اقامت دانمارک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت دانمارک

اقامت دانمارک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت دانمارک

اقامت دانمارک، برای افرادی که تمایل به زندگی در این کشور را دارند، بسیار مهم است. به طور کلی روش‌های زیادی برای اقامت دانمارک وجود دارد که ما به معرفی …

راهنمای کامل اقامت دانمارک

اقامت دانمارک برای افرادی که تمایل به زندگی در این کشور را دارند، بسیار مهم است. به طور کلی روش‌های زیادی برای اقامت دانمارک وجود دارد که ما به معرفی مهم‌ترین این راه‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا این اطلاعات مفید را در اختیار شما قرار دهیم.

اقامت دانمارک 2023 | شرایط و راه های گرفتن اقامت دانمارک | یوروپ تورز

دانمارک

کشور دانمارک که عضو اتحادیه شینگن است یکی از کشور‌های اروپایی به حساب می‌آید. یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت دانمارک ویزای کاری این کشور است. اگر قصد دریافت اقامت دانمارک را دارید باید اطلاعات کافی در رابطه با این اقامت داشته باشید. ما در ادامه به انواع روش‌ها برای دریافت اقامت دانمارک اشاره می‌کنیم تا کسانی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند از این اطلاعات استفاده کنند.

اخذ اقامت دانمارک از طریق تخصص

همانطور که می‌دانید کشور دانمارک یکی از کشور‌های اتحادیه اروپا است که نیرو‌های کاری متعددی را در زمینه شغل‌های کمیاب و مورد توجه از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. در این کشور برای اخذ اقامت دانمارک از نوع کاری یک سری قوانین وجود دارد که باید به این قوانین توجه شود به این صورت که یک فهرست از کار‌ها مشخص شده که توسط یک کارفرمای معتبر اعمال می‌شوند. ما در این قسمت اطلاعات مربوط به ویزای کاری و اخذ اقامت دانمارک را برای شما آورده‌ایم.

انواع ویزای کار دانمارک برای اخذ اقامت

یکی از نکات قابل توجه این است که در کشور دانمارک در برخی از شغل‌ها نیروی کار ماهر و واجد شرایط وجود ندارد. کسانی که دارای تخصص خاصی هستند می‌توانند با این روش اقامت دانمارک را دریافت کنند. شما از این طریق می‌توانید اجازه کار و اجازه اقامت موقت در این کشور را بدست‌آورید. بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت دانمارک دریافت ویزای کاری این کشور است.  

از جمله راه‌های این مورد مهاجرتی مهاجرت به این کشور از طریق تخصص می‌باشد. برای سرعت روند کار در این زمینه باید اطلاعات کاملی در این رابطه داشته باشید. اگر شما از طرف این کشور یک پیشنهاد بسیار خوب داشته باشید که البته از طرف یک کارفرمای دانمارکی صادر شده باشد باعث می‌شود که شما راحت‌تر بتوانید اقامت دانمارک را دریافت کنید.

مدت اقامت با ویزای کار

مدت اقامت شما با استفاده از ویزای کاری دانمارک بستگی به طول قرارداد کاری شما با کارفرمای دانمارکی دارد. به طور کلی برای قرارداد‌های کاری دائم برای کسانی که تاریخی برای پایان کار آن‌ها در نظر گرفته نشده است یک مجوز کاری با طول ۴ سال صادر می‌شود که پس از گذشت این چهار سال شما می‌توانید مجوز خود برای اقامت در این کشور را تمدید کنید.

البته این به شرطی است که شما در آن شغل بمانید. اگر قصد دارید قرارداد کاری موقت ببندید، مدت اقامتی که برای شما صادر می‌شود ۶ ماه است. اگر در طول این ۶ ماه کار دیگری پیدا کنید می‌توانید مجدداً برای دریافت ویزای این کار اقدام کنید. برای این کار باید مجدداً با مدارک مربوطه در وقت سفارت دانمارک رزرو شده به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مدت اقامت با ویزای کار | یوروپ تورز

