راهنمای بلیط لهستان | خرید – رزرو – معرفی

راهنمای بلیط لهستان | خرید – رزرو – معرفی

اگر قصد سفر به لهستان را دارید، علاوه بر ویزا باید بلیط لهستان را در اختیار داشته باشید. گرفتن بلیط لهستان مستلزم دقت به یک سری نکات است که با رعایت آن‌ها، علاوه بر گرفتن بلیط شما خواهید توانست از سفر خود لذت ببرید.
اگر می‌خواهید درباره بلیط سفر به لهستان آشنایی بیشتری پیدا کنید، توصیه می‌کنیم این مقاله را دنبال نمایید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

رفت‌وبرگشت با بلیط لهستان

دقت کنید که مانند بسیاری از بلیط‌های دیگری که ممکن است از آژانس‌های مسافربری تهیه کنید، بلیط لهستان هم به‌صورت رفت بوده هم به‌صورت رفت‌وبرگشت.
بسته به هدفی که دارید بلیط لهستان خود را بگیرید اما اگر قصد بازگشت به ایران را دارید، سعی کنید که در ابتدا بلیط لهستان را به‌صورت رفت‌وبرگشت بگیرید که خیال خودتان را هم از بابت سفر به این کشور راحت کرده باشید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

تهیه بلیط لهستان به‌صورت آنلاین

امروزه خیلی راحت‌تر از گذشته می‌توانید به سایت بسیاری از آژانس‌ها مراجعه کرده و به‌صورت آنلاین بلیط خود را خریداری نمایید.
البته شما می‌توانید از راه‌های دیگری هم بلیط لهستان خود را رزرو کنید. برای مثال شما می‌توانید اپلیکیشن‌های مربوط به تهیه بلیط را بر روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کرده و از روی آن‌ها خیلی راحت نوع بلیط لهستان خود را انتخاب و سپس با پرداخت هزینه، اطلاعات بلیط خود را دریافت نمایید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

توجه به فیلترها در گرفتن آنلاین بلیط لهستان

ممکن است خیلی از شما تصور داشته باشید که گرفتن هر نوع بلیطی ازجمله بلیط لهستان مستلزم حضور در آژانس‌های مسافرتی است تا بتوانید خیلی راحت نیاز خود را مطرح و بلیط خود را بگیرید.

امروزه در سایت‌های مربوط به تهیه بلیط انواع فیلترها برای انتخاب بلیط وجود دارد ازجمله فیلتر مربوط به جنسیت، کودکان، نوع هواپیما، گران بودن یا ارزان بودن بلیط، هواپیمای چارتر یا اختصاصی و … درواقع همه‌چیز آماده است تا شما به‌راحتی بلیط لهستان خود را بگیرید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

بلیط لهستان و خدمات دیگر

دقت داشته باشید که معمولاً تورهای مسافربری و آژانس‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند، همراه با بلیط سفر به کشور یا شهر موردنظر شما، یک سری خدمات دیگری را هم ارائه می‌دهند.

ازجمله خدماتی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم این است که شما می‌توانید همراه با بلیط لهستان، از بیمه‌های مسافرتی، ترانسفرهای فرودگاهی، اخذ ویزا، تشریفات فرودگاهی و … هم برخوردار شوید.
لذا حتماً در هنگام تهیه بلیط لهستان یا هر شهر و کشوری که دوست دارید به آنجا سفر کنید، حتماً از خدمات دیگری که ممکن است وجود داشته باشد، آگاهی لازم را داشته باشید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

بلیط لهستان از نوع قطار

ممکن است شما به بازدید یک شهر اروپایی غیر از ورشو یا لهستان رفته باشید و بخواهید به لهستان هم رفته و ازآنجا هم بازدید داشته باشید.
شما می‌توانید در اینجا هم به‌صورت هوایی سفر خود را ادامه دهید که در ادامه یک شرکت هواپیمایی که مخصوص این کار است را برای شما معرفی خواهیم کرد اما راه دیگری هم وجود دارد، آن‌هم استفاده از بلیط‌های قطار است که می‌توانید تهیه کنید.

