دعوتنامه هلند | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه هلند | معرفی – انواع – شرایط

در این مقاله میخواهیم راجع به انواع دعوتنامه هلند و شرایط دریافت ویزای این کشور صحبت کنیم. در ابتدا خوب است بدانید که دعوتنامه هلند امتیازی ست که سبب میشود روند اخذ ویزای شما از هر نوعی که باشد سریع تر صورت پذیرد، پس اگر قصد سفر به هلند را دارید حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

دعوتنامه هلند و انواع آن

اهداف گوناگونی میتواند شما را ترغیب به اخذ ویزا برای سفر به این کشور کند. ویزاهای هلند شامل توریستی، تحصیلی، کاری، پزشکی و تجاری و نمایشگاهی میباشد، که برای هر کدام از موارد نام برده شده یک دعوتنامه بخصوص صادر خواهد شد، بر همین اساس اگر قصد سفر به هلند را داشته باشید قبل از هر اقدامی باید هدف اصلی خود را تعیین کنید و بنابر آن اقدام به درخواست صدور دعوتنامه هلند نمایید. این دعوتنامه میتواند از طرف یک شرکت یا اقوام و یا مرکز پزشکی مد نظر شما برایتان ارسال گردد.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

دعوتنامه هلند برای یک سفر تجاری

دعوتنامه تجاری هلند یکی از انواع دعوتنامه هایی است که میتوانید با دریافت آن و ارائه به سفارت این کشور اقدام به اخذ ویزا نمایید. برخلاف ویزای توریستی این نوع ویزا که مربوط به اهداف تجاری است نیاز به دعوتنامه رسمی دارد. اگر شخصی برای اخذ ویزای تجاری به سفارت هلند مراجعه کرد وجود دعوتنامه تجاری در پرونده مدارک ارائه شده الزامی میباشد. این دعوتنامه توسط شرکت های رسمی و ثبت شده هلند برای شما ارسال میگردد و میتواند حیطه های کاری گوناگونی را شامل شود. البته ناگفته نماند که با این دعوتنامه فقط میتوان ویزای تجاری این کشور را دریافت کرد و برای اخذ دیگر انواع ویزاها هیچ کاربردی نخواهد داشت.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

دعوتنامه هلند و بازدید از نمایشگاه های برگزار شده

شرکت ها یا اشخاصی که قصد شرکت در نمایشگاه های برگزار شده در کشور هلند را دارند میتوانند با دریافت دعوتنامه هلند درخواست خود مبنی بر دریافت ویزا را ارائه دهند، البته ناگفته نماند که دعوتنامه هلند ارسالی باید از نوع نمایشگاهی و کاملا مطابق با هدف اصلی سفر باشد چراکه عدم تطابق آن موجب رد شدن درخواست ویزا خواهد شد. در دعوتنامه هلند ارسال شده باید مواردی چون اهداف سفر، مدت زمان سفر و اطلاعات و مدارک شرکت یا شخص مربوطه به طور دقیق ارائه گردد.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

داشتن دعوتنامه هلند به معنای کسب اجازه ورود به خاک این کشور نیست بلکه فقط میتواند روند صدور ویزا را سرعت ببخشد. سعی کنید تاییدیه سفارت را بگیرید تا بتوانید در نمایشگاه مورد نظر خود شرکت نمایید.

شرایط لازم برای ارسال و دریافت دعوتنامه هلند و شرکت در نمایشگاه

دعوتنامه هلند ارسال شده برای فرد باید مطابق با قوانین اعلام شده باشد تا مورد تایید سفارت قرار گیرد، پس رعایت اصل صداقت در درج موارد الزامی را فراموش نکنید. دعوتنامه هلند بصورت الکترونیکی و معمولا از طریق ایمیل برای شخص دعوت شونده ارسال خواهد شد. دعوتنامه ارسال شده باید حاوی مهر و امضا باشد وگرنه فاقد اعتبار خواهد شد.

دعوتنامه هلند و اخذ ویزا برای حضور درنمایشگاه

برای دریافت این ویزا باید علاوه بر مدارک لازم اخذ ویزای شینگن مدارک درج شده در ادامه را نیز ارائه نمایید:

 1. نامه حاوی دعوت رسمی شرکت یا شخص دعوت کننده
 2. پروانه کسب شرکت ایرانی که باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده باشد.
 3. ارائه گواهی اشتغال به کار نیز الزامی میباشد، زیرا در برگیرنده اهداف شما از سفر خواهد بود.
 4. اسکن دعوتنامه هلند مربوطه که برای شرکت در نمایشگاه دریافت کرده اید.
 5. تاییدیه بانکی مربوط به حساب شخصی شما یا کارفرمای مربوطه
 6. ضمیمه کردن مشخصات کامل شرکت دعوت کننده نیز الزامی میباشد.

