اقامت لهستان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لهستان

اقامت لهستان 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت لهستان

اقامت لهستان را می توان به سادگی دریافت کرد، لهستان از کشورهایی می باشد که مهاجران بسیاری را سالانه می پذیرد و شما نیز می توانید به دلایل مختلف به این کشور مهاجرت کنید، دلایلی از قبیل درس، کار، ازدواج و … که در ادامه این مطلب به توضیح تمامی این دلایل می پردازیم. هر ساله توریست های بسیاری وارد این کشور می شوند که این کشور را جزء کشورهای توریستی قرار داده است که در مورد این جاذبه های توریستی و گرفتن اقامت لهستان نیز توضیحاتی را می دهیم.

تاریخ لهستان

شاید جالب باشد که برای گرفتن اقامت لهستان در ابتدا با تاریخ این کشور کمی آشنا شویم، لهستان در سال 966 میلادی بنا نهاده شد میزکوی اول این کشور را بنا نهاد، در ابتدا این کشور به دو قسمت تقسیم شده بود و در سال 1047 این دو قسمت متحد شدند. کشور لهستان در قرن 14 به اوج قدرت خود رسید و موفق شد در مقابل قدرت های آن زمان از جمله روس ها و آلمانی ها و عثمانی ها قد علم کند و خود را به عنوان یک قدرت به دنیا معرفی کند. در سال 1939 این کشور بین طور مخفیانه بین دو کشور آلمان و شوروی تقسیم شد و در نهایت در سال 1955 لهستان عضو پیمان ورشو شد.

تاریخ لهستان
تاریخ لهستان

 جغرافیای لهستان

یکی از ویژگی هایی که کسانی که قصد دریافت اقامت لهستان را دارند باید همواره از آن اطلاع بیابند جغرافیای این کشور می باشد، پایتخت این کشور ورشو می باشد که پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد از دیگر شهرهای پر جمعیت این کشور می توان به کراکوف، ووچ و وروتسلاو اشاره کرد. لهستان دارای مساحتی بالغ بر 312685 کیلومتر مربع می باشد و جزء کشورهای قدیمی قاره اروپا می باشد. لهستان از سمت جنوب توسط کوه های کاربات احاطه شده است که آّب و هوای بسیار سردی را به جنوب این کشور بخشیده است. دو رود اودر و نیسه در غرب لهستان آب و هوا و زمین های کشاورزی بسیار مناسبی را در این منطقه ایجاد کرده است. لهستان با کشورهایی از قبیل جمهوری چک، جمهوری اسلواکی و روسیه همسایه می باشد.

 جغرافیای لهستان
جغرافیای لهستان

اقتصاد لهستان

اقتصاد از مهم ترین عواملی است که اگر بخواهید اقامت لهستان را بگیرید باید از آن با خبر باشید چرا که موقعیت شغلی و مالی شما تحت تاثیر این اطلاعات می باشد. واحد پول این کشور زلوت می باشد که معادل با 100 گروش می باشد و هر 100 گروش معادل 975 تومان است. لهستان کشوری بسیار صنعتی می باشد و از مهم ترین صادرات این کشور می توان به ابزارها و ماشین های حمل و نقل اشاره کرد، همچنین این کشور در تولید محصولات کشاورزی نیز موفق است و سالانه می توان شاهد صادرات محصولات کشاورزی نیز بود. از دیگر موارد مهم در اقتصاد این کشور دامپروری می باشد که سود زیادی از صادرات حیوانات زنده عاید لهستان می شود.

اقتصاد لهستان
اقتصاد لهستان

دین و فرهنگ لهستان

آشنایی به مردم لهستان بدون شک می تواند نکته مهمی در تصمیم برای گرفتن یا نگرفتن اقامت لهستان باشد. مردم لهستان از چندین کشور می باشند. 96 درصد مردم لهستان را خود لهستانی ها تشکیل داده اند، یک درصد آلمانی ها، یک درصد بلاروسی ها و یک درصد را نیز اوکراینی ها تشکیل داده اند که از کشورهای خودشان اقامت لهستان را دریافت کرده اند. یک درصد باقی مانده را مهاجرانی تشکیل می دهند که از سایر کشورها اقامت لهستان را دریافت کرده اند. دین مردم لهستان مسیحی می باشد که بیشتر مردم که چیزی حدود 95 درصد لهستانی ها را شامل می شود، دارای مذهب کاتولیک می باشند، یک درصد ارتودکس و یک درصد نیز پروتستان می باشند.

