درباره آلمان این کشور جذاب بیشتر بدانیم

درباره آلمان این کشور جذاب بیشتر بدانیم

درباره آلمان، لازم است بدانید که کشور آلمان با 10 کشور دیگر مرز مشترک دارد و همین امر سبب شده است افرادی که دارای ویزای شنگن هستند و قصد سفر به …

درباره آلمان لازم است بدانید که کشور آلمان با 10 کشور دیگر مرز مشترک دارد و همین امر سبب شده است افرادی که دارای ویزای شنگن هستند و قصد سفر به این کشور را دارند، فرصت ارزشمندی برای بازدید از کشورهای دیگر را نیز داشته باشند. جاذبه های دیدنی بسیاری که در این کشور موجود است سبب شده آلمان به یکی از قطب های مهم گردشگری در جهان تبدیل شود. هر ساله این کشور میزبان گردشگران و توریست های بسیاری از سراسر جهان است. از این کشور همچنین به عنوان یکی از غول های اقتصادی در جهان یاد می شود

درباره آلمان | یوروپ تورز

کشور آلمان

درباره آلمان چه اطلاعاتی دارید؟ آیا قصد سفر به این کشور را دارید؟ پس بهتر است اطلاعاتی کامل درباره آلمان بدانید تا بتوانید در طول سفر خود به این کشور خاطرات به یادماندنی را ثبت کنید.

در این بخش به طور کلی سعی داریم مطالبی ارزشمند درباره آلمان در اختیار شما قرار دهیم، از آب و هوای این کشور گرفته تا سوغاتی های معروف و همچنین جاذبه های دیدنی اطلاعاتی کامل در دسترس است. قبل از سفر به این کشور دریافت هرگونه اطلاعات بیشتر به شما فرصت خواهد داد تا بتوانید خاطرات به یادماندنی شیرینی را ثبت کرده و به راحتی برنامه سفر خود را مدیریت کنید. کشور آلمان به دلیل داشتن فرصت های شغلی و کاری و از همه مهمتر جاذبه های دیدنی و طبیعی مختلف همواره مورد توجه افراد در سراسر دنیا بوده است. این کشور هر ساله میزبان دانش آموزان و دانشجویان بسیاری برای تحصیل و گردشگران مختلفی برای بازدید از بخش های مختلف کشور است. آلمان با دارا بودن بیش از 81.000.000 نفر جمعیت، از پرجمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گفته می شود. با ما همراه باشید تا شناخت کاملی درباره آلمان به دست آورید

کشور آلمان | یوروپ تورز

اطلاعات کلی درباره آلمان

در ادامه به برخی از اطلاعات کلی درباره آلمان اشاره کرده ایم:

موقعیت جغرافیایی: واقع در اروپای مرکزی

جمعیت آلمان: 81.000.000 نفر

آب و هوای آلمان: منطقه‌ معتدل، درجه‌ متوسط هوا در سال: 9 درجه

نوع نظام سیاسی در آلمان: دولت فدرال دموکراتیک پارلمانی

پایتخت آلمان: برلین

کشورهای همسایه آلمان: هلند، بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، فرانسه، لوکزامبورگ، اتریش، سوئیس، لهستان

تعداد ایالت های آلمان: 16 ایالت

دامنه‌ اینترنتی: de

پول رایج آلمان: یورو

اختلاف زمانی کشور آلمان

درباره آلمان و در مورد اختلاف زمانی این کشور با کشور ما، لازم به ذکر است که شهر برلین 2.5 ساعت از تهران عقب تر است. به عنوان مثال ساعت 12 در تهران با ساعت 9:30 در برلین برابر است و همچنین مسافت تهران تا برلین 3523 کیلومتر می باشد. طول یک پرواز بین این دو پایتخت به طور تقریب 4 ساعت است.

آب و هوای آلمان

در بررسی های خود درباره آلمان ضروری است اطلاعاتی در مورد آب و هوای این ناحیه مطرح کنیم. کشور آلمان در منطقه ویژه ای قرار گرفته است که بخش های مختلف آن دارای شرایط اقلیمی خاصی می باشد.

 • آب و هوای قاره ای در شرق
 • دمای معتدل و خنک در غرب

بارش باران در همه فصل های سال ممکن است، به ویژه در سال های اخیر شاهد بارش های سنگین برف در برخی از مناطق این کشور بوده ایم. نواحی که در نزدیکی های کوه های آلپ قرار گرفته است دارای تغییرات آب هوای شدید نمی باشد اگر چه در در برخی از مناطق آن شاهد تابستان های خنک و زمستان های برفی هستیم

آب و هوای آلمان | یوروپ تورز

جغرافیای آلمان

درباره آلمان و البته جغرافیای این کشور همانطور که یادآور شدیم، این کشور با 10 کشور دیگر مرز مشترک دارد. آلمان:

 از شمال با دریای شمال دانمارک و دریای بالتیک

 از شرق با لهستان و جمهوری چک

 از جنوب با اتریش و سوئیس 

 از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند مرز دارد.