نکات مهم در خصوص دریافت دعوتنامه هلند

برای دریافت دعوتنامه هلند و شرکت در نمایشگاه های مورد نظر باید راه های برقراری ارتباط با مسئولین نمایشگاه مربوطه را پیدا کرده و به آنها ایمیل بزنید و درخواست ارسال دعوتنامه را ارائه دهید، یا میتوانید از طریق نمایندگان آنها در ایران اقدام به دریافت دعوتنامه هلند برای شرکت در نمایشگاه نمایید. اگر با درخواست شما موافقت شد باید مدارک شخصی یا شرکتی خود را از قبل آماده کرده باشید که برای مسئولین یا نمایندگان مربوطه ارسال نمایید. مرحله پرداخت نوبت پرداخت هزینه است که پس از گذر از آن نیز باید مدارک کارمندان یا اشخاصی را که میخواهید در آنجا حضور داشته باشند ارائه دهید.

دعوتنامه هلند برای یک سفر کاری

دعوتنامه کاری هلند نیز از دیگر انواع دعوتنامه های هلند میباشد که در اینجا به نکاتی در خصوص آن اشاره خواهیم کرد. افرادی که قصد استخدام در یک شرکت هلندی را دارند از این نوع دعوتنامه هلند بهره میگیرند، برای استخدام شدن در هلند باید از مهارت کافی در خصوص حوزه مربوطه برخوردار باشید. اگر به مرحله مصاحبه حضوری یک شرکت رسیدید آنها باید برای شما دعوتنامه کاری ارسال کنند تا اجازه اخذ ویزا برای ورود به این کشور را پیدا کنید.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

در خصوص ویزای کاری هلند فقط دعوتنامه مربوط به آن است که میتواند روند اخذ ویزا و رسیدگی به درخواست شما را به خوبی پیش ببرد، در واقع سفارت هلند باید از هدف شما برای ورود به این کشور کاملا مطمئن باشد تا ویزای درخواستی را صادر کند. در ادامه این موارد باید بدانید که برای کار در هلند مدارک و شرایط بخصوصی مورد توجه است، در ادامه این مدارک ذکر خواهد شد فقط دقت کافی را درخصوص تهیه جزء به جزء موارد ذکر شده داشته باشید.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری علاوه بر دعوتنامه هلند

ضمیمه کردن دعوتنامه هلند مرتبط با هدف شما بسیار ضروری ست بنابراین این مورد را در الویت قرار دهید. به نکات زیر در خصوص دعوتنامه هلند مربوط به ویزای کاری دقت نمایید:

 1. تبعه های خارجی که قصد دارند در هلند مشغول به کار شوند باید نیازها و ملزومات زندگی خود را شخصا فراهم نمایند که این مورد بستگی به ملیت و کشور مرجع آنها دارد.
 2. تبعه های خارجی برای کار در کشور هلند باید مجوز دریافت کنند. این در حالی ست که در کشوری مانند سوئیس دریافت مجوز ضرورتی ندارد، کشوری چون کرواسی که در سالهای اخیر به اتحادیه اروپا پیوسته است نیز لزون اخذ مجوز یکساله را در دستور کار خود قرار داده است.
 3. مجوز IND نیز یکی از انواع مجوزهای موجود است، این مجوز برای افرادی چون کارگران فصلی، دانشجویان و پناهندگان کاربرد دارد البته کارایی اصلی آن در خصوص شرکت های بین المللی است که کارکنان آن مجبورند بصورت فصلی و مقطعی میان شعبه های واقع در دو کشور تردد داشته باشند.
 4. کارفرمای هلندی که برای مهارت مورد نیاز در شرکت خود نیروی لازم را پیدا نکرده باشد میتواند برای تبعه های خارجی دعوتنامه هلند را ارسال کند تا آنها بتوانند پس از اخذ ویزا به این کشور سفر کنند.
 5. اشخاص ساکن در خارج از محدوده اقتصادی اروپا ملزم به دریافت مجوز کاری هستند. در این میان کارگران تحصیل کرده و دارای مهارت و همچنین افرادی که ویزای آنها حاوی اجازه کار است نیازی به دریافت مجوز و ارائه درخواست در این خصوص ندارند.

