آب و هوای آلمان

آب و هوای آلمان

کشور آلمان همچون کشور ایران دارای چهار فصل می باشد که از جاذبه های طبیعی بسیار خوبی علاوه بر جاذبه های دیگرش برخوردار است. آب و هوای آلمان با توجه به فصل ها بسیار متغییر است. در فصل آلمان بهار بسیار دیدنی و زیبا است ، بعد از زمستان های سر این کشور دمای هوا به همراه قیمت هتل های آلمان و خدمات بالا می رود و فرصتی مناسب را برای تفریح در این کشور زیباست . تابستان شلوغ ترین فصل برای گردشگران در این کشور است ، فراموش نکنید در سفر پاییزی به آلمان چترتان و در زمستان چوب اسکی هایتان را همراه خود داشته باشد تا از سفر خود لذت ببرید. تور آلمان و تور اروپا فرصت بسیار مناسبی برای سفر به این کشور است.
کشور آلمان همانند دیگر کشورهای اروپایی، مقصد مناسبی برای تمام فصول است اما این به این معنی نیست که می توانید کاملا به پایداری وضعیت جوی این کشور در تمام طئل سال اعتماد داشته باشید. هرچند به طور کلی می‌توانیم بگوییم این کشور دارای تابستان‌های گرم و زمستان های سرد است (البته طولانی مدت بودن جبهه سرد و بارش برف به مقدار زیاد بسیار کم اتفاق می افتد ) بارش باران یک موهبت برزرگ برای متعادل کردن آب و هوا در این کشور است، البته در ماه های تابستانی میزان بارش باران زیادتر است که معمولا این بارش ها غیرقابل پیش بینی هستند.

آب و هوای آلمان
آب و هوای آلمان

آلمان کشوری واقع در بخش غربی اروپا است از جمله کشورهای پر رفت و آمد از نظر گردشگری و جزئ جدای ناپذر از لیست سفر به اروپاست. بسیاری از گردشگران با استفاده از تور آلمان و تور اروپا به این کشور سفر می کنند.کشور آلمان دارای تمدنی 2000 ساله می باشد که در گذر زمان دستخوش تغییرات و فراز و نشیب های بسیاری شده است. جدا از آثار تاریخی، این کشوربه دلیل داشتن سوسیس های فوق العاده، صنعت خودروسازی پیشرفته با ارائه برندهایی معتبر مانند فولکس واگن، بی اِم دابلیو و مرسدس در سطح دنیا بسیار معروف و شناخته شده می باشد. از همه مهم تر فستیوال های ماه اکتبر این کشور است، جشن هایی شگفت انگیز که کسی نمی خواهد شرکت در آنها را از دست دهد. پیش از سفر به آلمان عاقلانه ان است که درباره آب و هوای آلمان و شهرهای آن ی بررسی انجام شود تا بتوان برنامه ریزی درستی برای سفر به این کشور داشت.

سالهاست آلمان به عنوان یک کشور توریستی مهم از نظر گردشگران در نظر گرفته می شود. مشهورترین مقصد توریستی کشور آلمان شهر برلین است که یکی از پرجاذبه ترین پایتخت ها در اروپا به شمار می رود. بسیاری از شهر های مهم دیگر آلمان هم، تاریخ پر افتخاری دارند. البته جاذبه های توریستی آلمان فقط به شهر های آن ختم نمی شود. در آلمان از هرذ چیز می توان لذت بئرد و خاطره خوشی از سفر را رقم زد.

آلمان
آلمان

در آلمان چه بپوشیم

اینکه چه نوع لباسی در آلمان با توجه به آب و هوای آلمان بپوشید بسته به فصول متفاوت بوده و حجم این لباس ها تغییر می کند، در بهار و تابستان لباس‌های با وزن کم تا متوسط و خنک را باید انتخاب کنید و طبیعتا در فصل های پاییز و زمستان، لباس های گرم و پوشیده چون پالتوها و کاپشن ها را در نظر بگیرید. اگر اهل کوهنوردی هستید و یا به ورزش های زمستانی چون اسکی علاقه دارید، بهتر است لوازم ضد‌آب و اضافی با خودتان به همراه ببرید بدون توجه به ماهی که در آن می‌خواهید سفر کنید. آب و هوای آلمان غیر قابل پیش بینی است. و پیشنهاد مناسبی است که همیشه لباس های گرم به همراه داشته باشید و حتی ممکن است نیاز به چتر پیدا کنید. ما در اینجا به بررسی اجمالی چهار فصل آلمان و میانگین دمای هوا میپردازیم.

