راهنمای بلیط قطار اسپانیا | خرید – رزرو – معرفی

راهنمای بلیط قطار اسپانیا | خرید – رزرو – معرفی

مسافرت با بلیط  قطار اسپانیا دارای مزایای مختلفی از جمله هم صحبتی با مردم این کشور می باشد. اما به دلیل اطلاعات ناکافی در زمینه رزرو بلیط قطار اسپانیا، ممکن است برخی از افراد این وسیله نقلیه را برای سفر خود انتخاب نکنند. قوانینی که در قطارهای مختلف اسپانیا وجود دارد با هم فرق می کند، لذا قبل از رزرو بلیط  قطار اسپانیا باید از این قوانین اطلاع پیدا کرد و سپس برای گرفتن بلیط این کشور اقدام کرد.

سیستم ریلی کشور اسپانیا

رزرو بلیط  قطار اسپانیا کمک می کند که سفر ارزان تر و راحت تری در کشور اسپانیا داشته باشید. وجود سیستم ریلی پیشرفته کشور اسپانیا سبب شده تا شهرهای بارسلون، بیلبائو، مادرید و بسیاری شهرهای مهم این کشور به هم متصل شوند. بنابراین با وجود این شبکه ریلی پیوسته در کشور اسپانیا سفر با قطار را می توان به سهولت انجام داد. تماشای مناظر طبیعی در حین سفر موجب می شود که مسافران قطار های مدرن اسپانیا از سفر خود به خوبی لذت ببرند. شبکه های ریلی اسپانیا PENFE نام دارد. این شبکه دارای قطارهای مجهز و استاندارد است. قطارهای سریع السیر مسافران میان شهرها را خیلی سریع و با قیمت نسبتاً ارزانی به مقصد می رسانند. کسانی که می خواهند سفر دراز مدت در این کشور داشته باشند، می توانند از این نوع قطار برای سفر خود استفاده کنند. هنگام رزرو بلیط  قطار اسپانیا می توانید انواع قطار هایی که در ادامه ذکرخواهند شد را در نظر بگیرید.

سیستم ریلی کشور اسپانیا
سیستم ریلی کشور اسپانیا

رزرو بلیط  قطار اسپانیا

رزرو بلیط  قطار اسپانیا را می توان از طریق شرکت های معتبری که بلیط ریلی کشور های مختلف را عرضه می کنند و در این زمینه فعالیت دارند، انجام داد. از طریق این شرکت ها می توان از خدماتی که شرکت های ریلی خارجی در اختیار مسافران قرار می دهند اطلاع پیدا کرده و سپس برای رزرو بلیط  قطار اسپانیا اقدام کرد. از آنجایی که برنامه قطار های اسپانیا بسیار متنوع می باشد، هنگام رزرو بلیط  قطار اسپانیا باید به ساعات و روز حرکت دقت کافی داشت.

رزرو بلیط قطار اسپانیا
رزرو بلیط قطار اسپانیا

شبکه قطار تندرو در اسپانیا

با رزرو بلیط قطار اسپانیا خواهید دید که از تند رو ترین مسیرها در کشور اسپانیا قطار مادرید به بارسلون می باشد. این قطار تندرو دارای سرعت 330 کیلومتر بر ساعت بوده و 318 مسافر را جا به جا می کند. به کمک این قطار مسافت 618 کیلومتری در مدت زمان دو ساعت و نیم طی خواهد شد. از قطار های معروف راه آهن دولتی این کشور قطار AVETalgo-350 می باشد که شهرهای مادرید _ ماگالا، مادرید _ وایادولید و شهر مادرید را به هوئسما متصل می کند. این قطار دارای سرعت 330 کیلومتر بر ساعت می باشد.