 مساحت این کشور 357.121 کیلومتر مربع است و از پرجمعیت‌ ترین کشورهای اروپا است

طولانی‌ ترین رود آلمان راین نام دارد که با 856 کیلومتر، این مقام را به خود اختصاص داده است

کوه های مشهور آن آلپ با 700 کیلومتر و دانوب 647 کیلومتر هستند

پول و اقتصاد آلمان

درباره آلمان بهتر است بدانید که این کشور یکی از قدرت های جهانی از نظر اقتصادی و همچنین از نظر علمی است و هر ساله سرمایه های بسیار عظیمی برای پیشرفت های اقتصادی و البته علمی صرف می شود. با بررسی هایی که انجام شده در سال 2005 این کشور سومین مقام را در بین صادرات محصولات داشته است که همین امر سبب شده تا فرصت های شغلی بسیاری در اختیار افراد باشد. ناگفته نماند بیشتر شرکت های آلمانی به طور کامل وابسته به تجارت خارجی هستند. این کشور یک سوم از درآمد کل سالانه را از طریق صادرات به دست می آورد. از جمله مهمترین محصولات صادراتی در بخش های:

 • اتوموبیل‌ سازی
 • الکتروتکنیک
 • ماشین‌ سازی
 • شیمی

هم اکنون در ارزیابی های اخیر انجام شده، آلمان رتبه نخست را در صادرات محصولات گوناگون به کشورهای مختلف به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر همین امر سبب شده که نرخ بیکاری در این کشور موجود نباشد و همچنین افراد بسیاری که بومی این ناحیه نیستند فرصت های ارزشمند اشتغال زایی را به دست آورند. برای حمایت سرمایه گذاران دولت امکانات ویژه ای را در نظر گرفته است.

پول و اقتصاد آلمان | یوروپ تورز

زبان مردم آلمان

درباره آلمان باید گفت که زبان رایج و رسمی این کشور آلمانی است ولی تنوع وسیعی از زبان های مختلف را می توانید در این کشور مشاهده کنید. البته در بین زبان های مختلف شاهد گویش های مختلف آلمانی نیز هستیم و همین امر سبب شده است که از این کشور به عنوان یک ناحیه غنی از نظر زبان های مختلف یاد شود. البته مهاجرت افراد در سال های مختلف به این مکان نقش بسیار زیادی در گسترش زبان های مختلف داشته است. بعد از زبان انگلیسی زبان آلمان از پرکاربردترین زبان های تدریس شده است و از هر 10 کتابی که به چاپ می رسد یکی به زبان آلمانی می باشد ناگفته نماند 8 درصد از صفحات وب به طور کامل به زبان آلمانی اختصاص یافته است. به همین دلیل در دنیای اینترنت بعد از زبان انگلیسی زبان آلمانی بیشترین کاربرد را دارد. یادگیری این زبان نیز بسیار آسانتر از زبان انگلیسیی است.

زبان مردم آلمان | یوروپ تورز

فرهنگ مردم آلمان

درباره آلمان و درباره فرهنگ این کشور لازم به ذکر است بگوییم که آداب و رسوم های مختلفی در آن موجود است و مردم بومی این ناحیه تعصب های خاصی به برخی از آداب و رسوم های موجود دارند به گونه ای که اکثریت آنها به طور یکپارچه سعی در پیروی از برخی از سنت های خود دارند. حتی اگر برای مدت کوتاه در این کشور اقامت داشته باشید به راحتی می توانید به برخی از مهمترین آداب و رسوم های آنها پی ببرید، به عنوان مثال توجه به آداب و اصول های خاص هنگام غذا خوردن به ویژه در یک مهمانی رسمی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر برای سرمایه گذاری و البته شرکت در یک جلسه کاری و تجاری قصد سفر به این کشور را دارید، درباره آلمان بهتر است اطلاعات کافی به ویژه در زمینه آداب و رسوم و طرز برخورد به دست آورید زیرا در این صورت می توانید از انجام هرگونه اقدامی که به نظر آنها ناپسند است پرهیز کنید رعایت کردن همین نکته ساده می تواند تاثیر بسیار زیادی در روابط کلی شما داشته باشد.

