دعوتنامه آلمان 2022 | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه آلمان 2022 | معرفی – انواع – شرایط

دعوتنامه آلمان، انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین دعوتنامه‌های آلمان می‌توانیم به دعوتنامه آلمان برای سفر توریستی، دعوتنامه آلمان برای تجارت و …

معمولا برای سفر به کشورهای دیگر گاهی از سوی بستگان و یا افراد دیگر دعوتنامه ارسال می‌شود، دعوتنامه آلمان نیز به منظور سفر به این کشور از سوی خویشاوندان و یا اشخاص دیگر به منظور انجام کاری خاص انجام می‌گیرد، دعوتنامه آلمان و کشورهای دیگر در واقع اخذ ویزا را تسهیل می‌کنند و از ارائه مدارک بیشتر جلوگیری خواهد کرد.

دعوتنامه آلمان انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین دعوتنامه‌های آلمان می‌توانیم به دعوتنامه آلمان برای سفر توریستی، دعوتنامه آلمان برای تجارت، دعوتنامه آلمان برای نمایشگاه و دعوتنامه آلمان برای کار اشاره کنیم، در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با دعوتنامه آلمان و انواع آن آشنا کنیم، همراه ما باشید.

دعوتنامه آلمان چیست؟

قبل از پرداختن به دعوتنامه آلمان، ابتدا به تعریف خود دعوتنامه جهت آشنایی بیشتر با آن خواهیم پرداخت، دعوتنامه در واقع نامه‌ای است که از طرف آشنایان و بستگان در یک کشور خارجی برای دعوت شخصی یا اشخاصی از آشنایان برای سفر به آن کشور ارسال می‌شود، گاهی اوقات دعوتنامه‌ها از طرف ارگان‌ها، سازمان‌ها و یا شرکت‌های جهت دعوت افرادی خاص به منظور شرکت در همایش، بازدید، تجارت و … انجام می‌گیرد.

به طور کلی می‌توانیم بگوییم که دعوتنامه‌ها می‌توانند درموضوعات مختلف و به هر دلیلی باشند، اما مهم‌ترین دعوتنامه‌ها، دعوتنامه‌های توریستی، تجاری، کاری، پزشکی و نمایشگاهی می‌باشند، نوع دعوتنامه‌ای که از سوی بستگان و یا شرکت‌ها ارسال می‌شود و در آن توضیحات دقیقی منطبق بر قوانین کشورها درج می‌گردد می‌تواند در روند صدور ویزای آلمان شما تاثیرگذار باشد، دعوتنامه آلمان نیز شرایط خاص خود را دارد.

سفر به کشور آلمان با دعوتنامه

ارسال دعوتنامه آلمان از سوی خانواده، آشنایان و شرکت‌ها نیز قوانین خاصی وجود دارد که باید این قوانین رعایت شود تا دعوتنامه معتبر باشد و در روند صدور ویزا تاثیر داشته باشد، دعوتنامه آلمان نیز می‌تواند در زمینه‌های مختلفی ارسال شود، از مهم‌ترین این دعوتنامه‌ها که معمولا بیشتر صادر می‌شود می‌توانیم به دعوتنامه‌های تجاری، توریستی و نمایشگاهی اشاره کنیم، دعوتنامه آلمان در دو قالب رسمی و غیر رسمی می‌تواند باشد، همان طور که مشخص است دعوتنامه رسمی به مراتب تاثیر بیشتری در روند تسهیل ویزا نسبت به دعوتنامه غیر رسمی خواهد داشت.

دعوتنامه رسمی آلمان (تعهد نامه)

این نوع دعوتنامه از سوی اشخاص حقوقی یا حقیقی می‌تواند ارسال شود، طبق دعوتنامه یا تعهد رسمی تعهد می‌شود که ضمانت مالی هزینه‌های زندگی شخص دعوت شده در مدت حضور در آن کشور بر عهده شخص دعوت‌کننده می‌باشد، با این اقدام که ثابت کردن شرایط مناسب اقتصادی برای اقامت و سفر طبق ماده 5 بند 1 الزامی است را میسر می‌کند.

