هر آنچه که باید درباره برلین بدانید

هر آنچه که باید درباره برلین بدانید

درباره برلین، می توان گفت که پایتخت آلمان است. با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع در شمال شرق آلمان، حدود ۷۰ کیلومتری غرب مرز لهستان ، در منطقه ای باتلاقی واقع شده است.

درباره برلین، می‌توان گفت که پایتخت آلمان است. با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع در شمال شرق آلمان، حدود ۷۰ کیلومتری غرب مرز لهستان، در منطقه‌ای باتلاقی واقع شده است. مرکز شهر در طول رودخانه ی‌اسپری در دره ی‌رودخانه ی‌قدیمی برلین که از دوب شدن لایه‌های یخ در پایان عصر یخبندان به وجود آمده، واقع شده است. این دره قدیمی که اوراشترومتال نام دارد، بین فلات پست بارنیم در شمالی در جنوب، واقع است.

در اشپانداو، غربی‌ترین بخش برلین، رودخانه ی‌اسپری به رود هاول، می‌پیوندد که در برلین غربی، از شمال به جنوب سرازیر  می شود. مسیر رودخانه ی‌هاول بیشتر شبیه به زنجیرهای از دریاچه هاست که بزرگترین آنها  تگلرزہ و گروبر وانزہ ھستند.

چند دریاچه نیز از قسمت بالایی رود اسپری، که به گروبر موگلزه در برلین شرقی میریزد، تغذیه می‌شوند. بخش‌های مهم برلین امروزی، در جلگه‌های پست کناره‌های درهی اسپری واقعند. آب و هوای برلین معتدل و ملایمی دارد. دمای سالانه ی‌برلین داهلم، ۹/۴ درجه ی‌سانتیگراد و میزان بارشی سالانه، ۵۷۸ میلیمتر است.و یکی از مقصد‌های مناسب برای گردشگران تور اروپا و تور آلمان می‌باشد.

همه چیز درباره برلین | یوروپ تورز
همه چیز درباره برلین – درباره برلین

آشنایی با برلین

درباره برلین از نظر تعداد بازدیدکننده می‌توان گفت: سومین شهر و یکی از پرکار‌ترین مراکز تحقیقات و تحصیلات عالی در اتحادیه ی‌اروپاست. این شهر با چهار دانشگاه، چهار دانشکده ی‌هنر، دانشکده ی‌اقتصاد اروپایی، نه مدرسه ی‌عالی تخصصی، حدود ۲۵۰ موسسه ی‌تحقیقاتی مستقل از دانشگاه‌ها و تعداد زیادی واحدهای کوچک و متوسط فن آوری، توان بالقوه مناسبی برلین، سه فرودگاه تجاری و بازرگانی دارد به نام‌های، فرودگاه بین‌المللی تگلی در سال ۲۰۰۷، بیش از بیست میلیون مسافر را در ۱۷۳ مسیر جابه جا کرده‌اند.

برلین، میزبان المپیک ۱۹۳۶، از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبالی ۱۹۷۴ و فینال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ بوده است.

مسابقات دو میدانی قهرمانی جهان، لاف نیز در سال ۲۰۰۹ در المپیک در رشته ی‌دومیدانی، هر سال در این شهر برگزار می‌شود و گردشگران زیادی را با استفاده از تور آلمان، تور اروپا و تور برلین به سمت ایت شهر جذب می‌کند. هر سال، دوره ی‌مسابقات وتا  که از قدیمی‌ترین مسابقات قهرمانی تنیس بانوان است و در سال ۱۸۹۶ بنیان گذاشته شده، در این شهر برگزار می‌شود.

برلین محل تیم فوتبال هر تا بی‌. اس. سی برلین و تیم بسکتبال البا است که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳، هر سال برنده ی‌مسابقات قهرمانی ملی بوده است.

همه چیز درباره برلین | یوروپ تورز
همه چیز درباره برلین – درباره برلین

جمعیت برلین

براساس سرشماری درباره برلین و جمعیت آن در سال ۲۰۰۷ می‌توان گفت: برلین با جمعیت ۳،۴۱۵٬۷۴۲ نفر، پرجمعیت‌ترین شهر آلمان و دومین شهر پرجمعیت اتحادیه ی‌اروپا بعد از لندن است. تراکم جمعیت نیز در این شهر، ۳۸۳۰ نفر در هر کیلومتر مربع است. برلین، همیشه مرکز جذب مهاجران خارجی بوده است: طوری که در اواسط دهه ی‌۱۹۹۰، بیش از ۴۰۰ هزار نفر شهروند خارجی در این شهر ساکن شده‌اند.