شرایط اعضای خانواده در ویزای کاری 

طبق توضیحات داده شده هر فرد می‌تواند در صورت دارا بودن شرایط گفته شده یک شغل در دانمارک پیدا کرده و اقدام به اخذ اقامت دانمارک کند. اگر شما موفق به دریافت کار و همچنین دریافت اجازه اقامت در این کشور شدید همسر یا شریک زندگی شما نیز می‌تواند از قوانین مورد نظر برای اقامت در دانمارک استفاده کند.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که کودکانی که سن زیر ۱۸ سال دارند و با شما زندگی می‌کنند نیز می‌توانند از شرایط اقامت دانمارک بهره‌مند شوند.  همسر شما می‌تواند برای کل دوره اقامت شما واجد شرایط اقامت باشد و همچنین می‌تواند به صورت مستقل برای دریافت اقامت دانمارک اقدام کند.

اخد اقامت دانمارک از طریق تحصیل

یکی دیگر از بهترین راه‌های اخذ اقامت دانمارک استفاده از فرصت‌های تحصیلی در این کشور است. کسانی که جزء شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند می‌توانند از این روش برای اخذ اقامت دانمارک استفاده کنند. این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به دانمارک است. البته نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که شما خودتان باید برای تحصیل در دانمارک محلی را انتخاب کنید به این صورت که باید قوانین دانشگاه‌های مختلف دانمارک را مطالعه کرده و در بین آن دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس متناسب با شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه مربوطه می‌توانید برای اخذ اقامت تحصیلی دانمارک اقدام کنید.

شما برای تحصیل در سه مقطع تحصیلی زیر می‌توانید اقدام به دریافت اقامت تحصیلی دانمارک کنید:

  • کارشناسی
  • کارشناسی ارشد
  • PHD

تحصیل در دوره‌ های آموزش عالی

کسانی که برای اقامت در دانمارک قصد دارند از شرایط تحصیلی این کشور استفاده کنند. باید درباره تحصیل در این کشور اطلاعاتی داشته باشند. به طور کلی دوره‌های تحصیلی در کشور دانمارک شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند. هر فردی با سن بالای ۱۸ سال که شرایط اعلام شده از سوی وزارت آموزش عالی دانمارک را داشته باشد می‌تواند برای پذیرش در مؤسسه آموزشی یا دانشگاه مورد نظر اقدام کند.

مهم‌ترین شرایط لازم برای دریافت اقامت دانمارک از نوع تحصیلی به شرح زیر هستند:

  • داشتن مدرک زبان معتبر زبان برای تحصیل در دوره تحصیلات عالی از جمله فوق لیسانس و دکترا
  • ارائه پذیرش قطعی از دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی
  • برای دریافت اقامت تحصیلی در این کشور باید باید حساب بانکی شما هزینه‌ای معادل با ۷۲۱۸۰ کرون دانمارک داشته باشد که این هزینه زندگی برای یکسال در دانمارک است و معادل ۶۰۱۵ کرون در هر ماه از سال است.
  • ضمناً برای دریافت این اقامت باید هزینه شهریه ترم اول را واریز کنید.

شرایط پیوستن به خانواده در دانمارک

این قسمت برای کسانی است که دارای بستگان نزدیک در کشور دانمارک هستند. اگر شما جزء این دسته از افراد هستید باید برای دریافت اقامت دانمارک از قوانین الحاق به خانواده استفاده کنید. برای الحاق به خانواده باید از یک سری قوانین تبعیت کنید. به طور کلی الحاق به خانواده را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

  • فرزندان
  • همسران و شرکای همخانه
  • سایر اعضای خانواده

شما در این شرایط و با داشتن یکی از موارد فوق می‌توانید از الحاق به خانواده استفاده کنید. البته این اقامت یک اقامت موقت است که در صورت پایبندی شما به قوانین و مقررات آن کشور قابل تمدید مجدد می‌باشد. پس از چند سال اقامت موقت در کشور دانمارک می‌توانید اقامت دائم این کشور را بدست بیاورید در این صورت هم هنوز باید شرایط مورد نیاز برای دریافت اقامت اصلی را دارا باشید.  اگر شما موفق به اخذ اجازه اقامت دانمارک بر اساس الحاق به خانواده شدید، به شما حق کار در دانمارک نیز داده می‌شود.

