دعوتنامه ایتالیا | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه ایتالیا | معرفی – انواع – شرایط

انواع دعوتنامه وجود دارد که برای اخذ ویزای ایتالیا نقش بسیار مهمی ایفا می نماید. سؤالات زیادی که در خصوص ویزا و دعوتنامه ایتالیا پرسیده می شود، عموماً در ذهن افراد اینطور به نظر می رسد که آیا وجود دعوتنامه به معنی اخذ صددرصد ویزای ایتالیا می باشد؟ امروز قصد داریم در خصوص انواع دعوتنامه صحبت نماییم.

دعوتنامه چیست؟

دعوتنامه یکی از مدارکی که ویزا گرفتن را ساده تر می نماید. گاه دیده می شود سازمان مهاجرتی برای افرادی که تقاضای ویزای ایتالیا دارند، درخواست دعوتنامه از طرف آشنایان متقاضی می نماید. دعوتنامه یکی از مدارکی است که به همراه سایر مدارک می بایست در پرونده فرد وجود داشته باشد تا بتواند ویزا بگیرد.

در دعوتنامه می بایست اصل صداقت رعایت شود. به عنوان مثال فردی که دعوتنامه می نویسد می بایست مسئول مواردی که در برگه قید می نماید باشد. مطالب درج شده در دعوتنامه ایتالیا به دقت مورد بررسی قرار میگیرد. عموماً در دعوتنامه ایتالیا اطلاعات شناسایی فرد به همراه هدف از سفر متقاضی درج می شود، محل اسکان و چگونگی پرداخت آن نیز مطرح خواهد شد. همین طور می بایست زمان خروج از کشور نیز درج شود. فردی که شهروند ایتالیا بوده و برای شما دعوتنامه می فرستد می بایست تمامی اطلاعات خود را ثبت نماید. اگر در دعوتنامه قید شد که فرد پشتیبان مالی شما است قطعاً نیاز به فیش حقوق سه ماه اخیر خواهد بود.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

دعوتنامه توریستی ایتالیا

عموماً دعوتنامه برای کسانی است که تصمیم دارند ویزای توریستی ایتالیا را کسب نمایند. در دعوتنامه هدف سفر مشخص می شود. دعوتنامه توریستی ایتالیا یکی از عوامل بسیار مهم برای سفر به این منطقه می باشد و از عوامل پر اهمیت در اخذ ویزای توریستی است. یکی از گزینه هایی که می بایست برای نوشتن دعوتنامه توریستی رعایت شود اطلاعات کامل افراد می باشد، کپی مدارکی که وضعیت اقامت فرد را مشخص نماید از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. تمامی موارد ذکر شده برای دعوتنامه ایتالیا توریستی می بایست دقیق و بدون دروغ باشد، هر گونه دروغ و یا ظاهر سازی قطعاً شانس اخذ ویزا را از شما سلب خواهد نمود.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

دعوتنامه تجاری ایتالیا

به طور کلی دعوتنامه تجاری ایتالیا نامه ای است که برای دعوت کردن افراد برای حرفه ای خاص صورت می پذیرد. بین شرکت مبدأ و شرکت مقصد می باشد. در این دعوتنامه هدف از سفر می بایست به درستی مشخص شود. گاه هدف از سفر بازدید یا خرید دستگاه می باشد و گاه دعوت برای گسترش اقتصاد خواهد بود.

دعوتنامه تجاری ایتالیا یک نسخه PDF است که برای شرکت مهمان از طرف پست فرستاده می شود، البته این روال به صورت ایمیل نیز می باشد. توجه نمایید برای سفارت ها اغلب توضیح کامل و دلیل دعوت متقاضی از اهمیت ویژه ای برخودار است. مهر و امضای شرکت میزبان یکی از موارد مهم در دعوتنامه ایتالیا است.