برای این کار لازم است که از سایت‌ها یا شرکت‌های خارجی اقدام به خرید بلیط قطار کنید و از مناظر و سفر خود در رسیدن به لهستان لذت ببرید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

نکته‌ای مهم در تهیه بلیط لهستان

دقت داشته باشید که اکثر شرکت‌های هواپیمایی که شما قصد خرید بلیط لهستان از آن‌ها را دارید، نوع بلیطی که در اختیار شما قرار می‌دهند، به این صورت است که شما در طول پرواز شاهد دو توقف (یا حتی سه توقف) خواهید بود.

بسته به نوع شرکت هواپیمایی که شما اقدام به خرید از آن‌ها کرده‌اید، ممکن است شهرهایی همچون دبی امارات، استانبول ترکیه، فرانکفورت آلمان، رم ایتالیا، مسکو روسیه و … جزو شهرهایی باشند که هواپیما یک توقف کوچک در آن‌ها داشته و سپس شما را به مقصد نهایی که لهستان است خواهند رساند.

لذا در طول سفر به این نکته توجه داشته باشید که در صورت فرود آمدن هواپیما برای بار اول، اقدام به بلند شدن نکنید چراکه معمولاً هواپیمای بلند شده از ایران به‌صورت کاملاً مستقیم وارد فرودگاه‌های ورشو و لهستان نخواهند شد و شما باید هنوز منتظر سفر خود به این کشور باشید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

هزینه بلیط لهستان چقدر است؟

دقت داشته باشید بسته به نوع خدماتی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت و اینکه چه تعداد توقف در دستور کار پرواز شما قرار داشته باشد، ممکن است با انواع قیمت‌ها در این زمینه آشنا شده باشید.

ولی آنچه می‌توان گفت این است که بازه شروع قیمت بلیط لهستان از حدود یک‌میلیون شروع خواهد شد و درنهایت تا قیمت‌های بالاتر هم کاملاً باز است که شما بتوانید بسته به نوع خدماتی که در اختیار شما قرار می‌گیرد حتی بلیط‌های گران‌قیمت نیز تهیه کنید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

بلیط لهستان و تور لهستان

دقت داشته باشید که در موارد زیر بازه مربوط به انواع بلیط لهستان را برای شما بیان کرده‌ایم که مربوط به تورهای مسافربری به لهستان است. لذا اگر قصد سفر به لهستان و استفاده از تورهای مسافربری دارید باید به موارد زیر دقت کنید که شامل (قیمت‌های زیر به‌صورت حدودی است و واحد هم تومان است):

قیمت یک بلیط یک طرفه اکونومی: 700000 – 4000000
قیمت یک بلیط دو طرفه اکونومی (دو هفته یا 3 ماه) : 1100000- 2500000
قیمت یک بلیط دو طرفه اکونومی (سه ماه یا شش ماه) : 1250000 – 3300000
قیمت یک بلیط دو طرفه اکونومی (شش ماه یا یک سال) : 1400000 – 3800000

تهیه بلیط لهستان و دقت به 3 مورد مهم

1) حتماً در هنگام خرید بلیط لهستان در قسمت اطلاعات مسافران، اطلاعات خود را چک کنید چراکه ممکن است دیگر نتوانید آن را تغییر دهید.
2) حتماً به سن فرزندتان خود توجه داشته باشید. در هنگام تهیه بلیط حتماً با این موضوع برخورد کرده‌اید که از شما درخواست می‌شود که تعداد فرزند یا نوزاد خود را مشخص کنید.
در این موارد، شرکت‌های هواپیمایی درباره سن و تمایز مثلاً بین کودک و نوزاد، شرط سنی را لحاظ کرده‌اند که برای تطابق با این معیار لازم است که سن فرزندتان را در نظر بگیرید.

