با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید

با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید

دیدنی‌های بلژیک، بسیار فراوان است. مخصوصاً شهر بروژ که در آن دیدنی‌های بلژیک به‌وفور دیده می‌شود. درست است که این کشور بسیار کوچک است اما به دلیل آب و هوای …

دیدنی‌ های کشور بلژیک

دیدنی‌ های بلژیک بسیار فراوان است. از شهر بروژ گرفته تا شهر خنت بسیاری از دیدنی های بلژیک مانند کلیسای خون مقدس و جبهه کلاندر را در خود جای‌داده‌اند. خیابان‌های باریک که مربوط به قرون‌وسطی است و کانال‌های زیبا در شهرهای مختلف بلژیک از اماکن زیبای کشور بلژیک به‌حساب می‌آید.

با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید | یوروپ تورز

در تور‌های اروپا و تور بلژیک تمام جاذبه‌های برتر گردشگری بلژیک را می‌توانید ببینید و سفری بسیار خاطره انگیز داشته باشید. حتی برای رزرو هتل‌های کشور بلژیک و راهنمایی در این مورد می‌توانید با همکاران متخصص ما در آژانس سفری دیگر در ارتباط باشید.

دیدنی‌ های بلژیک

دیدنی های بلژیک بسیار فراوان است. مخصوصاً شهر بروژ که در آن دیدنی های بلژیک به‌وفور دیده می‌شود. درست است که این کشور بسیار کوچک است اما به دلیل آب و هوای مناسب بلژیک همیشه طرفداران زیادی در اروپا داشته است و اماکن فراوانی دارد که جاذبه‌های گردشگری این کشور را بالابرده است. دلایل افزایش دیدنی‌های بلژیک این است که بیشترین اتفاقات مهم تاریخی قاره اروپا در این کشور رخ‌داده است.

دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

همان‌طور که اشاره شد بیشترین دیدنی های بلژیک مربوط به شهر بروژ است اما شهرهایی همچون خنت، آندروپ و شهر قدیمی مون نیز جاذبه‌های گردشگری بلژیک را در خود جای‌داده‌اند. در این مقاله سعی می‌شود به بررسی مهم‌ترین اماکن دیدنی کشور بلژیک بپردازیم.

برج ناقوس یکی از دیدنی‌ های بلژیک

برج ناقوس یکی از دیدنی های بلژیک است. این برج در شهر بروژ قرار دارد. برج ناقوس کلیسای زیبایی است که جزو دیدنی‌ترین دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آید. این برج مشرف‌به میدان اصلی شهر بروژ است. قدمت برج ناقوس که از برند‌ترین دیدنی های بلژیک است به قرون‌وسطی برمی‌گردد. این بنای اصلی در ابتدا به‌عنوان تالار اصلی شهر مورداستفاده قرار می‌گرفته ازآنجایی‌که این مجموعه به‌خوبی حفظ گردیده است، جزو اماکن بسیار مناسب برای گردشگران در شهر بروژ است. این برج دارای ۳۶۶ پله است که بالا رفتن از آن برای توریست‌ها و گردشگران جالب و خاطره‌انگیز است.

برج ناقوس یکی از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

کلیسای سنت بابوو خنت از دیدنی‌ های بلژیک

از سبک‌های مختلف معماری ازجمله رومانسک و گوتیک در طراحی این کلیسا استفاده‌شده است. کلیسای سنت باوو خنت (Saint Bavo’s Cathedral) که یکی از دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آید در شهر خنت واقع‌شده است. کلیسای بابوو ازجمله بهترین نمونه‌های طراحی معماری مذهبی در کشور بلژیک است. کلیسای بابوو یکی از چشمگیرترین جاذبه‌های بلژیک به‌حساب می‌آید. پنجره‌های باشکوه و رنگارنگ این کلیسا همراه با بلندای بی‌نظیر این کلیسا شکوه و عظمتی خاص به این بنای تاریخی داده است. آنچه بیش از هر چیز چشم توریست‌ها را به این کلیسا جذب کرده است تزیینات داخلی این بنا و شاهکار تاریخی است که آن را از مهم‌ترین دیدنی های بلژیک رقم‌زده است.