در آلمان چه بپوشیم
در آلمان چه بپوشیم

آب و هوای آلمان در بهار

آب و هوای آلمان در بهار را برایتان توصیف خواهیم کرد. به محض اینکه اولین باران در این فصل میزند خورشید نمایان میشود ولی هوا بشدت خنک است. با شروع بهار شکوفه های گیلاس در شهر نمایان میگردد که بیشتر در شهر برلین و بن شاهد این زیبایی خواهید بود. فستیوال های بهاره در اواسط ماه مارچ اوج میگیرد. از معروف ترین این فستیوالها ، فستیوال اشتوتگارت میباشد. هر شهری فستیوال مخصوص به خودش را دارد.

آب و هوای آلمان در بهار
آب و هوای آلمان در بهار

میانگین دما در بهار آلمان

آب و هوا در بهار آلمان غیرقابل اعتماد است و مردم اکثرا ترس از بارش برف تا اوایل ماه آپریل را دارند. ماه آپریل از نظر آب و هوایی بسیار ناشناخته است و اکثرا بارش های رگباری که موجب تگرگ میشود را در پی خواهد داشت.

در ماه مارچ میانگین کمترین دما 33 درجه فارنهایت و

میانگین بیشترین دما 47 درجه فارنهایت میباشد.

در ماه آپریل میانگین کمترین دما 39 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما  58 درجه فارنهایت میباشد.

در ماه می کمترین میانگین دما 47 درجه فارنهایت و میانگین بالاترین دما 67 درجه فارنهایت میباشد.

آب و هوای آلمان در تابستان

هر فردی در آلمان عاشق تابستان است. تفریحات برنامه ریزی شده و نوشیدنی های متنوع بسیار لذت بخش خواهد بود. فستیوال های فشن و رقص در این فصل بسیار است. آب و هوای آلمان در تابستان شامل روزهای آفتابی طولانی است که میان دمای 65 تا 75 درجه فارنهایت شناور میباشد. جنوب آلمان گرمترین نقطه را شمال میشود. در این فصل کیوی، انجیر و لیمو در جنوب غربی آلمان رشد میکند.

میانگین کمترین دما در ماه ژون 51 درجه فارنهایت و بیشترین میانگین دما 72 درجه فارنهایت میباشد.

میانگین کمترین دما در ماه جولای 54 درجه فارنهایت و بیشترین میانگین دما 76 درجه فارنهایت میباشد.

آب و هوای آلمان در تابستان
آب و هوای آلمان در تابستان

آب و هوای آلمان در پاییز

آب و هوای آلمان در ادامه برایتان توصیف خواهد شد:

در ماه سپتامبر و اکتبر هوا بشدت دلپذیر و خنک است و از شاخ و برگ های رنگارنگ زیبا لذت خواهید برد. 3 اکتبر روز اتحاد در آلمان شناخته شده است و تعطیلی رسمی است.

میانگین آب و هوای آلمان در پاییز:

ماه اکتبر: میانگین کمترین دما در ماه اکتبر 40 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 58 درجه فارنهایت است.

ماه نوامبر: میانگین کمترین دما در ماه نوامبر 34 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 47 درجه فارنهایت است.

آب و هوای آلمان در پاییز
آب و هوای آلمان در پاییز

آب و هوای آلمان در زمستان

ماه ژانویه و فوریه مردم ترجیح میدهند به فستیوال های شهر برلین بروند که بسیار متنوع و جذاب است.
میانگین دمای هوا در زمستان آلمان
ماه دسامبر : میانگین کمترین دما 27 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 41 درجه فارنهایت است.
ماه ژانویه: میانگین کمترین دما 23 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 40 درجه فارنهایت است.
ماه فوریه: میانگین کمترین دما 25 درجه فارنهایت و میانگین بیشترین دما 41 درجه فارنهایت است.

آب و هوای آلمان در زمستان
آب و هوای آلمان در زمستان

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط آلمان، وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان، تور آلمان و تور اروپا 88851080-021

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!