بیشتر مهاجران، به دنبال موقعیت‌های بهتر اقتصادی، از دیگر کشورهای اروپایی به آلمان مهاجرت کرده‌اند. بیش از ۳۰ درصد از مهاجران برلین، ترک تبارها هستند. حدود ۶۰ درصد مردم برلین، فاقد دین مشخصی، ۲۳ درصد پروتستان، ۹ درصد کاتولیک رومی، ۶ درصد مسلمان، ۰/۴ درصد یهودی و بقیه پیرو سایر ادیان هستند.

تاریخچه برلین

درباره برلین و تاریخچه آن می‌توان گفت که پادشاه پروسی، در سالی، اولین بار فردریک بزرگ ۱۷۰۱ این شهر را به پایتخت قرار داد. شهر برلین، طبق قانون اساسی ۱۹۴۹ به عنوان یک ایالت شناخته شده است. در جنگ جهانی دوم، برلین که زیباترین شهر اروپا بود، ویران شد و جدایی دو آلمان، بعد از سلح جنگ جهانی دوم، این شهر را دو تکه کرد. در سال ۱۹۶۱، حکومت جمهوری دموکراتیک آلمان شرقی، برای جلوگیری از فرار مردم از برلین شرقی به برلین غربی، دیواری بتونی با مجموع طول ۱۵۵ کیلومتر و ارتفاع ۳ متر، بین این دو قسمت احداث کرد.

در جریان وحدت دو آلمان در سال  ۱۹۹۰، دیوار برلین فروپاشید و برلین که از  سال ۱۸۷۱ پایتخت آلمان بود، بار دیگر، پایتخت کشور متحد شد.

پس از اتحاد دو بخش، این شهر به سرعت توسعه یافت و تبدیل به یکی از مراکز فرهنگی و صنعتی اروپا و مهمترین شهر آلمان شد. به دلیل فرآیند محدودسازی در دوران جنگ سرد، تعداد کمی واحدهای صنعتی از گذشته در برلین باقی مانده است. از میان شرکت‌های معروف آلمانی، تنها شرکت زیمنس و شرکت راه آهن دویچه بان در برلین، شعبه ی‌مرکزی دارند و برخی از شرکته‌ای آلمانی و بین‌المللی، شعب کوچکتری در برلین دارند.

کارخانه ی‌ماشین‌سازی دایملر، خط تولید موتورهای بی‌ام و، شعبه‌ای اصلی و مرکزی شرکت‌های دارویی بایر شرینگ شده‌اند. پارک علمی و فن آوری برلین، آدلر شفا  جزو پانزده پارک بزرگ فن آوری جهان است. تحقیق و توسعه در اقتصاد برلین نقش عمدهای دارد و منطقه ی‌برلین، براندنبورگ جزو سه منطقه ی‌نو و ابتکاری برتر اتحادیه ی‌اروپاست.

تاریخچه برلین | یوروپ تورز
تاریخچه برلین – درباره برلین

مراکز خرید برلین

در این قسمت درباره برلین و مراکز خرید آن آشنا می شوید:

مرکز خرید اروپا

این مجتمع حدود یک صد فروشگاه و تعداد زیادی رستوران و یک سینما دارد و بازار اصلی خرید برلین است. این مرکز خرید در طبقه ی‌بیستم، چشم‌انداز بسیار زیبایی از شهر دارد.و گردشگران تور آلمان از این مکان دیدن می‌کنند.

مرکز خرید اروپا | یوروپ تورز
مرکز خرید اروپا – مراکز خرید برلین

مرکز خرید آلکسا

در این ساختمان وسیع و جدید ، حدود ۱۸۰ فروشگاه لباس ،  لوازم آرایشی و الکترونیک وجود دارد.

مرکز خرید آرکادن

این مرکز خرید سه طبقه در مرکز شهر واقع است و در آن، انواع فروشگاه‌های لباسی، کفش و غیره وجود دارد. سمت راست این مرکز، یک سالن تئاتر، چند سینما و مرکز تفریحی واقع شده است.

مرکز خرید اک

درباره برلین و مراکز خرید آن می‌توان به ساختمانی جدید با معماری زیبا که مشتریان زیادی را به خود جذب می‌کند.اشاره کرد.

مرکز خرید اک | یوروپ تورز
مرکز خرید اک – مراکز خرید برلین

مرکز خرید کادام وتائنتزئین اشتراس

بازماندهی خیابان‌های اصلی و قدیمی خرید هستند.این ساختمان شش طبقه، بزرگترین فروشگاه قاره ی‌اروپاست و در سطح جهانی، مطرح است. در این مرکز خرید، یک بخش بزرگ فروش مواد غذایی نیز وجود دارد.

