دعوتنامه سوئد | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه سوئد | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه سوئد، کشورهای اروپایی هر ساله بیشترین درخواست اقامت و سفر را دارند یکی از این کشورها که بسیاری از افراد قصد سفر به آن را دارند کشور سوئد است.

راهنمای کامل دعوتنامه سوئد

کشورهای اروپایی هر ساله بیشترین درخواست اقامت و سفر را دارند یکی از این کشورها که بسیاری از افراد قصد سفر به آن را دارند کشور سوئد است. یکی از راه‌های دریافت اقامت و اخذ ویزا گرفتن دعوتنامه سوئد است که به راحتی می‌توانید به این کشور سفر نمایید.

دعوتنامه سوئد انواع مختلفی دارد که این دعوتنامه‌ها باعث می‌شوند که شما بهتر و سریع‌تر مراحل اخذ ویزا و اقامت در این کشور را به دست آورید. ما نیز در این متن سعی بر این داریم انواع دعوتنامه سوئد و مراحل انجام کارهای اداری آن را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

دعوتنامه سوئد | معرفی - انواع - شرایط | یوروپ تورز

سوئد

سوئد کشوری سردسیر است که  در شمال اروپا قرار دارد و از نظر وسعت چهارمین کشور اروپا می‌باشد. این کشور حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد. کیفیت زندگی در این کشور بالا می‌باشد و آمار بیکاری بسیار پایینی دارد. از آنجا که موقعیت‌های شغلی مناسبی دارد، بنابراین سبب جذب افراد برای سفر به این مناطق می‌شود. در شمال کشور سوئد نیمی از سال روز و نیم دیگر سال شب می‌باشد. پایتخت سوئد، استکهلم است که بزرگ ‌ترین شهر سوئد هم محسوب می‌شود.

مراحل گرفتن ویزا برای دعوتنامه سوئد

از آن جا که کشور سوئد عضو اتحادیه اروپا دعوتنامه سوئد | معرفی - انواع - شرایط - سوئد (European Union) می‌باشد بنابراین برای سفر به این کشور نیاز به ویزای شینگن دارید. برای گرفتن ویزای شنگن ابتدا باید فرم دعوتنامه در سایت‌های کنسولگری سوئد بصورت آنلاین تکمیل شود. که این فرم بسته به نوع ویزای در خواستی به صورت یک بار ورود و چند بار ورود  متفاوت می‌باشد. در این فرم باید هدف برای سفر به سوئد و توان مالی فرد برای پرداخت هزینه‌ها نشان داده شود. همین طور فرد باید در زمان مقرر مثلا بعد از اتمام نمایشگاه‌های بین‌المللی، اتمام زمان بازدید و خرید و اتمام زمان همکاری با یک شرکت یا سازمان خاک این کشور را ترک نماید.

فرد متقاضی ویزا برای دعوتنامه سوئد باید دقت داشته باشد که در مصاحبه صادق باشد و به همه سوالات به درستی پاسخ دهد. بعد از طی کردن این مراحل نوبت به پیکاپ ویزا می‌رسد که در این مرحله پس از انگشت نگاری و مصاحبه با فرد دریافت‌کننده دعوتنامه سوئد، در صورتی که با ویزای فرد برای دعوتنامه سوئد موافقت شد، فرد باید پاسپورت خود را برای الصاق ویزا به سفارت تحویل بدهد.

برای مراجعه به سفارت سوئد در ایران شما می‌توانید به آدرس سفارت سوئد که در تهران: خیابان پاسداران – بعد ازفرمانیه – خیابان بوستان – نبش کوچه نسترن پلاک 27 تلفن: 23712200 می‌باشد مراجعه کنید، همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سوئد می‌توانید به وب سایت سفارت سوئد در تهران به نشانی اینترنتی: www.swedenabroad.com مراجعه نمائید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن سوئد

 فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزای شینگن برای دعوتنامه سوئد، که به صورت آنلاین یا حضوری در سایت کنسولگری سوئد تکمیل می‌شود باید در زمان مصاحبه همراه دیگر مدارک ارائه دهید.

شناسنامه ایرانی

شناسنامه باید ترجمه شود و از همه صفحات کپی گرفته شود.

گذرنامه

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد. کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که مهر خورده‌اند نیاز می‌باشد.

سه قطعه عکس که عکس‌ها باید رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید و در ابعاد ۶ در ۴باشد.

