لباس‌های رسمی پوشیده باشد. این افراد باید تمامی مدارک خود را به همراه داشته باشند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوند و ویزای خود را هر چه سریع‌تر دریافت کنند.

آدرس سفارت آلمان در تهران

آلمان از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت دارد و مراجعین می‌توانند به راحتی برای انجام روادید آلمان به آن مراجعه کنند. سفارت آلمان در تهران و در خیابان فردوسی واقع شده است. این سفارت در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 7 صبح تا 3 و نیم بعدازظهر کار می‌کند و در روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7 صبح تا 4 بعدازظهر خدمات خود را ارائه می‌دهد.

سفارت آلمان در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می‌باشد و هیچ گونه خدمات به مراجعین ارائه نمی‌دهد. افرادی که می‌خواهند روادید آلمان را انجام دهند باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنند تا روند درخواست آنها هر چه سریع‌تر انجام شود.

موسسه حقوقی

افرادی که می‌خواهند به آلمان سفر کنند و از شرایط روادید آلمان آگاه شوند، می‌توانند با کارشناسان موسسه حقوقی ما تماس بگیرند. این افراد در زمینه ارائه خدمات حقوقی و رزرو تور آلمان و تور اروپا تجربه کامل دارند و می‌توانند پاسخگوی تمامی سوالات شما باشند.

شما نیز اگر می‌خواهید روادید آلمان را انجام دهید بهتر است همین حالا اقدام کنید تا در زمان سفر خود با خیالی آسوده سفر کنید.

تعیین وقت سفارت آلمان | یوروپ تورز

سوالات متداول روادید آلمان

چگونه روادید آلمان را تهیه کنیم؟

مسافرینی که می‌خواهند به این کشور سفر کنند باید روادید شینگن را انجام دهند. روادید شینگن مربوط به دادن مجوز سفر به کشورهای عضو این پیمان است. روادید شینگن مدت اقامت 90 روزه را به فرد می‌دهد و فرد می‌تواند در طی این مدت در این کشورها بماند.

چه مدت قبل از سفر به آلمان باید اقدام به دریافت روادید آلمان بکنیم؟

مدت زمان تعیین شده برای انجام روادید آلمان سه ماه قبل از سفر است و زودتر از این موعد امکان‌پذیر نیست.

آدرس سفارت آلمان کجاست و ساعت کاری این سفارت چگونه است؟

سفارت آلمان در تهران و در خیابان فردوسی واقع شده است. این سفارت در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 7 صبح تا 3 و نیم بعدازظهر کار می‌کند و در روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت 7 صبح تا 4 بعدازظهر خدمات خود را ارائه می‌دهد

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!