مرکز خرید فردریک اشتراسی

در برلین شرقی سابق واقع شده و مرکز خریدی سطح بالا و گران و برای خریداران ثروتمند، بسیار جذاب است.برای بازدید کنندگان تور آلمان بسیار جالب است

 فروشگاه گالریاکاف هوف در الکساندر پلاتز

این فروشگاه، جزو مناطقی اصلی خرید معرفی شده است.

پرنز لائر برگ، کرویسبرگ و فردریش هاین

با تعداد زیادی طراح، از مراکز خرید شیک و مد روز برلین است.

مرکز خرید بی‌. ا. بی‌(B-O-B)

ارایه دهنده ی‌انواع سوغاتی‌های و انواع وسایلی با طراحی طراحان محلی، مثل پوشاک، کیف، اسباب بازی، انواع فیلم و موسیقی و بازی، کارت پستالی، کتاب و… است. در قسمت گالری این مغازه، نمایشگاهی از آثار هنرمندان معاصر در عرصه ی‌سینما، به ویژه هنرمندان برلینی برپا می‌شود. این مرکز خرید برای خرید سوغاتی برای گردشگران تور اروپا بسیار مناسب است.

مرکز خرید بی . ا . بی | یوروپ تورز
مرکز خرید بی . ا . بی – مراکز خرید برلین

لیست مراکز خرید برلین

  • مرکز خرید اروپا
  • مرکز خرید آلکسا
  • مرکز خرید آرکادن
  • مرکز خرید اک
  • مرکز خرید کادام وتائنتزئین اشتراس
  • مرکز خرید فردریک اشتراسی
  • فروشگاه گالریاکاف هوف در الکساندر پلاتز
  • پرنز لائر برگ ، کرویسبرگ و فردریش هاین
  • مرکز خرید بی . ا . بی (B-O-B)

مکان های دیدنی برلین

درباره برلین و مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان گفت، علی رغم مصایب بسیاری که طی دوره‌های مختلف تاریخ دیده، یکی از شادترین شهرهای آلمان است. این شهر از مراکز مهم فرهنگی آلمان است و جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد؛ طوری که سالانه حدود سه میلیون نفر از این شهر بازدید می‌کنند.

موزه های برلین

برلین در مجموع ، ۱۵۳ موزه دارد که از آن میان ، معروفترین ها عبارتند از:

یکی از میراث‌های فرهنگی یونسکو است و شامل گروه موزه‌های مختلف است که در قسمت شمالی جزیره ی‌اسپری،  بین اسپری و کوپفرگرابن، واقع شده است. این منطقه به خاطر موزه ی‌وسیع پرگامن  که جایگاه مجموعه‌ای وسیع از آثار یونان باستان، خاورمیانه و هنر و معماری اسلامی است، مشهور است.

از دیگر موزه‌هایی که به این مجموعه تعلق دارند، می‌توان به موزه ی‌التز  یا موزه ی‌قدیمی که در لوستگارتن با مجسمه ی‌نیم تنه‌ای از ملکه ی‌نفرتیتی معروف شده و مجموعه‌ای از آثار باستانی مصر دارد، گالری ملی التی که نقاشی‌هایی از قرن نوزدهم، به ویژه از هنرمندان آلمانی دارد، موزه ی‌بود  با مجموعه‌ای از مجسمه‌های بسیار عالی و هنرهای روم شرقی و موزه ی‌نویزه اشاره کرد.

جزیره ی موزه | یوروپ تورز
جزیره ی موزه – دیدنی های برلین

گالری گملده

درباره برلین و گالری‌ها می‌توان به این موزه که در کالچر فروم واقع شده، مجموعه‌ای از نقاشی‌های هنرمندان اروپایی از قرن سیزدهم تا هجدهم دارد، اشاره کرد.

گالری ملی جدید

این موزه را لودویگ مایز فون در روهه ساخته و به نقاشی‌های هنرمندان قرن بیستم اروپا اختصاص دارد. این موزه غالباً محل برگزاری نمایشگاه‌های موقتی است.برای بازدید کنندگان تور آلمان بسیار جالب است.

هامبورگ بانهوف

برلین، موآبیت واقع شده و ارایه دهنده ی‌مجموعه ی‌ بزرگی از هنرهای مدرن و معاصر است

دویچس هیستوریشس

سویگهاوس واقع شده و موزه ی‌تاریخی آلمان است که به تاریخ آلمان تا زمان فرو‌ریزی دیوار برلین اختصاصی دارد.

