ونیز کوچک میکونوس | ویژگی ها – تاریخچه – تصاویر

ونیز کوچک میکونوس | ویژگی ها – تاریخچه – تصاویر

ونیز کوچک میکونوس، که با نام الفکاندرا نیز شناخته می‌شود، محله‌ای زیبا است که در قلب شهر اصلی جزیره واقع شده است. این محله به خاطر معماری منحصر به ‌فردش که …

ونیز کوچک میکونوس که با نام الفکاندرا نیز شناخته می‌شود، محله‌ای زیبا است که در قلب شهر اصلی جزیره واقع شده است. این محله به خاطر معماری منحصر به ‌فردش که شبیه ونیز ایتالیا بوده، با ساختمان ‌های رنگارنگ و بالکن ‌های مشرف به دریا مشهور است.

ونیز کوچک میکونوس | ویژگی ها - تاریخچه - تصاویر | یوروپ تورز

ویژگی‌ های منحصر به فرد ونیز کوچک میکونوس

یکی از بارزترین ویژگی‌های ونیز کوچک، موقعیت ساحلی آن است. خانه ‌هایی که این محله را تشکیل می‌‌دهند درست در لبه دریا ساخته شده ‌اند و به بازدید کنندگان منظره خیره ‌کننده ‌ای از آب و آسیاب‌‌های بادی نمادین را می‌‌دهند که به جذابیت منطقه می‌‌افزایند. در واقع، نزدیکی به دریا به قدری است که برخی از ساختمان ‌ها در هنگام جزر و مد تا حدی در زیر آب فرو می‌‌روند.

تاریخچه ونیز کوچک میکونوس

تاریخچه ونیز کوچک را می‌توان به قرن شانزدهم ردیابی کرد، زمانی که در درجه اول یک مرکز حمل و نقل و تجارت بود. درواقع موقعیت محله به دلیل نزدیکی به بندر برای این منظور ایده آل بود. در طول سال‌ها، این منطقه دستخوش تغییرات زیادی شده بود، اما معماری منحصر به فرد و فضای جذاب آن دست نخورده باقی مانده است.

امروزه ونیز کوچک یک مقصد محبوب برای گردشگران و افراد محلی است. بازدید کنندگان می‌توانند در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک قدم بزنند، ساختمان‌های رنگارنگ را تحسین کنند و مناظر خیره‌کننده دریای اژه را تماشا کنند. بسیاری از ساختمان ‌ها به کافه‌‌ها، بارها و رستوران‌‌هایی تبدیل شده‌‌اند که بازدید کنندگان می‌ توانند از یک وعده غذایی یا نوشیدنی در حین تماشای غروب خورشید بر فراز دریا لذت ببرند.

تاریخچه ونیز کوچک میکونوس | یوروپ تورز

بهترین زمان بازدید از ونیز کوچک میکونوس

یکی از بهترین زمان‌‌ها برای بازدید از ونیز کوچک، ساعات عصر است که محله با موسیقی، چراغ‌‌ها و مردم زنده می‌‌شود. زندگی شبانه در این منطقه پر جنب و جوش و متنوع است و همه سلیقه‌ها و ترجیحات را برآورده می‌کند. چه به دنبال یک نوشیدنی باشید یا یک مهمانی پر جنب و جوش، ونیز کوچک چیزی برای ارائه دارد.

جاذبه‌ های بی‌ نظیر منطقه ونیز کوچک میکونوس

یکی دیگر از جاذبه‌های ونیز کوچک، گالری‌های هنری و بوتیک‌های متعددی است که در این محله پراکنده‌اند. هنرمندان محلی آثار خود را در اینجا به نمایش می‌گذارند و بازدیدکنندگان می‌توانند سوغاتی‌های منحصر به فردی را خریداری کنند تا با خود به خانه ببرند.

اهمیت تاریخی ونیز کوچک

ونیز کوچک علاوه بر جذابیت زیبایی شناختی، اهمیت تاریخی نیز دارد. این منطقه زمانی محل زندگی بسیاری از کاپیتان‌های مشهور میکونیایی بود که نقش مهمی در تاریخ دریایی جزیره داشتند. میراث آنها را می‌توان در ساختمان‌های جذاب و خانه‌های زیبایی که محله را تشکیل می‌دهند، مشاهده کرد.

اهمیت تاریخی ونیز کوچک | یوروپ تورز

سخن پایانی

به طور کلی، ونیز کوچک میکونوس (Little Venice of Mykonos) یک مقصد منحصر به فرد و جذاب است که نباید از دست داد. این محله با موقعیت زیبا، زندگی شبانه پر جنب و جوش و میراث فرهنگی غنی، چیزی را برای هر فرد ارائه می‌دهد. چه به دنبال یک استراحت آرام و چه به دنبال یک ماجراجویی هیجان انگیز باشید، ونیز کوچک مطمئنا تاثیری ماندگار بر شما خواهد گذاشت.


سوالات متداول ونیز کوچک میکونوس

یکی از بارز ترین ویژگی های ونیز کوچک چیست؟

یکی از بارزترین ویژگی‌های ونیز کوچک، موقعیت ساحلی آن است. خانه ‌هایی که این محله را تشکیل می‌‌دهند درست در لبه دریا ساخته شده ‌اند و به بازدید کنندگان منظره خیره ‌کننده ‌ای از آب و آسیاب‌‌های بادی نمادین را می‌‌دهند که به جذابیت منطقه می‌‌افزایند.

میزان نزدیکی خانه های ساحلی به ونیز کوچک چقدر است؟

در واقع، نزدیکی به دریا به قدری است که برخی از ساختمان ‌ها در هنگام جزر و مد تا حدی در زیر آب فرو می‌‌روند.

یکی از جاذبه های ونیز کوچک چیست؟

یکی دیگر از جاذبه‌های ونیز کوچک، گالری‌های هنری و بوتیک‌های متعددی است که در این محله پراکنده‌اند.

ونیز کوچک از چه اهمیت هایی برخوردار است؟

ونیز کوچک علاوه بر جذابیت زیبایی شناختی، اهمیت تاریخی نیز دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!