تور ونیز | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

تور ونیز | شرایط – قیمت – ویزا – هزینه

تور ونیز، ونیز آنقدر معروف است که کمتر کسی وجود دارد که آن را نشناسد. همچنین کمتر کسی وجود دارد که دوست نداشته باشد یک بار در زندگی خود تور ونیز را تجربه کند.

اطلاعات تور ونیز

ونیز آنقدر معروف است که کمتر کسی وجود دارد که آن را نشناسد. همچنین کمتر کسی وجود دارد که دوست نداشته باشد یک بار در زندگی خود تور ونیز را تجربه کند. ونیز شهر زیبای روی آب که زادگاه مارکوپولو جهانگرد معروف است. برای خیلی‌ها جای سوال است که این جهانگرد چه طور شهر به این زیبایی را رها کرده و به دیگر نقاط دنیا سفر می‌کرد.

همه می‌دانند که در شهر ونیز باید به جای ماشین سوار بر قایق شوید و از یک نقطه به نقطه دیگر بروید. در واقع خیایان‌ها راه آب‌هایی هستند که به هم متصل هستند و دور تا دور خانه‌ها را فرا گرفته‌اند. برای آماده شدن برای تور ونیز به شما پیشنهاد می‌کنم این نوشته را بخوانید.

تور ونیز | یوروپ تورز

جاذبه‌ های دیدنی در تور ونیز

ونیز در مجموع از 118 جزیره تشکیل شده که این مجموعه جزایر با راه‌های آبی به هم متصل شده‌اند. این وسعت موجب شده است که متقاضیان سفر به ونیز با یک بار مسافرت به این شهر نتوانند همه نقاط دیدنی آن را ببینند. به ویژه اینکه این شهر یکی از منابع غنی آثار هنری کشور ایتالیا به حساب می‌آید. گالری‌ها، موزه‌ها، کاخ‌ها و کلیساها، همه و همه  می‌توانند شما را ساعت‌ها به خود مشغول کنند و لذت یک سفر مکتشفانه را به شما بچشانند. سوار اتوبوس‌های آبی شوید و به گشت و کذار در این شهر زیبا و تاریخی بپردازید. در ادامه تعدادی از این جاذبه‌های پرطرفدار را به شما معرفی خواهیم کرد.

کاخ دوکاله

در تور ونیز کاخ دوکاله می‌تواند به عنوان نخستین مقصدی باشد که به دیدن آن می‌روید. این کاخ در میدان سن مارکو قرار داشته و نماینده خوبی برای نشان دادن تاریخ پر فروغ شهر زیبای ونیز به مسافران تور ونیز است. در سالیان متمادی مجسمه‌های زیادی بر روی بنای این کاخ قرار داده شده است که برای گردشگران تور ونیز بسیار قابل توجه است. این بنا از لحاظ تاریخی و فرهنگی اهمیت فراوانی داشته و معماری زیبای آن به همراه آثار هنری که در داخل آن وجود دارد شما را شگفت زده خواهد کرد.

کلیسای سانتا ماریا دلا سلوته

در قرن هفدهم کلیسای زیبایی به افتخار مریم مقدس در ونیز ساخته شد که نام آن به همین مناسبت کلیسای سانتا ماریا دلا سلوته گذاشته شد که در واقع این کلیسا همنام مریم مقدس است. ونیزی‌ها اعتقاد داشتند که در آن زمان که همه جا را طاعون فراگرفته است مریم مقدس آنها را از طاعون گرفتن مصون داشته و به وسیله ساختن این کلیسا آنها از او تشکر کردند. بالدازار لانگنا معمار معروف ونیزی که با سبک باروک شناخته می‌شود سازنده این کلیسای زیبا بوده است. مسافران تور اروپا می‌توانند با بازدید از شهر ونیز و کلیسا شاهد یکی از شاهکارهای معماری حال حاضر ونیز باشند.

مجموعه پگی گوگنهایم

یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر ونیز که مسافران تور ونیز نباید بازدید از آن را از خاطر ببرند مجموعه پگی گوگنهایم است. این مجموعه در واقع محل زندگی یک آمریکایی مجموعه‌دار در شهر ونیز بوده که پس از مرگ او تبدیل به محلی برای نمایش آثار خریداری شده توسط او شده است. در این مجموعه غنی می‌توانید آثار هنری از هنرمندان معروفی همچون پیکاسو، دالی ارنست و بسیاری دیگر از هنرمندان بزرگ را ببینید. مجموعه پکی گوگنهام در کاخ ونیر دی لئونی که در قرن هجدهم میلادی ساخته شده، نگهداری می‌شود.