درواقع طبق این دعوتنامه آلمان شخص دعوت‌کننده، تمامی هزینه‌های زندگی و حتی بازگشت شخص مسافر و دعوت شده را برعهده می‌گیرد.

این تعهدنامه برای دعوتنامه آلمان که Verpflichtungserklärung نام دارد، شرایط خاصی را دارا می‌باشد که باید آن شراط از سوی فرد دعوت‌کننده به کشور آلمان رعایت شود، در شرایط خاصی نیز این تعهدنامه می‌تواند شامل فرد دعوت شونده شود، اگر شخص دعوت شونده نه با اختیار بلکه با اجبار از کشور آلمان دیپورت شود باید هزینه‌های آن نیز پرداخت شود، همچنین در شرایطی که فرد بخواهد پناهنده شود نیز تامین هزینه‌ها از زمان ورود به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت.

دعوتنامه رسمی (تعهد نامه)

اهمیت ارائه Verpflichtungserklärung دراخذ ویزای آلمان

نکته‌ای که در اینجا باید بدان توجه شود این است که، ارائه دعوتنامه آلمان و در واقع تعهدنامه Verpflichtungserklärung به معنای این نیست که به طور قطع با صدور ویزای شما برای سفر به کشور آلمان موافقت خواهد شد، اهمیت دعوتنامه آلمان در این است که روند صدور ویزای آلمان و وقت سفارت آلمان را برای شما تسهیل خواهد کرد و برای مثال شما با یک دعوتنامه رسمی نیاز به این ندارید که ثابت کنید از لحاظ مالی توانایی تامین هزینه‌های خود را در مدت اقامت در آلمان دارید.

دعوتنامه توریستی آلمان | دعوتنامه تجاری آلمان | دعوتنامه نمایشگاه آلمان 88851080-021

مدت زمان دعوتنامه آلمان

اعتبار دعوتنامه‌های رسمی از زمان صدور تا شش ماه می‌باشد، اگر شما قصد دارید با دعوتنامه آلمان به این کشور سفر کنید و با آن برای 2 سال اقامت داشته باشید و اگر در دعوتنامه آلمان شما فقط 90 روز اعتبار برای مدت شش ماه وجود دارد، از آن جا که در واقع هزینه 90 روز تضمین شده است.

باید برای روزهای باقی مانده از مدارک دیگری برای تضمین تامین هزینه‌ها استفاده کنید تا روادید به مدت دو سال صادر شود، به همین منظور می‌توانید از حساب‌های مالی سه ماه گذشته خود استفاده کنید که نشان خواهد داد شما جهت تامین هزینه زندگی در مدت زمان باقی مانده تمکن مالی دارید.

ویزای چند ساله آلمان با یک دعوتنامه

اگر دعوتنامه آلمان یا همان دعوتنامه رسمی آلمان برای شما صادر شده باشد، می‌توانید با همان دعوتنامه برای چند سال درخواست ویزا کنید، به همین منظور شخص دعوت‌کننده از شما، باید به اداره امور اتباع خارجی مراجعه کند و اعلام کند که اقامت شما برای مدت طولانی 1 تا 4 سال می‌باشد، بدین ترتیب درخواست می‌کند که در دعوتنامه آلمان آن مدت درج شود، بدین ترتیب تضمین مالی شما برای اقامت طولانی‌تر وجود خواهد داشت.

اما ممکن است اداره امور اتباع خارجی طبق تشخیص و قوانین داخلی دعوتنامه رسمی را برای مدت زمان کم‌تری به عنوان تضمین‌کننده هزینه‌های زندگی در مدت اقامت، قبول کند، در این صورت است که شخص متقاضی سفر باید مدارک دیگری را که جهت نشان دادن توانایی مالی در جهت تمکن مالی است را ارائه دهد و همان طور که گفته شد ارائه مدرک حساب‌های مالی سه یا شش ماه گذشته جهت تمکن مالی می‌تواند کافی باشد.

