اقامت چک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت چک

اقامت چک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت چک

اقامت چک، اقامت کشورهای مختلف مثل اقامت چک یکی از کارهایی است که امروزه رونق بسیار فراوانی پیدا کرده است اما اقامت در کشورهای مختلف چندان ساده نیست و …

راهنمای کامل اقامت در چک

اقامت کشورهای مختلف مثل اقامت چک یکی از کارهایی است که امروزه رونق بسیار فراوانی پیدا کرده است اما اقامت در کشورهای مختلف چندان ساده نیست و نیاز به انجام مراحل خاصی دارد و ما سعی داریم شما را در این راه یاری کنیم و اطلاعات مربوط به اخذ اقامت چک را برای شما بیان کنیم و اگر شما از متقاضیان اقامت چک هستید می‌توانید با خواندن ادامه این مقاله راه آسان ‌تری برای رسیدن به این قامت را در پیش داشته باشید و در طول گرفتن این اقامت به مشکلی بر نخورید.

اقامت چک 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت چک | یوروپ تورز

کشور چک

در ابتدا اطلاعات مهمی از جمهوری چک ارائه می‌‌کنیم تا با خواندن آن‌ها قامتی راحت‌‌تر در این کشور داشته باشید. کشور چک، کشوری با وسعت 78866 کیلومتر مربع است که در اروپای مرکزی قرار دارد همچنین این کشور عضو اتحادیه اروپا می‌باشد و شهر پراگ واقع در این کشور پایتخت و بزرگترین شهر آن محسوب می‌شود.

جمعیت کشور چک نیز تقریباً ده و نیم میلیون نفر است که ۱.۳ میلیون آن‌ها در شهر پراگ زندگی می‌کنند، این کشور دموکرات‌ترین کشور در منطقه خود محسوب می‌شود و از لحاظ برقرار کردن آشتی و صلح رتبه چهارم را در اروپا داراست مردم این کشور را مردمانی بی‌اعتنا به مذهب می‌‌دانند.

البته تمام مردم آن این چنین نیستند ولی اغلب آن‌ها به وجود خدا اعتقادی ندارند و همین باعث شده که مردم آن کم مذهبی‌ترین مردم جهان باشند در سرشماری‌هایی که در گذشته صورت گرفته عده زیادی به بی‌دینی خود پاسخ داده و جمعیت کثیری نیز به سوال مربوطه پاسخی نداده‌اند.

در جمهوری چک شهر‌های مهم زیادی مثل پراگ، پلزن، برنو، استراوا و لیبه رتس وجود دارد که هرکدام از جهات مختلفی حائز اهمیت می‌ باشند و اقامت چک ممکن است بیشتر در این شهرها صورت بپذیرد نکته مهم دیگر در چک این است که ایالت زودت که اهالی آلمانی دارد تقریباً یک سوم کشور را شامل می‌‌شود.

تا اینجا برخی از نکاتی که شاید در اقامت چک مورد نیاز باشد را برای شما بیان کردیم در ادامه نیز در مورد گرفتن اقامت چک بیشتر برای شما توضیح می‌دهیم.

روش‌ های گرفتن اقامت چک

گرفتن اقامت چک از راه‌های متفاوتی امکان‌پذیر است برخی از این راه‌ها عبارت‌اند است از مهاجرت برای کار در جمهوری چک، گرفتن اقامت به وسیله پناهندگی به آن کشور، اقامت از طریق ازدواج، اقامت با تولد فرزند، مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک، مهاجرت با سرمایه گذاری در چک و مواردی از این قبیل.

راه‌های دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که بتواند شما را در گرفتن اقامت چه کمک کند اما اگر شما یکی از متقاضیان گرفتن اقامت چک باشید طبیعتاً از یکی از این روش‌ها برای گرفتن اقامت خود بهره خواهید برد لذا در ادامه توضیحات مختصری در مورد برخی از این روش‌ها برای شما ارائه می‌کنیم.

