روادید آلمان

روادید آلمان

یکی از کشورهایی که در قاره اروپا قرار دارد کشور آلمان می باشد که امروزه افراد زیادی تمایل دارند به آن سفر کنند. برای سفر به این کشور مسافرین باید روادید آلمان را طبق قانون و برنامه انجام دهند. روادید آلمان چند مرحله دارد که برای اخد آن باید درخواست تعیین وقت سفارت آلمان را داشت. مسافرین و گردشگران تور آلمان و تور اروپا که می خواهند به این کشور زیبا و منحصر بفرد بروند بهتر است با روند روادید آلمان آشنا شوند تا در زمان دریافت آن دچار هیچ گونه مشکلی نشوند. ما در اینجا سعی می کنیم روند دریافت روادید آلمان را بیان کنیم.

روداید آلمان
روداید آلمان

کشور آلمان

همانطور که می دانید آلمان یکی از کشورهای اروپایی می باشد. پایتخت آلمان برلین است. این کشور با کشورهای دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس و هلند همسایه است. کشور آلمان دارای جمعیتی بیش از 82 میلیون نفر می باشد که به عنوان یکی از کشورهای پر جمعیت در دنیا شناخته می شود. این کشور از سال 1958 یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. کشور آلمان کشوری سرسبز و زیبا است که با دو دریای شمال و بالتیک هم مرز می باشد.

مردم کشور آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند و مذهب رسمی آنها پروتستان و کاتولیک رومی است. پول رایج کشور آلمان یورو می باشد. آلمان مانند بقیه کشورهای اروپایی یکی از مقاصد گردشگری و توریستی برای مسافران تور آلمان و تور اروپا است که افراد زیادی به آن سفر می کنند و برای اقامت آن را برمی گزینند. این افراد برای سفر خود به این کشور باید روادید آلمان را به طور کامل انجام دهند تا در سفر خود دچار هیچ مشکلی نشوند.

کشور آلمان
کشور آلمان

آب و هوای آلمان و بهترین زمان سفر به این کشور

کشور آلمان دارای آب و هوایی نسبتا پایداری در سرتاسر سال است. البته باید گفت که در این کشور در فصل تابستان با آب و هوای گرم و در فصل زمستان با آب و هوای سرد رو به رو خواهید شد. در این کشور بارش باران دمای هوا را متعادل نگه می دارد و در بیشتر مواقع، در فصل تابستان شاهد بارش باران بیشتری هستیم و در بیشتر زمان ها این بارش ها غیر قابل پیش بینی هستند. کم ترین دما در فصل زمستان به زیر صفر تا منفی ده می رسد و در بیشترین دما در فصل تابستان به 35 درجه می رسد.

بهترین زمان برای سفر به این کشور بین ماه های می تا سپتامبر می باشد. در این ماه گردشگران زیادی به این کشور می روند و به بازدید می پردازند. البته ناگفته نماند که فصل های پاییز و بهار از جمله فصل هایی هستند که به طور طبیعی زیبا هستند و می توان از تک تک لحظات حضور خود لذت برد. شما نیز اگر می خواهید به این کشور بروید بهتر است هر چه زودتر روادید آلمان را انجام دهید تا سفری امن و ایده آل داشته باشید.

آب و هوای آلمان و بهترین زمان سفر به این کشور
آب و هوای آلمان و بهترین زمان سفر به این کشور

اخذ روادید آلمان

کشور آلمان یکی از اعضای پیمان شینگن می باشد. مسافرینی که می خواهند به این کشور سفر کنند باید روادید شینگن را انجام دهند. روادید شینگن مربوط به دادن مجوز سفر به کشورهای عضو این پیمان است. روادید شینگن مدت اقامت 90 روزه را به فرد می دهد و فرد می تواند در طی این مدت در این کشورها بماند. ناگفته نماند که کشور آلمان تمامی روادید ویزای خود را در سفارت خود انجام می دهد. این سفارت تنها روادیدی را انجام می دهد که هدف اصلی آنها فقط مربوط به سفر به کشور آلمان باشد. به همین منظور مسافرین باید برای انجام روادید خود به سفارت آلمان مراجعه کنند تا کار ویزای آلمان آنها انجام شود.

اخذ روادید آلمان
اخذ روادید آلمان

فرم درخواست روداید آلمان

افرادی که می خواهند به کشور آلمان سفر کنند باید فرم درخواست روادید آلمان را دریافت کرده و به سفارت تحویل دهند. این افراد می توانند این فرم را به صورت اینترنتی و یا حضوری دریافت نمایند. شخص متقاضی روادید آلمان باید تمامی اطلاعات شخصی خود را به صورت کامل در این فرم پر کند. البته ناگفته نماند که هر فرد متقاضی باید یک فرم دریافت کند و از آن یک کپی داشته باشد. این فرم  باید در کنار سایر مدارک در روز مصاحبه تحویل داده شود.

فرم درخواست روداید آلمان
فرم درخواست روداید آلمان

مدارک لازم روادید آلمان

همانطور که می دانید در زمان سفر به کشور آلمان باید روادید ویزای آلمان را انجام دهید. یکی از مهم ترین موارد در زمینه انجام روادید آلمان ارائه مدارک در زمان تعیین شده به سفارت می باشد. این مدارک برای انجام روادید آلمان بسیار مهم می باشد و هر گونه کمبود ممکن است در روند انجام آن مشکل ایجاد کند.

