اقامت اسلواکی 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی، اسلواکی یک کشور اروپایی است و به مانند دیگر کشور‌های اروپایی خواهان بسیاری دارد. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت اسلواکی هستید، بهتر است …

اسلواکی یک کشور اروپایی است و به مانند دیگر کشور‌های اروپایی خواهان بسیاری دارد. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت اسلواکی هستید، بهتر است با ما همراه باشید و به مطالعه این مقاله بپردازید. در این مقاله شما را با انواع روش‌های دریافت اقامت اسلواکی آشنا خواهیم کرد.

اقامت اسلواکی 2022 | شرایط و راه های گرفتن اقامت اسلواکی | یوروپ تورز

درباره اسلواکی

 اسلواکی یکی از کشور‌های اروپایی است که درست در قلب این قاره سبز واقع گردیده است. پایتخت اسلواکی شهر براتیسلاوا است که با دیگر کشور‌های همسایه فاصله بسیار نزدیکی دارد که حتی شما در مدت زمان 1 یا 2 ساعت می‌توانید به برخی از این کشور‌ها سفر کنید.

همسایه‌های اسلواکی کشور‌های مجارستان در جنوب، لهستان در شمال، اوکراین در شرق، جمهوری چک و اتریش در غرب و جنوب غربی می‌باشند. خوشبختانه وضعیت سرمایه گذاری و ایجاد شغل و کار کردن در این کشور بسیار مناسب است و معمولاً افراد زیادی از دیگر کشور‌های جهان از جمله ایران در تلاش هستند که سرمایه‌های خود را به این کشور آورده و شانس خود را برای سرمایه گذاری و زندگی و اقامت اسلواکی امتحان کنند.

هم چنین تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور‌های اروپایی برای بسیاری از افراد یک موقعیت مناسب تلقی شده و هدف خود از سفر به اسلواکی و گرفتن اقامت این کشور را تحصیل در دانشگاه‌های اسلواکی قلمداد می‌کنند. اما آن چه که در این مقاله مهم است، نحوه گرفتن اقامت اسلواکی و زندگی در این کشور می‌باشد.

مزایا اخذ اقامت اسلواکی

حال بهتر است به این موضوع بپردازیم که اصلا مهاجرت به اسلواکی و گرفتن اقامت اسلواکی چه مزایا و فوایدی می‌تواند داشته باشد؟ همان گونه که می‌دانید زندگی در اروپا آرزوی هر کسی می‌تواند باشد. اولین مزیتی که اقامت اسلواکی دارد، این است که شما با داشتن اقامت دائم اسلواکی می‌توانید بدون گرفتن ویزا به سایر کشور‌های اروپایی حوزه شنگن سفر کنید و حتی در این کشور‌ها زندگی و کار کنید. تقریباً می‌توان گفت شما یک شهروند اروپایی شده‌اید.

دیگر مزیت اخذ اقامت اسلواکی امکان زندگی، سرمایه گذاری، ازدواج و تحصیل در اسلواکی می‌باشد. شما هم چنین با داشتن اقامت اسلواکی می‌توانید از خدمات رایگان بهداشتی و درمانی استفاده کنید و تمام خدمات شهروندان اسلواکی شامل حال شما نیز خواهد شد. سطح پرداخت مالیات در این کشور بسیار پایین است و یکی از کشور‌هایی است که سطح کیفی زندگی مردمش بسیار بالا بوده و در رفاه نسبی قرار دارند.

روش‌ های گرفتن اقامت اسلواکی

راه‌های متفاوتی برای اخذ اقامت اسلواکی وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید ادامه تحصیل خود را در این کشور سپری کنید و از این طریق نسبت به اخذ اقامت اسلواکی اقدام کنید.‌ هم چنین شما می‌توانید با ثبت شرکت در اسلواکی و یا سرمایه گذاری در این کشور هم اقامت اسلواکی را دریافت نمایید. راه آسان‌تر برای اخذ اقامت اسلواکی ازدواج با یک فرد اهل کشور اسلواکی می‌باشد. این راه برای گرفتن اقامت دائم و اخذ تابعیت اسلواکی راه آسان‌تری نسبت به دیگر روش‌ها می‌باشد. اما سخت‌ترین راه برای اخذ اقامت اسلواکی پیدا کردن کار در این کشور می‌باشد. در ادامه درباره ی‌هر یک از این راه‌ها بیش‌تر صحبت خواهیم کرد.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق تحصیل در این کشور

