فواره گائودی بارسلونا | معرفی – آدرس – تصاویر

فواره گائودی بارسلونا | معرفی – آدرس – تصاویر

فواره گائودی، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلونا در کشور اسپانیا است که معمار معروف آنتونی گائودی آن را طراحی نمود. این فواره رمانتیک از لحاظ موقعیت مکانی …

فواره گائودی: شهر بارسلونا کشور اسپانیا به خاطر داشتن جاذبه‌های فرهنگی و تفریحی آن مقصدی گردشگری مهمی برای توریست‌های سراسر دنیا محسوب می‌شود. در شهر بارسلونا می‌توان مشهورترین و عجیب‌ترین آثار معماری مربوط به آنتونی گائودی را مشاهده کرد.

این معمار برجسته نگرش خاصی به جنبش آرت نوو داشت به همین دلیل توانست ساختمان‌هایی با سطح بالایی از خلاقیت طراحی کند. هنگام پیاده روی در خیابان‌ها و کوچه‌های بارسلونا می‌توان آثار معماری آنتونی گائودی را تشخیص دهید؛ زیرا ساختمان‌هایی که به سبک این معمار طراحی شده‌اند بسیار ویژه و خاص هستند.

فواره گائودی بارسلونا | معرفی - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

آشنایی بیشتر با فواره گائودی

همان طور که اشاره شد فواره گائودی یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر بارسلونا در کشور اسپانیا است که معمار معروف آنتونی گائودی آن را طراحی نمود. این فواره رمانتیک از لحاظ موقعیت مکانی در پارک دلا سیوتادلا ساخته شده است؛ این پارک در حاشیه شمال شرقی سیوتات ولا بارسلونا قرار داشته و علاوه بر فواره بزرگ گائودی دارای یک باغ وحش شهری نیز می‌باشد.

قدمت پارک دلا سیوتادلا بالایی دارد و طی چندین دهه به عنوان فضای سبز شهری استفاده می‌شد و دارای مساحتی حدود 280000 مترمربع است. هدف از طراحی و ساخت این فواره بزرگداشت خدای آب روم (نپتون) بوده که امروزه از دیدنی های بسیار جذاب بارسلونا به شمار می‌رود. شیردال‌هایی (چند مجسمه گریفین) در قسمت پایین این فواره قرار داده شده‌اند که آب به طور مستقیم از دهان آن‌ها به داخل استخر می‌ریزد و در بالای آن تندیسی از نپتون سوار بر کالسکه و چند مجسمه طلایی قرار دارد.

سایر جاذبه‌ های توریستی شهر بارسلونا

شهرت بارسلونا در اسپانیا به دلیل وجود بناهای معماری و خیال‌پردازانه آن است؛ این بناهای تاریخی نشان‌دهنده استعداد و هنر معماران اسپانیایی و نمادی از فرهنگ مردمان این کشور می‌باشد. علاوه بر فواره گائودی بارسلونا، بناها و جاذبه‌های دیدنی معروفی در این شهر قرار دارد که از جمله می‌توان به کلیسای ساگرادا فامیلیا، پالائو گوئل، کاسا میلا، پارک گوئل،کاسا باتیو و کاسا فیگرس اشاره کرد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

این کلیسا از جمله معروف‌ترین آثار گائودی است که تا آخر عمر خود روی طراحی آن کار می‌کرد. ساخت کلیسای ساگرادا فامیلیا از سال 1892 آغاز شد و تا به الان هنوز تکمیل نشده است. در معماری کلیسای ساگرادا فامیلیا طراح‌هایی به کار رفته که نشان دهنده رابطه خدا، انسان و طبیعت است.

کاسا باتیو گائودی

کاسا باتیو که حاصل بازسازی یک خانه به سبک مدرنیسم در سال 1904 میلادی است از دیگر آثار معروف گائودی محسوب می‌شود. علت شهرت این بنا استفاده گائودی در طراحی آن از یک سبک معماری سنت شکن است.

پارک گوئل

پارک گوئل در شهر بارسلونا از دیگر آثار هنری آنتونی گائودی است که در بین سال‌های 1900 تا 1914 ساخته شده و شامل یک باغ بزرگ و بناهای تاریخی مثل خانه گائودی می‌باشد.

تور های بازدید از فواره گائودی

تورهای راهنمای پارک دلا سیوتادلا بهترین راه برای دیدن فواره گائودی و بازدید از باغ وحش شهری پارک دلا در بارسلونا است.

تورهای بازدید از فواره گائودی (Fuente de Hèrcules) اسپانیا با توجه به زمان بازدید و امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند قیمت متفاوتی دارد؛ ولی به طور کلی تمام تورها به شکل پیاده روی، دوچرخه سواری و با اتوبوس برگزار می‌شوند. از این رو قبل از خرید تور بازدید از بارسلونا باید به طور کامل اطلاعات دقیقی از خدمات، امکانات و وضعیت تور به دست آورد.

برای دیدن از پارک دلا سیوتادلا می‌توان اقدام به رزرو تور در تور اتوبوس هاپ آن هاپ آف برای دیدن از تمام جاهای دیدنی بارسلونا، تور نیم روزه دوچرخه سواری بازدید از فواره گائودی بارسلونا و تور هاپ آن هاپ آف شهر بارسلونا نمایید.

تور های بازدید از فواره گائودی | یوروپ تورز

جمع بندی

گائودی یکی از معماران دو قرن اخیر در اسپانیا است که خالق آثار و بناهای هنری و خلاقانه‌ای است که امروزه به جاذبه‌های دیدنی در شهر بارسلونا تبدیل شده‌اند. فواره گائودی در شهر بارسلونا از مهم‌ترین آثار این هنرمند و دیدنی‌های اسپانیا است که در پارک دلا سیوتادلا شهر بارسلونا قرار دارد.


سوالات متداول فواره گائودی

فواره گائودی در کجا واقع شده است؟

این فواره رمانتیک از لحاظ موقعیت مکانی در پارک دلا سیوتادلا ساخته شده است؛ این پارک در حاشیه شمال شرقی سیوتات ولا بارسلونا قرار داشته و علاوه بر فواره بزرگ گائودی دارای یک باغ وحش شهری نیز می‌باشد.

هدف از ساخت فواره گائودی چه بود؟

هدف از طراحی و ساخت این فواره بزرگداشت خدای آب روم (نپتون) بوده که امروزه از دیدنی های بسیار جذاب بارسلونا به شمار می‌رود.

ویژگی های فواره گائودی چیست؟

شیردال‌هایی (چند مجسمه گریفین) در قسمت پایین این فواره قرار داده شده‌اند که آب به طور مستقیم از دهان آن‌ها به داخل استخر می‌ریزد و در بالای آن تندیسی از نپتون سوار بر کالسکه و چند مجسمه طلایی قرار دارد.

قیمت تور های بازدید از فواره گائودی چگونه است؟

تورهای بازدید از فواره گائودی اسپانیا با توجه به زمان بازدید و امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهند قیمت متفاوتی دارد؛ ولی به طور کلی تمام تورها به شکل پیاده روی، دوچرخه سواری و با اتوبوس برگزار می‌شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
 فرناز حضوری  امین بابازاده امیرحسین  رحیمی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!