 • پاسپورت فرد متقاضی که دارای اعتباری 6 ماهه باشد
 • کپی از صفحات اول و صفحاتی که ویزای شینگن دارد
 • شناسنامه فرد به همراه ترجمه و کپی آن
 • کارت ملی فرد به همراه ترجمه و کپی آن
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای آلمان
 • ارائه سه قطعه عکس رنگی با زمینه سفید مربوط به همان سال که تمام رخ باشد
 • ارائه مدارک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار
 • پرینت حساب بانکی سه ماه آخر به همراه مهر بانکی
 • سند ملکی شخص به همراه ترجمه
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • گواهی بازنشستگی در صورت بازنشسته بودن
 • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور آلمان
 • برگه مربوط به رزرو هتل برای مدت زمان اقامت
 • ارائه دعوت نامه
 • بیمه مسافرتی
مدارک لازم روادید آلمان
مدارک لازم روادید آلمان

ارائه دعوتنامه برای روادید آلمان

یکی از مواردی که روند روادید آلمان را سرعت می بخشد داشتن دعوتنامه می باشد. افرادی که دعوتنامه دارند دیگر نیازی به داشتن برگه رزرو هتل برای مدت اقامت ندارند. این دعوتنامه را از طریق دوستان و خویشاوندانی که در آلمان زندگی می کنند، می توانید دریافت کنید. فرد متقاضی می تواند اصل این دعوتنامه را به همراه سایر مدارک خود و اطلاعات فرد دعوت کننده به سفارت برای روادید آلمان ارائه دهد. تمامی این اطلاعات در روند بررسی مدارک تاثیر دارند. ارائه این دعوتنامه در روند اخذ ویزا بسیار موثر است.

ارائه دعوتنامه برای روادید آلمان
ارائه دعوتنامه برای روادید آلمان

مدت زمان درخواست روادید آلمان

افرادی که می خواهند به کشور آلمان سفر کنند باید مدت زمان خاصی را برای انجام روادید آلمان در نظر بگیرند تا در زمانی که برای سفر خود تعیین کرده اند بتوانند به راحتی و بدون هیچ دردسری راهی سفر شوند. مدت زمان تعیین شده برای انجام روادید آلمان سه ماه قبل از سفر است و زودتر از این موعد امکان پذیر نیست. در این مدت فرد ابتدا باید فرم را دریافت کند و وقت سفارت آلمان را بگیرد. بعد در زمان تعیین شده به سفارت آلمان برای انجام مصاحبه مراجعه کند. البته بعد از اینکه فرد متقاضی مدارک خود را به سفارت ارائه می دهد سه هفته طول می کشد تا سفارت اعلام کند که درخواست را پذیرفته و یا اینکه رد کرده است. در صورت پذیرفته شدن فرد می تواند کار ویزای خود را ادامه دهد.

مدت زمان درخواست روادید آلمان
مدت زمان درخواست روادید آلمان

تعیین وقت سفارت آلمان

همانطور که گفته شد فرد متقاضی برای انجام مصاحبه باید وقت سفارت آلمان را دریافت کند تا روادید آلمان را انجام دهد. این افراد باید به این نکته توجه کنند که کشور آلمان از جمله کشورهایی است که افراد زیادی می خواهند به آن سفر کنند و تعداد درخواست ها بالا است. این افراد ممکن است زمانی که درخواست تعیین وقت می کنند، چند هفته بعد و حتی گاهی اوقات چند ماه بعد به آنها نوبت داده شود. پس بهتر است این افراد با یک برنامه ریزی حساب شده اقدام به درخواست روادید آلمان و تعیین وقت کنند.

بهتر است بدانید که فرد در روز مصاحبه باید در ساعت تعیین شده حضور یابد و لباس های رسمی پوشیده باشد. این افراد باید تمامی مدارک خود را به همراه داشته باشند تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوند و ویزای خود را هر چه سریع تر دریافت کنند.

تعیین وقت سفارت آلمان
تعیین وقت سفارت آلمان

آدرس سفارت آلمان در تهران

آلمان از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت دارد و مراجعین می توانند به راحتی برای انجام روادید آلمان به آن مراجعه کنند. سفارت آلمان در تهران و در خیابان فردوسی واقع شده است. این سفارت در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 7 صبح تا 3 و نیم بعدازظهر کار می کند و در روزهای دوشنبه و سه شنبه از  ساعت 7 صبح تا 4 بعدازظهر خدمات خود را ارائه می دهد.

سفارت آلمان در روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد و هیچ گونه خدمات به مراجعین ارائه نمی دهد. افرادی که می خواهند روادید آلمان را انجام دهند باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مراجعه کنند تا روند درخواست آنها هر چه سریع تر انجام شود.

موسسه حقوقی

افرادی که می خواهند به آلمان سفر کنند و از شرایط روادید آلمان آگاه شوند، می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی ما تماس بگیرند. این افراد در زمینه ارائه خدمات حقوقی و رزرو تور آلمان و تور اروپا تجربه کامل دارند و می توانند پاسخگوی تمامی سوالات شما باشند.

شما نیز اگر می خواهید روادید آلمان را انجام دهید بهتر است همین حالا اقدام کنید تا در زمان سفر خود با خیالی آسوده سفر کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!