دعوتنامه فنلاند | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه فنلاند | معرفی – انواع – شرایط

کشور فنلاند در شمال اروپا قرار دارد. برای سفر به فنلاند چه از نوع تجاری و تحصیلی و چه از نوع توریستی باید ابتدا اقدامات لازم را انجام دهید و پاسپورت و ویزا و در صورت لزوم دعوتنامه فنلاند بگیرید. برای گرفتن ویزای فنلاند باید به سفارت فنلاند در ایران بروید. سفارت فنلاند در ایران و در استان تهران قرار دارد و برای رفتن به آنجا باید ابتدا وقت بگیرید و همچنین قبل از رفتن باید درباره مدارک مورد نیازتان اطلاعاتی کسب کنید. یکی از راه های سفر به فنلاند و یا هر کشور دیگر این است که شخصی از اقوام شما که در آن جا زندگی می کند برای شما دعوتنامه فنلاند بفرستد. دعوتنامه فنلاند خود انواع مختلفی دارند و برای اهداف مختلفی ارسال می شوند. در این مقاله سعی کرده ایم هر آن چه درباره سفر به فنلاند و مدارک و روش های سفر به فنلاند و همجنین دعوتنامه فنلاند باید بدانید را برایتان آماده کنیم.   

دعوتنامه فنلاند چیست؟

امروزه برای سفر به فنلاند یا کشورهای دیگر می توانید با داشتن دعوتنامه فنلاند به صورت رسمی و یا غیر رسمی اقدام به گرفتن ویزا کنید. دعوتنامه فنلاند در واقع نامه ای است که از طرف یکی از بستگان شما در کشوری که قصد سفر به آن را دارید برای شما فرستاده می شود. دعوتنامه فنلاند تضمینی برای گرفتن ویزا نیستند ولی برای سفر به فنلاند با داشتن یک دعوتنامه فنلاند از خویشاوندان درجه یکت ان می توانید شانس بیشتری برای سفر به فنلاند و گرفتن ویزا داشته باشید.

دعوتنامه فنلاند انواع مختلفی دارند و بسته به اینکه هدف شما از سفر به فنلاند چیست می توانند در فرمت های مختلفی ارسال شوند، ولی عمده دعوتنامه فنلاند که مورد استفاده قرار می گیرد دعوتنامه فنلاند به صورت توریستی می باشد که برای مواقعی که قصدتان از سفر گشت و گذار است مناسب می باشد. سفارت پس از این که دعوتنامه فنلاند شما را گرفت آن را بررسی می کند و اطلاعات را تطبیق می دهد و در نهایت تصمیم نهایی برای این که به شما ویزا تعلق بگیرد یا خیر به سفارت بستگی دارد و یک دعوتنامه فنلاند ممکن است صرفا روند کار را ساده تر کند.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

انواع دعوتنامه فنلاند برای سفر به فنلاند

کسی که برای شما دعوتنامه فنلاند می فرستد باید شرایطی داشته باشد تا سفارت و یا اداره مهاجرت درخواست شما را بررسی کند. اولا که فرد دعوت کننده باید نسبت خویشاوندی با شما داشته باشد و هر چه این نسبت نزدیک تر باشد شانس شما بیش تر می شود. همچنین شخصی که برای شما دعوتنامه فنلاند می فرستد باید اقامت دائم فنلاند داشته باشد. البته با اقامت موقت هم می توان اقدام به ارسال دعوتنامه فنلاند برای سفر به فنلاند کرد.

از موارد دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که شخص دعوت کننده باید وضعیت مالی مشخصی داشته باشد و مدارک کافی از وضعیت مالی خود ارائه دهد. وضعیت درآمد شما از این جهت مهم است که اگر فرد دعوت شده نتواند مخارج خود در سفر به فنلاند را بپردازد، تضمینی برای این که او در فنلاند دچار مشکل نمی شود وجود داشته باشد. دعوتنامه فنلاند انواع متعددی دارند که برای اهداف مختلفی می باشند، برای سفر به این کشور دعوتنامه فنلاند ارسالی می تواند شامل انواع زیر باشد:

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021


دعوتنامه فنلاند به قصد سفر تجاری به فنلاند

دعوتنامه فنلاند به قصد کاری به فنلاند

دعوتنامه فنلاند به قصد خویشاوندی به فنلاند

دعوتنامه فنلاند به قصد رفتن به نمایشگاهی در فنلاند

دعوتنامه فنلاند به قصد پزشکی که برای درمان و کارهای مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