دعوتنامه غیر رسمی برای سفر به آلمان

دعوتنامه آلمان علاوه بر این که رسمی است می‌تواند غیر رسمی نیز باشد، در اینجا تایید و ثبت امضا لازم نیست، معمولا دعوتنامه غیررسمی به منظور صدور روادید و سفر به آلمان جهت دیدار خانواده، دوستان و آشنایان می‌باشد، در این دعوتنامه غیر رسمی باید مشخصات دعوت کنند و دعوت شونده و همچنین مدت زمان سفر و هدف سفر درج شود، دعوتنامه باید به زبان آلمانی صادر شود.

دعوتنامه آلمان که به صورت غیر رسمی است می‌تواند تایپ شده باشد و یا به صورت دستنویس ارائه شود، شخص دعوت‌کننده که اعضای خانواده یا دوستان و آشنایان را دعوت کرده است باید آن را شخصاً امضا کند.

شرایط فرد آلمانی دعوت کننده

شخصی که بستگان و آشنایان خود را به آلمان دعوت می‌کند باید از شرایط خاصی برخوردار باشد، این شرایط می‌تواند از نظر اقامتی و یا توانایی تامین هزینه‌ها باشد.

  1. شرایط اقامت

از نظر اقامتی شخص دعوت کنند باید اقامت دائم آلمان به نام Niederlassungserlaubnis را داشته باشد، داشتن اقامت موقت آلمان Aufenthaltserlaubnis نیز برای ارسال دعوتنامه آلمانی کافی است، با کارت آبی اتحادیه اروپا Blaue Karte EU نیز می‌توان برای بستگان و آشنایان دعوتنامه فرستاد، اما کسانی که وضعیت دولدونگ Duldung دارند نمی‌توانند دعوتنامه آلمان ارسال کنند.

  1. شرایط مالی

برای این که وضعیت مالی شخص دعوت‌کننده برای ارسال دعوتنامه آلمان مشخص شود دو حالت وجود دارد، یکی در آمد خالص کافی Nettoeinkommen است و دیگری هم وثیقه Sicherheitsleistung برای گذاشتن است، با دادن این مدارک اداره مرتبط وضعیت مالی شما را جهت تضمین هزینه‌های شخص دعوت شده خواهد سنجید، وثیقه تا زمان خروج فرد دعوت شده به آلمان بلوکه خواهد شد و زمانی که شخص دعوت شده از آلمان خارج می‌شود، از طریق پاسپورت و تایید خروج، وثیقه دعوت‌کننده آزاد خواهد شد.

در مورد در آمد خالص نیز باید گفته شود که برای هر نفر دعوت شده در حدود 291 یورو در نظر گرفته می‌شود که البته می‌تواند از ایالتی به ایالتی دیگر با توجه به شرایط و هزینه‌های جاری و البته قوانین کشور آلمان متفاوت باشد.

شرط فرد دعوت کننده

انواع دعوتنامه آلمان

دعوتنامه آلمان می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و ممکن است از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی ارسال شده باشد از بستگان، آشنایان و… می‌توانیم به عنوان اشخاص حقیقی نام ببریم و از اشخاص حقوقی می‌توانیم به شرکت‌ها و سازمان‌ها اشاره کنیم، به طور کلی می‌توانیم از دعوتنامه آلمان به دعوتنامه‌های توریستی، دعوتنامه‌های تجاری و کاری، دعوتنامه‌های پزشکی و نمایشگاهی اشاره کنیم.

دعوتنامه توریستی آلمان

یکی از رایج‌ترین دعوتنامه‌هایی که به عنوان دعوتنامه آلمان ارسال می‌شود دعوتنامه توریستی آلمان و یا دعوتنامه برای دیدار اقوام و آشنایان است، این دعوتنامه به طور معمول از سوی اقوام و آشنایان ارسال می‌شود.

