قلعه سومنلینا | آشنایی – تاریخچه – تصاویر

قلعه سومنلینا | آشنایی – تاریخچه – تصاویر

قلعه سومنلینا، در نیمه دوم قرن 18 توسط سوئدی‌ها در کشور فنلاند واقع شده است که به نوعی قلعه دریایی می‌باشد. این قلعه، در شهر هلسینکی قرار دارد و …

قلعه سومنلینا، در نیمه دوم قرن 18 توسط سوئدی‌ها در کشور فنلاند واقع شده است که به نوعی قلعه دریایی می‌باشد. این قلعه، در شهر هلسینکی قرار دارد و در طول حیات خود به عنوان مکانی نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اگر می‌خواهید که با این قلعه بیشتر آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه تاریخچه آن و هر آن چیزی که باید در رابطه با این قلعه بدانید را به طور کامل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

قلعه سومنلینا | یوروپ تورز

آشنایی با قلعه سومنلینا

همان گونه که در بخش ابتدایی مقاله بیان کردیم، در نیمه دوم قرن 18 یعنی از سال 1748 ساخت این قلعه بر فراز 6 جزیره، در شهر هلسینکی (پایتخت کشور فنلاند)، آغاز شد. هدف اصلی ساخت این مکان، جلوگیری از حمله‌های نظامی کشور روسیه بوده است. لازم به ذکر است تا بدانید که معمار مشهور آگوستین ارنسوارد، مسئولیت ساخت این قلعه را بر عهده داشت و در طول ساخت از مهندسان نظامی همچون: وائوبان و …. نیز کمک می‌گرفت. از زمان ساخت تا به امروز هیچ تغییری در ساخت این قلعه ایجاد نشده است و نام آن در سال 1991 در فهرست میراث جهانی یونسکو، نوشته شده است.

آشنایی با قلعه سومنلینا | یوروپ تورز

تاریخچه قلعه سومنلینا

در سال 1703 زمانی که پطر کبیر پادشاه کشور روسیه بود، تاسیسات نظامی و پایگاه‌های دریایی بسیاری را به وجود آورد. این امر سبب شد تا کشورهای اطراف آن نگران شوند و تصمیم گرفتند تا مرزهای مشترک خود را با روسیه، مجهز کنند. به همین دلیل، کشور فنلاند نیز ساخت قلعه سومنلینا را آغاز کرد. پس از گذشت چند سال یعنی در سال 1808 کشور روسیه به فنلاند حمله کرد و موفق به اشغال آن شد. آن‌ها در همان سال شهر هلسینکی را نیز اشغال کرده و به این قلعه نیز حمله کردند. این قلعه بدون هیچ مقاومتی، فورا تسلیم روس‌ها شد که دلیل اصلی این کار هرگز مشخص نشد.

در سال 1809 فنلاند از سوئد به طور کامل جدا شد و به یک دوک نشین خودمختار اما تحت امپراتوری کشور روسیه، تبدیل شد. تا سال 1854 آرامش و صلح به طور کامل برقرار بود تا این که جنگ بین انگلیس، فرانسه و نیروهای متحد با کشور روسیه، شروع شد. آن‌ها تصمیم گرفتند تا ارتش روسیه را از دو سمت، درگیر نمایند. به همین دلیل، به قلعه سومنلینا حمله کردند و 47 ساعت این قلعه را در معرض بمب باران قرار دادند. پس از اتمام جنگ‌ها، این قلعه را مجدد بازسازی نموده و دیوارهای جدیدی برای آن احداث کردند.

این قلعه تا پایان جنگ جهانی اول، کارکردی نظامی داشت؛ اما پس از گذشت چند سال یعنی در سال 1917، کارکرد نظامی خود را از دست داد. لازم به ذکر است تا بدانید که تا سال 1973 این قلعه به عنوان زندان و پایگاه ارتش مورد استفاده قرار می‌گرفت. پس از خارج شدن ارتش از این قلعه، فرایند بازسازی و مرمت آن آغاز شد و تا به امروز از آن به عنوان یک مکان تاریخی یاد می‌شود.

تاریخچه قلعه سومنلینا | یوروپ تورز

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل با قلعه سومنلینا و تاریخچه آن آشنا کنیم. اگر به کشور فنلاند سفر کردید، حتما به دیدن این قلعه بروید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا می‌خواهید با این قلعه بیشتر آشنا شوید، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. همکاران ما اطلاعات کاملی را در رابطه با این قلعه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهند.


سوالات متداول قلعه سومنلینا

این قلعه در چه قرنی ساخته شد؟

قلعه سومنلینا، در نیمه دوم قرن 18 توسط سوئدی‌ها در کشور فنلاند واقع شده است.

هدف از ساخت این قلعه چه بود؟

هدف اصلی ساخت این مکان، جلوگیری از حمله‌های نظامی کشور روسیه بوده است.

این قلعه امروزه تبدیل به چه مکانی شده است؟

پس از خارج شدن ارتش از این قلعه، فرایند بازسازی و مرمت آن آغاز شد و تا به امروز از آن به عنوان یک مکان تاریخی یاد می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!