آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید

آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید

درباره میلان، بخواهیم بگوییم میتوان آن را به عنوان یکی از شهرهای توریستی جذاب همواره مطرح دانست. وجود کافه و رستوران‌های مطرح از یک سو، و ساختمان‌های …

شهر میلان، به عنوان یکی از شهر‌های توریستی جذاب همواره مطرح بوده است. وجود کافه و رستوران‌های مطرح از یک سو، و ساختمان‌های مملو از فرهنگ و تاریخ از سوی دیگر، گذر زمان را در میلان سرعت می‌بخشد. درباره میلان باید بدانید که این شهر به عنوان دومین شهر مطرح ایتالیا پس از رم، دانستنی‌های زیادی را به هر فرد جویای هنر و تاریخ می‌افزاید.

آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید | یوروپ تورز

اقتصاد شهر میلان

از نظر اقتصادی شهر میلان، مهمترین شهر ایتالیا به شمار می‌آید. بسیاری از گردشگران خردی در این شهر را بسیار‌ایده‌آل ارزیابی می‌کنند. همچنین به دلیل مطرح بودن مد و فشن در این شهر، فستیوال‌های هنری و فشن رونق زیادی به اقتصاد این شهر بخشیده‌اند. در اقتصاد میلان امور گردشگری نیز بسیار تأثیرگذار می‌باشد. ضمن اینکه میلان از گذشته نیز معبری برای گذر تاجران به نام بوده است.

اقتصاد شهر میلان | یوروپ تورز

نماد‌ های شهر میلان

یکی از اصلی‌ترین نماد شهر میلان کلیسای سانتا ماریا و یا همان دومو می‌باشد. معماری این کلیسا برگرفته از سبک گوتیک می‌باشد و همچنین پایان ساخت این کلیسای بزرگ را ناپلئون در سال ۱۸۰۰ میلادی انجام داده است. کلیسای آمبروز که شاهکاری از سبک معماری رومانسک تلقی می‌شود، از دیگر نماد‌های شهر میلان به شمار می‌آید.

رواق باند و مربوط به قرن نه میلادی، تابوت و منبر تراش خورده، از دیگر جذابیت‌های این کلیسا می‌باشد. سالن اپرا آلاسکا به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز اجرای اپرا در جهان، یکی دیگر از نماد‌های میلان نام‌گذاری شده است.

مسافرین و گردشگران از طریق رزرو تور اروپا به این کشور سفر می‌نمایند. اجرا‌های این سالن، معمولاً در حد فاصل ماه‌های دسامبر تا می‌صورت می‌پذیرد. در پرچم قدیمی میلان یک افعی به عنوان نماد این شهر قرار داشته است. این افعی به عنوان \”نماد بلعیده\” مشهور می‌باشد که به صورت تمثیلی از فرد خائن می‌باشد. بدون شک از تابلوی شام آخر داوینچی، می‌توان به عنوان یکی از نماد‌های میلان نام برد.

این تابلو علی رغم آسیب‌های فراوانی که در جریان جنگ جهانی دوم دید، هنوز جذابیت فراوانی برای گردشگران و مردم میلان به همراه دارد. مینیستورن یکی از غذا‌های جذاب میلان است که به عنوان نماد میلان، به شمار می‌آید. ترکیبات این غذا شامل هویج، کرفس، پیاز، لوبیا و سیب زمینی می‌باشد.  

نماد‌ های شهر میلان | یوروپ تورز

تاریخ شهر میلان

سوابق تاریخی شهر میلان بسیار جذاب برای هر تاریخ دوستی می‌باشد.  سابقه تاریخی شهر میلان به شش قرن، قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. حدود دویست سال قبل از میلاد مسیح، شهر میلان به دست لژیون‌های رومی، فتح شد. آن‌ها نام شهر فتح شده را مدیولانیوم نامیدند.

علاوه بر شورش‌های استقلال طلبانه تا حدود ۱۰۰ سال قبل از میلاد نیز، این شهر تحت سلطه رومیان قرار داشته است. حرکت‌های خودجوش مردمی که کمونی نامیده می‌­ شد، توانست قدرت اقتصادی و به دنبال آن قوانین دموکراتیک را برای این شهر به ارمغان بیاورد. در ادامه نوادگان خانواده ویسکونتی و اسفورزا در بین سال‌های ۱۲۷۷ تا ۱۴۴۷ بر این شهر حکم راندند. که بسیاری از آثار تاریخی شهر مربوط به این دوران می‌باشد. به طوری که در زمان حکم‌رانی خاندان اسفورزا، داوینیچی معروف به شهر وارد گشت.  

آب و هوای شهر میلان

درباره میلان و آب و هوای شهر میلان، می‌توان گفت این شهر در نیمه گرمسیری و معتدل واقع می‌باشد. این شهر مانند بیشتر شهر‌های شمال ایتالیا دارای تابستان‌های گرم و شرجی، و زمستان‌های سرد می‌باشد. البته شهر میلان میانگین بارش بسیار کمی نسبت به شهر‌های اروپایی دارد. میانگین رطوبت در سال در این شهر به ۷۶/۸ درصد می‌رسد. همچنین میانگین روزانه ساعت‌های تابش آفتاب در سال ۱۹۱۵۱ ساعت، گزارش شده است.    

