ثبت شرکت در استونی | شرایط و قوانین – هزینه ها – مراحل

ثبت شرکت در استونی | شرایط و قوانین – هزینه ها – مراحل

ثبت شرکت در استونی می تواند به روش های مختلفی صورت پذیرد. برای ثبت شرکت در استونی می توانید از راه های حقوقی مختلفی استفاده کنید.

امروز قصد داریم تمامی جوانب در خصوص ثبت شرکت در استونی را مورد بررسی قرار دهیم. یک فرد خارجی می تواند برای ثبت شرکت در استونی از مهم ترین روش های حقوقی استفاده کند.

قوانین ثبت شرکت در استونی

بر طبق بررسی های انجام شده در قانون تجارت استونی شش نوع موسسه اقتصادی در استونی وجود دارد. در این منطقه حقوق و سایر تعهدات سرمایه گذاران خارجی و همینطور افرادی که کارآفرینان داخلی محسوب می شوند یکسان است.

هر سرمایه گذار خارجی می تواند در جمهوری استونی اقدام به ثبت شرکت در استونی کند.قبل از اینکه شرکت را تاسیس کنید در ابتدا باید مناسبترین نوع که از لحاظ حقوقی و همینطور اقتصادی با شما همخوانی دارد را انتخاب کنید.

دقت کنید که این انتخاب تنها در لاین سرمایه مورد نیاز فعالیت نمی کند بلکه وضعیت حقوقی شرکت خود را نیز تحت پوشش قرار می دهد.اگر بخواهید محبوب ترین نوع نهاد حقوق در استونی را معرفی کنیم، می توان به شرکت خصوص با مسئولیت محدود و یا شرکت سهامی عام اشاره کرد.

از دیگر انواع موجود می توان به مشارکت کامل و مشارکت محدود و همینطور مالکیت فردی اشاره کرد. در ابتدا باید شرکت خود را با هدف آغاز فعالیت های تجاری در اداره ثبت شرکت ها، به ثبت برسانید. میتوان با استفاده از بهره مندی تور اروپا ابتدا از استوونی دیدن کنید و با این کشور آشنا شوید.

نمایندگی ثبت شرکت در استونی

شرکت های حقوقی می توانند پیش نویس همه اسناد و مدارک لازم را دنبال کرده و حامی حقوق و یک سری منافع شما باشند.مشارکت در سرمایه به سه روش صورت می گیرد. از دیگر نکاتی که در ثبت شرکت در استونی موثر میباشد میتوان موارد زیر را نام برد:

در روش اول که به مشارکت صددرصد پولی شهرت دارد، پول شما به مدت یک هفته غیر قابل دسترسی است. پس از یک هفته مبلغ شما آزاد خواهد شد.

در نوع دوم که به مشارکت صددرصد غیر پولی مشهور است، شما می توانید دارایی و حقوق مالی خود را تبدیل به پول یا سهام عام کنید. ارزیابی این سرمایه گذاری به عهده حسابرس های بسیار زبردست خواهد بود.

در روش سوم بیش از نصف به صورت نقدی و باقیمانده به صورت غیر نقدی برآورد می شود. در این گزینه نیاز به حسابرس برای ارزیابی نخواهید داشت.

نکات مهم در خصوص ثبت شرکت در استونی

یک سری نکات وجود دارد که دانستن هر یک خالی از لطف نیست. ثبت شرکت در استونی بصورت خصوصی که با مسئولیت محدود انتخاب شده است نمی تواند سهام خود را به صورت عمومی در مرحله فروش قرار دهد. بنیانگذاران و یا سهامداران شرکت می توانند ساکن جمهوری استونی بوده و یا در جای دیگر سکونت داشته باشند. البته این افراد می توانند اشخاص عادی و یا نهادهای حقوقی باشند.

اسناد و مدارک شرکت باید در دفتر اسناد رسمی به طور دقیق ثبت شود و این موضوع باید با حضور تمامی سهامداران صورت گیرد. قطعاً حضور اعضای هیئت مدیره در این دفاتر بسیار ضروری محسوب می شود.اگر شرکت خصوصی با مسئولت محدود ثبت کرده اید باید بدانید که شرکت شما یک نهاد حقوقی به شمار می رود.

این نکته در خصوص ثبت شرکت در استونی بسیار مهم میباشد که در شرکت به صورت دوره ای یک سری بدهی ها و تعهدات مطرح می شود که بنیان گذاران شرکت به شخصه مسئول چنین تعهداتی نیستند. به این معنی که هر یک از سهامداران تنها مسئول بدهی های خود هستند.

شرکت تاسیس شده باید هیئت مدیره داشته باشد، نا نمایندگی و هدایت شرکت خصوصی با مسئولیت را بر عهده بگیرد.هیئت مدیره می تواند شامل یک یا چندین مدیر باشد. دقت کنید که مدیران از اشخاص حقیقی انتخاب می شوند. لزومی در خصوص سهامدار بودن در شرکت ندارند.

حدود 50 درصد از اعضای هیئت مدیره باید ساکن اتحادیه اروپا از جمله سوئیس، نروژ، ایسلند باشند.وجود هیئت نظارتی در شرکت خصوص با مسئولیت محدود لازم و ضروری است. اعضای این هیئت عموماً سه نفر خواهد بود.