اسلواکی یک کشور اروپایی است و طبیعتاً مانند دیگر کشور‌های اروپایی طرفداران بسیاری برای تحصیل در دانشگاه هایش دارد. البته این را باید بگوییم که دانشگاه‌های این کشور آن چنان معتبر نیستند. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های اسلواکی باید اقامت بلند مدت این کشور را بگیرید. ویزای نوع D می‌تواند گزینه ی‌مناسبی برای شما باشد. این را باید فراموش نکنید که شما در طول مدت تحصیل فقط در بازه زمانی مشخصی می‌توانید کار کنید. پس اگر فکر می‌کنید که همزمان با تحصیل می‌توانید کار کنید و هزینه‌های خود را تأمین کنید، شاید کمی اشتباه باشد و باید پیش از اقدام با افراد مجرب مشورت نمایید.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسلواکی و یا سرمایه گذاری در این کشور آن قدر‌ها کار سختی نیست. شما برای سرمایه گذاری در این کشور نیازمند حداقل 20000 یورو می‌باشید که به عنوان سرمایه اولیه حساب می‌شود. شما باید برای دریافت کارت اقامت موقت خود اقدام کنید که چیزی در حدود 16 تا 18 ماه اعتبار خواهد داشت. البته می‌توانید پس از این مدت زمان، کارت اقامت اسلواکی را تمدید کنید.

اما برای این کار لازم است شما خود را بیمه کرده باشید و در سال حداقل 16000 یورو درآمد داشته باشید. البته با احتساب مالیاتی که قرار است پرداخت کنید. این مالیات 21 درصد می‌باشد. اگر این شرایط را داشته باشید، اقامت شما تمدید خواهد شد. اما هنوز نمی‌توانید اقامت دائم را دریافت کنید. برای دریافت اقامت دائم شما باید حداقل 5 سال ساکن اسلواکی باشید تا بتوانید برای دریافت اقامت اسلواکی دائم اقدام کنید.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت | یوروپ تورز

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ازدواج

ازدواج یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت اقامت دائم می‌باشد. در این حالت شما برای دریافت اقامت اسلواکی باید با یک شهروند و تبعه کشور اسلواکی ازدواج کنید و ازدواج‌تان در یکی از دفترخانه‌های رسمی این کشور و طبق قانون ازدواج اسلواکی ثبت شود. در این صورت شما نیز می‌توانید اقامت اسلواکی را دریافت کرده و رسما یک شهروند اسلواکی شناخته شوید. اما اگر ازدواج‌تان در یک کشوری خارج از اسلواکی انجام گیرد شما باید ازدواج‌تان را در یک دفتر معتبر اسلواکی ثبت نمایید، تا به طور رسمی در لیست ازدواج‌های اسلواکی ثبت شود. از این پس شما می‌توانید از شرایط و مزایا اقامت اسلواکی بهره‌مند شوید.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق کار

اما گرفتن اقامت اسلواکی از طریق کار یکی از سخت‌ترین روش‌ها می‌باشد. دلیل این موضوع این است که اسلواکی جزئی از اتحادیه اروپا بوده و برای درخواست کارجو و استخدام کارمند باید تابع قوانین اتحادیه اروپا باشد. یکی از این قوانین این است که کارفرما یا مجری طرح ابتدا باید درخواست کار خود را در روزنامه‌های کشور خود به مدت 3 ماه منتشر کند.

اگر در این 3 ماه نتوانست فرد مورد نظر خود را پیدا کند. می‌تواند پیشنهاد کار خود را در روزنامه‌های کشور‌های عضو اتحادیه منتشر نماید. این مورد نیز باید در طول 3 ماه به طول بینجامد. اگر باز هم نتیجه‌ای حاصل نشد، فرد یا شرکت کارفرما می‌تواند درخواست خود را به صورت جهانی منتشر نماید.

در این حالت شما که تبعه کشور ایران هستید می‌توانید این پیشنهاد شغل را بررسی کرده و اگر با شرایط آن مشکلی نداشتید نسبت به درخواست و انجام مصاحبه اقدام کنید. اگر شما در این مصاحبه برنده شده و بتوانید استخدام شوید شما می‌توانید اقامت اسلواکی را دریافت نمایید.