دعوتنامه فنلاند به صورت رسمی و غیر رسمی

دعوتنامه های ارسالی به دو شیوه رسمی و غیر رسمی هستند. دعوتنامه رسمی فنلاند یعنی فردی که برای شما دعوتنامه فنلاند می فرستد، می خواهد هزینه های شما در سفر به فنلاند را هم متقبل شود. در این صورت شخصی که دعوتنامه فنلاند می فرستد باید وضعیت مالی مشخص و در حد استاندارد مورد قبول دولت فنلاند را داشته باشد. کسی که دعوتنامه رسمی برای سفر به فنلاند برای شما می فرستد می تواند شخص حقیقی و یا حقوقی باشد. اما دعوتنامه فنلاند به صورت غیر رسمی احتیاج به ارائه مدارک برای تضمین مالی شما ندارد. در دعوتنامه فنلاند غیر رسمی تمام هزینه های سفر به فنلاند به عهده خود شما است و شما باید بتوانید اثبات کنید که شرایط مالی لازم برای سفر به فنلاند را دارید. دعوتنامه فنلاند غیر رسمی می تواند تایپ شده یا دست نویس باشد و تایید امضای آن ضروری نیست.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

دعوتنامه فنلاند به قصد سفر تجاری و شرایط آن 

دعوتنامه تجاری فنلاند برای دعوت کردن فردی از شرکت مبدا به شرکت مقصد ارسال می شود. این نوع دعوتنامه فنلاند معمولا با اهداف تجاری و اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد. مثلا برای بازدید از یک قطعه یا قرار ملاقات با شرکتی جهت تجارت و کسب و کار و به طور کلی به جهت گسترش اقتصاد ارسال میشود. دعوتنامه فنلاند به قصد تجارت هم به صورت فایل پی دی اف و با پست بین الملل ارسال می شود و فرمت نوشتن آن مهم نیست. فقط باید اطلاعات دقیقی از شرکت مبدا و مقصد و هدف از سفر به فنلاند و همچنین امضا و مهر شرکت معتبر مقصد وجود داشته باشد. همچنین باید توضیحات کاملی از علت دعوت افراد به شرکت مقصد در دعوتنامه تجاری نوشته شود. 

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

دعوتنامه فنلاند به قصد سفر توریستی 

رایج ترین نوع دعوتنامه فنلاند را دعوتنامه توریستی فنلاند تشکیل می دهد. این دعوتنامه فنلاند برای دیدار از اقوام و آشنایان است و از طرف آن ها برای شما ارسال می شود. دعوتنامه توریستی فنلاند هم به دو صورت رسمی و غیر رسمی می باشد و در صورتی که رسمی باشد دعوت کننده باید تضمین کند که به لحاظ مالی شما را تامین خواهد کرد. دعوتنامه توریستی فنلاند به کسانی که قصد سفر به فنلاند را دارند و می خواهند ویزا بگیرند کمک زیادی می کند و روند گرفتن ویزای شینگن برای سفر به فنلاند را تسریع می بخشد. 

دعوتنامه کاری و شرایط آن

با توجه به سوابق کاری و تحصیلی شما ممکن است یک شرکت در فنلاند قصد استخدام شما را داشته باشد. در این صورت برای شما یک دعوتنامه فنلاند به قصد کار از طرف شرکت مقصد ارسال می شود. در دعوتنامه فنلاند کاری باید به طور کامل قصد سفر به فنلاند مشخص شود و شرکت میزبان مهر و امضای معتبری داشته باشد که مورد تایید قرار بگیرد.

اما دعوتنامه کاری برای کارفرما بسیار دشوار خواهد بود زیرا او باید شما را به طور کامل تضمین کند و پس از طی مراحل تضمین شما توسط کارفرما، دعوتنامه فنلاند ارسال می شود. این روند ممکن است مشکل باشد. پس از گذراندن این مراحل دعوتنامه فنلاند کاری به صورت الکترونیکی ارسال می شود و دعوت شونده با کد رهگیری که دریافت کرده کارهایشان را در کشور مبدا پیگیری می کند. البته گرفتن دعوتنامه فنلاند به قصد کاری بسیار دشوار است زیرا برای کارفرما مسئولیت هایی در پی دارد و برای یک کارفرما استخدام یک فرد بومی راحت تر از استخدام یک خارجی است. همچنین هرگونه تخلفی که شما در کشور مقصد انجام دهید به ضرر کارفرما خواهد بود.  