فرهنگ مردم آلمان | یوروپ تورز

مذهب مردم آلمان

درباره آلمان جالب است بدانید که دین و دولت از هم جدا هستند و به همین دلیل هیچگاه تبعیضی بین افراد به دلیل گرایش های خاص دینی صورت نمی گیرد. هیچ گروهی به دلیل داشتن گرایش خاصی حق ویژه ای در اداره کردن کشور ندارد. افراد با هر دینی در این کشور آزاد هستند و می توانند امور داخلی خود را بر اساس اعتقادات خود سامان دهند. بر اساس آخرین تقسیم بندی:

 • 25.9 میلیون پیروان کلیسای کاتولیک
 • 25.63 پیروان مجموعه کلیساهای پروتستان
 • 23.4 میلیون بدون دین
 • 3.3 میلیون اسلام
 • 210 هزار تن یهودی هستند
مذهب مردم آلمان | یوروپ تورز

سیاست آلمان

کشور آلمان دارای 16 ایالت جداگانه است و نظامی که بر کشور حاکم است تحت عنوان جمهوری فدرال دموکراتیک آلمان شناخته شده است. هر کدام از ایالت ها مجاز هستند تصمیم های خاصی در اداره ناحیه اختصاصی خود داشته باشند که می تواند به طور مستقل از سیاست های حکومت مرکزی باشد. آلمان با ایران همواره فراز و نشیب های بسیاری را در طول تاریخ در روابط سیاسی و اقتصادی خود احساس کرده است ولی هیچگاه روابط آنها به طور کامل قطع نگردیده است. آلمان یکی از مهمترین شریک های اقتصادی ایران در اروپا است، اگرچه در سال های اخیر به دلیل تحریم های به وجود آمده شاهد مشکلاتی در شراکت اقتصادی این دو کشور هستیم ولی از نظر تحصیلی هر ساله دانشجویان ایرانی بسیاری فرصت تحصیل در مقاطع بالا در این کشور را دارند.

کشور آلمان به ویژه در سال های اخیر با مشکل رشد جمعیت منفی دست و پنجه نرم می کند و همین امر سبب شده است که با باز گذاشتن فرصت مهاجرت با ایجاد تنوع مختلف شغلی بتوانند راهکاری برای حل این مشکل به دست آورند. مهاجرت یاد شده از سویی هم به نفع مهاجران است و از سوی دیگر منافع بسیاری برای حکومت آلمان دارد زیرا در این راستا توانسته است قدرت اول اقتصادی اروپا باقی بماند.

سیاست آلمان | یوروپ تورز

جشن ها و تعطیلی های رسمی در آلمان

درباره آلمان در این بخش به طور اختصاصی به جشن ها و البته تعطیلات رسمی این کشور اشاره خواهیم کرد. سفر در این ایام سال به آلمان می تواند برای شما به یک خاطره فراموش نشدنی تبدیل شود زیرا می توانید در جشنواره های مختلفی شرکت کرده و از همه مهمترین با برخی از آداب خاص آن آشنا شوید.

از جمله مهمترین تعطیلات رسمی آلمان:

 • 1 ژانویه مصادف با سال نو
 • 21 آوریل مصادف با روز کودکستان
 • 13 ژوئن مصادف با روز وینسنت
 • 31 اکتبر مصادف با روز اصلاحات
 • 1 نوامبر مصادف با روز قدیسان
 • 6 نوامبر مصادف با روز فروپاشی دیوار برلین
 • 25 دسامبر اولین روز کریسمس

سفر به آلمان در نزدیکی تحویل سال نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا می توانید در جشن های مختلف شرکت کنید و به تنوع وسیعی از سوغاتی ها و البته هنرهای دستی تهیه شده دسترسی خواهید داشت. با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی نیز بسیاری از گردشگران سعی دارند که در این ایام سال در یکی از زیباترین شهرهای آلمان باشند. در طول سال فستیوال و جشنواره های مختلف و البته نمایشگاه های ویژه ای نیز برگزار می شود. حتما در شهری که حضور خواهید داشت سعی کنید در این مراسم ها شرکت داشته باشید.

جشن ها و تعطیلی های رسمی در آلمان | یوروپ تورز

شهرهای مهم آلمان

در ادامه به شهر ها و البته معرفی نواحی مختلف درباره آلمان پرداخته ایم:

ناحیه آلمان جنوبی: در برگیرنده:

 • جنگل سیاه کوه های آلپ
 • جشنواره آبجو در ماه اکتبر
 • مناظر کوه های آلپ

می باشد.