حسابداری به صورت ماهانه تنها در صورتی نیاز است که شرکت دارای شناسه مالیات بر ارزش افزوده و یا پرداخت حقوق منظم باشد. در صورتی که چنین شرایطی در شرکت وجود ندارد گزارش های سالانه و یا شش ماهه کفایت می کند.اگر تعداد کارکنان در شرکت بیش از 10 نفر باشد باید حسابرسی دوره ای صورت گیرد.

مراحل ثبت شرکت در استونی

اولیم گام برای ثبت شرکت در استونی انتخاب نام شرکت است. به هر حال باید وضعیت نام شرکت را حداقل در حالت رزرو قرار دهید و یا در صورت تأیید نام شرکت را ثبت کنید.برای ثبت شرکت در استونی نیاز به تهیه اسناد تاسیس دارید که باید به صورت دقیق اقدام به تهیه آن کنید.

سرمایه مجاز برای ثبت شرکت در استونی یکی از نکات بسیار مهم محسوب می شود. باید حساب پس اندازی در یک بانک باز کنید به این ترتیب سقف سرمایه مجاز را رعایت کرده اید.اسناد تهیه شده برای در دفتر اسناد رسمی تأیید و مهر شود. این مرحله کمی دشوار و زمانبر است.در نهایت مدارک را برای تأیید به دفتر ثبت نهادهای حقوقی تحویل خواهید داد.

هزینه های ثبت شرکت در استونی

دقت کنید که برخی از سرمایه گذاری ها در قالب خاص می توانند از طریق اینترنت انجام شوند، اگر بنیانگذار واجد شرایط امضای الکترونیکی باشد می تواند چنین کاری کند.برای ثبت شرکت در استونی باید یک سری هزینه ها را تقبل کنید.

اولین و ارزان ترین هزینه برای ثبت شرکت در استونی ، هزینه ذکر موقت نام شرکت در نهادهای حقوقی است. جدیدترین هزینه برای این کار کمتر از 20 یورو اعلام شده است.در پی  انتخاب ذکر شرکت باید هزینه ثبت شرکت در استونی در دفاتر نهادهای حقوقی پرداخت شود که حدود 55 یورو اعلام شده است.

هزینه ثبت دفتر اسناد رسمی که نهایتاً تا 170 یورو خواهد بود در گام سوم پرداخت می شود و این مرحله از ثبت شرکت در استونی را پشت سر خواهید گذاشت. خدمات حقوق شرکت از گرانترین مبالغی است که باید پرداخت شده و بیش از 340 یورو اعلام می شود.شما نیاز به تهیه تمبر دارید که هزینه بالایی ندارد و همینطور باید آدرس شرکت خود را ثبت کنید که از دسته هزینه های بالا محسوب می شود.

به طور کلی و طبق بررسی های انجام شده برای ثبت شرکت در استونی بین 8 تا 12 روز کاری و گاه 14 روز کاری زمان نیاز است. این تخمین برای افرادی است که مدارک کاملی دارند.

ثبت شرکت در استونی و شعبه یک شرکت خارجی

به طور کلی وقتی صحبت از ثبت شرکت در استونی می شود، یا واحدی مستقل در میان است و یا یک شرکت خارجی است که فعالیت خود را از طرق شرکت های خارجی در جمهوری استونی انجام می دهد. این شعبه هرگز نمی تواند نهاد حقوقی جداگانه ای در نظر گرفته شود. در واقع شرکت مذکور باید فعالیت های شعبه را تضمین کرده و متعهد آن باشد.

نقش مدیر عامل در ثبت شرکت در استونی

یکی از مراحل ثبت شرکت در استونی که میبایست انجام گردد انتخاب مدیر و یا مدیرانی برای شرکت است. یکی از مدیران باید حداقل در اتحادیه اروپا ساکن باشد. در صورتی که تعداد مدیران انتخاب شده بیشتر باشد هر یک می توانند نمایندگی یک شعبه را بر عهده بگیرند.در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در استونی نیاز به رعایت یک سری اصول دارد که باید به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.

رعایت اصول ثبت شرکت در استونی

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان برای ثبت شرکت در استونی در باب سرمایه گذاری یک سری نهادهای حقوقی وجود دارد که سعی می کنند در این مسیر به شما کمک کنند.ما نیز سعی می کنیم با توجه به رزومه درخشان خود شرایطی فراهم سازیم تا در بهترین وضعیت اقدام به ثبت شرکت در استونی کنید.

اعتبار بخشی رزومه موسسه های حقوقی از مهم ترین اصول انتخاب محسوب می شود.

حرف آخر در خصوص ثبت شرکت در استونی

با توجه به این برای ثبت شرکت در استونی سرمایه زیاد مطرح می شود قطعاً یک سری سؤالات در ذهنتان نقش بسته است مشاورین ما به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستند و ساده ترین و سخت ترین سؤالات شما را واضح پاسخ خواهند داد.

شما می توانید از مشاورین تلفنی رایگان ما بهرمند شوید. مبرهن است که بررسی اطلاعات و شرایط سبب می شود بهترین راه برای خود انتخاب کنید. برای ثبت شرکت در استونی تنها با رعایت یک سری اصول می توانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط استونی، وقت سفارت استونی، ویزای استونی، تور استونی و تور اروپا میباشد. 88851080

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!