هر آنچه که باید درباره اسلو بدانید

هر آنچه که باید درباره اسلو بدانید

درباره اسلو، میتوان این شهر را برای دوچرخه سواری، اسکی، قایقرانی، پیاده روی گزینه ای مناسب دانست. جاذبه های شگفت انگیز این شهر آن را به مقصدی عالی برای…

یکی از مقاصد گردشگری خارجی که برای سفر کردن مناسب است شهر اسلو می باشد. اسلو شهر پر جنب و جوش و پایتخت نروژ می باشد و به آن شهر جایزه صلح نوبل می گویند. با هر سلیقه ای که باشید در این شهر به شما خوش خواهد گذشت زیرا جاذبه های متنوعی از تاریخی گرفته تا هنری درون خود دارد. در این مقاله نیز به بررسی اطلاعاتی درباره اسلو خواهیم پرداخت تا سفر خوبی را تجربه کنید.

شهر اسلو

شهر اسلو برای دوچرخه سواری، اسکی، قایقرانی، پیاده روی گزینه ای مناسب می باشد. جاذبه های شگفت انگیز این شهر آن را به مقصدی عالی برای گردشگری تبدیل کرده است طوری که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. این شهر که پایتخت کشور نروژ می باشد سرشار از جاذبه ها و زیبایی های فراوان است و با هر سلیقه ای که باشید جاذبه هایی برای شما وجود خواهد داشت.

شهر اسلو
شهر اسلو

اطلاعاتی راجع به شهر اسلو

شهر اسلو از نظر زمانی دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است و زبان رسمی آن نروژی (بوکمل/نروژی نو) و سامی (شالی/لیول/جنوبی) می باشد. درباره اسلو و واحد پولی اش بدانید که واحد پول این شهر کرون نروژ است. فرودگاه های بین المللی آن گاردر موئن اسلو، فرودگاه موس ریگ و فرودگاه ترپ سندفجرد می باشد. شهر اسلو را پایتخت سیاسی و اقتصادی نروژ می دانند و هم استان و هم شهرستان می باشد. جمعیت اسلو بر اساس سرشماری سال 2018 برابر با 700.000 نفر است و بیشتر مساحت آن را مناظر طبیعی فرا گرفته است.

اطلاعاتی راجع به شهر اسلو
اطلاعاتی راجع به شهر اسلو

دریافت ویزا برای سفر به شهر اسلو

نروژ از کشورهای عضو پیمان شنگن است از این رو برای سفر به آن نیازمند دریافت ویزا هستید. درباره اسلو و نحوه اخذ ویزا، ویزا باید ابتدا اقدام به رزرو وقت سفارت نروژ نمایید و در زمان تعیین شده به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. در وقت سفارت تعیین شده از فرد مصاحبه و انگشت نگاری انجام می شود و در صورت تکمیل مدارک ویزا به فرد داده خواهد شد.

درباره اسلو
درباره اسلو

شرایط آب و هوایی شهر اسلو

جریان گلف استریم در اسلو سبب می شود که این شهر آب و هوای معتدلی داشته باشد. این شهر نسبت به شهرهایی که با آن عرض جغرافیایی یکسانی دارند آب و هوای ملایم تری دارد. علیرغم تصور عده ای که این شهر را مقصدی زمستانی می دانند این شهر مقصدی تابستانی است. در فصل تابستان قادر به گشت و گذار با استفاده از قایق ها در آبدره های این شهر خواهید بود و در پارک های آن قادر به تفریح و استراحت خواهید بود.

بهترین زمان برای سفر به شهر اسلو

ماه مه تا آگوست زمان خوبی برای سفر به اسلو است زیرا به دلیل بالا رفتن دما اقامتگاه های ارزانی می توان رزرو کرد، این امکان وجود دارد که در این ماه ها هوا سرد شود. درباره اسلو و بهترین ماه سفر به این شهر بدانید که در ماه ژوئن یا جولای پدیده خورشید نیمه شب را خواهید دید و در فصل زمستان شهر اسلو در تاریکی خواهد گذشت. هر چه هوا مساعدتر باشد تعداد گردشگران بیشتر می شود و هزینه های سفر شما از جمله اجاره اتاق در هتل و بلیط هواپیما نیز بیشتر خواهد شد. برای داشتن سفری ارزان تر فصل های کم گردشگر را انتخاب کنید و اقدام به رزرو تور اروپا نمایید که موجب کاهش هزینه ها می شود زیرا تعداد مسافران کاسته خواهد شد.