گرفتن اقامت چک از طریق کار

یکی از راه‌هایی که می‌تواند منجر به اقامت چک شود همین اقامت به وسیله کار می‌باشد که شرایط خاص خود را دارد شما برای این که بتوانید این نوع اقامت را دریافت کنید باید یک پیشنهاد کاری در کشور چک توسط یک کارفرمای با اعتبار داشته باشید، گرفتن این نوع اقامت هم سختی‌های خود را دارد.

در ابتدا این کارفرمایی که می‌خواهد برای شما دعوتنامه ارسال کند باید بتواند ثابت کند که نیرویی که نیاز به جذب آن را دارد نمی‌‌تواند در کشور چک و یا اتحادیه اروپا پیدا کند و تنها در این صورت است که امکان ارسال دعوتنامه برای شما را دارد این تنها سختی گرفتن این نوع اقامت نیست و بعد از گرفتن این دعوتنامه شما نیز باید در وقت سفارت چک به این سفارت خانه مراجعه کنید و درخواست ویزای چک کاری بدهید سپس بعد از چندین سال کار در این کشور شما مجاز به گرفتن اقامت دائم این کشور می‌شوید.

گرفتن اقامت چک از طریق کار | یوروپ تورز

گرفتن اقامت چک از راه ازدواج

اگر شما با فردی ازدواج کنید که از تبعه کشور چک باشد این ازدواج می‌تواند راهی برای گرفتن اقامت دائم چک شود البته این نوع اخذ اقامت هم شرایط ویژه‌ای دارد که فقط در صورت برقرار بودن آن شرایط شما قادر به گرفتن اقامت چک خواهیم بود یکی از این شرایط هم این است که شما باید سند رسمی ازدواج را دارا باشید.

گرفتن اقامت چک از راه ازدواج | یوروپ تورز

گرفتن اقامت چک از راه تولد

شاید عده‌ای بر این عقیده باشند که گرفتن اقامت چک از طریق تولد به معنای متولد شدن فرد در کشور چک می‌باشد اما این تنها عامل گرفتن این اقامت نیست و در صورتی که شما فرزند، پدر و مادری باشید که پاسپورت چک را داشته باشند قادر به تهیه پاسپورت و اقامت کشور چک خواهید بود همچنین اگر پدربزرگ یا مادربزرگ شما پاسپورت چک داشته باشند شامل حال این قانون خواهید شد و قادر به گرفتن اقامت چک خواهید بود.

گرفتن اقامت چک از طریق تحصیل

گرفتن اقامت با تحصیل نیز یکی از متداول‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های گرفتن اقامت در کشورهای مختلف است در این روش شما باید مدت زمانی طولانی در کشور مورد نظر مشغول به تحصیل باشید و بعد از تحصیل به انجام کار بپردازید در این صورت می‌توانید اقامت آن کشور را برای خود بگیرید. برای گرفتن اقامت چک به وسیله این روش ابتدا شما باید از یکی از دانشگاه‌‌های این کشور پذیرش تحصیلی را اخذ کنید سپس با گرفتن ویزای چک تحصیلی به این کشور سفر کرده و بعد از تحصیل در چک مشغول به انجام کار شوید در نهایت قادر به گرفتن این اقامت خواهید شد.

تا اینجا برخی از راه‌های گرفتن اقامت چک را برای شما بیان کردیم و توضیحاتی نیز در مورد آن‌ها گفته شد و با مطالعه آن‌ها شما قادر خواهید بود که بتوانید در مورد گرفتن اقامت خود در چک تصمیم درست و نهایی را بگیرید در ادامه نیز در مورد اقامت چک بیشتر مطالعه خواهید کرد.