میدان و کلیسای سن‌ مارکو

میدان سن مارکو به عنوان یک نماد و یک اثر تاریخی برای شهر ونیز شناخته شده و مسافران تور ونیز بدون شک چه بخواهند و چه نخواهند این میدان را خواهند دید. ناپلئون این میدان را میدان طراحی یا نقاشی اروپا نامیده است و این نشان دهنده اوج زیبایی و ارزش هنری این مکان است. کلیسای سنت مارکو هم که در قرن یازدهم میلادی ساخته شده از اهمیت زیادی برخوردار است. این کلیسا مهمترین کلیسای شهر بوده و به عنوان دفتر کار اسقف اعظم این شهر نیز شناخته می‌شود. مسافران تور ونیز که به این کلیسا می‌روند حتماً به یاد داشته باشند که برج ناقوس موجود در این کلیسا را ببینند.

جزیره و کلیسای سن‌ جورجو ماجوره

ونیز پر از جزیره‌های دیدنی است که یکی از جزیره‌های دیدنی ایتالیا که برای بازدید به مسافران تور ونیز پیشنهاد می‌شود جزیره و کلیسای سن‌جورجو ماجوره است. بنای این کلیسا در قرن هشتم میلادی ساخته شد ولی بر اثر زلزله‌ای که حدودا 4 قرن بعد رخ داد تمام بنا تخریب شد و مجددا بازسازی گردید. بنای جدید این کلیسا در قرن شانزدهم و توسط معمار معروفی به نام  آندره پالادیو طراحی شد. قابل رویت‌ترین چیزی که از این جزیره به چشمان مسافران تور ونیز می‌آید مناره کلیسای موجود در این جزیره است که از فاصله دور هم قابل دیدن است.

پل افسوس

این پل جاذبه بسیار معروفی به حساب می‌آید که شهرت آن در تمام نقاط دنیا پیچیده است. دلیل نام گذاری این پل برای مسافران تور ونیز می‌تواند بسیار جالب توجه باشد. این پل محل عبور زندانیایی بوده است که در حال انتقال به محل زندان بودند و قرار بود تا آخر عمر در زندان بمانند.

پنجره‌هایی بر روی این پل قرار دارد که زندانیانی که به زندان منتقل می‌شدند برای آخرین بار می‌توانستند از آن پنجره و از روی پل شهر ونیز را ببینند. در حقیقت نام این پل از آه و افسوسی که زندانیان به هنگام تماشای ونیز زیبا برای آخرین بار کشیده‌اند، گرفته شده است. بازدید از این جاذبه دیدنی برای مسافران تور ایتالیا حالا که داستان تراژیک آن را شنیده‌اند می‌تواند جذاب‌تر باشد.

خوراکی‌ های مشهور در تور ونیز

آشپزان ونیزی به واقع همانند سایر هنرمندانش بی‌نظیرند. برای اینکه تور ونیز را لذت بخش‌تر بکنید باید به فکر خورد و خوراک خود در این شهر هم باشید. ونیز نیز مانند تمام نقاط دنیا دارای خوراکی‌ها و غذاهای منحصر به فردی است که مطمئنا می‌تواند مسافران تور ونیز را راضی نگه دارد. نیازی به گفتن نیست و حتما خودتان حدس زده‌اید که در معروف‌ترین غذای ونیز باید به هر حال اثری از گوشت ماهی دیده شود. اصلا مگر می‌شود شهری در وسط دریا باشد و در آن ماهی تازه نخورد؟! در ادامه این نوشته به تعدادی از رستوران‌های معروف ونیز که در آنها غذاهای خوشمزه‌ای برای مسافران تور ونیز سرو می‌شود پرداخته‌ایم.

خوراکی‌ های مشهور در تور ونیز | یوروپ تورز

رستوران ریویرا

هنر آشپزی ایتالیایی را در این رستوران از نزدیک شاهد خواهید بود و به همین دلیل این رستوران در بین مسافران تور ونیز بسیار پرطرفدار است؛ اما این تنها نکته مثبت این رستوران نیست. یکی دیگر از محاسن این رستوران که نباید از کنار آن ساده گذشت موقعیت مکانی زیبا و خاطره انگیز آن است که می‌تواند طعم غذا را برای شما لذت بخش‌تر بکند. مسافران تور ونیز می‌توانند در این رستوران علاوه بر خوراک‌های ماهی تازه، طعم پاستایی لذیذ که ساخته دست آشپزان چیره دست این رستوران است بچشند. سعی کنید پیش غذاها و نوشیدنی‌های خوش طعم این رستوران را هرگز از دست ندهید.