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

رابطه خویشاوندی شما و ارسال کننده دعوتنامه

دولت آلمان به دقت روابط خویشاوندی فردی که دعوتنامه فنلاند فرستاده و شما را بررسی می کند. این کار را معمولا از روی شناسنامه و یا محل تولد ها تطبیق می دهد و  شما باید گواهی تولد یا شناسنامه و سایر مدارکتان را ارسال کنید. مثلا اگر برادر و خواهر باشید از طریق یکی بودن اسامی مادر و پدر شما این موضوع را اثبات می توان کرد و باید از این قبیل مدارک که اثبات کننده خویشاوندی شما می باشد را به سفارت ارسال کنید و آن ها طی تحقیقاتی که انجام میدهند صحت آن را بررسی می کنند. 

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

شرایط فرد دعوت کننده

کسی که برای شما دعوتنامه می فرستد باید یک سری حداقل هایی داشته باشد. فرد دعوت کننده باید ترجیحا اقامت دائم داشته باشد البته در شرایطی برای کسانی که اقامت موقت دارند هم این کار ممکن است. در صورتی که دعوتنامه رسمی می فرستد باید حقوق و اموال او از میزان تعیین شده بیشتر باشد تا تضمین کننده این باشد که او می تواند به لحاظ مالی شما را ساپورت کند. فرد دعوت کننده باید منابع درآمدی مشخصی داشته باشد و مدارک کافی از درآمدش ارائه دهند.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

اطلاعاتی که در دعوتنامه باید بیاید

کسی که برای شما دعوتنامه فنلاند می فرستد باید در دعوتنامه اطلاعاتی را بنویسد که شامل موارد زیر میباشد:

نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس زندگی و شماره تماس او، شغل او، کپی از مدارکی که اقامت او در فنلاند را مشخص می کند و وضعیت اقامت او در فنلاند باید کاملا مشخص باشد.

دعوت کننده باید اطلاعات مربوط به کسی که قصد سفر به فنلاند دارد را هم وارد کند، این اطلاعات شامل موارد زیر میباشد:

نام و نام خانوادگی خودش، تاریخ تولد، آدرس منزل و شماره تلفن، رابطه خودش و کسی که قصد سفر به فنلاند دارد، هدف شما از سفر به فنلاند، مدت زمان اقامت شما در فنلاند و اینکه در کدام هتل ها و یا شهرها اقامت خواهید داشت و پرداخت هزینه هایتان به چه صورتی خواهد بود. همچنین باید اطلاعات مربوط به زمان ترک و خروج شما از فنلاند هم وارد شود.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

مدارک مورد نیاز جهت دیدار از خانواده و خویشاوندان

پاسپورتی که حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد و 2 صفحه آن خالی باشد.

حضور خود شخص هنگام مصاحبه برای ویزای فنلاند

شناسنامه و کپی از صفحات شناسنامه به همراه ترجمه آن به انگلیسی

فرم مخصوص اخذ ویزا که باید دقیق و درست پر شده باشد.

یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید که اخیرا گرفته شده و در سایز 4 در 6 باشد.

فتوکپی از پاسپورت و صفحات پر شده آن روی برگه A4

دعوتنامه سفر به فنلاند با ذکر دقیق اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده که در بالا گفتیم.

فتوکپی از مدارک دعوت کننده و اقامت او.

مشخصات حساب بانکی شما با زبان انگلیسی و با ریز کرد دقیق مربوط به شش ماه گذشته.

اگر شاغل هستید آخرین فیش حقوقی و به همراه ترجمه انگلیسی آن.

اگر زیر 18 سال دارید باید اجازه رسمی والدین یا سرپرست را داشته باشید و خانم های متاهل اجازه رسمی همسر.

