ثبت شرکت در چک | شرایط و قوانین – هزینه ها – مراحل

ثبت شرکت در چک | شرایط و قوانین – هزینه ها – مراحل

ثبت شرکت در چک يكي از راه هاي آسان و سريع براي اخذ اقامت در اين كشور است. اگر متقاضی تجارت در کشورهای عضو شینگن هستيد، نخست نيازمند ثبت شرکت تجاری در یکی از این کشورها، از جمله جمهوری چک هستيد. کشورهای آلمان، اتریش، اسپانیا، ایتالیا، ایرلند، بلژیک ،بلغارستان ،پرتغال ،دانمارک ، رومانی ،سوئد ،فرانسه، هلند و چك از جمله كشور هاي عضو اتحاديه ي اروپا مي باشند. بدين منظور موسس شركت می تواند به همراه خانواده خود برای این اقامت طولاني مدت در جمهوری چک اقدام كند.

شما براي مهاجرت به اين كشور و اخذ اقامت در آن حتي بدون داشتن تحصیلات ، تخصص خاص و مدارک زبان انگلیسی و تنها از طریق ثبت شرکت در جمهوری چک مي توانيد، اقدام نمایيد.

ثبت شرکت در چک
ثبت شرکت در چک

با راه اندازي تجارت و ثبت شرکت در چک و اخذ اقامت مي توانيد به راحتي در ميان ٢٨ كشور اتحاديه ي اروپا سفر كنيد. هزينه ي زندگي در جمهوري چك به طور متوسط در بین 350 تا 700 دلار است. دانشجویان مي توانند ٢٠ ساعت در هفته ، در جمهوري چك كار كنند. اتباع ايراني كه داراي كسب و كار و عملكرد موفق در ايران هستند و به دنبال راه اندازي كسب و كار مشابه و ثبت شرکت در چک مي باشند، كافي است كه پروسه ثبت شرکت در چک را سپري كنند . در ادامه اطلاعاتي جامع و كامل در رابطه با ثبت شرکت در جمهوری چک داده شده است.

معرفي جمهوری چک:

كشور جمهوری چک (Czech Republic)  در اروپای مرکزی واقع شده است . شهر پراگ پايتخت اين كشور مي باشد. در همسايگي جمهوري چك کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی واقع شده اند.تا سال 1918جمهوری چک، بخشی از امپراتوری اتریش محسوب شده و پس از جنگ جهاني اول کشور چکسلواکی به عنوان کشوری مستقل اعلام گرديد. برای بازدید از این کشور برای اخذ وقت سفارت چک و ویزای چک زودتر اقدام کنید.

معرفي جمهوری چک
معرفي جمهوری چک

جمهوري چك از سال 1948 تا 1989 با وقوع انقلاب مخملی ، به کشوری کمونیستی تبديل شد و در سال 1993 چکسلواکی به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم گرديد. سرانجام چك در سال 2004 میلادی عضوی از اتحادیه اروپا شد.جمعیت جمهوري چك در حدود 10 میلیون و 228 هزار و 744 نفر است و زبان رسمی این کشور چک است.

اقتصاد در جمهوری چک:

در حال حاضر جمهوری چک ، كشوري با توسعه ی اقتصادي رو به رشد و درآمد بالاست؛ که یکی از  كشور هاي كمونيست با پايداري و سطح درآمد بالا محسوب مي شود. جمهوری چک اقتصادي مبتنی بر بازار آزاد را داراست که ارتباط نزدیکی با اقتصاد اتحادیه اروپا دارد. صادرات از جمهوری چک به کشورهای اتحادیه اروپا  قريب ۸۴ درصد انجام می شود. اقتصاد جمهوري چك صادرات محور مي باشد و اتومبيل سازي بزرگترين صنعت اين كشور است. ميزان بیکاری در جمهوری چک بسیار کمتر از كشور هاي همسايه يعنی لهستان و اسلواکی می باشد.جمهوری چک داراي رتبه پنجاه و يكم اقتصاد جهاني است. ۸۵% اقتصاد جمهوري چك، مربوط به بخش خصوصی می باشد و مالیات شرکتی از ۲۶% به ۲۴% کاهش یافته و سرمایه گذاری خارجی منعكس كننده روند فوق، افزایش یافته است.

تولید ناخالص داخلی این کشور 1/294میلیارد دلار مي باشد که 4/2 درصد آن در سهم بخش کشاورزی، 7/39 درصد آن در صنعتي و9/57 درصد آن در بخش خدماتي مي باشد.