اخذ اقامت دانمارک از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دانمارک از طریق ازدواج است. این نوع ویزای دانمارک برای الحاق به همسر در این کشور استفاده می‌شود. بنابراین ازدواج شما با شهروند دانمارکی باید به صورت قانونی و رسمی تأیید شده باشد. در غیر این صورت اعطای این ویزا و دریافت اقامت دانمارک بدون ازدواج و زندگی مشترک ممکن نیست.

ازدواج هر فرد خارجی در این کشور در صورتی به رسمیت شناخته می‌شود که طبق قوانین این کشور باشد و اصول قانون اساسی دانمارک و شرایط ازدواج آن را نقض نکند. نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که در صورتی که اداره مهاجرت دانمارک تأیید کند که ازدواج شما به رسمیت شناخته نشده است. این اداره قانونی دارد که تحت آن برای کسانی که بدون ازدواج دائم زندگی دارند قوانینی در نظر گرفته می‌شود و لازم نیست که شما حتماً برای دریافت این اقامت ازدواج دائم کرده باشید.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای سرمایه‌ گذاری دانمارک

یکی دیگر از راه‌های دریافت اقامت دانمارک سرمایه‌گذاری در این کشور است. کشور دانمارک به شکل قابل توجهی برای خارجی‌ها به منظور اقامت محبوب و مورد توجه است. از آنجایی که در این کشور ثبات اقتصادی بسیار بالایی وجود دارد و زیرساخت‌های اقتصادی بسیار قوی است، دور از ذهن هم نیست که توجه‌ها به سمت این کشور باشد.

کشور دانمارک به علت استاندارد بالایی که برای زندگی دارد و همینطور شرایط کاری بسیار خوبی که دارد یکی از بهترین موقعیت‌ها برای اقامت است. همچنین این کشور دارای استاندار‌های آموزشی بسیار بالایی است که باعث شده افراد زیادی از کشور‌های مختلف برای تحصیل در این کشور اقدام کنند.

لازم به ذکر است که کشور دانمارک اجازه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری را به شما می‌دهد. شما از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور موفق به دریافت کارت سبز دانمارک می‌شوید که این یک امتیاز مثبت برای شما به حساب می‌آید. کسانی که با سرمایه‌گذاری در دانمارک موفق به دریافت کارت سبز این کشور می‌شوند، می‌توانند اجازه اقامت دانمارک به صورت دائم را بدست آورند. براساس قانون شهروندان غیر اتحادیه اروپا (European Union) که مایل به دریافت اقامت دانمارک هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

به طور کلی مهاجرت سرمایه‌گذاری به نوعی از مهاجرت گفته می‌شود که در آن فرد از طریق سرمایه‌گذاری مقداری پول را در راه کسب و کار مصرف می‌کند و بعد از آن برای دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام می‌کند. لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری در این کشور باید به نفع اقتصاد این کشور باشد تا مورد تأیید واقع شود.

اگر شما هم جزء افرادی هستید که قصد دریافت اقامت دانمارک و مهاجرت به این کشور را دارید، مطالب گفته شده را مد نظر خود قرار دهید و از بین آن‌ها بهترین روش را که متناسب با شرایط شما است برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

مهاجرت به دانمارک از طریق ویزای سرمایه‌ گذاری دانمارک | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت دانمارک

چند مورد از بهترین راه ها برای اخذ اقامت دانمارک چیست؟

بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت دانمارک ویزای کاری این کشور، اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل و ازدواج است.

مدت اقامت افراد با استفاده از ویزای کاری دانمارک چگونه است؟

مدت اقامت شما با استفاده از ویزای کاری دانمارک بستگی به طول قرارداد کاری شما با کارفرمای دانمارکی دارد.

یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دانمارک برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا چیست؟

کسانی که جزء شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستند می‌توانند از این روش برای اخذ اقامت دانمارک استفاده کنند. این روش یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به دانمارک است.

اخذ اقامت دانمارک از طریق تخصص چگونه است؟

در این کشور برای اخذ اقامت دانمارک از نوع کاری یک سری قوانین وجود دارد که باید به این قوانین توجه شود به این صورت که یک فهرست از کار‌ها مشخص شده که توسط یک کارفرمای معتبر اعمال می‌شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!