درباره فرانسه بیشتر بدانیم

درباره فرانسه بیشتر بدانیم

درباره فرانسه، یکی از کشورهای توریستی قاره اروپا به شمار می‌آید که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی می‌باشد و هر ساله توریست‌های بسیار زیادی از آن دیدن …

کشور فرانسه یکی از کشورهای توریستی قاره اروپا به شمار می‌آید که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی می‌باشد و هر ساله توریست‌های بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند. این کشور از لحاظ مختلف جزء کشورهای برتر اروپایی به شمار می‌آید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره فرانسه صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در خصوص آن در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید بیشتر با این کشور آشنا شوید به شما توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را به دقت مطالعه کنید.

درباره فرانسه بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی به شمار می‌آید که در جنوب غربی این قاره قرار گرفته است و هر ساله میزبانی تعداد زیادی از توریست‌های خارجی را بر عهده دارد. این کشور از بزرگترین کشورهای قاره اروپا به شمار می‌آید و به همین علت است که از لحاظ جغرافیایی نیز اهمیت بسیار زیادی را در قاره اروپا دارد.

این کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است که هر ساله توریست‌های زیادی را از سراسر جهان به این کشور می‌کشاند. پایتخت این کشور شهر پاریس است که خود این شهر نیز از جهات مختلف برای قاره اروپا مهم و استراتژیک است. وضعیت اقتصادی در کشور فرانسه نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا مناسب است و به همین جهت شرایط بسیار خوبی برای مردم این شهر فراهم شده است. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا اطلاعات جالب‌تری را درباره این کشور بدست آورید.

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده است و از لحاظ استراتژیک دارای اهمیت بسیار زیادی در این قاره است. دلیل اهمیت بسیار زیاد این کشور این است که کشور فرانسه هم در اقیانوس اطلس  و هم در دریای مدیترانه ساحل دارد.

فرانسه از لحاظ وسعت از بزرگترین کشورهای قاره اروپا است، این کشور بزرگترین کشور ناحیه غربی این قاره به شمار می‌آید و سومین کشور بزرگ قاره اروپا نیز محسوب می‌شود. این کشور با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا مرز مشترک دارد. یکی از مهمترین وِیژگی‌های این کشور این است که دارای موقعیت جغرافیایی فوق العاده خوبی است و جغرافیای این کشور نیز بسیار خوب است، این موضوع باعث شده است که در سال‌های اخیر کشور فرانسه تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری در قاره اروپا شود.

تاریخ فرانسه

 فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که دارای قدمت طولانی می‌باشد و امروزه جاذبه‌های گردشگری تاریخی بسیار زیادی نیز در این کشور وجود دارد که نشان دهنده تاریخ بسیار طولانی این کشور می‌باشد. تقریبا از اواخر قرون وسطی بود که فرانسه کم کم نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و موفق شد که یکی پس از دیگری ابرقدرت‌های قاره اروپا را کنار بزند و به عنوان یکی از چند قدرت اصلی این قاره شناخته شود. یکی از مهمترین نکاتی که می‌توانید در تاریخ طولانی این کشور مشاهده کنید هنر و فرهنگ مردم این کشور بوده است که از گذشته‌های دور بر سر زبان‌ها بوده است.

در این کشور هنرمندان و دانشمندان بسیار بزرگی می‌زیسته‌اند که مهمترین عامل پیشرفت این کشور بوده‌اند. در طی قرون هفدهم و هجدهم در این کشور یک جامعه علمی و فرهنگی تشکیل شده بود که دانشمندان و هنرمندانی از کل قاره اروپا در آن شرکت می‌کردند و دانسته‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاشتند.

تاریخ فرانسه | یوروپ تورز

شهر های کشور فرانسه

کشور فرانسه دارای شهرهای بزرگی است که در هر یک از آنها مراکز صنعتی و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی قرار دارد. شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه است که بیشترین مرکز سیاسی و اقتصادی در این شهر قرار دارد. در حال حاضر بیشتر توریست‌هایی که وارد کشور فرانسه می‌شوند این شهر را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

شهر پاریس به عنوان شلوغ‌ترین شهر کشور فرانسه نیز به شمار می‌آید و درصد بالایی از مردم فرانسه در این شهر زندگی می‌کنند. این کشور دارای شهرهای بزرگ دیگری نیز می‌باشد که هر یک از این شهرها از جهات مختلف اهمیت بالایی برای این کشور دارند. از جمله شهرهای مختلف فرانسه می‌توان به شهرهای بوردو، مارسی، لیل، لیون، مون پلیه، استراسبورگ، نانت، نانسی، نیس، تولوز و گرنوبل اشاره کرد.