ناحیه آلمان شرقی: شهر برلین پایتخت کشور آلمان در این منطقه واقع شده است. شهر درسدن با نام فلورانس البه در این ناحیه مشهور می باشد. از شهرهای مهم می توان برلین، زاکسن و زاکسن – آنهالت، براندنبورگ را نام برد

ناحیه آلمان شمالی: شهرهای مکلنبورگ – فورپومرن، اشلسویگ – هولشتاین، برمن، هامبورگ، نیدرزاکسن شامل این ناحیه هستند از ویژگی های آن می توان به:

 • تپه های بادی
 • سواحل زیبای دریای شمال
 • دریای آلتیک

 اشاره کرد.

ناحیه آلمان غربی: ناحیه قطب صنعتی و اقتصادی کشور آلمان است که از شهرهای مهم این منطقه می توان شهرهای دوسلدورف، البته دورتموند و همچنین زاربروکن را نام برد

ناحیه آلمان مرکزی: قلب سبز کشور آلمان که شامل مهمترین جاذبه های فرهنگی و توریستی این کشور زیبا است

بهترین زمان برای سفر به آلمان

درباره آلمان بهتر است بدانید که تمام فصل های سال برای سفر به کشور مورد توجه گردشگران است. اگر چه بیشتر توریست ها در فصل بهار و تابستان بازدید از این کشور را در اولویت خود قرار می دهند ولی میزان ورود گردشگران در تمام ایام سال در این کشور بالا است. آلمان طبیعت و جاذبه های طبیعی بسیاری دارد. کوهستان های بلند و البته دشت های وسیع این کشور تحسین همه را به دست آورده است. با در نظر گرفتن آب و هوای معتدل اقیانوسی نیز بهترین زمان برای سفر به آلمان در همه روزهای سال فراهم است.

بهترین زمان برای سفر به آلمان | یوروپ تورز

مزیت تحصیل در آلمان

درباره آلمان بهتر است بدانید که فرصت های تحصیلی بسیاری نیز در اختیار دانش آموزان و دانشجویان قرار گرفته است. به همین دلیل هر ساله پذیرش بالایی از دانشجویان از سراسر دنیا صورت می کند. از جمله مهمترین مزیت تحصیل در آلمان می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

تحصیل در آلمان شامل مزیت های زیر است:

 • فرصت بی نظیر تحصیل به طور کاملا رایگان
 • فرصت تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه های معتبر در سطح دنیا
 • فرصت اقامت به مدت 18 ماه به منظور یافتن کار
 • فرصت اخذ اقامت دائم و پاسپورت آلمانی بعد از اتمام تحصیل
 • فرصت تحصیل در رشته های مختلف از جمله:
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • رشته های فنی مهندسی
 • فرصت کار در کنار تحصیل و پوشش کلیه مخارج زندگی
 • فرصت گذراندن یک تا دو ترم تحصیلی برای دانشجویان مهمان
 • اعتبار بالای ویزای دانشجویی آلمان
 • فرصت تردد به کشورهای حوزه Schingen بدون نیاز به ویزا
مزیت تحصیل در آلمان | یوروپ تورز

جاذبه های دیدنی آلمان

درباره آلمان و درباره جاذبه های دیدنی که در این کشور در انتظار شما است باید بگوییم که حتما زمان کافی برای اقامت در این کشور به خود اختصاص دهید تا بتوانید از بهترین و معروف ترین مکان های دیدنی این کشور بازدید کنید. جاذبه های تاریخی، طبیعی و البته دیدنی بسیاری در این کشور موجود می باشد که هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب کرده است. از جمله مهمترین مکان های گردشگری در آلمان:

 • بنای تاریخی نبرد ملت ها در لایپزیگ آلمان
 • تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان
 • تالار قدیمی شهر بامبرگ آلمان
 • بنای تاریخی نبرد ملت ها در لایپزیگ آلمان
 • کوه های هارز آلمان
 • کلیسای جامع آخن آلمان
 • جزیره سیلت آلمان
 • شهر زیبای ادینبورگ آلمان
 • پارک ملی ساکسون
 • قلعه شورین آلمان
 • صخره های روگن آلمان
 • شهر کوهستانی بایرن آلمان
 • ساختمان رایشتاگ برلین آلمان
 • قلعه هوهنزولرن آلمان
 • کوه تسوگ اشپیتسه آلمان
 • بازار کریسمس نورنبرگ آلمان
 • شهر زیبای روتنبورگ آلمان
 • جنگل سیاه آلمان
 • رودخانه رمانتیک راین آلمان
 • کلیسای بانوی ما آلمان
 • شهر تاریخی لینداو آلمان
 • جشن اکتبر در شهر مونیخ آلمان
 • کلیسای جامع کلن آلمان
 • دروازه هولستن آلمان
 • شهر قدیمی هایدلبرگ آلمان
 • دروازه براندنبورگ آلمان
 • قلعه نوی شوان اشتاین آلمان