این دعوتنامه می‌تواند به صورت رسمی و یا غیر رسمی باشد و در صورتی که رسمی باشد باید شخص دعوت‌کننده تامین هزینه‌های شما را در طول اقامت بر عهده بگیرد و در واقع آن را با ارائه تعهدنامه‌ای تضمین کرده باشد، سفارت آلمان در دعوتنامه ارسالی از سوی خویشان و بستگان ابتدا بررسی می‌کند که بین دعوت‌کننده و و دعوت شونده رابطه خانوادگی و فامیلی وجود داشته باشد، اثبات رابطه خانوادگی معمولا به وسیله ارائه گواهی تولد و یا شناسنامه و یا سایر مدارک فهمیده می‌شود، برای مثال برای اثبات رابطه خواهری و برداری از روی اسم والدین در شناسنامه‌ها یا گواهی تولد به رابطه خانوادگی آن‌ها پی برده می‌شود.

دعوتنامه تجاری آلمان

از دیگر دعوتنامه های آلمان می توانیم به دعوتنامه تجاری آلمان اشاره کنیم، دعوتنامه تجاری معمولا برای کارهای تجاری بین شرکت ها، خرید و فروش و … ارسال می شود، در دعوتنامه تجاری باید به صورت دقیق هدف از مسافرت و طول مدت زمان آن مشخص باشد، اگر تامین هزینه های سفر تجاری فرد دعوت شده برعهده دعوت کنندگان باشد، باید طبق قانون اقامت آلمان در بندهای 66 الی 68 به صورت رسمی در دعوتنامه ذکر شود.

اصل و کپی دعوتنامه باید به هنگام مراجعه به سفارت تحویل داده شود، نکته ای که باید به آن توجه شود این است که اگر دعوتنامه آلمان تجاری باشد، هیچکدام از بستگان و اعضای خانواده شخص دعوت شده نمی توانند از آن برای درخواست ویزای آلمان استفاده کنند.

دعوتنامه نمایشگاهی آلمان

به طور معمول در کشور آلمان سالیانه نمایشگاه‌های زیادی که جنبه بین‌المللی دارد برگزار می‌شود، نمایشگا‌های اتومبیل، نمایشگاه‌های فرش، غذاهای ارگانیک، نمایشگاه‌ها مد و جواهرات، ساختمان و سخت‌افزار و… از این نوع نمایشگاه‌ها هستند و معمولا برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها برای شرکت افراد و شرکت‌ها به این نمایشگاه‌ها دعوتنامه نمایشگاهی آلمان را ارسال می‌کنند که بسیار شبیه به دعوتنامه تجاری می‌باشد و در ارسال آن هم باید قوانین کشور آلمان به صورت دقیق رعایت شود و اهداف و مدت زمان نمایشگاه به صورت دقیق درج شوند.

دعوتنامه کاری آلمان

دعوتنامه کاری آلمان نیز از انواع دعوتنامه آلمان می‌باشد، امکان دارد کارفرمایی با توجه به سوابق و مدارک شغلی و تحصیلی شما و با توجه به مسلط بودن شما در زبان دوم شما را مورد توجه قرار دهد و برای شما دعوتنامه کاری جهت استخدام در کشور آلمان ارسال کند، البته دعوتنامه کاری چندان آسان به نظر نمی‌رسد و از آنجا که کارفرما مسئول فرد استخدام شده می‌باشد و باید تمام موارد مورد نیاز وی را تضمین کند کمی مشکل به نظر می‌رسد.

در صورت چنین اقدامی کارفرما تمامی اقدامات را در کشور آلمان انجام خواهد دارد و فقط برای متقاضی کار دعوتنامه الکترونیکی ارسال خواهد شد که از طریق آن می‌تواند دعوتنامه آلمان مخصوص کار را پیگیری کند و بقیه مراحل را انجام دهد.

دعوتنامه پزشکی آلمان

یکی از انواع دعوتنامه آلمان دعوتنامه پزشکی است، برخی از بیماران ترجیح می‌دهند که درمان پزشکی و مراقبت‌های خود را در خارج از کشور ادامه دهند، کشور آلمان نیز از نظر پزشکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد، بر همین اساس باید دعوتنامه رسمی از سوی کلینیک‌ها و بیمارستان و یا اشخاص از جمله آشنایان با شرایط گفته شده با در نظر گرفتن مدت سفر و تامین هزینه‌ها برای متقاضی خدمات پزشکی به همراه سایر مدارک ارائه شود.