مردم کشور فرانسه

کشور فرانسه 69.000.000 نفر جمعیت دارد که از پرجمعیت‌ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می آید، بیشتر مردمی که در این کشور زندگی می‌کنند به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند، زبان فرانسوی زبان رسمی مردم کشور فرانسه به شمار می‌آید. مردم این کشور پیرو دین مسیحیت هستند ولی با این حال شما می‌توانید پیرو ادیان دیگر مانند اسلام را نیز در این کشور مشاهده کنید که به راحتی زندگی می‌کنند.

یکی از مهمترین نکاتی که باید درباره مردم این کشور بدانید این است که با وجود اینکه از ادیان و نژادهای مختلف در کنار یکدیگر جمع شده‌اند ولی به شدت به یکدیگر احترام می‌گذارند و هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند و به خوبی در کنار هم زندگی می‌کنند. از لحاظ نژادی مردم فرانسه را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد. در طول تاریخ طولانی این کشور مردم بسیار زیادی از کشورهای یونان، روم و اسپانیا به این کشور مهاجرت کرده‌اند و در حال حاضر نیز برخی از مردم این کشور دارای نژادهای اسپانیایی، رومی و یا یونانی هستند. با این وجود می‌توان نژاد مردم کشور فرانسه را ترکیبی از نژادهای سلت‌ها، ژرمن‌ها و فرانک‌ها دانست.

مردم کشور فرانسه | یوروپ تورز

اقتصاد فرانسه

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کشور فرانسه نه تنها از لحاظ توریستی یکی از قدرت‌های قاره اروپا به شمار می‌آید بلکه این کشور از لحاظ اقتصادی نیز، از ابرقدرت‌های دنیا و قاره اروپا به شمار می‌آید. این کشور سومین اقتصاد برتر قاره اروپا است که بعد از آلمان و روسیه درآمدی 2572 تریلیارد دلاری را دارا است. شرایط اقتصادی بسیار خوب این کشور باعث شده است تا در سال‌های اخیر افراد بسیار زیادی از سراسر نقاط دنیا علاقه‌مند به اقامت در این کشور باشند و درخواست‌های دریافت ویزای دائم این کشور را به سفارت کشور فرانسه ارسال کنند.

این کشور در دو صنعت از ابرقدرت‌های دنیا به شمار می‌آید که این دو صنعت عبارت‌اند از صنعت خودروسازی و صنعت هواپیما‌سازی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ در این دو صنعت یا در کشور فرانسه هستند و یا اینکه در این کشور یک شعبه دارند. با وجود اینکه وضعیت صنعتی و اقتصادی این کشور بسیار مناسب است ولی با این حال شاهد آن هستیم که نرخ بیکاری در این کشور به 10 درصد می‌رسد که این موضوع می‌تواند برای دولت این کشور نگران‌کننده باشد.

اقتصاد فرانسه | یوروپ تورز

برخی از جاذبه‌ های گردشگری مشهور فرانسه

همانطور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم فرانسه یکی از کشورهای توریستی قاره اروپا به شمار می‌آید که دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است و هر ساله توریست‌های زیادی از آن بازدید می‌کنند. یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کشور فرانسه برج ایفل است که در پایتخت این کشور یعنی شهر پاریس قرار دارد، این برج یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کل دنیا به شمار می‌آید و بسیاری از افراد آن را نماد کشور فرانسه می‌دانند. موزه لوور یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری معروف فرانسه است که از بزرگترین موزه‌های دنیا به شمار می‌آید.