شبکه قطار تندرو در اسپانیا
شبکه قطار تندرو در اسپانیا

مزایای سفر با بلیط  قطار اسپانیا

در کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا قطار از وسایل نقلیه پرطرفدار به شمار می آید. مسافرت با قطار دارای جذابیت و راحتی بسیار می باشد که در سایر وسایل نقلیه این امکان کمتر وجود دارد. در کشور اسپانیا انواع مختلف قطار وجود دارد که کمک می کند مسافران در زمان کوتاهی و از مسیرهای زیبا به مقصد خود برسند. با رزرو بلیط  قطار اسپانیا مشکلات مربوط به تردد سفر به کمک قطار بسیار کم هستند و به آسانی می توان از یک مرکز شهری در این کشور به مرکزی دیگر رفت. درمسافرت با قطار از منتظر ماندن در صف های فرودگاه خسته نخواهید شد. از مزیت های دیگر مسافرت با کمک رزرو بلیط  قطار اسپانیا این است که قطار وسیله ای امن است و مشکلاتی مانند گم شدن در جاده یا تصادفات جاده ای در آن رخ نمی دهد.

اگر می خواهید رزرو بلیط  قطار اسپانیا را انجام دهید بهتر است بدانید در اسپانیا انواع قطار ها وجود دارند. با داشتن شناخت بهتر از این قطارها رزرو بلیط  قطار اسپانیا را بهتر می توانید انجام دهید. در زیر به معرفی انواع قطارهای اسپانیا می پردازیم.

شبکه قطار تندرو در اسپانیا
شبکه قطار تندرو در اسپانیا

قطار سریع السیر اسپانیا

یکی از قطارهایی که در بیشتر کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا پر مسافر است، قطار سریع السیر می باشد. با رزرو بلیط قطار اسپانیا و مسافرت با این نوع از قطارها صرفه جویی در زمان حاصل می شود.این قطارها دارای دو دسته داخلی و بین المللی هستند. قطارهای سریع السیر یا تند رو دارای میانگین سرعت320  کیلومتر در ساعت هستند. سرویس دهی در این قطار ها بسیار با کیفیت صورت می گیرد. قطارهای تندرو در اسپانیا به منظور مسافرت برای مسافت های طولانی مناسب می باشند.

معمولا قطارهای تندرو به کشور های دیگر نیز سفر می کنند. برای قطارهای تندرو چیدمان صندلی ها مانند اتوبوس می باشد. این قطارها دارای واگن های درجه یک و درجه دو می باشند. در نوع واگن های درجه یک، تعداد صندلی ها کمتر بوده و در نتیجه فضای بین صندلی ها بیشتر است.در بعضی از این واگن ها پذیرایی از مسافر صورت گرفته و مسافران می توانند از وای فای موجود در این قطارها استفاده کنند. در واگن های درجه دو فاصله بین صندلی ها کمتر است.

قطار سریع السیر اسپانیا
قطار سریع السیر اسپانیا

قطارهای معمولی اسپانیا

این قطارها برای مسافت های کوتاه مناسب می باشند. قطار های معمولی یا عادی سرعتی در حدود صدو پنجاه کیلومتر بر ساعت دارند. این قطارها از مسیرهای غیر اصلی اسپانیا عبور می کنند و برای رقتن به روستاها و شهرهای کوچک مناسب هستند. اگر می خواهید رزرو بلیط قطار اسپانیا را انجام دهید بهتر است بدانید برای قطارهای معمولی نیازی به رزرو بلیط از قبل نمی باشد.

قطارهای معمولی اسپانیا
قطارهای معمولی اسپانیا

قطار های شب رو اسپانیا

یکی دیگر از انواع قطار هایی که می توان برای رزرو بلیط  قطار اسپانیا آن را انتخاب کرد، قطار های شب رو می باشد. این قطارها برای مسافرت در مسافت های طولانی مناسب می باشند. برای مسیرهای مختلف به شهرهای بزرگ در کشورهای دیگر قطار شب رو وجود دارد. با رزرو بلیط  قطار اسپانیا برای نوع شب رو هزینه اقامت در شهر مقصد ذخیره خواهد شد. چون سفر در شب صورت می گیرد، در اول وقت به شهر مقصد خواهید رسید. قطارهای شب رو دارای کوپه هایی با چندین تخت هستند. صندلی های این قطارها از نوع درجه یک و درجه دو می باشند.