اقتصاد در جمهوری چک
اقتصاد در جمهوری چک

دلایل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در جمهوری چک :

 ١.به آساني عضو شدن در اتحادیه ی اروپا

٢.قرار گيري و استقرار در مرکز اروپا

٣.تشكيل جلسات سرمایه گذاران خارجی

٤.نیروی کار به همراه دستمزد مناسب و با ثبات

٥.پايه های اقتصادی بالا

٦.سبک زندگی و فرهنگ بالا

٧.دسترسی راحت برای تامین نیازهاي زندگي

٨.سیستم صحيح و كامل برای سرمایه گذاری

ثبت شرکت در جمهوری چک  :

ابتدا باید شرکت شما ثبت شود و بعد از ثبت شرکت در چک ، مي توان شركت شما را داراي حقوق و تعهداتي دانست و يك نهاد قانوني محسوب مي گردد.

مجوز تجاری در جمهوري چك

مجوز تجاري، مجوز كاري است كه نوع معاملات و موارد پيگري را مشخص مي كند، اين مجوز بعد از در خواست شما برای ثبت شرکت در چک، توسط دادگاه در طي ١٥ روز صادر مي شود. وكلات ، پزشكي ، مترجم ، روزنامه نگار و مشاور مالياتي از جمله مشاغلي هستند كه نيازمند مجوز تجاري در جمهوری چک نمي باشند. همچنين براي اخذ مجوز ثبت شرکت در چک  نيازمند اقامت موقت در جمهوري چك مي باشيد پس هرچه سریغتر برای اخذ ویزای چک اقدام کنید.

مجوز تجاری در جمهوري چك
مجوز تجاری در جمهوري چك

ثبت نام تجاری نيازمند مدارکي به شرح زير مي باشد:

١. داشتن مجوز تجارت

٢.سند تاسيس كننده و یا تفاهم نامه انجمن

٣.نام شركت و آدرس آن

٤.اجاره نامه شرکت

٥.نمونه امضا کارمندان شرکت

٦.تایید بانک مرکزی برای سرمایه ی شرکت

٧.ارائه ی عدم سوء پیشینه تمامي کارمندان

و بعد از تهيه ي مدارك شما براي تعيين ماليات ، نيازمند رجوع به اداره ي ماليات خواهيد بود؛ همچنين  بعد از گذشت شش الي هفت روز  از استخدام اولین کارمند، نيازمند بيمه ي درماني هستيد.

مراحل ثبت شرکت در جمهوری چک :

به منظور ثبت شرکت در چک ، در ابتدا شما نيازمند انتخاب نام برای شرکت هستيد و اين نام نبايد تكراري باشد.در ادامه ، برای ثبت شرکت در چک نياز به یک آدرس قانونی برای معرفي به اداره ی ثبت شرکت ها داريد.سپس بر اساس سابقه ي تحصيلات و فعاليت خود ، نوع فعاليت شركت را مشخص كنيد.

اگر شركت شما داراي سهامدار مي باشد ميزان سهام هر شخص بايد مشخص گردد و همچنين براي شركت مدير عامل اصلي تعيين گردد.براي تمام افراد و زير مجموعه شركت ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ضروري است.در انتها شركت در اداره ماليات ثبت مي شود و همه كارمندان به صورت اجباري بيمه خواهند شد .

انواع شركت در جمهوری چک :

١.شركت از نوع شعب

٢.شركت از نوع مشارکتی

٣.شرکت از نوع  مسئولیت محدود

٤.شرکت از نوع  سهام مشترک

شركت با مسئوليت محدود يا شركت با سهام مشترك بيشتر از انواع ديگر است و مورد توجه سرمايه گذاران مي باشد.

شرکت با مسئولیت محدود يا (SRO) در جمهوری چک :

كسب و كار با اندازه ي كوچك و متوسط خود را به عنوان شرکت با مسئولیت محدود در جمهوري چك ثبت كنيد. اين نوع از ثبت شركت در چک بسيار مشهور مي باشد و مي تواند با همكاري حداكثر ٥٠ نفر يا يك شخص تاسيس گردد.