در این موزه انواع مختلفی از آثار هنری و فرهنگی نگهداری می‌شود که می‌توانید از آنها دیدن کنید. طاق پیروزی یکی از بناهای تاریخی کشور فرانسه است که توسط ناپلئون ساخته شده است و هدف از ساخت آن نیز یادبود افرادی بود که در جنگ‌های فرانسه کشته شده بودند. آخرین جاذبه گردشگری فرانسه که ما در این مطلب آن را معرفی می‌کنیم کلیسای نوتردام است که از بزرگترین کلیساهای اروپا به شمار می‌آید و از لحاظ معماری نیز دارای زیبایی فوق العاده‌ای است که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

آب و هوای فرانسه

این کشور از لحاظ آب و هوایی نیز شرایط بسیار خوبی دارد و آب و هوای معتدل در کشور فرانسه یکی از مهمترین عواملی است که باعث شده است تا توریست‌ها و گردشگران بتوانند در تمام روزهای سال به راحتی به این کشور سفر کنند و به گشت و گذار در این کشور بپردازند.

در بخش‌های غربی این کشور در فصل‌های سرد شاهد کاهش شدید دمای هوا و بارش برف هستیم ولی در بخش‌های جنوبی این کشور همواره یک آب و هوای معتدل را شاهد هستیم که دلیل آن نیز آب و هوای معتدل دریای مدیترانه است که باعث تعدیل دمای هوا در این منطقه می‌شود.

بخش‌های شمالی کشور فرانسه دارای شرایط خاصی است، بیشتر بخش‌های شمالی این کشور را کوهستان‌ها تشکیل داده‌اند که به همین علت وزش باد در این مناطق در طول سال مشاهده می‌شود. بخش‌های جنوب غربی فرانسه به دلیل آب و هوای مرطوب و مناسبی که دارد محل مناسبی برای کشاورزی است و شما می‌توانید در این منطقه زمین‌های کشاورزی بسیار زیادی را مشاهده کنید.

آب و هوای فرانسه | یوروپ تورز

فرانسه کشوری پیشرو در استاندارد های زندگی

یکی از نکات بسیار جالبی که درباره کشور فرانسه وجود دارد و حتما باید بدانید این است که مردم این کشور از لحاظ رفاهی در شرایط بسیار خوبی قرار دارند و کشور فرانسه موفق شده است که در زمینه فراهم کردن استانداردهای زندگی برای مردم، در دسته برترین کشورهای دنیا قرار بگیرد.

از جمله استانداردهای زندگی که در این کشور تا حد بسیار زیادی پیشرفت کرده است و در حال حاضر جزء برترین‌های دنیا قرار دارد می‌توان به مواردی همچون تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی اشاره کرد. این موضوع باعث شده است تا در سال‌های اخیر افراد بسیار زیادی علاقه‌مند به زندگی در کشور فرانسه باشند و بسیاری از افراد هر ساله درخواست مهاجرت به این کشور را به سفارت فرانسه تحویل می‌دهند.

فرانسه کشوری پیشرو در استاندارد های زندگی | یوروپ تورز

سیاست کشور فرانسه

از دیگر موارد بسیار مهمی که شاید درباره فرانسه بسیار مهم باشد سیاست این کشور است که حتما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. قانون اساسی کشور فرانسه که یکی از قوی‌ترین قوانین اساسی در دنیا به شمار می‌آید در یک همه پرسی که در سال 1958 در میان مردم این کشور برگزار شد به رسمیت شناخته شد.

به صورت کلی کشور فرانسه یک کشور سکولار است که حاکمیت آن با نظر مستقیم مردم تعیین می‌شود و همین موضوع نیز باعث شده است تا این کشور یکی از قوی‌ترین سیاست‌های اروپا را دارا باشد. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باید درباره این کشور بدانید اعلامیه حقوق انسانی و شهروندی است که در انقلاب فرانسه تدوین شد و اهمیت بسیار زیادی برای مردم این کشور دارد.

فرهنگ فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهایی است که به عنوان مهد تمدن و فرهنگ در طول تاریخ شناخته می‌شود، در این کشور هنرمندان و نویسندگان بزرگی می‌زیسته‌اند که شما در حال حاضر می‌توانید آثار هنری آنها را در موزه‌های این کشور مشاهده کنید. یکی از مهمترین نکاتی که درباره مردم این کشور وجود دارد این است که به سنت‌های فرهنگی و قدیمی خود ارزش بسیار زیادی می‌دهند و همین موضوع نیز باعث شده است تا این کشور در کل قاره اروپا مشهور شود.