 باهاوس آرشیو

یک موزه ی‌معماری است.

 باهاوس آرشیو | یوروپ تورز
باهاوس آرشیو – دیدنی های برلین

یهودیان

این موزه نمایشگاهی دایمی از تاریخ ۲۰۰۰ ساله ی‌یهودیان آلمان دارد.

هومبولت

درباره برلین و موزه‌ها می‌توان به این موزه که بزرگترین اسکلت سوار شده ی‌دایناسور در جهان و بهترین نمونه حفظ شده از پرندگان اولیه را دارد اشاره کرد.

داهلم

این موزه خود شامل چند موزه است مربوط به فرهنگ و هنر جهان؛ از جمله موزه هنر آسیا، موزه هنر آسیا ی‌شرقی، موزه نژاد شناسی، موزه ی‌فرهنگ‌های اروپایی که بزرگترین نمونه از نوع خود در اروپاست، موزه ی‌آلاید که مربوط به دوران جنگ سرد است و موزه ی‌براک که یک موزه ی‌هنریست.

ناتورکونده

نزدیک ایستگاه اصلی راه آهن واقع شده، موزه ی‌علوم طبیعی است با یک مجموعه ی‌بزرگ از اسکلت دایناسورها، فسیل و کانی‌ها که برای بازدید کنندگان تور آلمان بسیار جالب است.

ناتورکونده | یوروپ تورز
ناتورکونده – دیدنی های برلین

مائر

درباره برلین و دیدنی‌های این شهر می‌توان به ایستگاه بازرسی چارلی، بین دو آلمان، واقع شده و مشهورترین محل بازرسی این کشور است.

توپوگرافی ترور

این موزه، فضایی باز است، شامل اسناد ترورهایی که رژیم نازی انجام جا می‌داده است. توپوگرافی شامل زندان‌های زیرزمینی در محلی بقایای دیوار برلین نیز هست.این مکان برای گردشگران تور آلمان بسیار جذاب است.

موزیک اینسترومنت

در این موزه آلات موسیقی تاریخی و غیر معمول به نمایش گذاشته شده است. این موزه در چریتی پلاتز واقع شده و نمودار جالبی از توسعه ی‌بیمارستان‌های اروپایی از قرن چهاردهم تاکنون است.

تاریخ دارویی برلین

این موزه در چریتی واقع شده و نمودار جالبی از توسعه بیماران اروپایی از قرن چهاردهم تاکنون است.

تاریخ دارویی برلین | یوروپ تورز
تاریخ دارویی برلین -دیدنی های برلین

کلیساهای برلین

از آنجا که برلین تا قرن هفدهم، شهر خیلی مهمی نبوده، هیچ کلیسای تاریخی واقعا بزرگی در این شهر وجود ندارد؛ اما چند کلیسای جالب توجه از نظر معماری و تاریخی در این شهر به وجود دارد که عبارتند از:

کلیسای نیکلای

درباره برلین و کلیسا‌های آن می‌توان به کلیسا ی‌نیکلای که قدیمی‌ترین کلیسای برلین است، اشاره کرد. ساخت آن در قرن سیزدهم بوده است.

کلیسای یادبود کایزر ویلهلم

قدمت این کلیسای نمادین، به سال‌های ۱۸۹۵-۱۸۹۱ برمیگردد؛ در جنگ جهانی دوم، کاملا تخریب شد و بعد از ان با دو ساختمان و ترکیب مختلف و مجزا بازسازی شد. که برای بازدید کنندگان تور آلمان بسیار جالب است.

کلیسای جامع سنت هدویگ

این کلیسای گنبددار در بابلی پلاتز واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین کلیساهای کاتولیک در برلین است. درون این کلیسا به شیوهای مدرن، در دهه ی‌۱۹۵۰ طراحی شده است؛ اما هنوز پستوهای بسیاری در طبقه ی‌زیرزمین وجود دارد.

کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع برلین کنار جزیره ی‌موزه واقع شده و کلیسای جامع پروتستان هاستدر اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم ساخته شده است و از بالای گنبدان، می‌توان چشم‌انداز زیبایی از برلین را دید.

کلیسای جامع برلین | یوروپ تورز
کلیسای جامع برلین – دیدنی های برلین

کلیسای فردریک سوئردرش

این کلیسای زیبا در نزدیکی جزیره ی‌موزه واقع شده و نمایشگاهی زیبا از مجسمه‌های نئوکلاسیک و یک نمایشگاه هم در مورد زندگی و آثار شینکل معمار آلمانی دارد.