حداقل ميزان 1 کرونای چک مالیات ، در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ضروري است.پايه گذاري سهم هاي غير مالي براي شركت در ثبت تجاري نيز از ملزومات محسوب مي شود.پرداخت هزینه حداقل به ميزان 30% از منابع اهدایی مالی مرحله ی بعدی درخواست برای ثبت شركت چك از نوع تجاری می باشد.

در صورتي که تنها براي شركت يك مؤسس وجود داشته باشد، سرمایه هاي ثبت شده باید به صورت جامع و قبل از ثبت شرکت تجاري پرداخت شود.

شرکت با مسئولیت محدود يا (SRO) در جمهوری چک
شرکت با مسئولیت محدود يا (SRO) در جمهوری چک

مدارک مورد نیاز برای ثبت شركت با مسئوليت محدود به شرح زير است:

اخذ پروانه از اداره ی جواز تجارت ، مهمترين قدم برای ثبت شرکت در چک با مسئوليت محدود ، است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در چک در این نوع شامل عملكرد هاي مؤسس یا اسناد اصلي اساس نامه با ثبت تجاری یا اوراق گزيده شده ،برای اداره و هزینه ی اجرا مي باشد.

همچنين يك دوره ي ٩٠ روزه بعد از صدور مجوز ، براي ثبت شرکت در چک وجود دارد.

در جموري چك صاحبان شرکت لازم است كه برنامه جامعي برای مالیات بر درآمد را ارائه دهند. همچنين ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده ۱۵ روز بعد از ثبت نام شرکت انجام می گیرد و به عنوان آخرين مرحله از اختلاط ، از نهاد تازه تشکیل، یک شماره شناسایی مالیات دریافت خواهيد کرد.

مدارک بانک از پرداخت 30% سرمایه، امضای شخص و نداشتن سوء پیشینه ، برای تمام اعضای شرکت به منظور  اخذ مدارك باید ارائه شوند.

مالیات در جمهوري چك در حدود 19% و در برخی موارد به 5% نیز نزول می یابد.

شركت از نوع با سهام مشترک در جمهوري چك :

 در اين نوع از ثبت شرکت در چک حداقل نياز به دو سهامدار به همراه اعضاي مشترك هيئت مديره همچنين با نظارت يك هيئت بازرسي لازم است .براي ثبت شرکت در چک با ابعادي بزرگ كسب و كار ، ثبت شركت با سهام مشترك توصيه مي شود.

شركت از نوع با سهام مشترک در جمهوري چك
شركت از نوع با سهام مشترک در جمهوري چك

مزایای ثبت شرکت در جمهوری چک :

با ثبت شرکت در چک می توانید  مالکیت ۱۰۰%  را داشته ،حتی بدون اینکه نیاز به شریک محلی داشته باشید . دسترسی راحت به تمام نقاط اروپای شینگن برای شخصی که شرکت ثبت کرده ، همچنین مسافرت، تجارت و اقامت طولانی مدت و امکان درخواست اقامت دائم پس از ۳ سال نيز وجود دارد. همچنين اخذ آسان ویزا برای تمامی نقاط دنیا ، افتتاح حساب شرکتی و شخصی و استفاده از برند تجاری اروپائی از ديگر مزاياي ثبت شرکت در چک است.

مزایای ثبت شرکت در جمهوری چک
مزایای ثبت شرکت در جمهوری چک

هزینه های اداری ثبت شرکت در جمهوری چک  :

برای صدور مجوز کار هنگام ثبت شرکت در چک و هزينه هاي اداري باید  1000کرون پرداخت کرده  و همچنين برای معاملات صنعتی 10000کرون در نظر گرفت.هزینه معاملات انحصاری صنعتی 20000 کرون و معاملات انحصاری 2000کرون می باشد.

هزینه های اداری ثبت شرکت در جمهوری چک
هزینه های اداری ثبت شرکت در جمهوری چک

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط چک، وقت سفارت چک، ویزای چک، تور چک و تور اروپا میباشد. 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

قادر جابر 13 آذر 1397 پاسخ

هزینه و مزایای ثبت شرکت مسولیت محدود در چک چقدر است ؟ شرایط اقامت چگونه است ؟
با تشکر

safaridigaradmin 21 آذر 1397 پاسخ

هزینه های ثبت شرکت در کشور چک با نوع شرکت ها متفائت بوده، در ازای فعالیت در کشور هایی امکان درخواست اقامت نیز امکانپذیر میباشد
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص میتونید با من در تماس باشید
با تشکر فراوان
بابازاده
۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۵

 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!