خیابان استروگت کپنهاگ | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

خیابان استروگت کپنهاگ | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

خیابان استروگت کپنهاگ، آیا تا به حال چیزی درباره خیابان استروگت کپنهاگ دانمارک شنیده‌اید؟ آیا می‌دانستید که کپنهاگ شهر دهکده‌های تاریخی، شهر وایکینگ‌های ماهیگیر

آیا تا به حال چیزی درباره خیابان استروگت کپنهاگ دانمارک شنیده‌اید؟ آیا می‌دانستید که کپنهاگ شهر دهکده‌های تاریخی، شهر وایکینگ‌های ماهیگیر، کلیساهای آجری و موزه‌های درجه یک است و هم چنین در لیست خوشحال‌ترین شهرهای دنیا قرار گرفته است؟

خیابان استروگت کپنهاگ | تاریخچه - دیدنی ها - تصاویر | یوروپ تورز

همه این‌ها را در کنار سبک مدرن شهری، معماری‌های کلاسیک، کانال‌های آب کنار ساختمان‌ها و بناها و خیابان پرطرفدار استروگت بگذارید. امروز می‌خواهیم شما را با این خیابان به عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های شهر کپنهاگ کشور دانمارک آشنا کنیم.

تاریخچه خیابان استروگت کپنهاگ

این خیابان یکی از طولانی‌ترین و قدیمی‌ترین خیابان پیاده‌رو در سراسر دنیا است و جالب است بدانید که از سال 1964 ورود ماشین به این خیابان ممنوع اعلام شده است.

طول این خیابان 3 کیلومتر است که کافه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و هر چیزی که برای تفریح، وقت‌گذرانی و خرید نیاز دارید را در خود جای داده است.

اجازه دهید نحوه راه اندازی این خیابان ارزشمند و محبوب را برایتان توضیح دهیم. در اواخر دهه 1950 دولت دانمارک به دنبال حل بحران‌های ترافیکی مرکز شهر کپنهاگ بود، از طرف دیگر می‌خواست کیفیت فضای‌های شهری را بعد از جنگ جهانی ارتقاء دهد. وجود یک مسیر پیاده‌رو می‌توانست بهترین راه حل موجود باشد.

علاوه بر این بحران نفتی که در دهه 70 رخ داد، موجب شد تا پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری برای رفت و آمد به جای استفاده از وسایل نقلیه سوختی محبوبیت بیشتری پیدا کند. به این ترتیب بود که از سال 1996 فضای پارک اتومبیل‌ها به شدت کاهش یافت و به مسیر پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و فضای باز اختصاص یافت.

اما در دهه 60 تمامی فضاهای قدیم و جدید شهر، شلوغ و پرجمعیت شدند و همه افراد با انبوه مردمی که در پیاده‌روها حضور داشتند و با انبوه خودروها در خیابان‌ها مشکل داشتند، چون واقعا عبور و مرور سخت و دشوار بود.

تاریخچه خیابان استروگت کپنهاگ | یوروپ تورز

برای رفع این مشکل باید یکی از گروه‌های پیاده‌رو یا اتومبیل سوار فضای کمتری را اشغال می‌کرد. به این ترتیب بود در سال 1962 شورا شهر کپنهاگ تصمیم گرفت یک خیابان از میدان Town Tall تا میدان شاه جدید را به محلی برای پیاده‌روی مردم اختصاص دهد و نام آن را استروگت نامید.

بسیاری این مسیر را به میدان انقلاب تا میدان نقش جهان اصفهان شباهت می‌دهند. حتی شباهت بسیاری بین طول 23 کیلومتری این خیابان با طول پیاده‌رو چهارباغ عباسی اصفهان وجود دارد.

به طور کلی استروگت به تنهای یک خیابان نیست، بلکه مجموعه‌ای از خیابان‌های به محل متصل و مخصوص پیاده‌روی است که هیچ ماشینی حق ورود به آنجا را ندارد.

دیدنی‌ های جذاب خیابان استروگت کپنهاگ

اگر بگوییم که خیابان استروگت یکی از خیابان‌های مهم با نمای فوق العاده زیبا و جذاب است، اغراق نکرده‌ایم. اصلا به همین دلیل است که هر ساله گردشگران بسیاری هنگام سفر به دانمارک، بازدید از این خیابان را از دست نمی‌دهند.

جدا از مسیر پیاده‌روی، کافه‌ها و رستوران‌ها نیز محلی برای نشستن و استراحت کردن، خوردن و نوشیدن در کنار خانواده و دوستان و حتی مکانی عالی برای خلوت کردن با خود است.

البته نمی‌توان از تئاترهای خیابانی و یا هنرهای مردمی در این خیابان استروگت نیز به سادگی گشت.

از جمله دلایل توسعه روزافزون خیابان استروگت کپنهاگ (Stroeget Street Copenhagen) می‌توان به مواردی هم چون پایبندی به قانون، سنگفرش‌های گرانیتی باکیفیت، مبلمان شهری بسیار شیک، معمارهای هنرمندانه و غیره اشاره کرد.

در خیابان استروگت که قدم می‌زنید می‌توانید نوازندگان خیابانی را مشاهده کنید که تمام فضا را با آهنگ‌های گوش نواز خود پر کرده‌اند، در این حین می‌توانید عطر غذاهای خوشمزه رستوران‌های این خیابان را نیز احساس کنید.

اگر هم با تور دانمارک و یا به هر روش دیگری به این کشور سفر می‌کنید و قصد خرید سوغاتی برای عزیزان‌تان را دارید، خیابان استروگت بهترین مکان برای شما است.

توضیح و تعریف درباره این خیابان فقط به فروشگاه و مراکز خرید آن باز نمی‌گردد، بلکه می‌توانید در یک فضایی فوق العاده آرامش بخش و شیک بدون هرج و مرج ناشی از تردد اتومبیل‌ها، پیاده‌روی کنید و تجربه به یادماندنی به دست بیاورید.

دیدنی‌ های جذاب خیابان استروگت | یوروپ تورز

جاذبه نزدیک به خیابان استروگت کپنهاگ

اگر می‌خواهید در کنار لذت خرید و پیاده‌روی در یک مکان با فضای با نشاط، به جاذبه‌های دیگر دانمارک نیز سر بزنید، به شما برج مدور کپنهاگ را پیشنهاد می‌کنیم که در اطراف این خیابان قرار دارد.

در گذشته دانشمندان بزرگی در این برج رفت و آمد داشتند و بسیاری از گردشگران از آنجا بازدید می‌کنند.


سوالات متداول خیابان استروگت کپنهاگ

شهرت های کپنهاگ چیست ؟

کپنهاگ شهر دهکده‌های تاریخی، شهر وایکینگ‌های ماهیگیر، کلیساهای آجری و موزه‌های درجه یک است.

از جمله دلایل توسعه روزافزون خیابان استروگت کپنهاگ کدام است ؟

از جمله دلایل توسعه روزافزون خیابان استروگت کپنهاگ می‌توان به مواردی هم چون پایبندی به قانون، سنگفرش‌های گرانیتی باکیفیت، مبلمان شهری بسیار شیک، معمارهای هنرمندانه و غیره اشاره کرد.

آیا ماشین هم در این خیابان عبور می کند؟

به طور کلی استروگت به تنهای یک خیابان نیست، بلکه مجموعه‌ای از خیابان‌های به محل متصل و مخصوص پیاده‌روی است که هیچ ماشینی حق ورود به آنجا را ندارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!