دین و فرهنگ لهستان
دین و فرهنگ لهستان

جمعیت و زبان مردم لهستان و سیاست این کشور

لهستان دارای جمعیتی بالغ بر 38 میلیون نفر می باشد که این کشور را در رتبه هشتمین کشور پر جمعیت قاره اروپا و هم چنین در رتبه سی و چهارم دنیا قرار دارد. کشور لهستان از جمله کشورهای اروپایی می باشد که زبانش از زبان های دیگر گرفته نشده و زبان رسمی لهستان می باشد. کشور لهستان دارای حکومتی چند حزبی بوده و دو مجلس مردمی در این کشور وجود دارد که وظیفه قانون گذاری را انجام می دهند. رئیس جمهور حال حاضر این کشور برونیسلاو کوموروفسکی و نخست وزیر وی نیز اوا کوپاچ می باشد.

جمعیت و زبان مردم لهستان و سیاست این کشور
جمعیت و زبان مردم لهستان و سیاست این کشور

اقامت لهستان

همان طور که گفته شد سالانه مهاجران زیادی اقدام به گرفتن اقامت لهستان می کنند، برای گرفتن اقامت لهستان بهتر است کمی با شرایط و نحوه گرفتن اقامت لهستان آشنا شویم. برای گرفتن اقامت لهستان ابتدا باید اقدام به گرفتن ویزای لهستان کنید و سپس مدارک خود را تحویل سفارت لهستان دهید تا بتوانید کارهای دریافت اقامت لهستان را انجام دهید. اقامت لهستان انواع مختلفی دارد و شما به روش های مختلفی می توانید اقدام به گرفتن اقامت لهستان کنید که در ادامه به چند مورد از این روش ها اشاره کرده و توضیح مختصری درباره آن ها می دهیم.

اقامت لهستان
اقامت لهستان

اقامت لهستان از طریق استخدام

یکی از سریع ترین و بهترین روش ها برای دریافت اقامت لهستان، اقدام از طریق استخدام می باشد، همان طور که گفته شد لهستان یکی از کشورهای صنعتی در اروپا می باشد و قطعاً به دنبال افرادی می باشد که بتوانند قدرت اقتصادی و صنعتی این کشور را بهبود بخشند. بنابراین اقدام به جذب نیروهای متخصص و متعهد می کند و شما از این طریق می توانید خیلی سریع اقامت لهستان را دریافت کنید. شرکت مونوپولیس بزرگترین شرکتی است که از طریق استخدام متقاضیان دریافت اقامت لهستان را جذب کرده و سپس اقدام به استخدام آن ها می کند، بعد از آن که شما بتوانید در یکی از زیر مجموعه های شرکت مونوپولیس مصاحبه کرده و موفق شوید این مرحله را تمام کنید می توانید در همان شرکت شروع به کار کرده و ظرف یک ماه هم اقامت لهستان خود را دریافت کنید و هم حقوق کار خود را دریافت کرده و یک زندگی تازه را در این کشور شروع کنید.

اقامت لهستان از طریق استخدام
اقامت لهستان از طریق استخدام

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت جزء راحت ترین و سریع ترین روش های دریافت اقامت لهستان می باشد، بی شک هر کشوری دوست دارد شرکت های تازه تأسیسی که نیاز به کارمند دارند و می توانند چندین شغل در کشورشان ایجاد کند، شروع به کار کنند. همچنین کشورها می توانند از مالیاتی که از این شرکت ها می گیرند نیز بهره ببرند. لهستان نیز از این قاعده جدا نیست و از کسانی که قصد ثبت شرکت در این کشور را داشته باشند به گرمی استقبال می کند و حتی به خانواده این افراد نیز اقامت لهستان را اهدا می کند. شما نیز می توانید با ثبت یکی از انواع شرکت های خدماتی، صنعتی، تبلیغاتی یا بازرگانی، جزئی از مهاجرانی باشید که اقامت لهستان را دریافت کرده اند.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت
اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

اقامت لهستان از طریق تحصیل

لهستان یکی از کشورهای علمی دنیا می باشد که سالانه دانش جویان بسیاری را از سرتاسر دنیا بورسیه می کند. یکی از روش های بسیار خوب برای دانشجویان مستعد که خواهان دریافت اقامت لهستان می باشند دریافت اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور است. دانشگاه های لهستان جزء دانشگاه های بسیار معتبر در اروپا می باشند و این دانشگاه ها تنها دانشجویان بسیار مستعد را می پذیرند که معمولاً دانشجویانی که از ایران انتخاب می شوند برای مقطع های کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و کمتر پیش می آید که از دانشجویان کارشناسی کسی بورسیه  شود. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که دانشجوهایی که در کشور لهستان بورسیه می شوند برای دریافت اقامت دائم خود در لهستان باید حداقل ده سال صبر کرده و سپس اقدام به دریافت اقامت دائم کنند.