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

گواهی اشتغال به کار، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی، زنان خانه‌‌دار یا فرزندان باید گواهی اشتغال به کار و شرح صورت‌ حساب بانکی همسر یا پدر را تحویل دهند.

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

برای درخواست ویزای شینگن، نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست و ارائه رزرو بلیط هواپیما کافی است.

بیمه مسافرتی

باید در تمام مناطق شینگن معتبر باشد و هزینه ۳۰ هزار یورو برای هر مسافر در تمام مدت سفر را پوشش دهد.

واچر رزرو هتل

اگر فرد به صورت عادی قصد سفر به سوئد را داشته باشد، باید مدت زمان رزرو هتل برای کل زمان اقامت در سوئد باشد. هم چنین تاریخ رزرو هتل باید با تاریخ بلیط رفت و برگشت مطابقت داشته باشد. اما در صورتی که فرد دعوتنامه سوئد داشته باشد نیازی به  برگه رزرو هتل ندارد.

دعوت‌ نامه سوئد

اگر فرد دعوتنامه سوئد داشته باشد، باید اصل دعوتنامه سوئد را که از کشور مقصد( سوئد) فرستاده شده به منظور در خواست ویزا همراه داشته باشد. هم چنین فرد باید علاوه بر دعوتنامه سوئد سایر مدارکی که نسبت فرد با شخص دعوت‌کننده را اثبات کند به همراه داشته باشد. حتی اگر فرد دعوت‌کننده از دوستان شما باشد می‌توانید با نشان دادن پرینت ایمیل‌ها و حتی عکس‌هایی که بیانگر دوستی شماست نسبتتان را با این فرد اثبات کنید.

چگونه از سفارت سوئد وقت بگیریم؟

از اول آگوست افراد باید برای گرفتن وقت سفارت سوئد اقدام نمایند. برای این کار افراد متقاضی باید فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنند و هزینه سفارت را پرداخت نموده و وقت مراجعه به سفارت سوئد را انتخاب نمایند. افراد می‌توانند برای اطلاع از وقت ‌های خالی جهت تعیین وقت سفارت از تقویم سفارت سوئد استفاده نمایند.

انواع دعوتنامه

فرستادن نامه از طرف آشنایان و نزدیکان، یا به منظور دعوت کردن کسی برای همکاری، خرید یا بازدید از نمایشگاه و یا از طرف یک سازمان که شخص خاصی را دعوت می‌نماید دعوتنامه نام دارد. که انواع دعوتنامه شامل دعوتنامه تجاری، دعوتنامه کاری، دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه نمایشگاهی، دعوتنامه پزشکی برای درمان می‌باشد.

فرم دعوتنامه سوئد

برای اینکه به این کشور سفر کنید همانطور که گفته شد می‌توانید از طریق دعوتنامه سوئد که بسیار مختلف نیز می‌باشند این کار را عملی نمایید. قبل از اینکه به سفارت بروید و مدارک خود را برای اخذ ویزا به سفارت تحویل دهید، یک فرم را به عنوان فرم دعوتنامه سوئد باید گرفته و آن را پر نمایید و در حین دادن مدارک این فرم را نیز باید به سفارت تحویل دهید. فرم دعوتنامه سوئد، فرمی می‌باشد که شما باید اطلاعات خود را به اضافه اطلاعات دعوتنامه‌ای که برای شما ارسال شده است در آن ذکر نمایید.

دعوتنامه تحصیلی سوئد

بسیاری از کشورها با دادن امتیازات ویژه به دانش‌آموزان و دانش جویان سبب جذب این افراد به کشورشان می‌شوند. کشور سوئد برای  افرادی که از توانایی‌های ذهنی و هوش خوبی برخوردار باشند دعوتنامه ارسال می‌نماید. البته باید توجه داشت علاوه بر داشتن هوش و توانایی ذهنی خوب برای سفر به این کشور تسلط به زبان انگلیسی نیاز می‌باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی کشور سوئد

دعوتنامه سوئد نمونه‌های مختلفی دارد یکی از این دعوتنامه‌ها دعوتنامه نمایشگاهی می‌باشد. این دعوتنامه سوئد مراحل خاص خود را دارد. هر ساله در کشور‌های مختلف نمایشگاه‌هایی برپا می‌شود. کشور سوئد نیز یکی از این کشور‌هایی می‌باشد که نمایشگاه‌های بین‌المللی زیادی در آن برگزار می‌شود. این نمایشگاه‌ها همواره از افرادی برای شرکت در نمایشگاه دعوت به عمل می‌آورند و برای آن‌ها دعوتنامه سوئد را ارسال می‌کنند.