کلیسای سنت بابوو خنت از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

اماکن جنگی به‌ عنوان دیدنی‌ های بلژیک

یکی از اماکنی که گردشگران را به خود جلب کرده است و آن را در زمره دیدنی های بلژیک قرار داده است جبهه جنگ کلاندر است. ازآنجایی‌که کشور بلژیک در خط مقدم جنگ جهانی اول قرار داشته است، هنوز هم اثرات دفاعی و جنگی این رویداد مهم در کشور بلژیک دیده می‌شود. یکی از این اماکن جبهه فلاندر است که دیدنی های بلژیک به‌حساب می‌آیند. بسیاری از گردشگران برای دیدن موزه‌ها و آثار مربوط به جنگ جهانی اول به کشور بلژیک می‌روند. در جبهه فلاندر آرامگاه‌ها و سنگرهای فراوانی وجود دارد که این مکان را برای گردشگران به یک مکان زیارتی و تاریخی تبدیل کرده است.

کلیسای خون مقدس از دیدنی‌ های بلژیک

یکی دیگر از دیدنی های بلژیک کلیسای خون مقدس است این کلیسا که در شهر بروژ قرار دارد. آثار تاریخی فراوانی در این کلیسا قرار دارد که باعث شده که تنها به علت معماری ویژگی این بنا نام آرامگاه کلیسای خون مقدس قرار ندهند بلکه به علت وجود همین آثار این مکان به کلیسای خون مقدس (Basilica of the Holy Blood) نام‌گذاری شده است.

به علت وجود یک ظرف شیشه‌ای کوچک در بخشی از این کلیسا که می‌گویند در آن خون حضرت مسیح نگهداری می‌شود نام این کلیسا را کلیسای خون مقدس نامیده‌اند و آن را در زمره دیدنی‌های بلژیک قراردادند. جالب است بدانید که فضای داخلی این کلیسا به زیبایی طلاکاری شده است و مراحل تزیین این کلیسا در قرن ۱۶ به پایان رسیده است.

قلعه‌ های تاریخی از دیدنی‌ های بلژیک

در کشور بلژیک می‌توان قلعه‌های تاریخی فراوانی را مشاهده کرده چراکه کشور بلژیک سرزمینی پر از قلعه‌های تاریخی است که این قلعه‌ها جزء دیدنی‌های بلژیک به‌حساب می‌آیند و هر مسافر و گردشگری قصد دیدن آن‌ها را دارد. جالب است بدانید که در کشور بلژیک بیش از ۳۰۰۰ قلعه وجود دارد. قلعه‌های فراوانی برای دیدن در کشور بلژیک وجود دارد و شاید ندانید از کدام قلعه برای بازدید شروع کنید. پیشنهاد آژانس سفری دیگر به شما این است که قلعه بویون در آردن را ابتدا بازدید کنید. پس‌ازآن می‌توانید قلعه‌های بیرسل(Kasteel van Beersel) و گراون را نیز دیدن کنید. درمجموع از دیدن قلعه‌های تاریخی که از جاذبه‌های دیدنی بلژیک به‌حساب می‌آیند غافل نشوید.

قلعه‌ های تاریخی از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

شهر قدیمی مون از دیدنی‌ های بلژیک

یکی از زیباترین و جذاب‌ترین شهرهای بلژیک شهر مون است. این شهر که در مرکز آن گرند پلاس قرار دارد یکی از دیدنی‌های بلژیک محسوب می‌شود. قدمت ساختمان‌های شهر مون به یک دوره چهارصدساله می‌رسد. از مهم‌ترین بناهای شهر مون کلیسای سنت جورج (St George’s Memorial Church, Ypres) و خانه تاریخی نام دارد که در زمره دیدنی‌های بلژیک است. بازهم در نزدیکی شهر مون دیدنی‌های بلژیک دیده می‌شود. تماشای این اماکن در نزدیکی شهر قدیمی مون جذابیت‌های فراوانی دارد. ازجمله اماکنی که در نزدیکی این شهر قرار دارند برج ناقوسی است که در لیست فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