دعوتنامه کاری گاه با توجه به مدارک و یا سوابق تحصیلی فرد مورد توجه قرار می گیرد. عموماً دعوتنامه های تجاری ایتالیا از نوع کاری کمی دشوار است در واقع کارفرما می بایست مهاجر را ضمانت نماید، این ضمانت بسیار دشوار به مرحله ثبت می رسد.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

چرا گرفتن دعوتنامه تجاری دشوار است؟

موضوعی که همیشه سؤال برانگیز می باشد، دشواری دعوتنامه های تجاری و به خصوص کاری می باشد. توجه نمایید که شما می بایست برای کار وارد یک کشور دیگری بشوید، هیچ شناختی از شما وجود ندارد، این موضوع روال را دشوار می کند. در واقع برای یک کشور استخدام فرد خارجی به مراتب سخت تر از شهروند خود می باشد. ضمانت کارفرما از اهمیت بسیار ویژه ای برای دعوتنامه ایتالیا برخوردار است. کارفرما می بایست تضمین نماید که شما تحت کنترل همیشگی هستید و هر تخلفی از سوی شما از طریق کارفرما پوشش داده می شود، به این ترتیب قطعاً اخذ دعوتنامه کاری ایتالیا دشوار خواهد بود.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا

دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا بر اساس شغل عرضه می شود. در واقع این دعوتنامه یک روادید اجازه فعالیت می باشد و دریافت دستمزد در این دعوتنامه قید نمی شود. در دعوتنامه ایتالیا می بایست عکس رنگی ارسال شود. اگر پرونده ناقص باشد و یا فتوکپی ناقص عرضه شود، قطعاً از اخذ ویزا دور خواهید شد. پذیرش این نوع دعوتنامه نسبت به نوع تجاری ساده تر است.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

آیا دعوتنامه به معنی اخذ ویزا می باشد؟

توجه نمایید که دعوتنامه به معنی اخذ ویزا نمی باشد. دعوتنامه یک گزینه بسیار مهم و تاثیرگذار در اخذ ویزا بوده و به نوعی یک محرک کمکی خواهد بود. در بررسی های اخیر مشخص شد که مراحل اخذ دعوتنامه تجاری در بین انواع دعوتنامه ایتالیا بسیار دشوار تر است. اگر می خواهید به ایتالیا سفر نمایید و در تور ایتالیا شرکت کنید بهتر است به سراغ دعوتنامه های توریستی بروید.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

قوانین انواع دعوتنامه ایتالیا

در ابتدا می بایست فرم دعوتنامه طبق روال دقیق پر شود. به این منظور اگر فرد دعوت کننده شهروند ایتالیا باشد نیاز به کپی گذرنامه آن می باشد، البته شناسنامه ایتالیایی معتبر نیز می بایست همراه دعوتنامه فکس شود.

اگر فرد دعوت کننده یک شهروند خارجی است که در ایتالیا زندگی می کند، می بایست کپی اجاره اقامت وی نیز به همراه سایر مدارک فکس شود. اعتبار اجازه اقامت دعوت کننده می بایست دقیق و استاندارد باشد.

مورد بعدی مدرک شغلی است، اگر قرار به ویزای تجاری باشد می بایست مدرک شغلی به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. مدارک شغلی می بایست برای مدیر و اعضای هیئت مدیره شرکت مورد نظر به طور دقیق شفاف سازی شود.

افرادی که دارای مشاغل آزاد هستند، می بایست پروانه کسب معتبری به همراه داشته باشند.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

مدارک کلی برای ویزای ایتالیا

اصل و فتوکپی شناسنامه متقاضی می بایست به زبان ایتالیایی ترجمه شود، در تبصره هایی امکان ترجمه انگلیسی نیز وجود دارد. در این بخش نیازی به تأیید وزارت دادگستری نیست. بیمه مسافرتی متقاضی می بایست به صورت اصل و کپی عرضه شود و البته این بیمه تنها در نوع بین المللی قابل قبول است. دعوتنامه ایتالیا یکی از موارد بسیار مهم و اساسی در ویزای ایتالیا می باشد. با دعوتنامه قطعاً راحت تر می توانید ویزا بگیرید.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ایتالیا

در ابتدا می بایست فرم درخواست ویزای شینگن پر شود. نیاز به دو قطعه عکس 3 * 4 می باشد. برای این ویزا نیاز به گذرنامه با 6 ماه اعتبار است. شما می بایست برای مصاحبه هزینه ای را پرداخت نمایید. اصل و تصویر مدرک شغلی می بایست ترجمه شود. لیست پرداخت شش ماهه آخر می بایست با گواهی اشتغال همراه باشد.

