اقامت اسپانیا 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا، کشور اسپانیا یکی از کشور‌های قاره اروپا و همچنین اتحادیه اروپا می‌باشد که با نام پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل می‌باشد و این کشور در قسمت جنوب …

راهنمای اقامت اسپانیا

در دنیای امروز اکثر مردم به خصوص مردمی که در کشور‌های جهان سوم زندگی می‌کنند قصد دارند به کشور‌های اروپایی مسافرت کنند و در آن جا ساکن شوند. کشوراسپانیا به دلیل زیبایی‌های خاص خود و اقامت اسپانیا یکی از مواردی می‌باشد که زیاد مورد توجه قرار می‌گیرد.

اقامت اسپانیا 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسپانیا | یوروپ تورز

درباره کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشور‌های قاره اروپا و همچنین اتحادیه اروپا می‌باشد که با نام پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل می‌باشد و این کشور در قسمت جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد. کشور اسپانیا، با کشور‌هایی هم چون پرتغال و فرانسه هم مرز می‌باشد به طوری که یکی از طولانی‌ترین مرز‌های مشترک در بین کشور‌های اروپایی را با کشور پرتغال دارد. این مرز در حدود ۱۲۰۰ کیلومتر می‌باشد.

کشوراسپانیا دارای مساحتی حدود 500.000 متر مربع می‌باشد که با این حساب از نظر مساحت رتبه دوم کشور پهناور در اروپای غربی و پنجم در قاره اروپا را به خود اختصاص داده است. اسپانیا دارای حدود 42.000.000 نفر جمعیت می‌باشد و اکثر این افراد با توریست‌ها بسیار مهربان می‌باشند و به آن‌ها کمک می‌کنند. پایتخت کشور اسپانیا، مادرید می‌باشد و مردم کشور اسپانیا به زبان‌های اسپانیایی، باسک، والنسی، فالا، گالاسیا، لئونز، اتریشی صحبت می‌کنند.  از این نظر یکی از کشور‌هایی است که همه گونه  زبانی را در خود جای داده است.

در کشور اسپانیا اکثر مردم از مذهب کاتولیک تبعیت و پیروی می‌کنند و همچنین واحد پول این کشور بر حسب یورو می‌باشد، چرا که زیر نظر اتحادیه یورو یا همان اتحادیه اروپا می‌باشند. کشور اسپانیا در حال حاضر کشوری دموکراتیک است و دارای یک حکومت با مبنای پارلمان تحت قانون اساسی می‌باشد. طی این سال‌ها و با فراز و نشیب بسیار، کشور اسپانیا، به یکی از کشور‌های توسعه یافته در قاره اروپا تبدیل شده است.

به طوری که با رشد اقتصادی همراه بود و امروزه این کشور در اقتصاد رتبه نوزدهم را کسب کرده است که جزء کشور‌های بزرگ به شمار می‌رود. کشور اسپانیا به دلایل مختلف بسیاری در سازمان‌های مهم از جمله سازمان ملل متحد، سازمان ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، اتحادیه اروپا وعضو می‌باشد و مشارکت دارد. برای سفر به اسپانیا نیاز به ویزای اسپانیا دارید که از طریق آژانس‌های مربوطه می‌توانید اقدام کنید.

دلایل گرفتن اقامت کشور اسپانیا یا تبعیت این کشور

معمولاً دریافت اقامت کشور اسپانیا در اتحادیه اروپا به افرادی که متقاضی هستند این اجازه را داده است که بتوانند در این کشور اقامت طولانی داشته باشند اما ملیت و پاسپورت آن‌ها عوض نشود که این بسیار نکته مهمی می‌باشد.  هر کسی که اقدام به گرفتن اقامت اسپانیا می‌کند پس از دریافت آن می‌تواند همانند شهروندان این کشور زندگی کند و از تمام امکانات آن‌ها نیز برخوردار شود.

اگر شما جزء شهروندان اسپانیایی به حساب بیایید، می‌توانید در هر زمان بسته به شرایط و دلایل خاص خود ملیت اصلی خود و گذرنامه خود را عوض کنید تا مشکلات حل شود.  

اگر شما اقامت اسپانیا را دریافت کرده اید می توانید همانند یک شهروند اسپانیایی از حقوقی برخوردار باشید و از داشتن این امکانات لذت کافی را ببرید و بعد از مدتی به طور کامل به یک شهروند اتحادیه اروپا تبدیل شوید، که با این کار می‌توانید با خیالی آسوده تمام کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را زیر پا بگذارید.  این نکته را هم باید بدانید که اگر شما موفق به دریافت اقامت اسپانیا شده‌اید می‌توانید در تمام انتخابات‌های این کشور نیز شرکت کنید و به طور کلی شما دارای حق رای می‌شوید.