مدارک لازم اخذ ویزای اسلواکی

مدارک مختلفی برای دریافت ویزای اسلواکی مورد نیاز است که برخی از آن‌ها جنبه عمومی داشته و برخی نیز بسته به هدف‌تان می‌تواند متغیر باشد. برای مثال اگر شما می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید، باید پذیرش این دانشگاه را گرفته و به همراه داشته باشید. اما مدارک مشترک و کلی که مورد نیاز هستند می‌توانند شامل: شناسنامه- کارت ملی- پاسپورت معتبر- دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید- دعوت نامه- رزرو هتل یا خوابگاه- بلیط هواپیما- فرم درخواست و … می‌باشد.

هزینه‌ های زندگی در اسلواکی

اگر بخواهیم کمی هم در ارتباط با هزینه‌های زندگی در اسلواکی صحبت کنیم، باید بگوییم که خوشبختانه اسلواکی و شهر براتیسلاوا یکی از ارزان‌ترین کشور‌ها و شهر‌های اروپا به شمار می‌آیند. به طور نسبی شما برای اقامت و زندگی در این شهر چیزی حدود 13 یورو در طول روز باید خرج کنید. البته بیش‌تر منظور‌مان هزینه‌های معمول روزانه می‌باشد. اما هزینه‌های خرید ملک، اجاره و دیگر هزینه‌های ثابت نیز آن چنان گران نمی‌باشند.

اگر دانشجو هستید در طول ماه چیزی در حدود 900 یورو برای زندگی نیاز دارید که می‌تواند یک زندگی دانشجویی را سامان دهد. به طور کلی این شهر یکی از ارزان‌ترین شهر‌ها است که قیمت مواد اصلی و پر مصرف نظیر مواد غذایی معمولاً ثابت بوده و کم‌تر افزایش قیمت در آن‌ها دیده می‌شود.

نکاتی که باید برای اخذ ویزا و اقامت اسلواکی به آن توجه داشته باشید

اگر پیش از سفر به اسلواکی و اقدام برای اخذ اقامت اسلواکی به چند نکته توجه داشته باشید، هیچ گاه از سفر‌تان به اسلواکی پشیمان نخواهید شد. اولین نکته این است که پیش از سفر حتما با افراد با تجربه که احتمالا چند سالی نیز در این کشور یا در اروپا زندگی کرده‌اند، مشورت کنید.

هم چنین می‌توانید از موسسه‌های حقوقی که کار‌هایی در زمینه مهاجرت انجام می‌دهند نیز کمک بگیرید. سعی کنید حساب هزینه‌های زندگی در براتیسلاوا را داشته باشید، تا دچار مشکل نشوید. سعی کنید از راه‌های قانونی برای مهاجرت به اسلواکی و گرفتن اقامت این کشور اقدام کنید و از اعتماد به موسسه‌های حقوقی غیر معتبر خودداری کنید.

نکاتی که باید برای اخذ ویزا و اقامت اسلواکی به آن توجه داشته باشید | یوروپ تورز

سوالات متداول اقامت اسلواکی 2022

از مزایای اقامت اسلواکی چیست؟

دیگر مزیت اخذ اقامت اسلواکی امکان زندگی، سرمایه گذاری، ازدواج و تحصیل در اسلواکی می باشد.

یکی از راه های اقامت اسلواکی چیست؟

شما می‌توانید با ثبت شرکت در اسلواکی و یا سرمایه گذاری در این کشور هم اقامت اسلواکی را دریافت نمایید.

به طور نسبی برای اقامت در شهر براتیسلاوا، پایتخت این کشور حدودا روزی چقدر باید خرج کرد؟

به طور نسبی شما برای اقامت و زندگی در این شهر چیزی حدود 13 یورو در طول روز باید خرج کنید.

چرا گرفتن اقامت اسلواکی از طریق کار یکی از سخت ترین روش های اقامت در این کشور می باشد؟

دلیل این موضوع این است که اسلواکی جزئی از اتحادیه اروپا بوده و برای درخواست کارجو و استخدام کارمند باید تابع قوانین اتحادیه اروپا باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!