کلیسای مارین

این کلیسا، با برجی ۹۰ متری که بلندترین برج برلین است و نزدیک الکساندر پلاتز واقع یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای مرکز تاریخی برلین است.

کلیسای مارین | یوروپ تورز
کلیسای مارین – دیدنی های برلین

آثار تاریخی برلین

برلین، هیج تلاشی برای پنهان کردن قسمتهای تلخ تاریخ خود نکرده است. برخی از یادمان‌های تاریخی این شهر، عبارتند از:

دیوار برلین

درباره ی‌برلین و دیوار برلین می‌توان به بخش بزرگی از قسمت سالم دیوار، در شرق مرکز شهر در امتداد رودخانه ی‌اسپری در خیابان موهلن است که با معروف به گالری بخش شرقی است. نقاشی‌های زیبایی روی دیوار این قسمت وجود دارد. بخش دیگری از بقایای این دیوار، نزدیک موزه ی‌مارتین، گروپیوسی، باو است.

دیوار برلین | یوروپ تورز
دیوار برلین – آثار تاریخی برلین

یادبود دیوار برلین

برای گرامیداشت یاد کسانی که هنگام عبور از این دیوار کشته شده‌اند ساخته شده.

ایستگاه بازرسی چارلی

این منطقه، تنها گذرگاه بین آلمان شرقی و غربی، طی جنگ سرد بوده است؛ فقط خارجیان، مجاز به عبور از ان بوده‌اند و ساکنان برلین غربی و شرقی، اجازهی ورود به آن را نداشته‌اند. تابلوی هشدار معروف (شما در حال ترک قسمت آمریکایی )
این محلی هست.

فرودگاه تمپل هوف

خط هوایی حمل و نقل برلین در سال‌های ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ از این فرودگاه استفاده می‌کرده است. ساختمان پایانه ی‌این فرودگاه، هنوز جذاب است. عمارتها و ساختمان‌های نزدیک، که شایسته ی‌آن است که دروازه ی‌اروپا باشند، بزرگترین مجموعه ی‌املاک ساختمانی جهانند. معمار معروف انگلیسی، سرنورمن فوستر، این فرودگاه را (مادر همه ی‌فرودگاه ها) توصیف کرده است.

فرودگاه تمپل هوف | یوروپ تورز
فرودگاه تمپل هوف – آثار تاریخی برلین

دروازه براندبرگ

این محلی، نشان اختصاصی برلین و المان است. عکس این دروازه روی سکه‌های یورو آلمانی (۱۰، ۲۰، ۵۰ سنتی) حک شده است.

اشلوس شارلوتنبورگ

بزرگترین کاخ تاریخی برلین است؛ در جنگ جهانی دوم انش. گرفت و قسمت وسیعی از ان خراب شد. امروز، این کاخ، بازسازی شده است.

یادبود قتل عام یهودیان اروپا

مجموعهای از آثار و تصاویر گرافیکی غول پیکر است در نزدیکی دروازه ی‌براندنبرگ، شامل موزهای است با شرح مفصلی جزئیات قتل عام یهودیان و مردمی که همراه آنان کشته شده‌اند. از سال ۲۰۰۵ که این بنا افتتاح شد، با ۳/۵ میلیون بازدید‌کننده، یکی از پربیننده‌ترین اثار تاریخی برلین بوده است.

یادبود قتل عام یهودیان اروپا | یوروپ تورز
یادبود قتل عام یهودیان اروپا – دیدنی های برلین

ساختمان های بلند و چشم اندازهای زیبا ی برلین

درباره برلین و ساختمان‌های بلند آن می‌توان گفت در مجموع برلین ساختمان‌های بلند، کم دارد ولى چند بنا با چشم اندازهای زیبا در این شهر هست؛ ازجمله:

برج کوله وف

این برج در پست دامر پلاتز واقع شده و ۱۰۰ متر ارتفاع دارد آسانسور این برج، از سریع‌ترین آسانسورهای اروپاست.

ساختمان رایش تاگ

این ساختمان نزدیک دروازه ی‌براندنبرگ واقع شده و مقر سنتی پارلمان آلمان است؛ در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۹۰ بازسازی شده و در بازسازی دوم آن معمار انگلیسی، نورمن فاستر یک گنبد شیشه‌ای بزرگ، بالای محلی جلسات ساخت که چشم اندازجالبی از برلین دارد.