با دریافت این دعوتنامه می‌توانید به سفارت سوئد در ایران رفته و دعوتنامه سوئد را ارائه کرده و برای اخذ ویزا اقدام نمایید. توجه داشته باشید این دعوتنامه سوئد به دلیل اینکه به صورت نمایشگاهی می‌باشد پس از پایان تاریخ نمایشگاه ویزای شما نیز تمام خواهد شد.

دعوتنامه تجاری سوئد

دعوتنامه‌ای است از طرف شرکت و یا سازمانی در کشور سوئد به کشور دیگر به منظور دعوت از یک فرد یا سازمان برای همکاری، بازید و خرید کردن از کشور سوئد با هدف این که این بازدیدها و خریدها سبب سود بردن و رونق بخشیدن به اقتصاد کشور سوئد شود. دعوتنامه‌های تجاری سوئد برای افراد در کشور‌های مقصد به صورت الکترونیک پست می‌شود. که این دعوتنامه‌ها معمولا مواردی مانند دلیل دعوت افراد به سوئد، امضا و مهر مهاجر و تاریخ را دارا می‌باشند.

دعوتنامه خانوادگی سوئد

برای اقدام به کسب دعوتنامه سوئد از روش خویشاوندی حتما باید یکی از اعضای خانواده با نسبت درجه اول در سوئد ساکن باشد و آمادگی لازم برای پذیرش تعهدات مربوط به خویشاوندان را داشته باشد.

زمانی که فرد نسبت به ارسال به دعوتنامه سوئد اقدام می‌نماید هم فرد دعوت‌کننده و هم فرد مهاجر باید دارای شرایطی باشند و فرد فرستنده دعوتنامه سوئد باید بداند که از نظر قانونی از زمان ورود فرد مهاجر به سوئد باید حامی مالی فرد مهاجرت‌کننده و دعوت شده باشد و ضمانت نماید که فرد مهاجر هیچ درخواست و کمک مالی از دولت سوئد نخواهد داشت. در فرستادن دعوتنامه سوئد به روش خویشاوندی از دو طریق می‌توان عمل نمود.

مهاجرت همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته یا مهاجرت سایر بستگان که باید دارای شرایط لازم برای دعوتنامه سوئد باشند.

دعوتنامه کاری سوئد

اگر شما فردی تحصیل کرده و ماهر باشید و همین طور به زبان رسمی کشور سوئد مسلط باشید و بتوانید نظر کار فرمایان و روسای شرکت‌ها و سازمان‌های سوئد را به خود جلب کنید، می‌توانید از طرف آن‌ها دعوتنامه سوئد را دریافت نمایید. ارسال دعوتنامه سوئد برای کارفرمایان بسیار دشوار است زیرا کارفرما باید کاملا فرد دعوت شونده و مهاجر به سوئد را از زمان ورود تا خارج شدن فرد از سوئد ضمانت نماید.

دعوتنامه کاری سوئد | یوروپ تورز

هر گونه اشتباهی که از سمت فرد مهاجر سر بزند به ضرر کارفرما می‌باشد. همین طور کارفرما باید همه کار‌های لازم و ضمانت را در کشور خود انجام دهد سپس دعوتنامه سوئد را به کشور مقصد ارسال نماید. که البته ارسال دعوتنامه به صورت پست الکترونیک انجام می‌شود و به دست فرد دعوت شونده می‌رسد و این فرد با کمک کد رهگیری دعوتنامه سوئد ارسال شده، کارهای لازم برای دریافت ویزا را در سفارت سوئد انجام دهد.

شرایطی که برای دریافت دعوتنامه سوئد تعیین شده است چیست؟

شاید حس شود که گرفتن دعوتنامه سوئد کاری بسیار آسان و راحت می‌باشد که می‌تواند شما را به کشور سوئد برساند. اما باید به اطلاع برسانیم شرایط دریافت دعوتنامه‌های مختلف سوئد بسیار سخت می‌باشد و به هر کسی دعوتنامه سوئد تعلق نمی‌گیرد. به طور مثال برای دریافت دعوتنامه تجاری کشور سوئد شما باید یک سرمایه گذاری عظیم در این کشور کرده باشید تا بتوانید به راحتی دعوتنامه سوئد را دریافت و به اخذ ویزا امیدوار باشید.