سوالات متداول دعوتنامه آلمان

دعوت نامه آلمان چیست؟

دعوت نامه آلمان و کشورهای دیگر در واقع اخذ ویزا را تسهیل می‌کنند و از ارائه مدارک بیشتر جلوگیری خواهد کرد.

مهم ترین دعوت نامه خای آلمان چه نوع هایی هستند؟

دعوت نامه آلمان انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین دعوتنامه‌های آلمان می‌توانیم به دعوتنامه آلمان برای سفر توریستی، دعوت نامه آلمان برای تجارت، دعوت نامه آلمان برای نمایشگاه و دعوتنامه آلمان برای کار اشاره کنیم.

شرایط اقامت فرد ارسال کننده دعوت نامه باید چگونه باشد؟

از نظر اقامتی شخص دعوت کنند باید اقامت دائم آلمان به نام Niederlassungserlaubnis را داشته باشد، داشتن اقامت موقت آلمان Aufenthaltserlaubnis نیز برای ارسال دعوتنامه آلمانی کافی است، با کارت آبی اتحادیه اروپا Blaue Karte EU نیز می‌توان برای بستگان و آشنایان دعوتنامه فرستاد، اما کسانی که وضعیت دولدونگ Duldung دارند نمی‌توانند دعوتنامه آلمان ارسال کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

19 نظر

مهرداد 1 تیر 1398 پاسخ

باسلام و خسته نباشید.ببخشید دایی همسرم در آلمان پزشک هستند. آیا از طریق ایشون میتونم اقدام برای رفتن به آلمان و اخذ ویزای کاری کنم.؟یعنی اگر دعوتنامه بفرسته و بتونم به آلمان وارد بشم میتونم کارکنم یا درخواست کار بدم؟ یا چون با ویزای کاری وارد نشدم حق کار کردن ندارم؟

رضا 6 اسفند 1397 پاسخ

سلام من هستم از این یکی از دوستانم در المان سی دو سالش من از تعلیق او میتونم برام ب المان و از اونجام اقامت بگیرم

بابازاده 10 اردیبهشت 1398 پاسخ

با سلام
دوست عزیز این وبسایت در خصوص سفر به اروپا و انجام خدمات مربوط به آن فعالیت دارد
لطفا جهت امور اقامتی با موسسات اراده خدمات اقامتی د رتماس باشید
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
۸۸۸۵۱۰۸۰

بهرام مولودزاده 15 دی 1397 پاسخ

ی سوال داشتم اینکه
چندتا مقاله علمی معتبر دارم با وجود این مقاله ایا از طرف ی ارگان میتونن برام دعوتنامه بفرستن؟؟

محمد جلیلی 24 آذر 1397 پاسخ

با سلام و خسته نباشید و ممنون از برنامه خوبتون،من تقریبا 6 ساله که رو پروژه های اختراعی مختلف کار میکنم و جدیدترین طرح من تولید هیدروژن توسط تابش نور میباشد که برای تامین انرژی سلول های سوختی کاربرد دارد،میخواستم طرحم رو با شرکت bmw در میان بذارم و با دعوت نامه این شرکت به المان مهاجرت کنم،لطفا مرا راهنمایی فرمایید

بابازاده 27 آذر 1397 پاسخ

پاسخ مدیر سایت:

با سلام و احترام فراوان

دوست عزیز باعث افتخار آشنایی من با شما
بهترین حالت مکاتبات با شرکت مربوط است

با تشکر
بابازاده
09107636325

MiNa 18 آبان 1397 پاسخ

با سپاس از توضیحات شما.
سوالات من از شما این است که در دعوتنامه غیررسمی, چه کسانی را می توان دعوت کرد ؟ و ایا باید نام فامیل , یکی باشد ؟ واینکه من خانواده همسر را دعوت کنم ؟؟
ممنون میشم پاسخ سوالاتم را دریافت کنم. کامیاب باشید.