بازدید از قلعه آکرشوس

در سفر به این شهر بازدید از قلعه آکرشوس را از دست ندهید زیرا این قلعه که روی خلیج اسلو قرار گرفته است و ساخت آن در اواخر قرن سیزدهم میلادی صورت گرفته است بسیار زیبا و تماشایی می باشد. قبل از سفر، درباره اسلو و مناطق دیدنی این شهر اطلاعاتی کسب نمایید. بازدید از طبقات مختلف و برج های آن نیز تماشایی خواهد بود. موزه ای مربوط به تاریخ نروژ در این قلعه وجود دارد که در ارتباط با اشغال آن توسط آلمانی ها در سال های 1945-1940 می باشد و تجربه های جدیدی در آن به دست خواهید آورد. موزه نیروهای مسلح نروژ نیز در این مجموعه وجود دارد که سلاح های مختلفی در آن وجود دارد و نشان دهنده تاریخچه نیروهای نظامی و مسلح نروژ می باشد.

درباره اسلو
درباره اسلو

بازدید از کلیسای جامع شهر اسلو

پایه گذاری کلیسای جامع در سال 1697 صورت گرفته است و مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است. درباره اسلو و کلیساهای این شهر میتوان کلیسای جامع شهر را نام برد. بازسازی برج های آن در سال 1850 انجام شده است و مرمت فضای داخلی آن نیز بعد از جنگ جهانی دوم صورت گرفته است. ورودی اصلی کلیسا درب برنزی مزینی دارد و بازار اسلو را در کنار دیوارهای این کلیسا خواهید دید که قدمت آن مربوط به سال 1841 است. گالری ها، کافه ها و فروشگاه های اشیای عتیقه را در اطراف این بازار خواهید دید. در سفر به شهر اسلو بازدید از این کلیسا را از دست ندهید.

بازدید از تالار شهر اسلو

یکی از نمادهای مهم و دیدنی شهر، تالار بزرگ آن است که از بتن برای ساخت آن استفاده شده است. نمای تالار آجری است و 2 برج دارد و ساعتی بر فراز آنها قرار گرفته است که سبب زیبایی آن شده است. تعداد 38 ناقوس در یکی از برج های آن قرار گرفته است که در تمام منطقه بندری صدای آن را خواهید شنید. از تندیس و نقش برجسته ها در تزیین ظاهر آن استفاده شده است و فضای داخلی بسیار زیبایی نیز دارد. در فضای داخلی نقاشی های دیواری که اثر هنرمندان مشهور نروژی است را خواهید دید که فضای آن را چشم نواز کرده اند.

بازدید از کاخ سلطنتی شهر اسلو

ساخت کاخ سلطنتی در سال 1825 صورت گرفته است و از نمادهای مهم و جاذبه های این شهر محسوب می شود. این بنا 173 اتاق دارد که بازدید از آن برای عموم آزاد نیست و تنها گردش در فضای باز و باغ های اطراف آن برای گردشگران امکان پذیر است. مراسم تعویض گارد هم برای گردشگران جالب است و آنها را به سمت خود جذب می کند، انستیتو نوبل نروژ در قسمت جنوبی این کاخ قرار دارد که در این مکان جایزه صلح نوبل به برندگان اهدا می شود.

درباره اسلو
درباره اسلو

بازدید از موزه مونک

در سفر به شهر اسلو بازدید از موزه مونک را از دست ندهید. درباره اسلو و موزه هایش میتوان به موزه مونک اشاره کرد. این موزه در ارتباط با زندگی و آثار نقاش بزرگ نروژی است که ادوارد مونک نام دارد و در آن مجسمه ها، مجموعه وسیعی از نقاشی ها و آثار آبرنگ را خواهید دید. تعداد آثار هنری این مجموعه 28.000 است که به غیر از ابزار شخصی می باشد. در این موزه کتابخانه ای شخصی نیز قرار دارد و همراه با راهنما و نمایش فیلم و تورهای مختلف قادر به بازدید از آن خواهید بود و بدین ترتیب با آثار این هنرمند بیشتر آشنا می شوید.

مراکز خرید شهر اسلو

در سفر به شهر اسلو علاوه بر بازدید از جاذبه های گردشگری به مراکز خرید آن هم می توانید سر بزنید. این مراکز خرید اجناسی با برندهای با کیفیت و بین المللی را در اختیار مشتریان قرار می دهند که قیمت مناسبی نیز دارند. مرکز خرید پالت، بازار آکر برایگ، مرکز خرید شهر اسلو و منطقه Grünerløkka از جمله مراکز خرید شهر اسلو هستند که قادر به بازدید از آنها خواهید بود. شهر اسلو پایتخت کشور نروژ و سرشار از جاذبه ها و زیبایی های فراوان است.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ، تور نروژ و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!