مدارک لازم جهت سفر های تجاری با دعوتنامه

ابتدا باید یک دعوتنامه رسمی از شرکتی که در فنلاند است ارائه دهید. همچنین باید مدارک مربوط به ثبت شرکت خود در ایران را نیز به همراه ترجمه انگلیسی آن ارائه دهید. همه فتوکپی هایی که به سفارت می دهید باید روی A4 باشند. گواهی رسمی در محلی که در آن مشغول به کار هستید به همراه هدف شما از سفر باید درج بشود. همچنین تاریخ سفرتان و تاریخ حدودی برگشت هم باید مشخص شود. اطلاعات دیگری همچون اطلاعات تکمیلی دعوت کننده و دعوت شونده مثل نام و محل زندگی و غیره هم ضروری می باشد. مدارک مربوط به گردش های مالی و وضعیت درآمدتان هم باید ارائه دهید. بنا بر قوانین سفارت فنلاند یا هدف و نحوه سفر شما، ممکن است سفارت درخواست مدارک دیگری هم از شما داشته باشد.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

سفارت فنلاند در تهران کجاست؟

سفارت فنلاند در ایران و در استان تهران قرار دارد. آدرس سفارت فنلاند در تهران در خیابان شریعتی، خیابان میرزاپور، کوچه حدادیان، شماره 2 است.

شماره تلفن سفارت فنلاند در تهران: 23512250

کد پستی: 1733-19395

ساعات کاری سفارت فنلاند در تهران به صورت زیر است:

خدمات مربوط به ویزا و اجازه اقامت یکشنبه تا چهارشنبه و از ساعت 9 تا 12 صبح می باشد.

درخواست های تلفنی از یک شنبه تا چهارشنبه و از ساعت 1:30 تا 3:10 و با شماره تلفن گفته شده انجام پذیر است.

قبل از رفتن به سفارت باید از قبل وقت بگیرید و برای این کار می توانید به سایت سفارت فنلاند در تهران مراجعه کنید و در آن جا آدرس ایمیل و اطلاعات لازم جهت گرفتن وقت سفارت درج شده است. همچنین پر کردن فرم ویزا به صورت آنلاین انجام پذیر است و بهتر است قبل از رفتن به سفارت فرم مربوطه را کامل پر کنید.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

ویزای شینگن چیست؟

شینگن به مناطقی در اروپا گفته می شود که طبق قانونی که وضع شده در محدوده شینگن هستند و برای سفر به آنجا احتیاج به ویزای شینگن خواهید داشت. قوانین مربوط به سفر در کشورهای شینگن یکپارچه هستند. برای سفر به فنلاند هم باید ویزای شینگن بگیرید. بنابراین با در دست داشتن ویزای شینگن می توانید در زمان و محدوده مشخصی به آنجا سفر کنید. در مجموع 26 کشور عضو شینگن هستند. ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که در ادامه معرفی می کنیم. به طور کلی ویزای شینگن سه دسته کلی دارد.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

ویزای اتحادیه  شینگن

با اخذ این ویزا می توانید به کشورهای عضو اتحادیه شینگن به مدت 90 الی 6 ماه سفر کنید. از لحظه ورود شما به یکی از این کشورها این مدت زمان در نظر گرفته می شود. ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای توریستی ست و برای سفر به فنلاند به این ویزا اغلب احتیاج خواهید داشت.

این نوع ویزا خود به سه دسته دیگر تقسیم می شود که شامل موارد زیر میباشد:

برای کسانی است که فقط می خواهند در کشور مقصد سوار هواپیمای دیگری شوند و به مقصد مورد نظر خود بروند. یعنی در اینجا کسی که ویزای نوع A دارد می تواند در فرودگاه فنلاند سوار هواپیمای دیگری شود و نمی تواند در کشور فنلاند بماند یا بگردد.

ویزای نوع B برای کسانی با شرایط ویزای A می باشد، با این تفاوت که در اینجا شخصی که ویزا را دارد از فرودگاه فنلاند به یک کشور غیر شینگن پرواز می کند اما در قبلی فقط امکان عوض کردن پروازها در کشورهایی که ویزای شینگن دارند میسر بود.

ویزای نوع C که پر کاربردترین نوع ویزا است برای سفرهای توریستی استفاده می شود. بنابراین کسانی که دعوتنامه توریستی فنلاند دارند باید برای گرفتن ویزای نوع  اقدام کنند. مدت اقامت شخص در فنلاند هم بستگی به اجازه ای که سفارت صادر می کند دارد.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

ویزای ملی شینگن

به این ویزا، ویزای نوع D هم گفته می شود. این ویزا به کسانی که در یک مدت طولانی و مشخصی قصد سفر به فنلاند را دارند ارائه می شود. بسته به هدف شما از سفر به فنلاند این ویزا می تواند برای یک بار یا چند بار سفر صادر شود. این ویزا در شرایط زیر ارائه می شود:

دانشجویانی که به خاطر کارهای تحقیقاتی برای مدتی مشخص به کشورهای شینگن قصد سفر دارند.