3) اگر بلیط لهستان به‌صورت چارتر در اختیار دارید و می‌خواهید که آن را کنسل کنید، باید توجه داشته باشید که افرادی که به‌عنوان چارترکننده هستند، معمولاً یک مبلغی را برای جریمه در نظر می‌گیرند که شما با پرداخت این جریمه قادر خواهید بود که بلیط خود را استرداد کنید.

4) حتماً قبل از اینکه سفر خود را به لهستان شروع کنید، به تاریخ حک‌شده در بلیط و تاریخ ویزای خود دقت داشته باشید که مطابقت داشته باشند. اگر این دو تاریخ نسبت به یکدیگر تمایز داشته باشند، تمامی مسئولیت بر عهده شما خواهد بود نه شرکت مسافربری.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

خرید بلیط لهستان به‌صورت یک طرفه

دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید بلیط لهستان را به‌صورت یک طرفه خرید کنید، دو شرط زیر را هم در نظر داشته باشید که شامل:

1) به ویزای خود نگاهی بیندازید. اگر ویزای شما به‌صورت اقامت بلندمدت است و تاریخ انقضای آن بیش از یک سال است، شما مجاز خواهید بود که بلیط لهستان را به‌صورت فقط رفت خریداری کنید.

2) داشتن بلیطی که نشان دهد شما قصد ادامه سفر خود را دارید.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

خطوط هوایی متناسب برای بلیط لهستان

دقت کنید که شرکت‌های هواپیمایی زیادی وجود دارند که وظیفه حمل‌ونقل شما را به کشورهای مختلف دارند که شما ممکن است بر اساس نوع شرکت، مدت‌زمان سفر و … بخواهید شرکت خاصی را برای خود انتخاب کرده و بلیط لهستان خود را رزرو کنید که در موارد زیر سعی کرده‌ایم بهترین شرکت‌های هواپیمایی را به شما معرفی گردانیم.

1) هواپیمایی ترکیش: بلیط لهستان این شرکت به‌صورت ایران – استانبول – لهستان است و اگر شما از این شرکت بلیط خود را تهیه کنید، می‌توانید از شهرهای تهران، تبریز، شیراز، اصفهان و اهواز به هواپیمای خود سوار شوید.

2) هواپیمایی اوکراین: این شرکت ابتدا شما را به از تهران به کیف در اوکراین برده و سپس به سمت لهستان ادامه خواهید داد.

3) هواپیمایی لوفتهانزا: این شرکت شما را ابتدا از تهران همراهی کرده و سپس در فرانکفورت آلمان توقف کوتاهی داشته و درنهایت شما را به مقصد لهستان خواهد رساند.

4) هواپیمایی ایرفلوت: این شرکت پس از یک توقف کوتاه در مسکو، به سمت لهستان خواهد رفت. اگر بلیط لهستان را از طریق این شرکت رزرو می‌کنید دقت داشته باشید که تنها بلیط این شرکت از تهران پرواز خواهد کرد.

5) هواپیمایی قطر: این شرکت، توقف خودش را در دوحه خواهد داشت و سپس به سمت لهستان حرکت خواهد کرد. اگر در شهرهای تهران، مشهد و شیراز هستید، می‌توانید تهیه بلیط لهستان خود را بر عهده این شرکت بگذارید چراکه از این شهرها امکان پرواز خواهد داشت.

6) هواپیمایی امارات: تنها شهرهایی که امکان پرواز با این شرکت را دارند، شهرهای تهران و مشهد است که شما می‌توانید اگر در این دو شهر سکونت دارید، اقدام به تهیه بلیط لهستان کنید در ضمن این شرکت هواپیمایی پس از توقف کوتاه در دبی امارات، سفر خود را به مقصد لهستان ادامه خواهد داد.

7) هواپیمایی اتریشی: توقف در وین اتریش و سپس حرکت به سمت لهستان، از برنامه‌های این شرکت هواپیمایی بوده که می‌توانید آن را برای خرید بلیط لهستان در نظر بگیرید. در ضمن بلیط لهستان این شرکت صرفاً از تهران پرواز خواهد داشت.