چگونگی درخواست اقامت کشور اسپانیا

زمانی یک فرد از کشوری غیر عضو اتحادیه اروپایی می‌تواند برای درخواست اقامت اسپانیا اقدام کند که به صورت قانونی به مدت ۵ سال و آن هم بدون وقفه در آن کشور زندگی کرده باشد.  حال که درخواست اقامت کشور اسپانیا را دادید، باید بدانید که شما با این درخواست می‌توانید به صورت نا محدود در این کشور زندگی و اقامت کنید و از شرایط مردم و شهروندان این کشور هم بهره‌مند شوید.  راه دیگری برای درخواست اقامت اسپانیا وجود دارد و آن اثبات این موضوع است که شما می‌توانید منبع مالی خود و خانواده خود را تأمین کنید که این توسط دولت این کشور برای دریافت اقامت اسپانیا باید تأیید شود.

چگونگی درخواست اقامت کشور اسپانیا | یوروپ تورز

مدارک لازم برای دریافت اقامت کشور اسپانیا

معمولاً برای گرفتن هر مدرک رسمی نیاز به ارائه بعضی از مدارک به سفارت در وقت سفارت اسپانیا تعیین شده می‌باشد که باید گفت دریافت اقامت اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد و در این جا به مدارک مورد نیاز برای اقامت اسپانیا اشاره‌ای خواهیم کرد.

 1. ارائه گذرنامه که باید دو صفحه خالی و حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 2. ارائه مدرکی مبنی بر اقامت قانونی در اسپانیا که شامل اجاره بلند مدت، رسید‌های پرداخت اجاره می‌باشد.
 3. ارائه مدرکی که عدم سوء پیشینه شما را تأیید کند.
 4. ارائه گواهی از پزشک در صورتی که می‌خواهید اقامت موقت داشته باشید.

انواع اقامت کشور اسپانیا

هر کسی که قصد دارد برای خود اقامت اسپانیا را بگیرد باید نوع اقامتی را که قصد گرفتن آن را دارد مشخص کند. همچنین باید قبل از گرفتن اقامت کشور اسپانیا شرایط آن کشور را به طور کامل بداند.  این را باید گفت که اخذ اقامت اسپانیا به شما این اجازه را می‌دهد که در آن کشور آزادانه زندگی کنید و جزء شهروندان کشور اسپانیا باشید و دارای تمام حقوق شهروندی آن کشور باشید.  برای دریافت اقامت اسپانیا انواع مختلفی از راه‌ها وجود دارد که عبارتند از:

 • ۱. به ثبت رساندن یک شرکت در کشور اسپانیا
  • معمولاً به ثبت رساندن یک شرکت معتبر در کشور اسپانیا از معقول‌ترین و منطقی‌ترین راه‌ها برای گرفتن اقامت در این کشور می‌باشد و همچنین می‌تواند اولین راهی باشد که به ذهن هر فردی می‌رسد.  در این راه فرد متقاضی اقامت، باید یک شرکت کاملاً قانونی را به ثبت برساند و باید دارای مدارک لازم از جمله: کد مالیاتی، مهر شرکت، آدرس دائمی و رسمی باشد.
  • بعد از این که این شرکت با شرایط گفته شده به ثبت رسید باید به صورت رسمی و قانونی در این کشور فعالیت نماید و برای نشان دادن فعالیت‌های خود چند قرارداد بنویسد و همچنین باید حقوق کارکنان و کارمندان خود را به موقع بپردازد  باید به این مسأله هم توجه کرد که قبل از ثبت شرکت در اسپانیا باید یک مکان برای آن اجاره نمایید چرا که در غیر این صورت بازرسان مالیات برای شما امتیاز منفی می‌نویسند و این کار باعث می‌شود کار شما با مشکل مواجه شود.  زمانی که شرکت شما در کشور اسپانیا به ثبت رسید و شروع به کار کرد، برای هر کار در شرکت باید رسید دریافت نمایید تا در زمان پرداخت مالیات با مشکل مواجه نشوید.
 • ۲. ازدواج با یک شهروند اهل کشور اسپانیا
  • یکی از راه‌های دیگر برای دریافت اقامت اسپانیا ازدواج با یکی از شهروندان آن کشور می‌باشد که البته این راه اصلاً آسان نیست و معمولاً با سختی‌های بسیاری همراه است.  اگر این راه را انتخاب می‌کنید باید این مراسم به ثبت رسمی در این کشور و در مراکز معتبر برسد و شما بعد از گذشت ۳ سال به درخواست زوجه می‌توانید به آن کشور بروید و جزء شهروندان این کشور شوید.  باید به این مسأله توجه کنید که اگر شما درخواست خود را زود‌تر از موعد به کشور مورد نظر ارائه دهید، باعث لغو شدن این موضوع به صورت کلی می‌شود و برای فرد در ادامه راه مشکلات زیادی در برخواهد داشت.
 • ۳. گرفتن اقامت برای کار در کشور اسپانیا
  •  اقامت اسپانیا گرفتن برای کار در اصل به نوعی از اقامت‌ها گفته می‌شود که فرد متقاضی برای اقامت با یکی از شرکت‌های رسمی در آن کشور قراردادی را بسته باشد.  زمانی که شما کارمند یک شرکت در کشور اسپانیا هستید باید نامه‌ای مبنی بر اقامتتان به وزارت مهاجرت ارسال کنید، تا وضعیت اقامت شما را بررسی کنند و برای این کار گرفتن نامه‌ای مبنی بر اشتغال شما از مرکز کارتان لازم و ضروری می‌باشد.  این روش در حال حاضر یکی از آسان‌ترین و بهترین روش‌ها برای گرفتن اقامت در کشور مد نظرتان یعنی کشور اسپانیا می‌باشد.
 •  ۴. گرفتن اقامت برای تحصیل در کشور اسپانیا
  • اقامت برای تحصیل در هر کشوری برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویانی که درخواست تحصیل در آن کشور را دارند، صادر می‌شود. البته باید این درخواست به تائید مراکز تحصیلی آن کشور‌ها برسد.  برای آن که بتوانید اقامتی برای تحصیل بگیرید باید با یکی از مراکز تحصیلی کشور مقصد به توافق برسید و آن‌ها شما را به عنوان دانشجوی خود معرفی نمایند.
  • این روش گرفتن اقامت فقط برای افراد محصل مناسب است که در حین تحصیل در اسپانیا قصد گرفتن اقامت اسپانیا را دارند.  فرد متقاضی قبل از درخواست اقامت اسپانیا برای تحصیل باید تمام مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهد تا مراحل بعدی کار و اقدامات لازم از سوی این دانشگاه انجام شود.  معمولاً این نوع اقامت‌ها دارای تاریخ انقضاء می‌باشد که در صورت فارغ التحصیل و یا اخراج شدن شما از دانشگاه توسط دولت کشور اسپانیا باطل می‌شود و شما مجبور به ترک خاک این کشور خواهید بود. پس در صورتی که خواهان اقامت دائم در این کشور هستید باید در زمان تحصیل پیگیر کار‌های اقامت کشور اسپانیا خود باشید که در پایان تحصیل در صورت صادرشدن اجازه بتوانید بمانید.
 • ۵. گرفتن اقامت برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا
  • یکی از راه‌های دریافت اقامت اسپانیا که معمولاً افراد ثروتمند از آن استقبال می‌کنند اقامت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد. هر کشوری برای دادن اقامت برای سرمایه‌گذاری یک معیار‌های هزینه‌ای دارد که فرد متقاضی برای گرفتن این اقامت باید آن را رعایت نماید.
  • در خصوص اقامت برای سرمایه‌گذاری کشور‌هایی هستند که از این افراد استقبال می‌کنند و برای آن‌ها شرایط‌ایده‌آل را فراهم می‌نماید. اگر شما از افراد متقاضی گرفتن اقامت اسپانیا برای سرمایه‌گذاری هستید باید در ازای هر گونه سرمایه‌گذاری از آن مرکز رسید معتبر و پرونده‌ای دریافت کنید تا کار‌های شما با سرعت و بدون نگرانی انجام پذیرد.
انواع اقامت کشور اسپانیا | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت اسپانیا

مساحت کشور اسپانیا چقدر است؟

کشوراسپانیا دارای مساحتی حدود 500.000 متر مربع می‌باشد که با این حساب از نظر مساحت رتبه دوم کشور پهناور در اروپای غربی و پنجم در قاره اروپا را به خود اختصاص داده است.

اسپانیا دارای چقدر جمعیت میباشد؟

اسپانیا دارای حدود 42.000.000 نفر جمعیت می‌باشد و اکثر این افراد با توریست‌ها بسیار مهربان می‌باشند و به آن‌ها کمک می‌کنند.

مدارک لازم برای اقامت در کشور اسپانیا چیست؟

ارائه گذرنامه که باید دو صفحه خالی و حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
ارائه مدرکی مبنی بر اقامت قانونی در اسپانیا که شامل اجاره بلند مدت، رسید‌های پرداخت اجاره می‌باشد.
ارائه مدرکی که عدم سوء پیشینه شما را تأیید کند.
ارائه گواهی از پزشک در صورتی که می‌خواهید اقامت موقت داشته باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!