کاخ کاسرتا ایتالیا | یکی از جذاب ترین کاخ های اروپا

کاخ کاسرتا ایتالیا | یکی از جذاب ترین کاخ های اروپا

کاخ کاسرتا ایتالیا، واقع در شهر جذاب کارستای ایتالیا، یک شاهکار معماری باشکوه است که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند کاخ با تاریخ غنی، عظمت و …

کاخ کاسرتا ایتالیا، واقع در شهر جذاب کارستای ایتالیا، یک شاهکار معماری باشکوه است که گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. کاخ با تاریخ غنی، عظمت و باغ ‌های خیره ‌کننده، نگاهی اجمالی به سبک زندگی مجلل خانواده سلطنتی که زمانی در داخل آن زندگی می‌‌کردند را به بازدیدکنندگان ارائه می‌‌دهد. در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره این کاخ اطلاعات مفید گردشگری را بیان کنیم.

کاخ کاسرتا ایتالیا | یکی از جذاب ترین کاخ های اروپا  | یوروپ تورز

آشنایی با کاخ کاسرتا ایتالیا

کاخ کاسرتا به عنوان شاهدی بر عظمت و شکوه سلسله بوربون در ایتالیا شناخته می‌شود. این بنا که در قرن هجدهم ساخته شد، برای رقابت با کاخ ورسای در فرانسه در نظر گرفته می‌شد. با این حال امروزه به عنوان یکی از بزرگترین اقامتگاه‌های سلطنتی در جهان و میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

ساخت این کاخ در سال 1752 به دستور چارلز هفتم ناپل آغاز شد. ساختمان آن که توسط معمار لوئیجی وانویتلی طراحی شد، بیش از 70 سال طول کشید تا تکمیل شود. معماری کاخ منعکس‌کننده تلفیقی از سبک‌های باروک و نئوکلاسیک با تأثیر از سنت‌های مختلف معماری اروپایی است.

از چه چیزهایی در کاخ کاسرتا ایتالیا می‌توان بازدید کرد؟

حال بهتر است بدانیم که قرار است از چه چیزهایی در کاخ کاسرتا بازدید کنیم.

باغ و پارک ها

کاخ نه تنها به خاطر معماری باشکوهش مشهور است، بلکه به خاطر باغ ‌ها و پارک ‌های وسیعش که سبک معماری انگلیسی دارندنیز مشهور است.

فواره دایانا و آکتائون

مرکز این باغ‌ها فواره باشکوه دیانا و آکتائون است. این فواره به یاد ماندنی چهره‌‌های اسطوره ‌ای دیانا، الهه شکار و آکتائون، شکارچی را به تصویر می‌‌کشد.

باغ انگلیسی

باغ انگلیسی که هم چنین به عنوان پارک انگلیسی نیز شناخته می‌شود، خلوتگاهی آرام در محوطه کاخ کاسرتا است. این محوطه دارای فضای سبز سرسبز، حوضچه‌های آرام، و آلاچیق‌های جذاب است.

موزه‌ ها و مجموعه‌ های هنری کاخ کاسرتا ایتالیا

به غیر از شکوه معماری، کاخ کاسرتا دارای چندین موزه و مجموعه هنری است که میراث فرهنگی غنی منطقه را به نمایش می‌گذارد.

موزه‌ ها و مجموعه‌ های هنری کاخ کاسرتا ایتالیا | یوروپ تورز

کتابخانه پالاتین

کتابخانه پالاتین مجموعه‌ای چشمگیر از کتاب‌ها، نسخه‌های خطی و متون باستانی را در خود جای داده است. کتاب‌ شناسان و علاقه‌مندان به تاریخ می‌ توانند بایگانی‌‌های وسیع کتابخانه را کاوش کرده و گنجینه‌‌های ادبی کمیاب را کشف کنند.

گالری نقاشی

علاقه مندان به هنر مجذوب گالری نقاشی خواهند شد که مجموعه گسترده‌ای از شاهکار‌های هنرمندان مشهوری مانند Titian، Caravaggio و Raphael را به نمایش می‌گذارد. نمایشگاه ‌های گالری یک نمای کلی از هنر ایتالیایی در طول قرن‌ها ارائه می‌ کند.

چطور به کاخ کاسرتا ایتالیا برویم؟

کاخ کاسرتا در نزدیکی شهر کاسرتا و تقریباً ۲۵ کیلومتری شمال ناپل قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند با قطار، اتوبوس یا ماشین به کاخ برسند. خدمات قطارهمه روزه از ناپل به کاسرتا وجود دارد و از آنجا، پیاده روی کوتاهی تا کاخ وجود دارد.

بهترین زمان برای بازدید از کاخ کاسرتا ایتالیا

این کاخ در تمام طول سال از ساعت 8 نیم صبح تا 7 نیم بعد از ظهر به روی عموم باز است. اما بهترین زمان برای بازدید در فصول بهار و پاییز است که هوا مطبوع بوده و باغ ‌ها شکوفا می‌ شوند. هم چنین مبلغ 18 یورو برای بازدید از باغ در نظر گرفته شده است.

جاذبه‌های نزدیک به کاخ کاسرتا ایتالیا

کاخ کاسرتا در منطقه‌ای غنی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی قرار دارد. بازدید کنندگان می‌توانند شهر مجاور ناپل را که به خاطر میراث فرهنگی غنی، غذاهای لذیذ و فضایی پر جنب و جوش معروف است، کاوش کنند. ویرانه ‌های باستانی پمپئی و ساحل خیره‌‌کننده آمالفی نیز در دسترس هستند و فرصتی عالی برای سفرهای یک روزه ارائه می‌‌دهند.

جاذبه‌های نزدیک به کاخ کاسرتا ایتالیا | یوروپ تورز

سخن پایانی

کاخ کازرتا یک شگفتی واقعی است که ماهیت هنر، فرهنگ و تاریخ ایتالیا را به تصویر می‌کشد. معماری باشکوه، باغ‌‌های خیره‌‌کننده و مجموعه‌‌های هنری با ارزش این مکان را به مقصدی ضروری برای مسافرانی که به دنبال غرق شدن در شکوه گذشته هستند تبدیل کرده است. برای بازدید عالی از این باغ قبل از سفر از اطلاعات گردشگری آن مطلع شوید.


سوالات متداول کاخ کاسرتا ایتالیا

کاخ کاسرتا چه زمانی ساخته شده است؟

این بنا که در قرن هجدهم ساخته شد، برای رقابت با کاخ ورسای در فرانسه در نظر گرفته می‌شد.

در کاخ کاسرتا از چه چیزهایی میتوانیم بازدید کنیم؟

باغ و پارک ها، فواره دایانا و آکتائون، باغ انگلیسی، موزه‌ ها و مجموعه‌ های هنری کاخ کاسرتا ایتالیا ، کتابخانه پالاتین، گالری نقاشی

چگونه میتوانیم به کاخ کاسرتا ایتالیا برویم؟

کاخ کاسرتا در نزدیکی شهر کاسرتا و تقریباً ۲۵ کیلومتری شمال ناپل قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند با قطار، اتوبوس یا ماشین به کاخ برسند. خدمات قطارهمه روزه از ناپل به کاسرتا وجود دارد و از آنجا، پیاده روی کوتاهی تا کاخ وجود دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!