یک نکته جالب دیگر درباره وضعیت فرهنگی حال حاضر این کشور این است که بسیاری از سایت‌های فرهنگی فرانسه در حال حاضر توسط دولت این کشور مدیریت می‌شوند. امروزه اگر هر شخصی از مردم و یا مسئولان کشور فرانسه قصد انجام یک کار فرهنگی را داشته باشند حتما باید اقدام به دریافت مجوز از دولت این کشور کنند تا بتوانند فعالیت فرهنگی خود را در هر زمینه‌ای آغاز کنند.

فرهنگ فرانسه | یوروپ تورز

برخی از قوانین و نکات جالب درباره کشور فرانسه

در صورتی که قصد سفر به کشور فرانسه را داشته باشید و یا اینکه بخواهید در این کشور اقامت کنید باید با قوانین عمومی این کشور آشنا شوید تا بتوانید سفر و یا زندگی راحتی را در این کشور داشته باشید. یکی از قوانین بسیار جالبی که باید درباره این کشور بدانید این است که هر شخصی می‌تواند با شخص دیگری حتی اگر شخص مقابل مرده باشد هم ازدواج کند.

یکی جالب‌ترین نکاتی که باید درباره این کشور بدانید این است که زنان فرانسوی بیشترین امید به زندگی را در میان زنان اروپایی دارند که این موضوع می‌تواند بسیار جالب باشد. یکی از فرهنگ‌های جالبی که در این کشور وجود دارد این است که هر ساله بازی‌های سنتی در این کشور برگزار می‌شود که در حد بازی‌های جهانی مهم است و طرفداران بسیار زیادی دارد.

از جمله این بازی‌های سنتی که محبوبیت زیادی در این کشور دارند می‌توان به دو بازی پتانک و بولز اشاره کرد.

نماد های فرانسه

بدون شک برای آشنایی با هر کشوری باید درباره نمادهای آن کشور نیز اطلاعات بسیار زیادی را بدست آورید. موزه لوور یکی از نمادهای اصلی کشور فرانسه به شمار می‌آید که آثار تاریخی و هنری بسیار زیادی در آن نگهداری می‌شود و در کل دنیا شناخته شده است.

برج ایفل یکی دیگر از نمادهای فرانسه به شمار می‌آید که در سال 1889 میلادی ساخته شده است. این برج در شهر پاریس قرار دارد، شاید برای شما جالب باشد که بدانید خود شهر پاریس نیز امروزه به عنوان یکی از نمادهای اصلی کشور فرانسه به شمار می‌آید. پل پاریس از دیگر نمادهای این کشور است که در زمان پادشاهی هنری چهارم در فرانسه ساخته شده است و تا به امروزه به عنوان یکی از نمادهای اصلی این کشور شناخته شده است.

فرانسه پیشگام در زمینه محیط زیست

یکی از مهمترین نکاتی که باید درباره کشور فرانسه بدانید این است که این کشور از پیشگامان در زمینه محیط زیست به شمار می‌آید و از اولین کشورهایی بود که یک وزارتخانه را برای محیط زیست تاسیس کرد تا تمامی موارد مربوط به محیط زیست در این وزارتخانه مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از نکات بسیار جالبی که درباره این کشور وجود دارد این است که با وجود اینکه این کشور از کشورهایی به شمار می‌آید که از لحاظ صنعتی در سطح بالایی قرار دارد ولی با این حال از لحاظ آلودگی هوا جزء کشورهایی است که کمترین آلودگی را دارد و در کنار کشورهای کم جمعیت‌تری مانند کانادا قرار گرفته است. این موضوع می‌تواند نشان دهنده اهمیت بسیار بالای محیط زیست در کشور فرانسه باشد و بیان می‌کند که وزارت محیط زیست این کشور به خوبی به وظیفه خود عمل می‌کند.

