قلعه اولاوین لینا فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

قلعه اولاوین لینا فنلاند | معرفی – تصاویر – تاریخچه

قلعه اولاوین لینا فنلاند، در منطقه‌ای کم جمعیت ساخته شده است. با این حال، این منطقه از اهمیت نظامی و جغرافیایی بسیاری برخوردار بوده و …

قلعه اولاوین لینا فنلاند در منطقه‌ای کم جمعیت ساخته شده است. با این حال، این منطقه از اهمیت نظامی و جغرافیایی بسیاری برخوردار بوده و خط مرزی مطابق با پیمان صلح پهکینا ساری (1323) از این منطقه عبور می‌کند. این خط مرزی ابتدا مرزی بین سوئد و نوگورود بود، اما بعد بین سوئد و مسکو ایجاد شد.
هنگامی که دوک نشین بزرگ مسکو تلاش کرد تا قدرت خود را گسترش دهد مرز سوئد را تهدید نمود و قلعه اولاوین لینا را برای تقویت دفاع از مرز سوئد در شرق بنا نهاد.

قلعه اولاوین لینا فنلاند | یوروپ تورز

تاریخچه قلعه اولاوین لینا فنلاند

قلعه اولاوین لینا واقع در کشور فنلاند در سال 1475 توسط یک شوالیه دانمارکی به نام Erik Axelsson Tott، که در آن زمان به عنوان فرماندار قلعه Vyborg خدمت می‌کرد، تأسیس شد. محل ساخت قلعه از نقطه نظر دفاعی بسیار مناسب بود.
مکان این قلعه در جزیره سنگی شیب‌دار از یک نهر قوی و در نقطه تلاقی دو آبراه واقع شده است. نزدیک شدن به قلعه برای دشمن دشوار بود و می‌شد از آبراه‌ها برای انتقال مصالح ساختمانی به جزیره استفاده کرد.

قبل از شروع ساخت قلعه سنگی، برای جلوگیری از حمله روس‌ها نیاز بود تا استحکامات چوبی برای محافظت از سازندگان ساخته شود. به همین جهت ابتدا یک قلعه چوبی که به اصطلاح قلعه اصلی ست ساخته شد.

سمت غربی قلعه بالاترین سمت جزیره بوده و قلعه اصلی از سه برج تشکیل شد که دیوارهای محاطی بین آنها وجود داشت. تقریباً ده سال طول کشید تا قلعه اصلی بتواند به عنوان یک دژ مستحکم از ساکنین خود دفاع کند. بلافاصله پس از اتمام قلعه اصلی، ساخت ساختمان بیلی آغاز شد. بیلی دارای دو برج بود و کار ساختمان در پایان قرن پانزدهم به پایان رسید. در آن زمان قلعه با پنج برج که بر روی یک جزیره بنا شده بود، نمایانگر مدرن‌ترین معماری دفاعی با برج‌های گرد و دیوارهای بلند دایره‌ای شکل بود.

جنگ در سال 1495 آغاز شد و روس‌ها چندین حمله به سمت قلعه انجام دادند. در طول قرن 16 و 17 این قلعه مورد حملات متعددی قرار گرفت. اثرات جنگ بزرگ شمال در قلعه مشاهده می‌شد و در تابستان 1714 اولین تغییر در مالکیت قلعه رخ داد و به روس‌ها تسلیم شد.

پس از نبردهای فراوان در قرن هجدهم، پیمان صلح تورکو در سال 1743 روسیه را صاحب قلعه کرد. روس‌ها به منظور بهبود دفاع از قلعه، ساخت و ساز گسترده‌ای را انجام دادند. سنگرهای مستطیل شکل فعلی گواه آن دوره است.

تاریخچه قلعه اولاوین لینا فنلاند | یوروپ تورز

جاذبه‌ های قلعه اولاوین لینا

جاذبه‌های قلعه اولاوین لینا به سرعت این قلعه را تبدیل به یک جاذبه توریستی و مکانی محبوب برای جشن‌ها کرد. در تابستان 1912 خواننده اپرا آینو آکته اولین جشنواره از پنج جشنواره اپرا را برگزار کرد. او یکی از پیشینیان جشنواره سالانه اپرای Savonlinna معاصر بود که در سال‌های 1967 آغاز شد.

جاذبه‌ های قلعه اولاوین لینا | یوروپ تورز

جمع بندی

بازسازی قلعه اولاوین لینا فنلاند در اواخر قرن نوزده و همچنین در قرن بیستم اتفاق افتاد. با این حال، آخرین بازسازی این قلعه در مقیاس بزرگ در سال 1961 آغاز شد و درست در زمان جشن 500 سالگی قلعه پس از تعمیرات کوچک سالانه در سال 1975 به پایان رسید. این قلعه امروزه یکی از شناخته شده‌ترین مناظر فنلاند است و رویدادها و جشن‌های زیادی در سالن‌ها و اتاق‌های باز‌سازی شده آن برگزار می‌شود.


سوالات متداول قلعه اولاوین لینا فنلاند

قلعه اولاوین لینا فنلاند در چه سالی و توسط چه کسی تاسیس شد؟

قلعه اولاوین لینا واقع در کشور فنلاند در سال 1475 توسط یک شوالیه دانمارکی به نام Erik Axelsson Tott، که در آن زمان به عنوان فرماندار قلعه Vyborg خدمت می‌کرد، تأسیس شد.

این قلعه در کجا قرار گرفته است؟

مکان این قلعه در جزیره سنگی شیب‌دار از یک نهر قوی و در نقطه تلاقی دو آبراه واقع شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!