ساحل ناواجیو یونان | معرفی – آدرس – تصاویر

ساحل ناواجیو یونان | معرفی – آدرس – تصاویر

ساحل ناواجیو یونان، که به نام ساحل کشتی شکسته نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین و نفس گیرترین سواحل یونان است که در جزیره زاکینتوس واقع شده است.

ساحل ناواجیو یونان: که به نام ساحل کشتی شکسته نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین و نفس گیرترین سواحل یونان است که در جزیره زاکینتوس واقع شده است. با آب‌‌های فیروزه‌‌ای شفاف، شن ‌های طلایی و صخره ‌های آهکی بلند، جای تعجب نیست که ساحل ناواجیو (navagio beach greece) مقصدی محبوب برای گردشگران از سراسر جهان است.

ساحل ناواجیو یونان | معرفی - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی ساحل ناواجیو جذاب‌ ترین ساحل یونان

نام “ناواجیو” در زبان یونانی به معنای “کشتی شکسته” است و این ساحل نام خود را از بقایای یک کشتی شکسته گرفته است که هنوز در ساحل حضور دارد. MV Panagiotis، یک کشتی باری که سیگار را قاچاق می‌کرد، در سال 1980 پس از تعقیب و گریز توسط نیروی دریایی یونان به گل نشست. نیروی دریایی یونان خدمه کشتی را رها کردند، اما کشتی از آن زمان در ساحل مانده و با گذر زمان، آثار زنگ زدگی به وفور بر روی آن به چشم می‌خورد.

با وجود تاریخ غم انگیزش، کشتی غرق شده به نمادی مهم از ساحل ناواجیو تبدیل شده است و یکی از جاذبه‌های اصلی برای بازدیدکنندگان می‌باشد. گردشگران می‌توانند با تورهای قایق به ساحل بروند و حتی از صخره‌های شیب‌دار بالا رفته تا از نزدیک به کشتی ناواجیو نگاه کرده و آن را بررسی کنند.

آیا ساحل ناواجیو یونان تنها به خاطر حضور این کشتی مشهور شده است؟

علاوه بر کشتی غرق شده، ساحل ناواجیو به خاطر زیبایی طبیعی خیره کننده‌اش نیز مشهور است. این ساحل با صخره‌های بلند پوشیده از فضای سبز بکر احاطه شده است که باعث می‌شود احساس حضور در بهشتی پنهان را به هنگام ایستادن در این ساحل، داشته باشید. آب فوق‌ العاده شفاف و مناسب برای شنا یا غواصی است و ماهی ‌های رنگارنگ و موجودات دریایی زیادی برای دیدن در آن جا وجود دارد.

بازدید کنندگان همچنین می‌ توانند غارهای آبی نزدیک را که به عنوان مجموعه ‌ای از غارهای دریایی واقع در امتداد ساحل معرفی می‌شوند را نیز کاوش کنند. این غارها فقط با قایق قابل دسترسی هستند. بازدید کنندگان می‌توانند در داخل غارها شنا کنند و احساس بی‌نظیر و معرکه‌ای را از آن‌های زلال این ساحل و تاثیر غارها، دریافت کنند.

آیا ساحل ناواجیو یونان تنها به خاطر حضور این کشتی مشهور شده است؟ | یوروپ تورز

بهترین زمان بازدید از ساحل ناواجیو یونان

اگرچه ساحل ناواجیو در فصل اوج گردشگری شلوغ می‌شود، اما قطعا ارزش دیدن را دارد. مناظر این ساحل به معنای واقعی کلمه جذاب است و ساحل فضای منحصر به فردی دارد که در هیچ کجای دنیا نمی‌توان آن را یافت.

یکی از بهترین زمان‌‌ها برای بازدید از ساحل ناواجیو یونان، صبح زود یا اواخر بعد از ظهر است که ازدحام جمعیت کم شده و نور برای عکاسی عالی است. توصیه می‌کنیم که بازدید کنندگان همچنین حتما کرم ضد آفتاب و آب فراوان به همراه داشته باشند، زیرا در ساحل سایه زیادی وجود ندارد که می‌تواند موجب به آفتاب سوختگی و تشنگی شود.

نکته مهم به هنگام بازدید از ساحل ناواجیو

در حالی که ساحل ناواجیو بدون شک یکی از زیباترین نقاط یونان است، مهم است که به یاد داشته باشید که این یک اکوسیستم طبیعی شکست‌پذیر است که باید از آن محافظت شود. بازدید کنندگان باید با عدم ریختن زباله یا مزاحمت برای حیات وحش، به محیط زیست احترام بگذارند و از طرفی دیگر، باید تمام مقررات و دستورالعمل‌های محلی را رعایت کنند. البته این موضوع تنها مختص به ساحل ناواجیو نیست! هر کجای دنیا که سفر می‌کنید و به سراغ طبیعت آن می‌روید، بایستی برای نگهداری از آن کوشا باشید و تمامی تلاش خود را برای تمیز نگهداشتن آن کرده و بدون آسیب به بخش‌های مختلف آن، از حس آرامشی که به القا می‌کند، لذت ببرید.

نکته مهم به هنگام بازدید از ساحل ناواجیو | یوروپ تورز

سخن پایانی

در خاتمه، ساحل ناواجیو گوهر واقعی یونان و مقصدی است که هر کسی که به این کشور سفر می‌کند، باید از آن بازدید کند. این ساحل با زیبایی‌های طبیعی خیره‌کننده، تاریخ بی‌نظیر و آب‌های فیروزه‌ای شفاف، سالانه افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. چه به دنبال استراحت بر روی شن ‌ها، شنا کردن در آب‌‌های شفاف یا کاوش در غارها و کشتی ‌های غرق شده باشید، ساحل ناواجیو بهترین انتخاب برای همه است.


سوالات متداول ساحل ناواجیو یونان

ساحل ناواجیو یونان با چه نامی شناخته میشود و در کجا واقع شده است؟

ساحل ناواجیو که به نام ساحل کشتی شکسته نیز شناخته می‌شود، یکی از زیباترین و نفس گیرترین سواحل یونان است که در جزیره زاکینتوس واقع شده است.

ویژگی های ساحل ناواجیو یونان چیست؟

این ساحل با صخره‌های بلند پوشیده از فضای سبز بکر احاطه شده است که باعث می‌شود احساس حضور در بهشتی پنهان را به هنگام ایستادن در این ساحل، داشته باشید. آب فوق‌ العاده شفاف و مناسب برای شنا یا غواصی است و ماهی ‌های رنگارنگ و موجودات دریایی زیادی برای دیدن در آن جا وجود دارد.

بهترین زمان رفتن به ساحل ناواجیو یونان چه زمانی است؟

یکی از بهترین زمان‌‌ها برای بازدید از ساحل ناواجیو یونان، صبح زود یا اواخر بعد از ظهر است که ازدحام جمعیت کم شده و نور برای عکاسی عالی است. توصیه می‌کنیم که بازدید کنندگان همچنین حتما کرم ضد آفتاب و آب فراوان به همراه داشته باشند، زیرا در ساحل سایه زیادی وجود ندارد که می‌تواند موجب به آفتاب سوختگی و تشنگی شود.

علت مشهور شدن ساحل ناواجیو یونان چیست؟

علاوه بر کشتی غرق شده، ساحل ناواجیو به خاطر زیبایی طبیعی خیره کننده‌اش نیز مشهور است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!