دعوتنامه هلند و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری

 1. ارائه گذرنامه ای که دارای حداقل 2 صفحه خالی باشد و ارائه کپی از ویزای قبلی الزامی ست.
 2. بلیط برگشت از کشور هلند را رزرو نمایید و کپی آن را به سفارت ارائه دهید.
 3. اخذ بیمه مسافرتی الزامی ست و هزینه آن 30 هزار یورو میباشد.
 4. برنامه سفر باید از پیش تعیین شده باشد چراکه فرد مصاحبه کننده در سفارت همه جزییات را از شما درخواست خواهد کرد و در صورت وجود کوچکترین خللی در خصوص برنامه و هزینه ها درخواست شما با مشکل روبرو خواهد شد و امکان رد آن وجود دارد.
 5. ارائه مستندات محل اقامت در هلند، مستندات مالی و اثبات تمکن مالی الزامی ست.
 6. نکته آخر نیز در خصوص دعوتنامه هلند است، قرار دادن آن در پرونده مدارک را فراموش نکنید چراکه ارائه دعوتنامه هلند روند اخذ ویزا را تسهیل خواهد کرد.
دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

دعوتنامه هلند از نوع توریستی یا خویشاوندی

دعوتنامه هلند از نوع توریستی برای افرادی ست که قصد سفر به کشور هلند و یک گردش چند هفته ای در میان زیبایی های آن را دارند. دعوتنامه هلند از نوع توریستی فقط میتواند توسط اقوام و آشنایان برای شما ارسال گردد. این کشور جزو محدوده شینگن میباشد و شما با دریافت ویزای مربوط به آن میتوانید در همه مناطق آن محدوده عبور و مرور داشته باشید البته ناگفته نماند که اجازه تردد رابطه مستقیمی با نوع ویزای صادر شده برای شما دارد.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

به طور کلی ویزای شینگن دارای دو نوع یک بار ورود و چند بار ورود میباشد. ویزای هلند نیز در سه دسته قرار میگیرد که این سه دسته به شرح زیر میباشد:

ویزای ترانزیت فرودگاه نوع A

این نوع ویزای هلند برای اشخاصی صادر میشود که فقط قصد توقف در فرودگاه هلند و تعویض پرواز خود را دارند یا قصد دارند از طریق مرز زمینی به خاک کشور دیگری وارد شوند.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

ویزای بلند مدت اقامت نوع D

افرادی که قصد اقامت بیش از 90 روز در خاک این کشور را دارند باید این نوع از ویزا را دریافت نمایند.

ویزای کوتاه مدت اقامت نوع C

این ویزا اجازه اقامت 90 روز در خاک این کشور را به اشخاص میدهد.

دعوتنامه توریستی هلند نیز میتواند مراحل اخذ ویزای شما را تسهیل کند پس حتما از آشنایان خود درخواست کنید که این نوع دعوتنامه هلند را برای شما ارسال کنند. پس از دریافت حتما آن را در پرونده خود قرار داده و به سفارت ارائه کنید.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

دعوتنامه هلند و اخذ ویزای تحصیلی

دعوتنامه هلند از نوع تحصیلی نیز برای متقاضیان تحصیل در این کشور زیبا ارسال میگردد. برای اخذ ویزای هلند و تحصیل در این کشور باید  دعوتنامه هلند ارسال شده از دانشگاه مورد نظر را ضمیمه پرونده مدارک خود کنید. برای تحصیل در این کشور تسلط به زبان انگلیسی الزامی میباشد. دقت کنید که برای اخذ ویزای تحصیلی قدم اول مراجعه به سفارت و ارائه درخواست ویزا نیست بلکه باید مدارک خود را بصورت الکترونیکی برای دانشگاه های مورد نظر واقع در این کشور ارسال نمایید و منتظر پاسخ آنها بمانید، در صورت دریافت پاسخ مثبت از طرف دانشگاه برای شما دعوتنامه هلند ارسال خواهد شد و پس از آن میتواند اقدام به ثبت درخواست اخذ ویزا نمایید.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

وقت سفارت هلند

گرفتن وقت سفارت را فراموش نکنید، برای اینکه بتوانید مدارک خود از جمله دعوتنامه هلند را به سفارت ارائه دهید و درخواست صدور ویزا را ثبت نمایید نیاز به دریافت وقت از سفارت دارید که این وقت دهی هم بصورت آنلاین انجام میشود و هم بصورت حضوری. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتوانید با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