آب و هوای شهر میلان | یوروپ تورز

غذا‌ های شهر میلان

درباره میلان و آداب و رسوم مردم میلان جالب است بدانید که برخلاف مردم جنوب ایتالیا که علاقه خاصی به پاستا دارند، علاقه‌مند به پولنتا می‌باشند. پولنتا به همراه برنج در غذا‌های مختص به میلان سرو می‌شود. از دیگر غذا‌های مورد توجه در شهر میلان می‌توان به اسوبوکو که از ران گوساله به صورت خوراک تهیه می‌شود، نوعی کتلت که از گوشت چرخ کرده گاو تهیه می‌شود، ریزوتو، که از برنج و زعفران تهیه می‌شود، اشاره نمود.

همچنین مینیستورن به عنوان یک غذای مطرح، در بین مردم میلان محبوبیت دارد. برای غذا‌های سریع و تقریباً با کیفیت پایین می‌توان هزینه‌ای در حدود ۵ تا ۷ یورو نمود. اما برای یک وعده ناهار ویژه در حدود ۱۵ یورو و وعده شام در حدود ۳۰ یورو می‌باشد. البته اگر نوشیدنی هم به سفارشات شما افزوده شود، این رقم می‌تواند به ۷۵ یورو نیز برسد.  

غذا‌ های شهر میلان | یوروپ تورز

جاذبه‌ های شهر میلان

میلان شهری پر از جاذبه برای گردشگران می‌باشد. کلیسای سانتا ماریا به عنوان بزرگترین و با شکوه‌ترین کلیسای جهان، جذابیت ویژه‌ای برای گردشگران فراهم می‌کند. این کلیسا دارای ۵۲ ستون بزرگ به همراه شیشه‌های رنگی است؛ که شروع ساخت آن به قرن ۱۵ و یا ۱۶ بر می‌گردد. با قدم زدن بر روی سقف این کلیسا تماشای کوه آلپ امکان‌پذیر می‌گردد.

کلیسای آجری دل گراتزیه در سال ۱۴۶۵ ساخته شده است. این کلیسا ضمن داشتن معماری جذاب، محل نگهداری تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی نیز می‌باشد. گالری ویتوریو‌امانوئل که در بین سال‌های ۱۸۶۵ تا ۱۸۷۷ ساخته‌اند؛ به عنوان گذرگاه خرید در اروپا مطرح بوده است.

این مکان جایی برای گذراندن زمان در کافه و رستوران‌های جذاب آن، مطرح می‌شود. قلعه اسفورزا (Sforzesco Castle ) که متعلق به یکی از خاندان‌های قدیمی میلان می‌باشد، با داشتن چند موزه پذیرای علاقه‌مندان می‌باشد. آخرین شاهکار می‌کل آنژ نیز در این مکان قرار دارد. در پشت قلعه باغی وجود دارد که ابتدا باغ دوک‌های میلان به حساب می‌آمده است ولی بعداً کاربری نظامی پیدا کرده است.  

آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید - ایتالیا | میلان

بهترین زمان برای سفر به میلان

به طور کلی بهترین زمان سفر به میلان پاییز و بهار می‌باشد. در حد فاصل ماه‌های‌آوریل تا می و همچنین سپتامبر تا اکتبر، جذابیت بیشتری برای گردشگران، مهیا می‌شود. البته سفر در پاییز به مراتب هزینه‌های کمتری نسبت به تابستان دارد. در ابتدای بهار هوا در میان بسیار مطبوع است و همچنین هنوز شهر تحت تأثیر گردشگران بسیار شلوغ نشده است. بنابراین یکی از گزینه‌های سفر میلان ماه‌های ابتدایی بهار می‌باشد.

بهترین زمان برای سفر به میلان | یوروپ تورز

اطلاعات سفر به میلان

درباره میلان جالب است بدانید که، اختلاف ساعت میلان و تهران دو ساعت و نیم می‌باشد. همچنین برق شهری استفاده شده در شهر میلان ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است. برای شارژ وسایل الکترونیکی خود، در شهر میلان نیازمند آداپتور از نوع پریز L و F می‌باشید. برای استفاده از تخفیف‌های گردشگری از مناطق دیدنی شهر میلان، کافی است کارت گردشگری میلان را تهیه کنید. با استفاده از این کارت در هزینه‌های خود صرفه‌جویی قابل توجه‌ای کرده‌اید. جهت رزرو هتل‌های ارزان قیمت می‌توانید به آژانس‌های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید.

اطلاعات سفر به میلان | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره میلان

وضعیت اقتصادی شهر میلان به چه صورت است؟

از نظر اقتصادی شهر میلان، مهمترین شهر ایتالیا به شمار می‌آید. بسیاری از گردشگران خردی در این شهر را بسیار‌ایده‌آل ارزیابی می‌کنند. همچنین به دلیل مطرح بودن مد و فشن در این شهر، فستیوال‌های هنری و فشن رونق زیادی به اقتصاد این شهر بخشیده‌ اند.

یکی از اصلی ترین نماد های شهر میلان چیست؟

یکی از اصلی‌ترین نماد شهر میلان کلیسای سانتا ماریا و یا همان دومو می‌باشد. معماری این کلیسا برگرفته از سبک گوتیک می‌باشد و همچنین پایان ساخت این کلیسای بزرگ را ناپلئون در سال ۱۸۰۰ میلادی انجام داده است.

بهترین زمان سفر به شهر میلان چیست؟

به طور کلی بهترین زمان سفر به میلان پاییز و بهار می‌باشد. در حد فاصل ماه‌های‌آوریل تا می و همچنین سپتامبر تا اکتبر، جذابیت بیشتری برای گردشگران، مهیا می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!