یا مثالی دیگر مانند دریافت دعوتنامه تحصیلی کشور سوئد که در این قسمت باید از لحاظ علمی آنقدر بالا باشید تا بتوانید این دعوتنامه را دریافت و سپس به سراغ قسمت بعدی یعنی دریافت ویزا بروید. همانطور که مشاهده می‌کنید دریافت دعوتنامه سوئد به آسانی صورت نمی‌گیرد و قوانین خاص خود را دارد. حتی در دریافت دعوتنامه خانوادگی نیز یک سری ساز و کارهای خاص وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.

شرایطی که دعوت کننده باید هنگام ارسال دعوتنامه سوئد داشته باشد

همواره در بسیاری از کشورها یک سری دعوتنامه‌ها با عناوین مختلف صادر می‌گردند و به دست مخاطبان می‌رسند. شرایطی که دعوت‌کننده برای ارسال دعوتنامه سوئد باید داشته باشد به شرح زیر می‌باشد:

حتما برای دعوتنامه‌ای که ارسال می‌کند یک دلیل کافی و قانع‌کننده داشته باشد تا گیرنده دعوتنامه در کشور خود برای اخذ ویزای سوئد با مشکلی مواجه نشود.

دعوتنامه سوئد معمولا اگر از طرف خانواده شخص نباشد، از یک نهاد و یا شرکت خصوصی برای مقاصد مختلف برای افراد صادر می‌شود. این صادر کنندگان دعوتنامه باید از لحاظ وجهه قانونی معتبر باشند.

دعوت‌کننده برای ارسال دعوتنامه سوئد به افراد، باید افرادی را انتخاب نمایند که مربوط به آن کار باشند و مقبولیت فرد توسط سفارت تضمین شده باشد.

قیمت و شرایط گرفتن ویزا کشور سوئد

فرد یا افرادی همیشه متقاضی دریافت ویزای سوئد برای کشور‌های مختلف می‌باشند. یکی از این کشورها کشور سوئد است. به دلایل مختلف مانند دعوتنامه سوئد، افراد اقدام به دریافت ویزای این کشور می‌نمایند. کشور سوئد یکی از کشور‌هایی محسوب می‌شود که عضو پیمان شینگن است و برای دریافت اقامت این کشور نیاز به ویزای شینگن می‌باشد.

قیمت دریافت این ویزا معمولا بالا می‌باشد و با توجه به نوع دعوتنامه شما و ویزایی که اخذ می‌نمایید این قیمت متغیر است. نمونه‌های مختلفی از ویزاها وجود دارد که با توجه به نیاز افراد این ویزاها صادر می‌گردند. دریافت این ویزاها دارای یک ساز و کار خاص خود می‌باشد که باید به این قوانین توجه شود.

آیا در صورتی که دعوتنامه سوئد را دریافت کرده باشیم می‌توانیم در این کشور کار کنیم؟

جواب این سوال هم آری است هم خیر. آری از آن جهت که شما با دریافت یکی از دعوتنامه‌های سوئد مانند دعوتنامه تحصیلی تا زمانی که در آن کشور هستید می‌توانید طبق یک میزان ساعت مشخص کار کنید و به کسب درآمد بپردازید. خیر نیز از آن جهت که به طور مثال با دریافت دعوتنامه نمایشگاهی آن قدر وقت زیادی ندارید که بخواهید در این کشور کار کنید و از طرفی این اجازه به شما داده نخواهد شد. پس می‌توان به این نتیجه رسید که کار کردن شما در این کشور به نوع دعوتنامه‌ای که دریافت نموده‌اید بستگی دارد. این نوع دعوتنامه است که برای شما تعیین تکلیف می‌نماید که چه مدتی می‌توانید در این کشور بمانید.

مزایای دریافت دعوتنامه سوئد

همانطور که می‌دانید اقامت در این کشور کار بسیار آسانی نیست و دارای یک شرایط خاص می‌باشد که باید آن را رعایت کنید. دریافت دعوتنامه سوئد یکی سری مزایا دارد که شاید بتوان از مهم‌ترین آن‌ها بالا رفتن سرعت دریافت اقامت این کشور را قلمداد کرد. به این صورت که اگر شما یکی از این دعوتنامه‌های کشور سوئد را دریافت نمایید در مصاحبه و انجام امور اداری این کشور برای اخذ ویزا راحت‌تر می‌توانید عمل نمایید.