مدارک توانایی مالی همچون سند زمین و ملک به همراه سپرده بانکی از گزینه های بسیار مهم است.

دعوتنامه توریستی ایتالیا از مدارکی است که اگر طبق اصول تهیه شود، قطعاً می تواند اخذ ویزا را ساده تر نماید.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

مدارک مورد نیاز ویزای تجاری ایتالیا

برای ویزای ایتالیا نیاز به فرم درخواست، دو قطعه عکس پرسنلی، گذرنامه با اعتبار 6 ماهه و هزینه مصاحبه می باشد. دعوتنامه ایتالیا می بایست عیناً از روی مدل تعیین شده تکمیل شود و در نهایت نیاز به گواهی ثبت از بخش بازرگانی می باشد که البته در واقع تأیید اصالت ثبت شرکت از گزینه های مهم برای متقاضی است.

در این ویزا نیاز به معرفی نامه از سوی سر برگ شرکتی که متقاضی در آن استخدام است می باشد. این معرفی نامه می بایست شامل اطلاعات شناسنامه ای متقاضی باشد. اطلاعات گذرنامه ای فرد متقاضی از جمله شماره گذرنامه، تاریخ و محل صدور و همینطور تاریخ انقضا از مسائل بسیار مهم است. سمت متقاضی در سازمان مربوطه می بایست به دقت مشخص شود. نوع ارتباط تجاری بین شرکت ایرانی و ایتالیایی می بایست تعیین شود. تاریخ و زمان اقامت متقاضی می بایست به دقت مشخص شود. دعوتنامه ایتالیا دارای فرم دقیق و اعلام شده ای می باشد.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

نکات طلایی دعوتنامه ایتالیا

اصول دعوتنامه نویسی بسیار مهم است. از هرگونه اضافه گویی بپرهیزید. دعوتنامه می بایست طبق فرم تعیین شده باشد و روال های سلیقه ای سبب می شود که از ویزا دور شوید. شفاف بنویسید، راست بگویید، گفتن حقیقت در نوشتن دعوتنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عموماً فردی که به بررسی دعوتنامه می پردازد از سواد خوبی برخوردار است و قطعاً هوش قابل قبولی دارد.

به نوعی دعوتنامه ایتالیا می بایست در نهایت شفاف سازی نوشته شود. هدف از سفر را مشخص نمایید، هدف می بایست در چهارچوب سیاست ایتالیا بگنجد. اگر دعوتنامه ایتالیا دارای معنای دقیقی نباشد قطعاً رد خواهد شد. فردی که نویسنده دعوتنامه ایتالیا است می بایست مسایلی را عنوان نماید که از عهده اش بر می آید، اگر توان ساپورت مالی ندارید لطفاً تقبل نکنید! قوانین دعوتنامه ایتالیا اغلب یکسان است بنابراین با در نظرگرفتن مسائل روز می تواند بهترین متن را آماده نمایید. دعوتنامه ایتالیا می بایست طبق اصول تنظیم شود.

کدام نوع از دعوتنامه ایتالیا آسان تر است؟

دعوتنامه های نمایشگاهی ایتالیا به نسبت مدل های تجاری و کاری ساده تر هستند. در این دعوتنامه ها نیاز به مشخص نمودن ساپورت مالی مشخصی نمی باشد. اغلب افرادی که به سراغ دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا می روند می بایست هدف دقیق سفر را مشخص نموده و نیاز به مهر و امضا از هیچ ارگان خاصی نمی باشد.

