آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید

آنچه باید درباره میلان ایتالیا بدانید

درباره میلان، بخواهیم بگوییم میتوان آن را به عنوان یکی از شهرهای توریستی جذاب همواره مطرح دانست. وجود کافه و رستوران‌های مطرح از یک سو، و ساختمان‌های …

شهر میلان، به عنوان یکی از شهرهای توریستی جذاب همواره مطرح بوده است. وجود کافه و رستوران‌های مطرح از یک سو، و ساختمان‌های مملو از فرهنگ و تاریخ از سوی دیگر، گذر زمان را در میلان سرعت می‌بخشد. درباره میلان باید بدانید که این شهر به عنوان دومین شهر مطرح ایتالیا پس از رم، دانستنی‌های زیادی را به هر فرد جویای هنر و تاریخ می‌افزاید.

اقتصاد شهر میلان

از نظر اقتصادی شهر میلان، مهمترین شهر ایتالیا به شمار می‌ آید. بسیاری از گردشگران خردی در این شهر را بسیار ایده‌آل ارزیابی می‌کنند. همچنین به دلیل مطرح بودن مد و فشن در این شهر، فستیوال‌ های هنری و فشن رونق زیادی به اقتصاد این شهر بخشیده‌اند. در اقتصاد میلان امور گردشگری نیز بسیار تاثیرگذار می‌باشد. ضمن اینکه میلان از گذشته نیز معبری برای گذر تاجران به نام بوده است.

شهر میلان
شهر میلان

نمادهای شهر میلان

یکی از اصلی‌ ترین نماد شهر میلان کلیسای سانتا ماریا و یا همان دومو می‌باشد. معماری این کلیسا برگرفته از سبک گوتیک می‌باشد و همچنین پایان ساخت این کلیسای بزرگ را ناپلئون در سال 1800 میلادی انجام داده است. کلیسای آمبروز که شاهکاری از سبک معماری رومانسک تلقی می‌ شود، از دیگر نمادهای شهر میلان به شمار می‌ آید. رواق باند و مربوط به قرن نه میلادی، تابوت و منبر تراش خورده، از دیگر جذابیت‌ های این کلیسا می باشد. سالن اپرا آلاسکا به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز اجرای اپرا در جهان، یکی دیگر از نمادهای میلان نام گذاری شده است. مسافرین و گردشگران از طریق رزرو تور اروپا به این کشور سفر مینمایند. اجراهای این سالن، معمولا در حد فاصل ماه‌های دسامبر تا می صورت می‌ پذیرد. در پرچم قدیمی میلان یک افعی به عنوان نماد این شهر قرار داشته است. این افعی به عنوان “نماد بلعیده” مشهور می‌باشد که به صورت تمثیلی از فرد خائن می‌باشد. بدون شک از تابلوی شام آخر داوینچی، می‌توان به عنوان یکی از نمادهای میلان نام برد. این تابلو علی رغم آسیب‌های فراوانی که در جریان جنگ جهانی دوم دید، هنوز جذابیت فراوانی برای گردشگران و مردم میلان به همراه دارد. مینیستورن یکی از غذاهای جذاب میلان است که به عنوان نماد میلان، به شمار می‌آید. ترکیبات این غذا شامل هویج، کرفس، پیاز، لوبیا و سیب زمینی می‌ باشد.  

درباره میلان
درباره میلان

تاریخ شهر میلان

سوابق تاریخی شهر میلان بسیار جذاب برای هر تاریخ دوستی می‌باشد. سابقه تاریخی شهر میلان به شش قرن، قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. حدود دویست سال قبل از میلاد مسیح، شهر میلان به دست لژیون‌های رومی، فتح شد. آنها نام شهر فتح شده را مدیولانیوم نامیدند. علاوه بر شورش‌های استقلال طلبانه تا حدود 100 سال قبل از میلاد نیز، این شهر تحت سلطه رومیان قرار داشته است. حرکت‌های خودجوش مردمی که کمونی نامیده می­ شد، توانست قدرت اقتصادی و به دنبال آن قوانین دموکراتیک را برای این شهر به ارمغان بیاورد. در ادامه نوادگان خانواده ویسکونتی و اسفورزا در بین سال‌های 1277 تا 1447 بر این شهر حکم راندند. که بسیاری از آثار تاریخی شهر مربوط به این دوران می‌ باشد. به طوری که در زمان حکم‌رانی خاندان اسفورزا، داوینیچی معروف به شهر وارد گشت.  