زمان مدت اقامت در دعوتنامه سوئد

همانطور که گفته شد دعوتنامه‌های مختلفی برای سفر به کشور سوئد وجود دارند و این دعوتنامه‌ها هر کدام دارای یک شرایط خاص می‌باشد و این شرایط هستند که برای مدت اقامت و کاری که در آنجا انجام می‌دهید تعیین تکلیف می‌نمایند. به طور مثال اگر دعوتنامه سوئد را دریافت نمودید با توجه به نوع دعوتنامه، زمان اقامت شما در این کشور مشخص می‌شود و شما تا زمانی که در ویزایتان مقرر شده است می‌توانید در این کشور سکونت داشته باشید. به عنوان نمونه در دعوتنامه تحصیلی شما تا زمانی که در این کشور تحصیل می‌نمایید می‌توانید سکونت کنید و بعد از آن اگر اقامت دائم را نگرفته بودید باید سوئد را ترک کنید.

نکات لازم برای سفر به سوئد

چنانچه دعوتنامه سوئد را دریافت نمودید و قصد سفر به این کشور را دارید باید به یک سری از مشخصات کشور سوئد توجه نمایید:

  • این کشور با کشور ما یعنی ایران دارای یک اختلاف زمانی 5/1 ساعته می‌باشد. یعنی یک ساعت و نیم از کشور ما عقب‌تر است.
  • زبان رسمی افراد این کشور سوئدی می‌باشد اما کما بیش به انگلیسی نیز مسلط می‌باشند.
  • واحد پولی این کشور کرون است.
  • نوع برق این کشور 230 ولت می‌باشد و دوشاخه‌های آن‌ها مانند کشور ایران است.
  • کد این کشور 46+ است و شماره تماس اضطراری آن 112 است.
  • چنانچه قصد سفر به این کشور را داشتید به این موارد باید توجه نمایید.
زمان مدت اقامت در دعوتنامه سوئد | یوروپ تورز

نتیجه گیری

همانطور که در متن گفته شد دریافت دعوتنامه سوئد در هر قسمتی از این دعوتنامه‌ها به شما کمک می‌کند که شما راحت‌تر ویزا را دریافت نمایید. دریافت دعوتنامه سوئد کار بسیار سختی به نظر می‌آید که اگر شما موفق به انجام آن شوید بسیار خوش شانس می‌باشید. امیدواریم توانسته باشیم شما را با دعوتنامه سوئد و چگونگی اخذ ویزا از این طریق آشنا کرده باشیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان نهاده باشیم. از اینکه ما را تا پایان متن همراهی نمودید بسیار متشکریم.


سوالات متداول دعوتنامه سوئد

برای گرفتن ویزای سوئد (شینگن) باید چه کرد؟

برای گرفتن ویزای شنگن ابتدا باید فرم دعوتنامه در سایت‌های کنسولگری سوئد بصورت آنلاین تکمیل شود. که این فرم بسته به نوع ویزای در خواستی به صورت یک بار ورود و چند بار ورود  متفاوت می‌باشد.

دعوتنامه سوئد چیست؟

فرستادن نامه از طرف آشنایان و نزدیکان، یا به منظور دعوت کردن کسی برای همکاری، خرید یا بازدید از نمایشگاه و یا از طرف یک سازمان که شخص خاصی را دعوت می‌نماید دعوتنامه نام دارد.

یکی از نکات مهم و قابل توجه دعوتنامه سوئد چیست؟

حتما برای دعوتنامه‌ای که ارسال می‌کند یک دلیل کافی و قانع‌کننده داشته باشد تا گیرنده دعوتنامه در کشور خود برای اخذ ویزای سوئد با مشکلی مواجه نشود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

محمد مهدي رحمتي 26 مرداد 1397 پاسخ

سلام اطلاعاتتون كامل و عالي بود ميبخشيد يك سوال من براي شرمت در مسابقات جهاني در حال حاضر دعوتنامه سوئد دارم به اسم خودم چند روز طول ميكشد تا ويزا دست ما برسد ؟