8) هواپیمایی لوت: اگر در کشورهای اروپایی دیگر هستید و می‌خواهید بلیط لهستان را خریداری کنید یا اینکه در لهستان بوده و می‌خواهید سفرهای داخلی در این کشور داشته باشید، این شرکت می‌تواند به شما کمک زیادی بکند. بازهم باید تأکید داشته باشیم که این شرکت هیچ پروازی از ایران نخواهد داشت.

9) هواپیمایی بلاویا: اگر بلیط لهستان خود را از این شرکت تهیه کردید، باید دقت داشته باشید که توقف شما در شهر مینسک بلاروس بوده و بعد رهسپار لهستان خواهید شد. این شرکت هم صرفاً از تهران به لهستان پروازهای خود را دارد.

10) هواپیمایی آژین: برای سفر به لهستان و انتخاب این شرکت، حتماً باید از تهران سفر خود را شروع کنید چراکه تنها از شهر تهران پروازهای خودش را انجام می‌دهد در ضمن بعد از پرواز از تهران، در شهر آتن در یونان توقف داشته و درنهایت در یکی از فرودگاه‌های لهستان فرود خواهد آمد.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

بلیط لهستان و توجه به فرودگاه‌های این کشور

دقت داشته باشید که کشور ایران هم دارای استان‌ها و فرودگاه‌های مختص خودش است. همین اصل هم در کشور لهستان هم برقرار است لذا حتماً باید به این نکته دقت کنید که در هنگام تهیه بلیط، مقصد اصلی شما کجا قرار می‌گیرد.

اکثر آژانس‌ها و شرکت‌های مسافربری در هنگام تهیه بلیط برای شما، بر اساس نوع فرودگاه هم برای شما بلیط فراهم می‌کنند لذا حتماً دقت کنید که مقصد اصلی شما در کدام شهر و فرودگاه قرار خواهد داشت.

بلیط لهستان
بلیط لهستان

توجه به مدت سفر در بلیط لهستان

یکی از نکاتی که در هنگام خرید بلیط لهستان ممکن است توجه شما را جلب کند، مدت‌زمان سفر شما به لهستان از تهران خواهد بود که بسته به انتخاب شما از شرکت‌های هواپیمایی، کاملاً متفاوت خواهد بود.

در حالت کلی از لهستان تا تهران حدود 7 ساعت و نیم راه است اما با توجه به توقف هواپیماها، این مدت تا 10 ساعت البته با احتساب زمان توقف هم لحاظ خواهد شد.

نتیجه‌گیری

آیا قصد سفر به لهستان را دارید؟ آیا می‌خواهید به تور لهستان بروید؟
اولین نکته‌ای که پس از اخذ ویزای لهستان باید به آن دقت کنید، تهیه بلیط لهستان است.
اگر در ایران هستید با بلیط هوایی و اگر در شهرهای اروپایی به سر می‌برید می‌توانید خیلی راحت از طریق قطار هم به سفر خود ادامه دهید.

در این مقاله نکاتی را درباره خرید بلیط لهستان برای شما بیان کردیم. امیدواریم که با در نظر گرفتن این نکات بتوانید لذت سفر به لهستان را برای خود و همراهان خود بیشتر نمایید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

2 نظر

علی 13 مهر 1397 پاسخ

با سلام. قیمت فعلی بلیط رفت و برگشت هر نفر به لهستان از مسیر تبریز _ استانبول _ ورشو چند دلار است؟ و مدت سفر چند ساعت؟. همینطور از ورشو به کدام کشورها امکان سفر ریلی با ذکر حدود ساعت مسافرت و هزینه مربوطه وجود دارد؟ و آیا از ورشو به سایر کشورهای همجوار نیاز به ویزا وجود دارد یا خیر؟.

بلیط ماهان 4 تیر 1397 پاسخ

ممنون,مطلب خوب و کاملی بود