رستوران آنتیک کارامپن ونیز

این یک رستوران دیدنی در شهر ونیز است که توسط خانواده‌ای ساکن در شهر ونیز اداره می‌شود و یکی از رستوران‌های قدیمی و پرطرفدار این شهر بوده و انتخاب بسیاری از مسافران مشهور تور ونیز هم بوده است. بازیگران مشهور و معروف این رستوران را  به عنوان پاتوق غذاخوری خود انتخاب کرده‌اند. در منوی این رستوران غذاهای دریایی زیادی دیده می‌شود. ولی اگر از غذای دریایی خسته شده‌اید این رستوران برای شما هم چاره‌ای اندیشیده است. می‌توانید سایر غذاهای خوشمزه این رستوران را سفارش داده و در فضای دنج و دلنشین این رستوران زیبا نوش جان کنید.

رستوران متفاوت لازوکا ونیز

اگر از مسافران تور ایتالیا باشید حتما متوجه شده‌اید که غذای اصلی اکثر رستوران‌ها ماهی تازه است و غذاهای دریایی پای ثابت تمامی این رستوران‌ها است. حالا قصد داریم رستورانی را معرفی کنیم که سعی کرده در میان همه رستوران‌ها متفاوت بوده و غذایی با ساختار متفاوت عرضه کند. اسمی هم که برای رستوران انتخاب شده واقعا نا مربوط به موادی که با آن غذا درست می‌کند نیست. در اکثر غذاهای این رستوران از کدو تنبل یا کدو حلوایی که در ایتالیایی به آن لازوکا (La Zucca) گفته می‌شود استفاده شده است. این رستوران به کسانی که به دنبال هر غذایی به غیر ماهی هستند خصوصا گیاه خواران توصیه می‌شود.

هتل یا محل‌ های اقامت مناسب در تور ونیز

حتما از همین حالا که در فکر تور ونیز هستید تصمیم بگیرید برای اقامت در ونیز دوست دارید هتل شما چه مشخصاتی داشته باشد و در کدام منطقه از ونیز باشد. مجری تور ونیز قبل از سفر مشخص می‌کند که در چه هتلی اقامت خواهید کرد و شما باید در این مورد مکان‌های اقامتی این شهر اطلاع کافی داشته باشید تا در یک هتل مناسب در ونیز اقامت کنید. در ادامه چند مورد از هتل‌های معروف ونیز معرفی شده‌اند.

هتل دانیلی ونیز

قطعا پنج ستاره بودن این هتل نشان دهنده کیفیت خدماتی است که در آن به مراجعین و مسافران تور ونیز ارائه می‌شود. موقعیت جغرافیایی این هتل را می‌توان به عنوان اولین نکته مثبت آن نام برد. این هتل مجلل و 225 اتاقِ دارای ترانسفر ویژه فرودگاه، صرافی انحصاری برای تبدیل ارز، اتاق‌های کنفرانس و سرویس نگهداری از اطفال است. اگر دوست داشته باشید می‌توانید در رستوران زیبا و خوش منظره این هتل غذای مورد علاقه خود را میل کنید. مسافرین تور ونیز می‌توانند به صورت شبانه روزی در این هتل پذیرش شوند.

هتل سان کلمنت پالاس‌ اند ریزورت ونیز

این هتل 200 که دارای 200 اتاق است و یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین هتل‌های شهر ونیز است و گردشگران و مسافرین تور ونیز در آن لحظات لذت بخشی را سپری خواهند کرد.

درست است که دورتادور شهر ونیز مملو از آب دریا است ولی لذت شنا در استخر و آرام شدن در سونای این هتل را نمی‌توانید نادیده بگیرید. همچنین می‌توانید از امکان سولاریوم، حمام ترکی و ماساژ موجود در استخر این هتل نیز استفاده کنید. این هتل همچنین دارای سرویس نگهداری از اطفال، آرایشگاه، فروشگاه، باشگاه بدن‌سازی و زمین گلف نیز می‌باشد.

حمل و نقل عمومی در ونیز

با توجه به روی آب بودن شهر ونیز شاید تعجب کنید ولی مسافران تور ونیز برای عبور و مرور در این شهر زیبا با گزینه‌های زیادی روبرو هستند. اصلی‌ترین و پر استفاده‌ترین وسیله حمل و نقل که در تور ونیز از آن استفاده می‌شود قایق‌های اتوبوسی است. همچنین امکان جابجایی مسافران با مونوریل هم در برخی نقاط شهر وجود دارد. اگر هم بخواهید به صورت شخصی در این شهر گشت بزنید می‌توانید یک قایق با گنجایش شش نفر اجاره کرده و خودتان تور ونیز و گشت و گذار در این شهر را مدیریت کنید.

روش دیگری که برای گشت و گذار در شهر پیش روی مسافران در تور ایتالیا قرار دارد تاکسی‌های آبی است. این تاکسی‌ها هزینه به مراتب بیشتری از سایر وسایل حمل و نقل دارند و البته مناسب کسانی هستند که کمی عجله داشته و می‌خواهند راحت‌تر عبور و مرور کنند.