تاریخ شهر میلان
تاریخ شهر میلان

آب و هوای شهر میلان

درباره میلان و آب و هوای شهر میلان، میتوان گفت این شهر در نیمه گرمسیری و معتدل واقع میباشد. این شهر مانند بیشتر شهرهای شمال ایتالیا دارای تابستان‌ های گرم و شرجی، و زمستان‌های سرد می‌باشد. البته شهر میلان میانگین بارش بسیار کمی نسبت به شهرهای اروپایی دارد. میانگین رطوبت در سال در این شهر به 76/8 درصد می‌ رسد. همچنین میانگین روزانه ساعت‌های تابش آفتاب در سال 19151 ساعت، گزارش شده است.    

آب و هوای شهر میلان
آب و هوای شهر میلان

غذاهای شهر میلان

درباره میلان و آداب و رسوم مردم میلان جالب است بدانید که برخلاف مردم جنوب ایتالیا که علاقه خاصی به پاستا دارند، علاقه مند به پولنتا می‌ باشند. پولنتا به همراه برنج در غذاهای مختص به میلان سرو می‌شود. از دیگر غذاهای مورد توجه در شهر میلان می‌توان به اسوبوکو که از ران گوساله به صورت خوراک تهیه می‌شود، نوعی کتلت که از گوشت چرخ کرده گاو تهیه می‌ شود، ریزوتو، که از برنج و زعفران تهیه می‌ شود، اشاره نمود. همچنین مینیستورن به عنوان یک غذای مطرح، در بین مردم میلان محبوبیت دارد. برای غذاهای سریع و تقریبا با کیفیت پایین می‌توان هزینه‌ ای در حدود 5 تا 7 یورو نمود. اما برای یک وعده ناهار ویژه در حدود 15 یورو و وعده شام در حدود 30 یورو می‌ باشد. البته اگر نوشیدنی هم به سفارشات شما افزوده شود، این رقم می‌تواند به 75 یورو نیز برسد.  

غذاهای شهر میلان
غذاهای شهر میلان

جاذبه‌های شهر میلان

میلان شهری پر از جاذبه برای گردشگران می‌باشد. کلیسای سانتا ماریا به عنوان بزرگترین و با شکوه‌ترین کلیسای جهان، جذابیت ویژه‌ ای برای گردشگران فراهم می‌ کند. این کلیسا دارای 52 ستون بزرگ به همراه شیشه‌های رنگی است؛ که شروع ساخت آن به قرن 15 و یا 16 بر می‌ گردد. با قدم زدن بر روی سقف این کلیسا تماشای کوه آلپ امکان پذیر می‌ گردد. کلیسای آجری دل گراتزیه در سال 1465 ساخته شده است. این کلیسا ضمن داشتن معماری جذاب، محل نگهداری تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی نیز می‌باشد. گالری ویتوریو امانوئل که در بین سال‌های 1865 تا 1877 ساخته‌اند؛ به عنوان گذرگاه خرید در اروپا مطرح بوده است. این مکان جایی برای گذراندن زمان در کافه و رستوران‌های جذاب آن، مطرح می‌شود. قلعه اسفورزا که متعلق به یکی از خاندان‌های قدیمی میلان می‌ باشد، با داشتن چند موزه پذیرای علاقه‌ مندان می باشد. آخرین شاهکار میکل آنژ نیز در این مکان قرار دارد. در پشت قلعه باغی وجود دارد که ابتدا باغ دوک‌های میلان به حساب می‌آمده است ولی بعدا کاربری نظامی پیدا کرده است.  

درباره میلان
درباره میلان

بهترین زمان برای سفر به میلان

به طور کلی بهترین زمان سفر به میلان پاییز و بهار می‌ باشد. در حد فاصل ماه‌های آوریل تا می و همچنین سپتامبر تا اکتبر، جذابیت بیشتری برای گردشگران، مهیا می‌شود. البته سفر در پاییز به مراتب هزینه‌های کمتری نسبت به تابستان دارد. در ابتدای بهار هوا در میان بسیار مطبوع است و همچنین هنوز شهر تحت تاثیر گردشگران بسیار شلوغ نشده است. بنابراین یکی از گزینه‌های سفر میلان ماههای ابتدایی بهار می‌ باشد. جهت

اطلاعات سفر به میلان

درباره میلان جالب است بدانید که، اختلاف ساعت میلان و تهران دو ساعت و نیم میباشد. همچنین برق شهری استفاده شده در شهر میلان 230 ولت و 50 هرتز است. برای شارژ وسایل الکترونیکی خود، در شهر میلان نیازمند آداپتور از نوع پریز L و F می‌ باشید. برای استفاده از تخفیف‌های گردشگری از مناطق دیدنی شهر میلان، کافی است کارت گردشگری میلان را تهیه کنید. با استفاده از این کارت در هزینه‌های خود صرفه‌جویی قابل توجه‌ای کرده‌اید. جهت رزرو هتل های ارزان قیمت می‌توانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط ایتالیا، وقت سفارت ایتالیا، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا و تور اروپا میباشد. 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!