با در نظر گرفتن تعداد مسافران برای هر کدام از این کوپه ها می توان اقدام به رزرو بلیط قطار اسپانیا کرد. در کوپه هایی که یک تخته یا دو تخته باشند از حمام و دستشویی اختصاصی در کوپه برخوردار هستند. در این کوپه ها صبحانه و شام برای مسافران سرو می شود. در بسیاری از این قطارهای شب رو واگن، رستوران و بار موجود می باشد. بنابراین اگر می خواهید از وجود رستوران در قطار شب رو مطمئن شوید، هنگام رزرو بلیط  قطار اسپانیا باید با دقت از امکانات قطار مورد نظر مطلع شوید.

قطار های شب رو اسپانیا
قطار های شب رو اسپانیا

عملکرد راه آهن اسپانیا

وجود شبکه های بزرگ از قطارهای پر سرعت موجود در دنیا سبب شده است که خدمات رسانی خوبی برای مسافران صورت گیرد. اسپانیا از جمله کشورهایی است که توانسته است تجربه های موفقی در زمینه راه اندازی قطارهای پر سرعت داشته باشد.اولین و بزرگترین شبکه قطارهای تندرو در اروپا متعلق به کشور اسپانیا می باشد. شبکه قطارهای تندرو اسپانیا در کل دارای 3500 کیلومتر طول می باشد. این شبکه با سرعت 300 کیلومتر در ساعت از شهرهای ماگالا، والنسیا، مادرید، بارسلونا و وایادولید عبور می کند.

شبکه های قطار تندروی اسپانیا بعد از کشور ژاپن دارای رتبه دوم از نظر رسیدن به موقع است. برنامه هایی برای شبکه ریلی اسپانیا در دست است که طول این شبکه را به 7000 کیلومتر برسانند، تا شهرهای مهم اسپانیا را در کمتر از چهار ساعت به مادرید برسانند. بنابراین گردشگران تور اسپانیا می توانند از این برنامه به خوبی بهره ببرند و از شهرهای مهم اسپانیا را در زمان اندکی بازدید به عمل آورند.

عملکرد راه آهن اسپانیا
عملکرد راه آهن اسپانیا

بلیط اعتباری بلیط  قطار اسپانیا

رزرو بلیط قطار اسپانیا را برای بلیط های مختلف می توان انجام داد. یکی از انواع بلیط های بلیط  قطار اسپانیا بلیط اعتباری می باشد. کسانی که قصد دارند به صورت خانوادگی به اسپانیا سفر کرده و از شهرهای زیادی دیدن کنند، همچنین سفر آنها دارای تاریخ معینی نیست، سفر ارزان و مناسب خود را می توانند از طریق رزرو بلیط  قطار اسپانیا به کمک بلیط اعتباری انجام دهند. در این نوع بلیط ،سفر در روزهای متوالی و یا غیر متوالی انجام می شود. همچنین امکان سفر با قطار چندین مرتبه در روز وجود دارد. پس از این که رزرو بلیط  قطار اسپانیا را برای بلیط اعتباری انجام دادید، این بلیط دارای اعتبار شش ماهه خواهد بود. به کمک بلیط اعتباری امکان سفر در بازه زمانی مشخص به صورت نا محدود وجود دارد. در بلیط های اعتباری سرویس درجه یک و درجه دو به مسافران ارائه می شود.

بلیط اعتباری بلیط قطار اسپانیا
بلیط اعتباری بلیط قطار اسپانیا

بلیط قطار نقطه به نقطه:

برای رزرو بلیط قطار اسپانیا یک نوع بلیط وجود دارد که به صورت نقطه به نقطه می باشد. در این نوع بلیط مبدا و مقصد سفر کاملا مشخص هستند. در بلیط نقطه به نقطه اطلاعات سفر از جمله روز و ساعت حرکت، اسامی ایستگاه های مبدا و مقصد، شماره صندلی و شماره واگن روی بلیط درج خواهد شد.

برای برخی از مسیرها امکان تهیه بلیط هایی که بدون تاریخ بوده و دارای مدت اعتبار یک ماهه می باشند، وجود دارد. بنابراین مسافران می توانند هر روز و هر ساعتی که تمایل داشتند سفر کنند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط اسپانیا، وقت سفارت اسپانیا، ویزای اسپانیا، تور اسپانیا و تور اروپا 88851080-021.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!