شهر قدیمی مون از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

کلیسای سنت پیتر از دیدنی‌ های بلژیک

در مرکز شهر لوون کلیسایی وجود دارد که نامش سنت پیتر می‌باشد. کلیسای سنت پیتر (Saint Peter’s Church) در میدان اصلی شهر واقع‌شده است و در فهرست دیدنی‌های بلژیک واقع‌شده است. اگر علاقه‌مند به معماری و تاریخ هستید، حتماً کلیسای سنت را بازدید کنید. این کلیسا یکی از اماکن باقی‌مانده از طراحی معماری سبک گوتیک است. فضای داخلی این کلیسا نیز برای طرفداران هنر جالب و دیدنی است. جالب است بدانید که بخش‌هایی از این کلیسا به موزه تبدیل‌شده است. در میان آثار به نمایش گذاشته‌شده در این کلیسا نقاشی‌هایی وجود دارد که برگرفته از صحنه‌های کتاب مقدس است. در پایان یادآور می‌شویم که از جاذبه‌های گردشگری بلژیک و بازدید آن‌ها غافل نشوید.

کلیسای سنت پیتر از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

شهر آنتورپ یکی از دیدنی‌ های بلژیک

در شهر آنتورپ که یکی از دیدنی‌های بلژیک محسوب می‌شود میدان بزرگ و دیدنی گرند پلاس واقع‌شده است. در حوالی این میدان بهترین نمونه‌های معماری به چشم می‌خورد. تالار شهر آنتورپ در نزدیکی این میدان قرار دارد. این تالار یکی از دیدنی‌ترین نمونه‌های معماری قرن ۱۶ است. در داخل این تالار نقاشی‌های به‌جای مانده است که نشان‌دهنده تاریخ شهر آنتورپ در کشور بلژیک است. از دیگر اماکن گردشگری و دیدنی‌های بلژیک می‌توان به تپه واترلو و شهر قدیمی مشلان اشاره کرد. تپه واترلو به زمین‌های کشاورزی تبدیل‌شده است و در شهر مشلان آثار تاریخی فراوانی دیده می‌شود.

در پایتخت کشور بلژیک، شهر بروکسل نیز جاذبه‌های بسیاری وجود دارد. با یک برنامه‌ریزی مناسب در تور بلژیک می‌توانید از بهترین‌های این شهر دیدن کنید.

شهر آنتورپ یکی از دیدنی‌ های بلژیک | یوروپ تورز

سوالات متداول با بهترین دیدنی های بلژیک آشنا شوید

چند نمونه از اماکن زیبای کشور بلژیک چیست؟

دیدنی های بلژیک بسیار فراوان است. از شهر بروژ گرفته تا شهر خنت بسیاری از دیدنی‌های بلژیک مانند کلیسای خون مقدس و جبهه کلاندر را در خود جای‌داده‌اند. خیابان‌های باریک که مربوط به قرون‌وسطی است و کانال‌های زیبا در شهرهای مختلف بلژیک از اماکن زیبای کشور بلژیک به‌حساب می‌آید.

در کدام شهر بلژیک دیدنی های این کشور بسیار دیده می شود؟

دیدنی های بلژیک بسیار فراوان است. مخصوصاً شهر بروژ که در آن دیدنی‌های بلژیک به‌وفور دیده می‌شود.

کلیسای سنت پیتر در کجا واقع شده است؟

در مرکز شهر لوون کلیسایی وجود دارد که نامش سنت پیتر می‌باشد. این کلیسا در میدان اصلی شهر واقع‌شده است و در فهرست دیدنی‌های بلژیک واقع‌شده است.

برج ناقوس در کجا قرار دارد و قدمت آن چقدر است؟

برج ناقوس یکی از دیدنی‌های بلژیک است. این برج در شهر بروژ قرار دارد. برج ناقوس کلیسای زیبایی است که جزو دیدنی‌ترین دیدنی‌های بلژیک به‌حساب می‌آید. این برج مشرف‌به میدان اصلی شهر بروژ است. قدمت برج ناقوس که از برند‌ترین دیدنی‌های بلژیک است به قرون‌وسطی برمی‌گردد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!