ساختمان رایش تاگ | یوروپ تورز
ساختمان رایش تاگ – دیدنی های برلین

فونکتورم برلین

این برج در قسمت غربی منطقه ی‌نمایشگاه، بیرون از مرکز شهر واقع شده و برج شبکه ی‌رادیویی است با ۱۵۰ متر ارتفاع که طی سال‌های ۱۹۲۶ – ۱۹۲۴ ساخته شده است. در ارتفاع ۵۵ متری این برج، یک رستوران و در ارتفاع ۱۲۶ متری آن، یک محل دیده بانی وجود دارد.

زیگس زویله

این بنای یادبود، مشهور به ستون پیروزی، ۶۰ متر ارتفاع و چشمانداز وسیعی از شهر دارد. این برج، ۲۸۵ پله دارد و آسانسور هم ندارد. تندیسی از ویکتوریا (Victoria) در بالای آن نصب شده است و آن را برای زنده نگه داشتن یاد پیروزی‌های پروسی‌ها ساخته‌اند. تندیسی در سال‌های ۳۹ – ۱۹۳۸ از محلی قبلیشی، جلوی رایش تاک به این مکان منتقل شد.

برج تلوزیون

در الکساندر پلاتز واقع شده و بلندترین برج آلمان و بعد از برج مسکو دومین برج مرتفع اروپاست. این برج در سال ۱۹۶۹ ساخته شده، ۳۶۸ متر ارتفاع و در ارتفاع ۲۰۴متری، یک محلی دیده بانی دارد. بالای برج، یک کافی شاپ گردان وجود دارد که هر ۳۰ دقیقه ۳۶۰ درجه به دور خود می‌چرخد. از بالای این برج، چشم اندازهای بسیار زیبایی از شهردیده می‌شود.

برج تلوزیون | یوروپ تورز
برج تلوزیون – دیدنی های برلین

کارل، مارکسی، آلی

یک بلوار تاریخی است که طی سال‌های ۱۹۵۲ و ۱۹۶۰ در فردریک شاین و میته ساخته شده است.

روتس را تهاوس

ساختمان شهرداری برلین است که در خیابان راتهاوس واقع شده است. این بنا طی سال‌های ۱۹۶۹-۱۹۶۱ و با آجرهای قرمز به سبک معماری ویژهای ساخته شده است.

شلوسی بلوو

این ساختمان در سال ۱۷۸۶ در لب‌های شمالی پارک تیرگارتن در کنار رودخانه ی‌اسپری، نزدیک ستون پیروزی ساخته شده است. شلوس بلوو، اولین ساختان به سبک نئو کلاسیک در آلمان بوده پارکی به مساحت ۲۰ هکتار آن را احاطه کرده است.

شلوسی بلوو | یوروپ تورز
شلوسی بلوو – دیدنی های برلین

اونتردن لیندن

بولواری در مرکز برلین، به صورت غربی – شرقی از دروازه ی‌براندنبرگ تا قسمت سابق کاخ شاهنشاهی است. این بولوار در بخشی تاریخی برلین واقع شده و ساخت آن به قرون هفدهم و هجدهم برمیگردد. معنی نام این بولوار، (زیر درختان زیر فون) است. این محلی، اولین تفرجگاه شهر برلین بوده است.

فواره نپتون

این فواره را رینهولد بگاس طراحی کرده و در سال ۱۸۹۱ ساخته شده است. در مرکز فواره، نپتون که در اسطوره‌های یونان، خدای دریاست، قرار گرفته و چهار بانو در اطراف او نمایانگر چهار رودخانه ی‌اصلی آلمان، الب، راین، ویستولاوا در هستند. این فواره در سال ۱۹۵۱، از محلی اصلی در شلوسی پلاتز برداشته و در سال ۱۹۶۹ در محلی کنونیشی، بین کلیسای سنت ماری و ساختمان شهرداری نصب شد. قطر فواره ۱۸ متر و ارتفاع آن، ۱۰ متر است.

گندارمن مارکت

میدانی است به سبک نئوکلاسیک که ساخت آن به زمان اشغالی شهر توسط ناپلئون برمیگردد. در وسط میدان، مجسمه ی‌فردریش شیلر، شاعر آلمانی و در دو طرف میدان، دو کلیسای شبیه به هم قرار دارد.

پتسدامر پلاتز

میدان عمومی مهمی در چهارراهی پر رفت و امد در مرکز رایش تاک و نزدیکی جنوب شرقی پارک تیرگارتن. دستنخورده و بازسازی نشده است.

پتسدامر پلاتز | یوروپ تورز
پتسدامر پلاتز – ساختمان های بلند برلین

پارک ها و مکان های تفریحی

تیرگارتن

بزرگترین پارک برلین است که در منطقه میته واقع شده و پترژزف لنه آن را طراحی کرده است.