به همین ترتیب دعوتنامه ایتالیا نیز اگر دقیق رعایت شود بسیار ساده پذیرفته خواهد شد. موضوعی که گاه در بین افراد سؤال برانگیز است، این است که اخذ ویزای تجاری و به نوعی تأیید دعوتنامه تجاری کار بسیار دشواری است. این موضوع تا حد بسیاری صحیح است. در واقع اخذ ویزای تجاری به همراه دعوتنامه تجاری کمی کار را راحت تر خواهد نمود. برای تنظیم دعوتنامه تجاری و کاری هرچه مدارک شما کامل تر باشد شانس بیشتری خواهید داشت. دعوتنامه ایتالیا دارای قوانین خاصی است.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

برای دعوتنامه ایتالیا در ابتدا باید چه کرد؟

اولین گام برای تنظیم دعوتنامه ایتالیا بررسی هدف است. هدف از سفر را به زبان ساده توضیح دهید، نیاز به اغراق نمایی های عجیب و غریب نمی باشد. توجه کنید که می بایست به طور طبیعی مشخص شود که شما قرار نیست به ایتالیا بروید و دیگر بر نگردید! این موضوع از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. سپس می بایست اطلاعات را به دقت وارد نمایید، هرگونه اشتباه چه سهو و چه عمد مشکلساز خواهد بود. توجه نمایید که دعوتنامه ایتالیا می بایست طبق نظم خاصی تنظیم شود و هرگونه عدم رعایت نکات سبب می شود که این دعوتنامه دچار ایراد شود.

پس از تنظیم دعوتنامه ایتالیا به اصلاح آن بپردازید و مرور و بازنگری نمایید. فرد دعوت کننده می بایست آشنای شما باشد و اثبات این موضوع خود یک گام دشوار می باشد و البته اگر توسط آن فرد ساپورت مالی شوید، قطعاً مشکلات شما کمتر خواهد بود. داستان پردازی نکنید، تیم هایی که به بررسی دعوتنامه شما مشغول هستند هیچ تخفیفی برای شما قائل نبوده و از قانون خاصی پیروی می نمایند. دعوتنامه ایتالیا گزینه ای موثر در اخذ ویزا است.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

جمع بندی در خصوص دعوتنامه ایتالیا

تا به اینجا در خصوص انواع دعوتنامه ایتالیا صحبت شد و از روال های تنظیم هر یک مطلع شدیم. بررسی های اخیر در خصوص دعوتنامه ایتالیا این طور نشان می دهد که عموماً فرد دعوت کننده می بایست خود علاقمند به دعوت شما باشد و این موضوع از نوع تنظیم دعوتنامه ایتالیا توسط این فرد مشخص است.

در دعوتنامه ایتالیا رعایت قوانین حرف اول را می زند و هرگونه حرکت سلیقه ای قطعاً مشکلساز خواهد بود. شاید بهتر باشد فرد دعوت کننده کمی اطلاعات خود را در زمینه تنظیم دعوتنامه افزایش دهد. دقت کنید که برای سفر به ایتالیا بهتر است زمان شناس باشید و از هر گونه سهل انگاری در خصوص اخذ ویزا دوری کنید.

تیم های مشاور برای تنظیم دعوتنامه ایتالیا فراهم شده اند که به بهترین شکل ممکن این روال را برای شما طی خواهند نمود. با داشتن دعوتنامه ایتالیا قطعاً شانس بیشتری برای اخذ ویزای ایتالیا خواهید داشت. عموماً استفاده از یک فرد و یا منبع متخصص در انجام امور سفر به شما کمک می کند که از هر گونه اشتباه دوری نمایید، این موضوع در نهایت هزینه شما را کمتر خواهد نمود و در زمانتان نیز صرفه جویی می کند. دعوتنامه ایتالیا می بایست در نهایت صداقت تنظیم شود.

دعوت نامه توریستی ایتالیا | دعوت نامه تجاری ایتالیا | دعوت نامه نمایشگاهی 88851080 -021

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط ایتالیا ، وقت سفارت ایتالیا، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

مجتبی آقائی 10 مرداد 1397 پاسخ

ارسال دعوت نامه جهت کار

سمیرا 22 بهمن 1396 پاسخ

ببخشید با دعوتنامه نمایشگاهی برای چه نوع ویزایی باید اقدام کرد؟

 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!