اقامت لهستان از طریق تحصیل
اقامت لهستان از طریق تحصیل

اقامت لهستان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت لهستان که ممکن است به سرعت پاسخ داده شود، ازدواج با شخصی لهستانی می باشد، شما می توانید برای دریافت قطعی اقامت لهستان با شخصی لهستانی ازدواج کرده و سپس مدارک ازدواج خود را به سفارت لهستان در ایران تحویل داده و اقدام به دریافت اقامت کنید. شما با تحویل دادن مدارک خود حداکثر تا سه سال بعد می توانید اقامت لهستان خود را از این سفارت دریافت کنید. تنها نکته ای که در این روش وجود دارد این است که فقط برای دریافت اقامت ازدواج نکنید چرا که در صورتی که معلوم شود ازدواج شما سوری بوده است هم اقامت شما باطل می شود و هم مجازات هایی را از طرف دولت این کشور در پی خواهد داشت.

اقامت لهستان از طریق ازدواج
اقامت لهستان از طریق ازدواج

مزایای دریافت اقامت لهستان

اولین مزیت دریافت این ویزا و اقامت این است که شما با دریافت این ویزا می توانید به صورت آزادانه در تمامی کشورهای اروپایی که عضو ویزای شینگن هستند رفت و آمد کنید و در تمامی جلسات علمی و شغلی که ممکن است در کشور دیگری در اروپا واقع شده باشد به راحتی حضور یابید. با دریافت ویزا لهستان کار راحت تری برای دریافت ویزای کشورهایی همچون آمریکا و کشورهای دیگر را دارید، دریافت این ویزاها به صورت مستقیم از ایران مشکل می باشد. لهستان جزء کشورهایی می باشد که مجرم بسیار کمی را داراست و معمولاً جرم های بزرگ در این کشور رخ نمی دهد. بنابراین با زندگی در این کشور می توانید زندگی نویی را تجربه کنید. رفاه این کشور نیز بسیار مناسب می باشد و جزء کشورهای مرفه در دنیا محسوب می شود. لهستان دارای آب و هوایی بسیار مناسب و مطبوع می باشد و نوید یک زندگی بسیار خوب را در این کشور می دهد. هزینه ها و خرج شما در کشور لهستان بسیار پایین است و این کشور از این لحاظ در اروپا مشهور می باشد.

شرایط دریافت ویزای لهستان

برای سفر به لهستان یا دریافت اقامت لهستان شما در ابتدا نیاز دارید که ویزای لهستان را دریافت کنید. ما در مورد شرایط اقامت در لهستان صحبت کردیم. حال کمی در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای لهستان صحبت کنیم. برای دریافت ویزای لهستان شما باید مدارکی را آماده کرده و تحویل سفارت لهستان در وقت سفارت لهستان خود دهید و مراحلی را بگذرانید. این مدارک و مراحل عبارت اند از: در ابتدا باید رزرو وقت سفارت لهستان که واقع در تهران می باشد بگیرید، سپس اقدام به پر کردن فرم درخواست برای دریافت ویزا لهستان کنید. در ادامه باید مدارکی همچون کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی که مورد تأیید دادگستری و وزارت خارجه واقع شده باشند را ارائه دهید. یک گذرنامه معتبر داشته باشید که حداقل یک ماه بیشتر از مهلت پایان ویزای شما مهلت داشته باشد، یک نامه از طرف بانک که اثباتی بر تمکن مالی شما باشد که این نامه نیز باید مورد تایید وزارت خارجه و دادگستری واقع شود و در پایان هزینه ای که باید برای دریافت ویزا صرف کنید را نیز به حساب این سفارت واریز کرده و منتظر دریافت ویزای لهستان بمانید.

شرایط دریافت ویزای لهستان
شرایط دریافت ویزای لهستان

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه 09107636326 تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص بلیط لهستان، وقت سفارت لهستان، ویزای لهستان، تور لهستان و تور اروپا میباشد. 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!