گرفتن اقامت چک از طریق تحصیل | یوروپ تورز

اقامت دائم چک به چه معناست

این قامت به این معناست که فرد قادر خواهد بود در کشور چک به صورت دائم و همیشگی به زندگی کردن و کار کردن بپردازد، قاعدتاً با گرفتن اقامت دائم چک از حقوق بیشتری در این کشور برخوردار خواهید شد و این افراد شامل قوانین موجود در این کشور می‌شوند به طور کلی معنای اقامت ساکن شدن در هر جایی می‌باشد و اگر شما در مدت‌های محدود به چک سفر کنید در واقع در این کشور اقامت داشته‌اید اما منظور ما در اینجا اقامت دائم است که با این اقامت محدود تفاوت‌های بسیار زیادی دارد.

نکات مهم اقامت چک

اگر شما بخواهید اقامت چک را انتخاب کنید مجبور به دانستن برخی نکات و رعایت کردن آن هستید، فرق زیادی نمی‌کند که شما برای مدت کوتاهی قصد اقامت در کشور چک را دارید یا به صورت دائم می‌خواهید در این کشور اقامت داشته باشید، اولین نکته این است که واحد پول این کشور کرونا می‌باشد و برای داد وستد‌ها بهتر است از این نوع پول استفاده کنید نکته بعدی این است که زبان رسمی این کشور چکی می‌باشد و برای اقامت دائم نیز بهتر است آشنایی با این زبان داشته باشید.

همچنین اگر به دنبال برقرار کردن ارتباط تلفنی با اقوام خود و راهنمایی کردن آن‌ها برای برقرار کردن ارتباط با خود هستید قطعاً به پیش شماره کشور چک که مثبت ۴۲۰ است نیاز خواهید داشت. نکته پایانی که شما نیاز به دانستن آن دارید این است که اختلاف زمانی کشور چک با ایران حدود دو ساعت و نیم می‌باشد و کشور چک این مدت را از کشور ایران عقب‌تر است این مورد نیز در ارتباط برقرار کردن با کشور ایران بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

نکات مهم اقامت چک | یوروپ تورز

جاذبه‌ های کشور چک

افرادی که در صدد گرفتن اقامت چک  هستند پس از رفتن به این کشور قطعا به دنبال سفر کردن به جاذبه‌های این کشور خواهند بود در جمهوری چک جاذبه‌های بسیار زیاد و زیبایی مثل ساعت نجومی پراگ، قلعه پراگ، رودخانه ولدآوا، پل چارلز، تئاتر ملی، محله یهودی، میدان ونس سالز، جزیره کامپا، کلیسای جامع سنت ویتوس و جاذبه‌های بسیار دیگری که وجود دارد که بازدید از هرکدام می‌تواند شما را برای چند ساعت مجذوب خود کند لذا پیشنهاد می‌شود از این جاذبه‌های خارق‌ العاده دیدن فرمایید در ادامه شما تصویر ساعت نجومی کشور چک را به نمایندگی از سایر جاذبه‌ها مشاهده می‌کنید.


سوالات متداول اقامت چک

انواع راه های اقامت در چک چیست؟

گرفتن اقامت چک از راه‌های متفاوتی امکان‌پذیر است برخی از این راه‌ها عبارت‌اند است از مهاجرت برای کار در جمهوری چک، گرفتن اقامت به وسیله پناهندگی به آن کشور، اقامت از طریق ازدواج، اقامت با تولد فرزند، مهاجرت تحصیلی به جمهوری چک، مهاجرت با سرمایه گذاری در چک و مواردی از این قبیل.

منظور از اقامت دائم کشور چک چیست؟

این قامت به این معناست که فرد قادر خواهد بود در کشور چک به صورت دائم و همیشگی به زندگی کردن و کار کردن بپردازد

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد اقامت در چک بدانیم چیست؟

واحد پول این کشور کرونا می‌باشد و برای داد وستد‌ها بهتر است از این نوع پول استفاده کنید نکته بعدی این است که زبان رسمی این کشور چکی می‌باشد و برای اقامت دائم نیز بهتر است آشنایی با این زبان داشته باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!