ویکتوریا پارک

ین پارک در کروزبرگ واقع شده است و می‌توان چشم‌انداز وسیعی از جنوب برلین را از ان دید. بنای ملی ساخته شده توسط شینکل، بالای آن واقع است.

باغ جهان

شامل باغ‌های وسیع چینی، کره‌ای، بالی، با فواره‌های زیبا و راهروی سرپوشیده است و یک باغ ژاپنی که پروژه ی‌مشترک برلین و توکیو است.

شلوس پارک شارلوتنبورگ

این پارک، قسمتی از قلعه ی‌چارلوتنبورگ است؛ ولی استفاده از فضای سبز پارک برای عموم آزاد است.

شلوس پارک شارلوتنبورگ | یوروپ تورز
شلوس پارک شارلوتنبورگ – پارک ها وئمکان های تفریحی برلین

باغ گیاه شناسی برلین

باغ موزه ی‌گیاهشناسی برلین است با مساحت ۴۳ هکتار و حدود ۲۲ هزار نوع گیاه. این باغ، یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین باغ‌های گیاه شناسی جهان است.

پارک ترپ تاور

این پارک، کنار رودخانه ی‌اسپری در تریپ تاو واقع شده و بنای یادبودی دارد، به احترام سربازان شوروی که در نبرد برلین در سال ۱۹۴۵ کشته شدند.

فولکسی پارک

درباره برلین و پارک‌ها می‌توان به فولکسی پارک در فردریک شایناشاره کرد؛ در سال ۱۸۴۸ تأسیس شده و قدیمی‌ترین پارک شهر است.

فولکسی پارک | یوروپ تورز
فولکسی پارک – پارک ها و مکان های تفریحی برلین

دریاچه ی‌وان

این دریاچه در اصطلاح، وان حمام برلین نامیده می‌شود و مشهور‌ترین منطقه شنا، بین محلی هاست.

دریاچه ی‌موگل

در جنوب شرقی برلین واقع شده و محل خوبی برای شناست.

دریاچه ی موگل | یوروپ تورز
دریاچه ی موگل – پارک ها و مکان های تفریحی برلین

آکواریوم و باغ وحش‌های برلین

برلین، دو باغ وحشی و یک آکواریوم دارد.که برای گردشگران تور آلمان بسیار جالب است.

باغ وحشی برلین

این باغ وحشی در سال ۱۸۴۴ در غرب برلین تأسیس شده؛ و به خاطر خرس‌های پاندا و یک توله خرسی قطبی که در اواخر سال ۲۰۰۶ در ان متولد شد، معروف است. (دروازه ی‌فیل) از ورودی‌های این باغ وحشی در نزدیکی آکواریوم است که به علت معماری خاصی آن، یکی از قسمتهای مورد علاقه ی‌جهان گردان برای عکاسی است.

باغ وحشی برلین | یوروپ تورز
باغ وحشی برلین – آکواریوم و باغ وحش های برلین

تیر پارک برلین

این باغ وحشی که در سال ۱۹۵۵ تأسیس شده، با ۱۶۰هکتار، از وسیع ترین باغ وحش های اروپا و از باغ وحشی تاریخی برلین، خیلی بزرگتر است.

آکواریوم آکواریم

بخشی از باغ وحشی برلین است که در یک ساختمان تاریخی در خیابان بوداپستر واقع شده است. در این آکواریوم، تعداد زیادی ماهی، تمساح و دیگر حیوانات دریایی زندگی می کنند.

آکواریوم آکواریم  | یوروپ تورز
آکواریوم آکواریم – آکواریوم و باغ وحش برلین

جشنواره ها و مراسم خاص در برلین

در این بخش با جشنواره‌ها مراسم‌های خاص در برلین به طور کانل توضیح داده شده است.

جشنواره ی‌فیلم برلین

بزرگترین واقعه ی‌فرهنگی شهر و برنامه ی‌سالانه ی‌مهمی در تقویم صنعت فیلم جهان است. این جشنواره در ماه فوریه (بهمن) برگزار می‌شود و بر خلاف جشنواره کن، فیلم‌های اکران عمومی دارند.

لانگه ناخت در موزن

رویداد فرهنگی بزرگی در ژانویه (دی) و آگوست (مرداد) است. در این زمان، موزه‌ها تا ساعت ۲۴ نیمه شب باز هستند و رویدادهای فرهنگی بسیاری در شهر رخ می‌دهد.