اگر به دنبال روشی سنتی و البته هیجان انگیزتر برای جابجایی هستید می‌توانید از قایق‌هایی به نام گاندولا برای عبور و مرور استفاده کنید که در آنها یک نفر مسئول پارو زدن وجود داشته و می‌توانید گشت و گذاری رمانتیک در کانالهای شهر را تجربه کنید. قایق تراگتو هم نوع دیگری از قایق‌های پارویی بوده که به نوعی یک وسیله حمل و نقل عمومی به حساب آمده، هزینه نسبتا مناسبی داشته و عموما توسط ساکنین بومی شهر از آن استفاده می‌شود.

شاید تعجب کنید ولی در برخی از جزیره‌های بزرگتر ونیز حتی می‌توانید خودرو اجاره کرده و در شهر رانندگی کنید که این می‌تواند یک تجربه دلپذیر باشد.

سایر نکات تور ونیز

این که بتوانید همه مجموعه جزایر ونیز را ببینید واقعا سخت است ولی سعی کنید بازدید از جزایر کوچک‌تر را فراموش نکنید. در این نوشته چند هتل با موقعیت مکانی خوب معرفی شد. سعی کنید هر هتلی انتخاب می‌کنید تا حد امکان به ایستگاه تاکسی‌های آبی نزدیک باشد. ونیز آنقدر زیبا است که تور ونیز به یکی از پر مخاطب‌ترین تورهای دنیا تبدیل شده است. پس از دیدن شلوغی شهر وحشت زده نشوید. سعی کنید با این شلوغی کنار آمده و از همه جاذبه‌های زیبا حتی اگر شلوغ است دیدن کنید. بدون شک هر چه یک مکان زیباتر باشد طرفداران بیشتری داشته و شلوغ‌تر خواهد بود.

راه‌های آبی در ونیز خیلی پیچ در پیچ بوده و ممکن است نتوانید مسیر خود را بر روی نقشه درست تشخیص داده و گم شوید. پس همیشه مسیرهایی که از آن عبور می‌کنید در خاطر داشته باشید تا کمتر دچار مشکل شده و بتوانید راه بازگشت را پیدا کنید. نکته بعدی در مورد یکی از معروف‌ترین خوراکی‌های این شهر و در کل یکی از معروف‌ترین خوراکی‌های این کشور یعنی بستنی ایتالیایی است. نباید تور ونیز را بدون امتحان کردن جلاتوی خوشمزه ونیزی تمام کنید.

بهترین زمان سفر به ونیز معمولا در فصول سردتر سال است، زیرا این شهر در فصل تابستان شاهد مسافران زیادی بوده و این بدون تردید باعث مشکلاتی برای شما خواهد شد. فراموش نکنید که در هر فصلی از سال به ونیز می‌روید باید منتظر باران باشید و بهتر است لباس مناسب همراه خود داشته باشید و البته بردن چتر را هم از یاد نبرید. اگر عاشق ماجراجویی هستید و دوست دارید تا می‌توانید در این شهر به گشت و گذار بپردازید نباید از بردن کفش مناسب که در برابر خیس شدن مقاوم باشد غافل شوید.

در آخر توصیه می‌کنیم از بهترین مجری تور ونیز خدمات دریافت کرده تا با مشکلات زیادی که برخی گردشگران با آن روبرو می‌شوند مواجه نشوید.

سایر نکات تور ونیز | یوروپ تورز

سوالات متداول تور ونیز

یکی از جذاب ترین جاذبه‌های گردشگری در تور ونیز چیست؟

یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر ونیز که مسافران تور ونیز نباید بازدید از آن را از خاطر ببرند مجموعه پگی گوگنهایم است. این مجموعه در واقع محل زندگی یک آمریکایی مجموعه‌دار در شهر ونیز بوده که پس از مرگ او تبدیل به محلی برای نمایش آثار خریداری شده توسط او شده است.

یکی از نکات مهم در تور ونیز که باید رعایت شود چیست؟

راه‌های آبی در ونیز خیلی پیچ در پیچ بوده و ممکن است نتوانید مسیر خود را بر روی نقشه درست تشخیص داده و گم شوید. پس همیشه مسیرهایی که از آن عبور می‌کنید در خاطر داشته باشید تا کمتر دچار مشکل شده و بتوانید راه بازگشت را پیدا کنید.

محل اقامت در تور ونیز چگونه است؟

مجری تور ونیز قبل از سفر مشخص می‌کند که در چه هتلی اقامت خواهید کرد و شما باید در این مورد مکان‌های اقامتی این شهر اطلاع کافی داشته باشید تا در یک هتل مناسب در ونیز اقامت کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!