محله پلاکا آتن | معرفی – ویژگی ها – تصاویر

محله پلاکا آتن | معرفی – ویژگی ها – تصاویر

محله پلاکا آتن، یکی از قدیمی‌ترین محله‌های یونان است که گاهی آن را محله خدایان نیز می‌نامند. گردشگرانی که تجربه سفر به محله پلاکا آتن را دارند، تجربه خود را …

محله پلاکا آتن یکی از قدیمی‌ترین محله‌های یونان است که گاهی آن را محله خدایان نیز می‌نامند. گردشگرانی که تجربه سفر به محله پلاکا آتن (Plaka neighborhood of Athens) را دارند، تجربه خود را از سفر به این قسمت از شهر آتن این گونه بیان می‌کنند که گویی انگار در تاریخ سفر کرده و حسی عالی را برای خود به همراه خواهید داشت. برخی حتی این نظر را دارند که آب و هوای محله پلاکا با سایر بخش‌های آتن متفاوت بوده و قدم زدن در این بخش می‌تواند حس آرامش را برای شما به همراه داشته باشد.

محله پلاکا آتن | معرفی - ویژگی ها - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی محله پلاکا آتن

اگر در کوچه ‌های سنگ‌ فرش باریک محله‌ای در دامنه ‌های آکروپولیس بگردید، فروشگاه‌‌های عجیب و غریبی خواهید دید که جواهرات، لباس، ظروف سرامیکی و سوغاتی می‌‌فروشند، به‌ علاوه رستوران‌‌هایی را مشاهده می‌کنید که در کنار پیاده ‌رو قرار داشته و میخانه‌‌های خانوادگی که غذاهای اصیل یونانی را سرو می‌‌کنند. این محله پلاکا نام دارد.

در پلاکا به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین محله ‌های آتن، می‌‌توانید از ستون ‌های رومی، کلیساهای قرون وسطایی و مکان‌‌های دیدنی باستانی مانند بنای یادبود Choragic Lysicrates را به راحتی بازدید کنید. این منطقه به خصوص در تابستان یکی از پر بازدیدترین بخش‌های شهر آتن یونان است؛ بنابراین اگر علاقه‌ای به ازدحام جمعیت ندارید، می‌توانید در اوایل صبح یا اواخر بعد از ظهر به محله پلاکا آتن مراجعه کنید. به هنگام بازدید از پلاکا می‌توانید از آکروپولیس، پارتنون و دیگر معابد و موزه‌‌های باستانی که در اطراف آن قرار دارد نیز دیدن کنید.

ویژگی‌ های منحصر به فرد محله پلاکا آتن

اگر برایتان سوال پیش آمده است که چرا این محله تا این اندازه در جهان شهرت دارد، شاید دلایل زیر بتواند پاسخ مناسبی به سوالات شما باشد:

  • این محله خانه‌های رنگارنگ با ظاهری اصیل دارد که معماری خاصی را ارائه می‌دهند.
  • به دلیل موقعیت مرکزی آن در نزدیکی آکروپولیس، دسترسی به این منطقه نیز آسان است.
  • در این منطقه چیزهای زیادی برای بازدید وجود دارد. در اینجا می‌توانید، برای مثال، مکان‌های باستان‌شناسی کتابخانه هادریان را بیابید و از آگورای رومی بازدید کنید.
  • بنای یادبود لیسیکراتس را می‌‌توان در منطقه پلاکا نیز یافت. این اثر توسط لیسیکراتس، یک گروه کر ساخته شده است.

چگونه به محله پلاکا در آتن برویم؟

دسترسی به پلاکا نسبتا آسان است، زیرا آتن سیستم متروی خوبی دارد، اما اگر فرصت رزرو هتل در این منطقه را دارید، این کار را انجام دهید، زیرا این محله با اختلاف بسیار زیاد بهترین محله در آتن معرفی می‌شود. حدودا پلاکا را می‌توان تقریبا با منطقه Makrigianni در جنوب، معبد المپیک زئوس و قوس هادریان در شرق، منطقه Syntagma و Ermou در شمال و Monastiraki در غرب تعریف کرد.

دو خیابان اصلی به نام‌های کیداتینائیون و آندریانو و بسیاری از خیابان ‌های عابر پیاده هزارتو مانند، در اطراف پلاکا وجود دارد. اگر سوار مترو می‌‌شوید، به ایستگاه مترو Syntagma بروید و خیابان Voulis را مستقیما پیاده ‌روی کنید تا به Kydathinaion برسید یا در ایستگاه Monastiraki توقف ‌کنید، جایی که خیابان آدریانو از بازار دست ‌فروشی آن شروع می‌ شود.

روش دیگر برای رسیدن به محله پلاکا آتن به این صورت است که می‌‌توانید به ایستگاه آکروپولیس بروید و با عبور از Dionisiou Aeropagitou وارد خیابان Vyronos شوید و سپس به این محله برسید. بیشتر خیابان ‌های پلاکا عابر پیاده هستند، بنابراین توصیه نمی‌شود تا از ماشین برای رسیدن به محله پلاکا استفاده کنید.

چگونه به محله پلاکا در آتن برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

محله پلاکا آتن یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین محله‌های یونان است که شما می‌توانید از آن بازدید کرده و یک تجربه عالی از سفر به یونان را برای خود رقم بزنید. همان طور که در مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم، اگر بتوانید هتلی را در این محله برای خود رزرو کنید، تقریبا می‌توان گفت که یک سفر همه چیز تمام به آتن را برای خود رقم زده‌اید. برای یافت هتل‌های این منطقه می‌توانید از وبسایت‌های معتبر استفاده کنید و از طریق سایت رسمی هتل‌ها نیز می‌توانید به شکل اینترنتی رزرو خود را انجام دهید.


سوالات متداول محله پلاکا آتن

فرق محله پلاکا آتن با سایر محله های شهر آتن چیست؟

برخی این نظر را دارند که آب و هوای محله پلاکا با سایر بخش‌های آتن متفاوت بوده و قدم زدن در این بخش می‌تواند حس آرامش را برای شما به همراه داشته باشد.

بهترین محله شهر آتن کجاست؟

محله پلاکا آتن با اختلاف بسیار زیاد بهترین محله در آتن معرفی می‌شود.

یکی از روش های رفتن به محله پلاکا چگونه است؟

روش دیگری که برای رسیدن به محله پلاکا آتن وجود دارد به این صورت است که می‌‌توانید به ایستگاه آکروپولیس بروید و با عبور از Dionisiou Aeropagitou وارد خیابان Vyronos شوید و سپس به این محله برسید. بیشتر خیابان ‌های پلاکا عابر پیاده هستند، بنابراین توصیه نمی‌شود تا از ماشین برای رسیدن به محله پلاکا استفاده کنید.

چرا محله پلاکا یکی از پر بازدید ترین محله های آتن محسوب می شود؟

در پلاکا به عنوان یکی از قدیمی ‌ترین محله ‌های آتن، می‌‌توانید از ستون ‌های رومی، کلیساهای قرون وسطایی و مکان‌‌های دیدنی باستانی مانند بنای یادبود Choragic Lysicrates را به راحتی بازدید کنید. این منطقه به خصوص در تابستان یکی از پر بازدیدترین بخش‌های شهر آتن یونان است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!