روزی که برای مصاحبه به سفارت مراجعه میکنید باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:

 1. شناسنامه و کپی همه صفحات
 2. گذرنامه و کپی آن
 3. عکس رنگی سه عدد
 4. دعوتنامه هلند
 5. بیمه مسافرتی
 6. گواهی کار یا اشتغال به تحصیل
دعوتنامه هلند | اخذ دعوتنامه هلند | انواع دعوتنامه هلند 88851080-021

آدرس سفارت هلند واقع در ایران: تهران، فرمانیه، خیابان سنبل، خیابان ارغوان غربی، پلاک 60 

در پایان نیز مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن ذکر خواهد شد، چراکه این کشور عضو معاهده شینگن است و در مراحل اخذ ویزا نیاز به ارائه این مدارک خواهید داشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

 1. اگر فرد متقاضی کمتر از 18 سال باشد باید فرم ها توسط هر دو والدین او امضا شده باشد. همچنین ضمیمه کردن کپی پاسپورت پدر و مادر به همراه رضایت نامه رسمی آنها الزامی میباشد.
 2. ارائه عکس نیز ضروری میباشد، عکس باید خصوصیاتی که در ادامه ذکر میشود را داشته باشد. توجه کنید که عکس ارائه شده باید در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد، 70 الی 80 درصد عکس باید صورت شخص را نشان داده باشد، شفافیت عکس بسیار مهم است که باید حتما مد نظر قرار دهید، زمینه سفید عکس نیز از نکاتی ست که باید مورد توجه قرار دهید، از زدن عینک نیز خودداری کنید.
 3. فرم تکمیل شده درخواست ویزا باید در پرونده قرار داده شود.
 4. شناسنامه و کارت ملی نیز جزو مدارک ضروری برای ارائه به سفارت میباشد. ضمیمه کردن ترجمه رسمی این دو مدرک و همچنین درج فتوکپی آنها در پرونده را فراموش نکنید.
 5. مدرک بعد گذرنامه است. کپی های گذرنامه فقط باید از صفحه اول و صفحاتی که حاوی ویزای شینگن است ارائه گردد.
 6. رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو بلیط برگشت ضروری ست پس هرگز آن را از یاد نبرید چون ممکن است هنگام مصاحبه و در مراحل آخر صدور ویزا با مشکل مواجه شوید.
 7. تهیه بیمه مسافرتی نیز الزامی میباشد. این بیمه باید تا آخرین روز تاریخ مشخص شده برای حضور در منطقه شینگن اعتبار داشته باشد. در صورت داشتن دعوتنامه هلند خوب است بدانید که شخص دعوت کننده نیز میتواند بیمه شما را از شرکت های واقع در کشور مقصد دریافت نماید.
 8. ارائه تاییدیه رزرو هتل از موارد مهم است. تاریخ رزرو باید مطابق با تاریخ اعتبار ویزا و مدت اقامت شما در کشور مقصد باشد. توجه داشته باشید که مراحل رزرو هزینه های زیادی را برای شما در بر نخواهند داشت و این مدارک صرفا برای ارائه به سفارت باید تهیه شوند.

توجه کنید که مدارک با توجه به شرایط فرد متقاضی میتواند افزایش یا کاهش یابد بنابراین حتما با کارشناسان مربوطه در این خصوص مشورت نمایید. نکته مهم دیگر نیز این است که اگر دعوتنامه هلند ضمیمه مدارک ارائه شده به سفارت باشد دیگر نیازی به ارائه تاییدیه رزرو هتل نخواهی داشت چراکه در دعوتنامه محل اقامت شما مشخص شده است. در آخر نیز بدانید که همه مدارک باید حاوی مهر رسمی دادگستری باشند، به طور معمول دارالترجمه ها پس از ترجمه مدارک دریافتی از شما کارهای لازم برای درج این مهر ها روی مدارک را نیز انجام میدهند، بنابراین نیازی به نگرانی در این خصوص نیست.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط هلند، وقت سفارت هلند، ویزای هلند، تور هلند و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

زهرا.ب 1 مرداد 1397 پاسخ

سلام وعرض ادب.من با دعوتنامه میخوام اقدام کنم…وقت سفارت هلند 16 سپتامبر دارم..دعوتنامه من ماه می صادر شده اما تاریخ اعتبار نداره…آیا این تاریخ برای ماه سپتامبر و اکتبر مشکلی ایجاد نمیکنه؟باید اونو تمدید کنم؟باسپاس