صومعه الیاس پیامبر سانتورینی | شرایط بازدید – موقعیت جغرافیایی – تصاویر

صومعه الیاس پیامبر سانتورینی | شرایط بازدید – موقعیت جغرافیایی – تصاویر

صومعه الیاس پیامبر سانتورینی، یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی و مذهبی جزیره سانتورینی، صومعه الیاس پیامبر است که ساخت آن به سال 1711 میلادی بر می‌گردد.

راهنمای کامل صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

جزایر یونان از مکان‌های گردشگری کشور یونان هستند که به علت وجود اماکن دیدنی و مناظر طبیعی و سواحل زیبا در آن‌ها، سالانه تعداد زیادی توریست در فصل‌های مختلف سال به این کشور سفر می‌کنند. سانتورینی یکی از زیباترین مقاصد گردشگری است چرا که دارای آب و هوای بسیار تمیز و سواحل دیدنی و آثار تاریخی زیادی می‌باشد.

صومعه الیاس پیامبر سانتورینی | شرایط بازدید - موقعیت جغرافیایی - تصاویر | یوروپ تورز

گردشگری در جزیره سانتورینی

جزیره سانتورینی از جزایر مجلل جهان به شمار می‌رود که اماکن دیدنی و سواحل بسیار زیبایی داشته و از این لحاظ مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفته است. از جمله جاذبه‌های توریستی این جزیره می‌توان به دهکده اویا، آکروتینی، عمارت آرگیروس، ساحل کاماری، دهکده ثرا، کلیسای جامع ارتدکس، صومعه آگیوس نیکلاس، صومعه الیاس پیامبر و خلیج آمودی اشاره کرد.

درباره صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی و مذهبی جزیره سانتورینی، صومعه الیاس پیامبر (prophet elias monastery santorini) است که ساخت آن به سال 1711 میلادی بر می‌گردد. حکاکی‌های بسیار زیبای این صومعه توجه بسیاری از تماشاگران را به خود جلب می‌کند. در دوره عثمانی صومعه الیاس پیامبر از مدارس مخفی بوده و در آن موزه‌ای قرار دارد که محل نگهداری تاج و عصای اسقف گریگوری پنجم است. آرشیو رهبانی و آشپزخانه از جمله جاذبه‌های این صومعه در جزیره سانتورینی می‌باشد که در بازدید از صومعه الیاس پیامبر می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

در سراسر جزیره سانتورینی صومعه‌ها و کلیساهای کوچک و بزرگ زیادی وجود دارد که از باشکوه‌ترین این صومعه‌ها می‌توان به صومعه الیاس پیامبر اشاره کرد. در لبه جنوبی شرقی سانتورینی قله الیاس پیامبر وجود دارد که با روستای پیرگوس 3 کیلومتر فاصله داشته و بلندترین مکان مسکونی در سانتورینی محسوب می‌شود. این صومعه در قله کوه الیاس پیامبر واقع شده و از طریق پیرگوس و جاده منتهی به این کوه می‌توان به صومعه الیاس پیامبر رفت. برای مشاهده مناظر زیبای شهر سانتورینی و دریای اژه می‌توان به صومعه کوه الیاس پیامبر رفت؛ این صومعه در ارتفاع 567 متری سطح دریا قرار گرفته است.

شرایط بازدید از صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

مدت زمان مورد نیاز برای رفتن به صومعه الیاس پیامبر سانتورینی با خودرو 20 دقیقه است و بازدید از این صومعه برای همه افراد امکان‌پذیر می‌باشد. در این صومعه، کتابخانه و موزه وجود دارد که گردشگران می‌توانند از آن‌ها نیز بازدید کنند. مدت زمان بازدید از صومعه الیاس پیامبر (Profitis Ilias) ساعت 16:30 تا 18 است و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 302286031210 + تماس بگیرید.

شرایط بازدید از صومعه الیاس پیامبر سانتورینی | یوروپ تورز

وضعیت آب و هوای سانتورینی

کشور یونان نسبت به کشورهای اروپایی با خط استوا فاصله کمتری دارد؛ بنابراین گرم‌تر بوده و با وجود رطوبت هوا باعث ایجاد آب و هوایی شرجی و گرم در جزیره سانتورینی می‌شود. این جزیره با وجود هوای گرمی که دارد به دلیل داشتن پتانسیل‌های گردشگری بالا توانسته سالانه توریست‌های بسیاری را به سوی خود جذب کند. البته در فصل زمستان از میزان رطوبت و شرجی بودن هوا کاسته می‌شود و ازدحام گردشگران بیشتر است.

مناسب‌ ترین زمان برای رفتن به سانتورینی

برای رفتن به جزیره سانتورینی و بازدید از صومعه الیاس پیامبر و سایر اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این جزیره، ماه‌های سپتامبر تا اکتبر و آوریل تا ماه مه در فصل بهار بهترین زمان سفر است. در این ماه‌ها به دلیل گرم‌تر بودن شرایط آب و هوایی تقریبا جزیره خلوت‌تر بوده و بهتر می‌توان از تفریحات و سرگرمی‌های جزیره استفاده کرد و به بازدید از اماکن دیدنی پرداخت.

تور هوایی صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

برای سفر به جزیره سانتورینی و بازدید از صومعه الیاس پیامبر می‌توان از همه شهرهای ایران اقدام به خرید و رزرو تور سانتورینی نمود. برای صرفه جویی در زمان و کوتاه کردن مسیر سفر می‌توان از شهرهایی که دارای فرودگاه بین‌المللی دارند بلیط پرواز به یونان را خریداری کرد. به عنوان مثال پرواز تبریز، اصفهان، کیش، اهواز، تهران، مشهد و سایر شهرها به سانتورینی امکان‌پذیر است.

تور هوایی صومعه الیاس پیامبر سانتورینی | یوروپ تورز

سوالات متداول صومعه الیاس پیامبر سانتورینی

چرا جزیره سانتورینی مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است؟

جزیره سانتورینی از جزایر مجلل جهان به شمار می‌رود که اماکن دیدنی و سواحل بسیار زیبایی داشته و از این لحاظ مورد استقبال گردشگران زیادی قرار گرفته است.

بهترین زمان سفر به صومعه الیاس پیامبر سانتورینی چه زمانی است؟

برای رفتن به جزیره سانتورینی و بازدید از صومعه الیاس پیامبر و سایر اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این جزیره، ماه‌های سپتامبر تا اکتبر و آوریل تا ماه مه در فصل بهار بهترین زمان سفر است.

مدت زمان بازدید از صومعه الیاس پیامبر سانتورینی چقدر است؟

مدت زمان بازدید از صومعه الیاس پیامبر (Profitis Ilias) ساعت 16:30 تا 18 است و برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن 302286031210 + تماس بگیرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!