بابازاده 27 آذر 1397 پاسخ

پاسخ مدیر سایت:
با سلام و احترام

دوست عزیز هر شخصی که اقامت و شهروند کشور اروپایی باشد میتواند دعوت کننده باشد
داشتن نسبت نزدیکتر شانس بیشتری جخت صدور ویزا برای شما فراهم میکند

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

Saees 18 مهر 1397 پاسخ

سلام برادر من در آلمان اقامت دایم دارد من در کشور ترکیه غیر قانونی زنده گی میکنیم آیا میتواند برای من دعوت نامه بفرستد در ترکیه ومن از اینجا اقدام سفر کنم آیا باید به کشور اصلی خودم برگردم وانجا دعوت نامه بفرستد

بابازاده 27 آذر 1397 پاسخ

پاسخ مدیر سایت:
با سلام و احترام

دوست عزیزم متاسفانه در خصوص موارد غیرقانون اطلاعاتی در اختیار ندارم

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
09107636325

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
امور غیرقانونی در حوضه کاری ما نمیباشد
با تشکر

امیرعلی 21 شهریور 1397 پاسخ

سلام یکی از دوستان من که در المان هست میتونه برای من دعوت نامه بفرسته؟ من میتونم با این دعوت نامه برم دانشگاه و پزشکی بخونم با ابنکه دعت نامه فقط چند ماه اعتبار داره/ و ابنکه با دعوت نامه باز هم نیاز هست8640 یورو ببرم یا نه؟

بابازاده 27 آذر 1397 پاسخ

پاسخ مدیر سایت:
با سلام و احترام

لطفا بفرمایید چه نوع دعوتنامه ای در اختیار دارید؟؟؟
توریستی ؟
تجاری ؟

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
09107636325

Milad 4 مرداد 1397 پاسخ

سلام من خواهرم و همسرشون در آلمان شرکت دارند..می خوان من رو ببرن آیا امکانش هست یا خیر؟یه سری می گن میشه یه سر ی می گن نه..۲۹ سالمه دیپلم و پیش دانشگاهی دارم و مدرک زبان..می تونن یا باید حتما اول از آلمان آگهی بدن بعد اتحادیه اروپا اگه نبود ایران؟؟ممنون می شم راهنمایی کنید خیلی واجبه

محمد حنیف درخشیده 7 خرداد 1397 پاسخ

با عرض سلام و خسته نباشید میشه منو با دعوت نامه بفرستی آلمان میخواهم برم به
این آلمان لطفا راهنماییم کنید متشکر

محمد حنیف درخشیده 7 خرداد 1397 پاسخ

با عرض سلام و خسته نباشید میشه منو با دعوت نامه بفرستی آلمان

جمشید 17 اردیبهشت 1397 پاسخ

بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام و احترام
خسته نباشین پسرعمه های من 5 ساله در هامبورگ آلمان زندگی می کنند امسال(سال1397) آبان ماه اقامتشان کامل میشود حالا میخواستم بدونم اونها چطوری میتونن برای من اقامت ردیف کنند؟شرایط و هزینه های اقامت موقت و اقامت کامل رو بی زحمت در جیمیلم ارسال کنید و بیان کنید که چه مدت زمانی طول میکشه.
ا

باتشکر و سپاس

.

Sara 4 اردیبهشت 1397 پاسخ

سلام خسته نباشید…
من یه سوال داشتم …حدود ۲۰ روز پیش من فرم درخواست ویزام رو فرستادم ومنتطرم که ایمیل وقت رو برام بفرستن از اونجایی که گفتن سفارت شلوغه وممکنه ایمیل وقت طول بکشه من به فامیلمون گفتم که فعلا دعوتنامه رو نفرستن ..آیا دعوتنامه برای اینکه من ایمیل وقتم رو زودتر دریافت کنم تاثیری داره؟ تشکر…

فاطمه 21 اسفند 1396 پاسخ

با سلام .
من حدود ۳ ساله که در کشور آلمان زندگی میکنم و اقامت اینجارو هم دارم و با تازگی دانشجو شدم.یک سوالی داشتم اینه که آیا من که دانشجو هستم می تونم یک دعوتنامه برای کسی که در ایران دانشجو هست بفرستم یا نه؟
ممنون میشم جواب بدید.