سوغاتی های مشهور آلمان

درباره آلمان در این بخش به بررسی مهمترین سوغاتی های این کشور پرداخته ایم. در سفر خود به این کشور حتما سعی کنید از سوغاتی های این کشور برای دوستان و نزدیکان خود هدیه های با ارزشی را خریداری کنید. از جمله مهمترین سوغاتی های آلمان می توان به:

 • ماگ های مخصوص
 • لباس های اصیل آلمانی
 • ساعت های کوکو
 • شکلات های آلمانی
 • آویز و مجسمه های لوکس
 • کشتی در بطری
 • ظروف چینی
 • انواع مجله

اشاره کرد. در هر شهر آلمان، مراکز مختلفی برای خرید سوغاتی های این کشور در دسترس شما است. درباره آلمان بهتر است بدانید که خریدن سوغاتی های یاد شده به قیمت بسیار مناسب برای شما امکان پذیر خواهد شد حتی اگر به لوکس ترین مراکز خرید نیز مراجعه کنید می توانید سوغاتی های یاد شده را به قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. در شهر مونیخ از ناحیه بین Marienplatz  و Hofbräuhaus برای خرید سوغاتی دیدن کنید

سوغاتی های مشهور آلمان | یوروپ تورز

دانستنی های جالب در مورد آلمان

درباره آلمان حقایق جالبی وجود دارد. این کشور با تمام فراز و نشیب هایی که در طول تاریخ دیده است امروزه در بین کشورها، با قدرت و دارای نفوذ می باشد. درباره آلمان بهتر است موارد زیر را بدانید:

 • انجام دادن سلام نظامی مربوط به نازی جرم محسوب می شود و به مدت 3 سال مجازات زندان دارد
 • کندن چنگال های گربه عملی غیر قانونی است
 • بیش از یک سوم برق این کشور توسط انرژی های قابل تجدید پذیر به دست می آید
 • قوانین ویژه ای موجود است که تعیین می کند چه اسم هایی را می توانید برای فرزند خود انتخاب کنید
 • در یک پروژه ویژه موجود در شهر برلین سعی شده است یک مسجد و یک کلیسا در یک ساختمان تاسیس شود
 • کشور آلمان و البته ژاپن کمترین آمار تولید را دارند
 • بعد از ماجرای چرنوبیل هنوز شایعات و گزارشات مربوط به رادیواکتیو در همه جای این کشور پراکنده است
 • هزینه ای که در کشور آمریکا برای نگهداری از حیوانات خانگی صرف می شود بیشتر از کل بودجه ای می باشد که برای نیروهای دفاعی این کشور صرف می شود
 • یک درصد از مردم آلمان به دلیل ارثی در معرض بیماری ایدز هستند
 • کشور آلمان در جنگ جهانی به منظور صرفه جویی در انرژی برای اولین بار طرح تغییر ساعت تابستانی را اجرا کرد
 • سربازان این کشور در شرایط مختلف مجاز هستند نسبت به فرمان هایی که فکر می کنند با اصول های مربوط به کرامت و وجدان اخلاقی در تناقض هستند نافرمانی کنند
 • در جنگ جهانی بین این کشور و سایر کشورها تعهدی وجود داشت. ناگفته نماند که پادشاه انگلیس. تراز روسیه و همچنین پادشاه آلمان عموزاده بودند
دانستنی های جالب در مورد آلمان | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره آلمان

چرا سفر به کشور آلمان؟

کشور آلمان به دلیل داشتن فرصت های شغلی و کاری و از همه مهمتر جاذبه های دیدنی و طبیعی مختلف همواره مورد توجه افراد در سراسر دنیا بوده است. این کشور هر ساله میزبان دانش آموزان و دانشجویان بسیاری برای تحصیل و گردشگران مختلفی برای بازدید از بخش های مختلف کشور است.

جمعیت کشور آلمان چقدر است؟

آلمان با دارا بودن بیش از 81.000.000 نفر جمعیت، از پرجمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا در نظر گفته می شود.

روابط کشور های ایران و آلمان چگونه است؟

آلمان با ایران همواره فراز و نشیب های بسیاری را در طول تاریخ در روابط سیاسی و اقتصادی خود احساس کرده است ولی هیچگاه روابط آنها به طور کامل قطع نگردیده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

1 نظر

سیفی 20 فروردین 1397 پاسخ

سلام شما ویزای مستقزم به المان برای من ودو دخترم در برنامه کاریتون هست ؟