متخصصانی که هدف آن ها از سفر به فنلاند به اشتراک گذاشتن مهارتشان با کشورهای عضو شینگن است و در این بین هنرمندان و ورزشکاران هم جای دارند.

موارد اضطراری برای افرادی که برای مدت مشخصی نمی توانند کشور عضو شینگن را ترک کنند، مثلا کسانی که در بیمارستان بستری شده اند.

دانشجویانی که در یک مدت معینی قصد تحصیل در یکی از دوره های آموزشی برگزار شده در کشورهای شینگن را دارند.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

قبل از این که به سفارت بروید باید یک وقت قبلی بگیرید. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای شینگن در همه کشورها تقریبا یکسان است و برای سفر به فنلاند هم باید این مدارک را به سفارت ارائه دهید:

فرم اخذ ویزا را از طریق سایت دریافت کرده و پر کنید. اطلاعات باید دقیق و با مدارک شما همخوانی داشته باشد. فرم ویزای مربوط به فنلاند را باید از سایت سفارت فنلاند بگیرید.

باید اصل پاسپورتتان را به همراه داشته باشید و پاسپورت شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

یک قطعه عکس 6 در 4 رنگی و با پس زمینه سفید که اخیرا گرفته اید.

تمام مدارک مرتبط با شغل شما مثل جواز کسب، فیش حقوقی و یا گواهی اشتغال به کار و یا تحصیلی و همچنین اسنادی مانند ملک و املاک و منابع مالی تان و گردش های مالی حساب بانکی تان باید ارائه گردد.

همه این مدارک را به همراه ترجمه انگلیسی رسمی باید ارائه دهید.

کسانی که قصد گرفتن ویزا دارند باید برای مدت سفر به فنلاند بیمه مسافرتی تهیه کنند.

همچنین اطلاعات مربوط به رزرو هتل و محل اقامت شما در فنلاند هم ضروری می باشد.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

 نکات مهمی که قبل از گرفتن وقت سفارت باید بدانید

شما برای سفر به فنلاند می توانید از طریق تمام سفارت های عضو اتحادیه شینگن اقدام  کنید.

مدارک مورد نیاز ممکن است بنا به هدف شما از سفر و کشور مقصد کمی متفاوت باشد بنابراین حتما مدارک را به صورت دقیق مطالعه و ارسال کنید.

مدارک شما باید در دارالترجمه ها ترجمه شوند و مهر رسمی دادگستری داشته باشند.

هزینه های مربوط به ویزا در سفارت اخذ می شود.

ویزاها معمولا یک زمان مشخص دارند و باید در آن مدت سفرتان را قید کنید.

دعوتنامه فنلاند | اخذ دعوتنامه فنلاند | انواع دعوتنامه فنلاند 88851080-021

مصاحبه برای اخذ ویزای شینگن برای سفر به فنلاند

مرحله آخر و مهم برای سفر به فنلاند و گرفتن ویزا این است که در سفارت با شما مصاحبه شود. در این مصاحبه سوال هایی از شما می پرسند که باید درست و مفید جواب دهید. سوال هایی که پرسیده می شوند عموما شامل موارد زیر میباشد:

به کدام کشورهای شینگن می خواهید سفر کنی؟

آیا در کشورهای عضو شینگن فامیل و یا آشنایی دارید؟

دلیل شما از سفر به فنلاند چیست؟

هزینه های سفر را چطور پرداخت خواهید کرد؟

در صورتی که ازدواج کرده اید اطلاعات  مربوط به همسرتان و شغل او چیست؟

محل کارتان کجاست و به چه شغلی مشغول هستید؟

وضعیت تحصیلی و سوار شما چطور است؟

در طول سفر در کجا خواهید ماند؟

درآمد و حقوق شما چقد می باشد؟

آیا تا کنون به کشورهای دیگر سفر کرده اید؟

چه تضمینی وجود دارد که به ایران باز خواهید گشت؟

و سوالاتی از این قبیل …

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط فنلاند ، وقت سفارت فنلاند، ویزای فنلاند، تور فنلاند و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!