هر آنچه که باید درباره ورشو بدانید

هر آنچه که باید درباره ورشو بدانید

درباره ورشو، مستوان به این اشاره کرد که پایتخت کشور لهستان است و جمعیت آن 1.71 میلیون نفر تخمین زده شده است و به عنوان یک مرکز قدرتمند اقتصادی و فرهنگی…

درباره شهر ورشو

مدتها پیش ماهیگیری به همراه همسر خود در یک کلبه کوچک  در کنار رودخانه ویستولا زندگی میکردند یک روز شاهزاده لهستان که مسیر خود را گم کرده بود به خانه این ماهیگیر برخورد کرد و ماهیگیر باعث نجات جان شاهزاده لهستانی شد.شاهزاده لهستانی برای قدردانی از این زوج تصمیم گرفت تعدادی زمین و ملک به آنها بدهد و به همین ترتیب شهر ورشو متولد و نامگذاری شد. با وجودی که اولین آثار انسانی در شهر ورشو به تاریخ قرن دهم و یازدهم می رسد، توسعه این شهر در قرن 13 آغاز شد. در سال  1596 پادشاه  Sigismund III تصمیم گرفت که دادگاه و دفاتر اصلی سلطنت خود را به قلعه ورشو انتقال داده شود و شهر ورشو پایتخت غیر رسمی پادشاهی لهستان شد.

درباره ورشو
درباره ورشو

در نیمه دوم قرن 18 این کشور از لحاظ سیاسی از نظر سیاسی ضعیف شد و نتایج تراتژی کشور لهستان شروع شد به این ترتیب در 1772، 1793 و 1795، روسیه و اتریش کشور لهستان را بین خودشان تقسیم کردند، جمهوری لهستان را از نقشه ی اروپا برای 123 سال برداشته شد. استقلال کشور لهستان پس از اینکه صورت گرفت که در سال 1807 به امضای معاهده های صلح که توسط ناپلئون بناپارت و امپراطوری روسیه امضا شد.

شهر ورشو در سالهای 1918-1939 به سرعت در حال توسعه بود و به همین دلیل “پاریس شمال” نامگذاری شد.در 1 سپتامبر 1939، نیروهای آلمانی به لهستان حمله کردند و 9 سپتامبر به ورشو حمله کردند. فقط کمتر از سه هفته بعد، شهر مجبور شد تسلیم شود. سال های اشغال، ترور نازی ها و هزاران قربانی را به همراه داشت. با وجود شرایط نامساعدش شهر ورشو مرکز مخالفت با مهاجم شد.برای 63 روز، سربازان ارتش خانه حمایت شده توسط ساکنان غیرنظامی ورشو با نبرد نابرابر علیه اشغالگران آلمان جنگیدند. علی رغم قربانی های عظیم، صعود به شکست و ناامنی ناشی از پایان رسید: تقریبا 200،000 نفر کشته شدند؛ 84٪ از ساختمان های ورشو تخریب شدند، ساختمان های تاریخی و آثار هنری نیز شامل می شد. ورشو در تاریخ 17 ژانویه 1945 آزاد شد.

شهر ورشو، پایتخت کشور لهستان و جمعیت آن 1.71 میلیون نفر تخمین زده شده است و به عنوان یک مرکز قدرتمند اقتصادی و فرهنگی به شمار می آید در این شهر تعداد زیادی توریست وجود دارد که از طریق تور لهستان به این شهر زیبا وارد شده اند.

درباره ورشو
درباره ورشو

آب و هوای شهر ورشو

شهر ورشو دارای آب و هوای معتدل می باشد اما زمستانهای اینش هر بیسار سرد می باشد از ماه ژوئن تا آگوست بعضی از مواقع هوا کمی مه‌آلود می‌شود اما بعضی وقتها با هوایی که به طرز مطلوبی گرم و خشک می باشد روبرو میشویم. و در همین مواقع بارندگی عادی خواهد بود اگر قصد سفر به ورشو را با تور لهستان دارید پیشنهاد می شود که در بهار و پاییز که بهترین فصل برای مسافرت به این است را داشته باشید و زمستان فصلی است که اصلا پیشهناد نمی شود برای سفر به لهستان و شهر ورشو.

هتل های شهر ورشو

هتل‌های شهر ورشو در بیشتر مواقع سال شلوغ و رزرو شده هستند. ورشو شهری تجاری و بزرگ است دلیل رزرو بیش از حد این است که سالهای سال است این شهر مرکزی برای انجام مذاکرات بین المللی یا بین شرکتی بوده است که بیشتر این رزروها در فصل تابستان می باشد . در این فصل توریست های که با تور لهستان وارد این کشور شده اند یکی از مقاصد گردشگری را شهر ورشو قرار میدهند و از جهتی دیگر مذارکرات بین شرکتها در این فصل صورت میگیرد.شهر ورشو دارای هتل های زیادی می باشد که در زیر به چند مورد از این هتل ها اشاره میکنیم:

هتل های سه ستاره ورشو

هتل متروپل ورشو

هتل هتمن ورشو

هتل بوس ورشو

هتل آرکادیا وروش

هتل ویرا ورشو

هتل های چهار ستاره ورشو

هتل نووتل سنترا ورشو

هتل نووتل ایرپورت ورشو

هتل رئوناردو رویال ورشو

هتل های پنج ستاره ورشو

هتل اینترکانتیننتال ورشو

هتل مریویت ورشو

هتل ویستین ورشو

هتل شرایتون ورشو

جاذبه های شهر ورشو

شهر ورشو دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد که در زیر به صورت خلاصه به برخی از انها می پردازیم این جاذبه های شهر ورشو شامل جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و مدرن می باشد.

قلعه سلطنتی، ورشو
شهر قدیمی ورشو
مرکز علوم کوپرنیک
موزه قیام ورشو
موزه ملی، ورشو
پارک ملی کومپینوس

درباره ورشو
درباره ورشو

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

هتل در مشهد 6 آبان 1396 پاسخ

ممنون از اطلاعات خوبتون