لانگه ناخت در موزن | یوروپ تورز
لانگه ناخت در موزن – جشنواره ها مراسم خاص در برلین

فته دی لا میوزیک

این جشنواره در بیست و یکم جون (اولی تیر) برگزار و در آن، انواع موسیقی عرضه می‌شود. همزمان با این جشنواره، جشنوارهای مشابه در بعضی از شهرهای فرانسه برگزار می‌شود.

جشنواره ی‌او بر بامبروکه

این جشنواره در آگوست (مرداد)، نزدیک گالری شرقی برگزار می‌شود و در آن، هنرمندان، آثار خود را به فروش می‌گذارند و بازدیدکنندگان می‌توانند در یک نقاشی مشترک، روی یک پرده ی‌نقاشی بسیار بزرگ که در خیابان جلوی جشنواره پهن شده است، شرکت کنند.

کارناوال فرهنگی

این کارناوالی که در ماه می‌(اردیبهشت) یا جون (خرداد) برگزار می‌شود، کارناوال فرهنگ هاست؛ نمایشی گروه‌های قومی و نژادی مختلف شهر است که با لباس‌های محلی، موسیقی و رقص محل خود را اجرا می‌کنند. این مراسم، آخر هفته ی‌عید گلریزان اجرا می‌شود.

کارنیوال

این مراسم در اواخر فوریه یا اوایل مارسی (اسفند) برگزار می‌شود و مردم در آن، با لباس‌های محلی به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

جشنواره جاز برلین

این جشنواره از سال ۱۹۶۴، هر سالی در برلین برگزار می‌شود و یکی از قدیمیترین جشنوارههای موسیقی جاز جهان است.

جشنواره‌ها و مراسم خاص در برلین

یک جشنواره ی‌سالانه ی‌فرهنگ و هنر دیجیتالی است. این جشنواره ی‌سالانه، از سال ۱۹۸۸، در فوریه (بهمن) به عنوان جشنواره ی‌هنرهای معاصر فیلم و تلویزیون (مانند انیمیشن) برگزار می‌شود.

ترانس مدیال | یوروپ تورز
ترانس مدیال – جشنواره ها و مراسم خاص در برلین

ای تی بی

این نمایشگاه، هر سال، ماه مارس(اسفند) برگزار می‌شود و بزرگترین نمایشگاه جهانگردی جهان است.

هفته ی‌بین‌المللی سبز

موضوع این نمایشگاه که در ماه ژانویه (دی) برگزار می‌شود، صنایع غذایی، کشاورزی و باغبانی است.


سوالات متداول درباره برلین

شهر برلین در کجا قرار دارد؟

درباره برلین می‌توان گفت که پایتخت آلمان است. با مساحت ۸۹۲ کیلومتر مربع در شمال شرق آلمان، حدود ۷۰ کیلومتری غرب مرز لهستان، در منطقه‌ای باتلاقی واقع شده است.

برای چند تا از ویژگی های شهر برلین چه ویژگی هایی میتوان اشاره کرد؟

درباره برلین از نظر تعداد بازدیدکننده می‌توان گفت: سومین شهر و یکی از پرکار‌ترین مراکز تحقیقات و تحصیلات عالی در اتحادیه ی‌اروپاست. این شهر با چهار دانشگاه، چهار دانشکده ی‌هنر، دانشکده ی‌اقتصاد اروپایی، نه مدرسه ی‌عالی تخصصی، حدود ۲۵۰ موسسه ی‌تحقیقاتی مستقل از دانشگاه‌ها و تعداد زیادی واحدهای کوچک و متوسط فن آوری، توان بالقوه مناسبی برلین، سه فرودگاه تجاری و بازرگانی دارد به نام‌های، فرودگاه بین‌المللی تگلی در سال ۲۰۰۷، بیش از بیست میلیون مسافر را در ۱۷۳ مسیر جابه جا کرده‌اند. برلین، میزبان المپیک ۱۹۳۶، از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبالی ۱۹۷۴ و فینال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ بوده است.

تاریخچه شهر برلین چیست؟

درباره برلین و تاریخچه آن می‌توان گفت که پادشاه پروسی، در سالی، اولین بار فردریک بزرگ ۱۷۰۱ این شهر را به پایتخت قرار داد. شهر برلین، طبق قانون اساسی ۱۹۴۹ به عنوان یک ایالت شناخته شده است. در جنگ جهانی دوم، برلین که زیباترین شهر اروپا بود، ویران شد و جدایی دو آلمان، بعد از سلح جنگ جهانی دوم، این شهر را دو تکه کرد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

حمید جاوید 15 آبان 1397 پاسخ

عالی بود 😍

بابازاده 28 بهمن 1397 پاسخ

با سلام
ممنون از نظرتون
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
سفری دیگر
88851080