فرانسه پیشگام در زمینه محیط زیست | یوروپ تورز

فرانسه از لحاظ نظامی

نیروهای نظامی کشور فرانسه به صورت مستقیم از رئیس جمهور این کشور دستور می‌گیرند. این نیروها به صورت کلی به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند که هر یک از این دسته‌ها دارای وظایف خاص خود هستند و باید با نظر رئیس جمهور برای هر یک از این دسته‌ها فرمانده کلی انتخاب شود. نیروهای نظامی کشور فرانسه به سه دسته نیروهای زمینی، نیروهای هوایی و نیروهای دریایی تقسیم بندی می‌شوند. وظیفه برقراری نظم درون شهری نیز بر عهده ژاندارمری کشور فرانسه است که این نیروهای نظامی نیز دسته‌ای دیگر از نیروهای نظامی این کشور به شمار می‌آیند.

وزارت دفاع فرانسه وظیفه مدیریت سه دسته از نیروهای نظامی یعنی نیروهای زمینی، نیروهای هوایی و نیروهای دریایی را بر عهده دارد علاوه بر این نیروهای ژاندارمری نیز به صورت مستقیم زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کنند. یکی از نکات جالبی که باید درباره بحث نظامی این کشور بدانید این است که کشور فرانسه به صورت رسمی از دارندگان سلاح‌های هسته‌ای در دنیا به شمار می‌آید که پیمان ان پی تی را پذیرفته است.

صنایع مختلف فرانسه

در بخش‌های قبلی اشاره کردیم که کشور فرانسه یکی از کشورهای ثروتمند قاره اروپا و دنیا به شمار می‌آید که بدون شک پیشرفت‌های صنعتی یکی از مهمترین عوامل این موضوع هستند. صنایع فلزکاری، خودروسازی و هواپیماسازی از جمله مهمترین صنایع این کشور به شمار می‌آیند ولی با این حال در کنار این صنایع شاهد عوامل دیگری هستیم که باعث جذب سرمایه در این کشور می‌شود.

کشاورزی یکی دیگر از مهمترین صنایع کشور فرانسه به شمار می‌آید، در حال حاضر محصولات مختلفی که در این کشور کاشته می‌شود به بسیاری از کشورهای اروپایی صادر می‌شود که از جمله این محصولات می‌توان به گندم، جو، سیب زمینی، چغندر قند و سیب اشاره کرد. این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این کشور دارای معادن زیادی نیز می‌باشد که از جمله آنها معادن بوکسیت، آهن، پتاس، زغال سنگ، سرب، روی و فسفات را می‌توان نام برد.

صنایع مختلف فرانسه | یوروپ تورز

جمع بندی و نکات پایانی در خصوص کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشورهای بسیار محبوب اروپایی به شمار می‌آید که از جهات مختلف از برترین‌های این قاره و حتی کل دنیا به شمار می‌آید، امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات مورد نیاز درباره این کشور را بدست آورده باشید. ما در این مطلب سعی کردیم تمامی موارد مهمی که درباره این کشور باید بدانید را برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید از جهات مختلف اطلاعات زیادی را درباره این کشور بدست بیاورید.


سوالات متداول کشور فرانسه

علت مشهور شدن کشور فرانسه در کل قاره اروپا چیست؟

یکی از مهمترین نکاتی که درباره مردم این کشور وجود دارد این است که به سنت‌های فرهنگی و قدیمی خود ارزش بسیار زیادی می‌دهند و همین موضوع نیز باعث شده است تا این کشور در کل قاره اروپا مشهور شود.

چند مورد از نماد های کشور فرانسه چیست؟

موزه لوور یکی از نمادهای اصلی کشور فرانسه به شمار می‌آید که آثار تاریخی و هنری بسیار زیادی در آن نگهداری می‌شود و در کل دنیا شناخته شده است. برج ایفل یکی دیگر از نمادهای فرانسه به شمار می‌آید که در سال 1889 میلادی ساخته شده است.

به طور کلی سیاست کشور فرانسه چگونه است؟

به صورت کلی کشور فرانسه یک کشور سکولار است که حاکمیت آن با نظر مستقیم مردم تعیین می‌شود و همین موضوع نیز باعث شده است تا این کشور یکی از قوی‌ترین سیاست‌های اروپا را دارا باشد. یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که باید درباره این کشور بدانید اعلامیه حقوق انسانی و شهروندی است که در انقلاب فرانسه تدوین شد و اهمیت بسیار زیادی برای مردم این کشور دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!